Canan ARITMAN'dan chp genel başkanı oklavalık adama AÇIK MEKTUP!!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 22 Eylül 2020, 19:42:09


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Canan ARITMAN'dan chp genel başkanı oklavalık adama AÇIK MEKTUP!!  (Okunma Sayısı 2045 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.533


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« : 16 Ekim 2013, 18:31:47 »

Sayın KILIÇDAROĞLU'na açık mektubumdur..

Sayın Genel Başkan,

Oda TV'de yayınlanan "Kılıçdaroğlu, Atatürk ve İnönü'ye "Irkçı" mı dedi" başlıklı yazıda, Alman gazetecinin sorduğu

"Alman Yeşiller Partisi ve Sosyal Demokratlar (SPD) şu anki CHP'nin sosyal demokrat parti olmadığını aksine, mevcut haliyle "kısmen" milliyetçi ve "şovenist" parti olduğunu dile getirmekte siz ne düşünüyorsunuz?" sorusuna "Eskiden öyleydi ancak şu anda öyle değil..." cevabını verdiğinizi üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

Aynı röportajda gazetecinin "CHP Milletvekili Canan Arıtman, 2008 yılında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün etnik kökeninin araştırılması ve annesinin Ermeni kökenli olduğunu öne sürerek bu konunun aydınlanması konusunda DNA testi uygulanmasını talep etti" sorusunu sorması ve buna cevaben sizin de "Canan Arıtman artık CHP'de milletvekili değil" demeniz sebebi ile o dönemle ilgili yanlış ve eksik bilgileri düzeltme ihtiyacı doğmuştur..

Sayın Genel Başkan,

Aynı zamanda Atatürk ilkeleri olan CHP İlkelerine yürekten bağlı olduğum ve onur duyarak 2 dönem parlamentoda milletvekilliği ve dört dönem PM üyeliği görevini yaptığım Cumhuriyet Halk Partisinin, halen üyesiyim ve bildiğiniz gibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayıyım..

CHP ve CHP'lilerle ilişkim güçlü bir şekilde devam etmektedir.

CHP ve İzmir denilince akla gelen ilk ismin Canan Arıtman olduğunuzu bildiğinizden eminim.

Beni ,Atatürkçülükten ve CHP'li olmaktan hiç kimse alıkoyamaz..

Hem partimizin geçmişi ile ilgili bir yanlış algıyı, göreviniz gereği düzeltmek yerine "redd-i miras anlayışı ile" kabul etmeniz; hem de şahsımla ilgili "o eski milletvekili" diyerek gazetecinin şahsıma yönelttiği ağır hakaretleri sanki CHP ile ilgili bir bağım yokmuş gibi savuşturmanız beni ikinci kez yaralamıştır.

Öncelikle adımın kullanıldığı 2008 yılındaki olayla ilgili olarak hem sizi hem de kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

O dönemde sözde aydınlar tarafından "Ermeni'lerden özür diliyoruz" kampanyası açılmıştı..

Devletin bütün kademeleri buna karşı tavır alırken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bu imza kampanyasına destek verdi..

Benim itirazım da devletin en üst makamı olan Cumhurbaşkanlığının adına bu desteğin verilmiş olmasıdır..

Bu kabul edilemezdi.. Ve ben de etmedim..

Bir gazetecinin bunun nedeni ile ilgili sorusana verdiğim cevap aynen şudur..

"Abdullah Gül, Cumhur'un başkanı olmalıdır.

O makamda bireysel tercihlerini kullanamaz.. Tarafgirlik yapamaz.

Sayın Gül bunu hep yapıyor. Cumhurbaşkanı diğer konularda olduğu gibi

bu konuda da tarafsız davranmamaktadır.

Cumhurbaşkanı makamının gerektirdiği tarafsızlık ilkesini çiğnemektedir.

Bu makama gelen kişi Türk milletine hizmet edecek. Buna aykırı davranışlar kabul edilemez."

Gazetecinin "Cumhurbaşkanı tarafgirlik yapıyor derken neyi kastediyorsunuz?" sorusu üzerine E.Ü.Tıp fakültesi öğrenciliğimden beri bildiğim konuyu kendisine aktardım..

"E.Ü.Tıp fakültesinde Nöroloji hocam prof. dr. Ahmet SATOĞLU Abdullah GÜL'ün öz dayısıdır. SATOĞLU hocamız Öğrencilerine "annesinin yani sayın Gül'ün anneannesinin ermeni olduğunu,techir çocuğu olduğunu anlatırdı. Ve bu sebeple muhtemelen etnik duyarlığına göre tarasızlığını yitirmiştir. Yani tarafgirlik yapmaktadır." açıklamasında bulundum.

Ve bunun üzerine iktidar kontrolündeki medyanın saptırması ile bir linç kampanyasına muhatap oldum. Ama bu saldırılar bile bugün şahıslarımızın tarafınızdan muhatap olduğumuz haksızlık kadar bizleri yaralamamıştır.

Tıp fakültesinden beri bildiğim bu bilgiyi 24 yıllık siyasi hayatımda hiç kullanmadım. Çünki kimsenin etnik kökeni beni ilgilendirmez. Herkesin etnik kökenine saygı duyarım. 2007 genel seçimlerinde AKP İzmir'de bile "dindar, müslüman cumhurbaşkanı" seçeçceğiz diye propaganda yaparken bile kamuoyuna Abdullah Gül'ün etnik kimliğini açıklamadım. Herşeyden önce bir hekimim. İnsanı sadