Çocuklar için Türkçülük bilinci
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Ekim 2020, 00:18:44


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Çocuklar için Türkçülük bilinci  (Okunma Sayısı 4071 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
NOYAN HAKAN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 87


« : 30 Eylül 2010, 21:32:24 »

Sevgili Kandaşlar,

14 yaşındaki kızımın okuduğu okula bugün MHP kökenli eski bir bakan ziyarete gelmiş ve tüm çocukları gösteri salonuna toplamışlar ve konuşmacı anlatmaya başlamış,_iki çocuğa da öğretmenleri önceden hazırladıkları soruları vermişler ve çocuklar o soruları sormuşlar(Bakan beyin bilgisi dahilinde)...
Türklerin tarihini Selçuklular'dan alıp müslümanlığın önemini ve Türklerin müslümanlığa sahip çıkmaları gibi konulara değinmiş..._Kızım soru sormak istediğinde sordurtmamışlar,_ayıp olur diye..._Akşam okuldan gelince benimle Türklerin tarihi ile ilgili bildikleri ve benden öğrendikleri ile anlatılanlar arasında birçok farklılıklar olduğunu belirtti,_ben de açıklamalarda bulundum ve Türklerin tarihinin çok eski olduğunu,_çeşitli devletler kurduklarını,_Hunlar'dan,_Oğuz'dan Avrupada ki bir çok ülkenin hristiyan olmasına rağmen Türk kanı taşıdığından bahsettim...

Konuyu özetledikten sonra temel önerime geleceğim;

Çocuklarımız ve gençlerimiz için onların anlayacağı,_Türklük bilincini,_kahramanlarımızı anlatacak bir site  oluşturabilir miyiz?_Bizler bazen iş yoğunluğu,_yorgunluk vb nedenlerden belki geçiştiriyoruz ama böyle bir site olursa hem anlayacakları şekilde öğrenirler hem de ileriye dönük gençler yetiştirmiş oluruz...(YAVRUKURT gibi)

Y.N.: Yazılarımızı yazarken biraz daha itinalı davranalım. Gümüş Kurt

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
hun_turk58
or-ok-on
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2010, 21:57:52 »

Çocuklar için yapılması gereken o kadar çok şey varki, sadece site kurmak olsa yine iyi. Ancak ne yazık olanaklarımız kısıtlı.
 Eskiden babam, Tarkan okurmuş. O zamanki çocukların okuduğu dergilerdendir. Babam çocukken okuduğu bu romandan o kadar etkilenmişki, ağabeylerim ve bana şu üç adı koymayı çok istemiş: Tarkan, Tan, Attila. Milliyetçi bir aileden de gelmiyordu. Hatta, gençken kemerine demir kartal takarmış. Ancak, bu adlar beyninde yer etmiş ve bana ve agabeylerime bu adları vermek istemiş. Bu adların hiçbirini bizlere veremedi ayrı. Ancak burdaki mesele, bir çocuğun zamanında okuduğu dergideki Türk kahramanlarını öğrenmesi ve kendinden olacak oğullarında, bu adları alıp, onlar gibi olmalarını istemesi. Günümüzde böyle dergi işleri kalmadı. Çocuklar örtübağdan çıkmıyor. Gerçi bende işten sonra örtübağdan çıkmıyorum ayrı. Çocuklara eğlenceli, yarışmalı bir Türklük eğitimsitesi kurulması yararlı olabilir elbet.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2010, 22:14:56 »

Çocuklarımıza bu otağ içinde çok güzel bir yer hazırlarım da kandaş, inanki iş zaten başımızdan yükseklere ulaştı.
Yani anlayacağın bizi aşar bu dediğin yalnız şu varki candan o kısımla uğraşabilecek kandaşlarımız olsa yapılmaz değil.
Kandaşım sen asenayı bize getir, onun aramıza girme yaşı gelmişte geçiyor bile bak bizim Kamiçemiz 13 yaşında bir kız çocuğumuzdu. Okul başladı diye onu yasakladım, sizde tatillerde girmesine izin verirseniz yavru tarihinide öğrenir, dostunu düşmanını da.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
NOYAN HAKAN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 87


« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2010, 23:03:45 »

Sağol andam, Bazı makalelerin çıktısını aldım verdim kendisine...yani biz anlatırken belki hissi davranabiliyoruz,onun için gerçekleri daha iyi yayınlarda görsün...

Esen kal kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2010, 23:15:16 »

Ben Türk çocuklarının en aşağı 16 yaşına gelene kadar bilgisayar ile haşır neşir olmalarını doğru bulmuyorum. İnternet ortamının büyük bölümü insana hiçbir katkı sağlamayan vakit öldürücü nesneler ile dolu. Yetişkinler bile çoğu zaman internet aleminde boş beleş işlerle meşgul olarak zamanlarını israf ederken, internetin daha olgunlaşmamış küçükler üzerinde ne etki yapacağı ortadadır.

Bir çok zararlı unsuru bulunan internet yerine onların anlayacağı düzeyde hazırlanan hikaye tarzı kitaplar kanımca çocuklar için daha faydalı olacaktır.

Bu noktada ebeveynlere önemli görevler düşüyor. Mesela, çocuklara tarihimizi öğretme işini sıkıcılıktan kurtararak daha eğlenceli hale getirebilirler. Eğlenceli olan şeyler çocuğun hoşuna gider ve öğrenme azmini artırır. Atıyorum; çocuğun oyuncak, gezme tozma ya da herhangi bir yere tatile gitme isteklerine karşılık olarak önceden verilecek olan Türk tarihini anlatan herhangi bir kitabın önemli yerlerini anlatmasını istenebilir.

Ya da bazı günler belirlenip yine onun idrak edebileceği düzeydeki sohbetler ile Türkçülük ve Türk tarihi hakkında önceden verilen bilgilerin soru-cevap-ödül ekseninde faaliyete dönüştürülmesi büyük yarar sağlayabilir.

Nitekim, ''Ağaç yaşken eğilir.''  diye bir atasözümüz vardır. Temeli Türklük ülküsü ile harmanlanan yavru bozkurtlar yarının ulu Türkçüleri olacağı için ailelerin çocuk eğitimi üzerinde yoğunlaşması elzemdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2010, 23:47:19 »

Mesela, çocuklara tarihimizi öğretme işini sıkıcılıktan kurtararak daha eğlenceli hale getirebilirler. Eğlenceli olan şeyler çocuğun hoşuna gider ve öğrenme azmini artırır. Atıyorum; çocuğun oyuncak, gezme tozma ya da herhangi bir yere tatile gitme isteklerine karşılık olarak önceden verilecek olan Türk tarihini anlatan herhangi bir kitabın önemli yerlerini anlatmasını istenebilir.

Ya da bazı günler belirlenip yine onun idrak edebileceği düzeydeki sohbetler ile Türkçülük ve Türk tarihi hakkında önceden verilen bilgilerin soru-cevap-ödül ekseninde faaliyete dönüştürülmesi büyük yarar sağlayabilir.


Ben şahsen böyle yapıyorum kandaşım. Hatta daha da ileri giderek düşmanlarımız hakkında bilgiler veriyorum. Örneğin, iç düşmanlarımız ve dış düşmanlarımız kimlerdir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
NOYAN HAKAN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 87


« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2010, 23:58:39 »

Değerli andamlar,

Önerime katkılarınız için hepiniz sağolun,herbiri çok önemli..Elbette bizim çocuklarımız iç-dış düşmaları az çok biliyorlar..Televizyonları seyrettiğimde her nekadar küfretmesem de hareketlerimden öfkemden anlıyorlar,çevreden görüyorlar,duyuyorlar ve en önemlisi konuşuyoruz da..Benim arzu ettiğim teori ve birikimleri öğrenmeleriydi..Bunu da ben otağımızda yayınlanan makalelerden karşılayacağım.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 01 Ekim 2010, 02:49:28 »

Yulug Tigin kandasimin söylediklerine katiliyorum..Malum bilgisayarin iyi yönleri oldugu kadar kötü yönleride var. Bu yaslardaki bir cocugun bilgisayarla hasir nesir olmasi olumlu olacagi gibi olumsuzda olabilir. Bunu göz önüne alarak cocuklarimiza Türklügü, Türkcülügü, Türk tarihini belli bir yasa gelesiye kadar bilgisayar üzerinden degilde kitaplarla, bizzat kendimizin anlatimlari ile gercek hayattan örnekler vererek ögretebilirsek bu daha kalici ve saglikli olur.

Insanin cocuk yaslarda okudugu bir kitap ilerdeki yasantisina yön verebilir, mümkün mertebe cocuklarimiza ruhlarini oksayacak Türklügün sanli tarihi ile ilgili kitaplari okutalim, dilimizin döndügünce neyin dogru neyin yanlis oldugunu bikip usanmadan anlatalim..Tüm bunlardan sonra ilerde ki yaslarda zaten kendisi neyin ne oldugunu görüp idrak edecektir..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 01 Ekim 2010, 03:04:30 »

14 yaş küçük değil kandaşlarım, bu yaşta kendi benliğine ulaşamayan bir Türk çocuğu neyi, nereden nasıl öğrenecek.
Seslenmeden geçiştireyim olayı dedim ama Tarkanlarımızın kanaati  o yöne gidince bir iki kelam etmek farz oldu. 14 yaş bir çocuğun tam benliğini kazanma yaşıdır , birazda geç kalınmış bile sayılabilir, kürt piçlerinin bu yaştaki çocukları dağda askerlerimize mermi atıyor siz hala neden bahsediyorsunuz.

Türk çocuğunu on yaş itibarı ile gerekli bilgiler ile donatmalı, dostu kim düşmanı kim öğrenmeli, öğretilmelidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 01 Ekim 2010, 03:19:17 »

14 yaş küçük değil kandaşlarım, bu yaşta kendi benliğine ulaşamayan bir Türk çocuğu neyi, nereden nasıl öğrenecek.
Seslenmeden geçiştirim olayı dedim ama Tarkanların bir birini desteklemeleri olacak iş değil, 14 yaş bir çocuğun tam benliğini kazanma yaşıdır , birazda geç kalınmış bile sayılabilir, kürt piçlerinin bu yaştaki çocukları dağda askerlerimize mermi atıyor siz hala neden bahsediyorsunuz.
Türk çocuğunu on yaş itibarı ile gerekli bilgiler ile donatmalı, dostu kim düşmanı kim öğrenmeli, öğretilmelidir.

Agabey söylediklerinde haklisin fakat söyle bir durumda söz konusu; bu yaslarda ki bir cocuk hayatin gerceklerinin ne oldugunu tam olarak bilemez. Farz edelim ki bu yaslarda ki genc bir Bozkurtumuz yada genc bir Asenamiz bilgisayar üzerinden Türkcü forumlari takip ederek birseyler ögrenmek istiyor hatta üye olup birseyler yazmaya basliyor..Birgün dengesiz birisinin yazdiklarini gördüklerinde (küfürlesme vs..) bu yavrularimiz davadan sogabilirler..
Bu yaslarda ki bir cocuk davasini mutlaka birinci elden anasindan babasindan ögrenmelidir. Belli bir yasa, belli bir kivama geldiginde zaten kendisini Türkcü ortamlarda bulacaktir..Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.232 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.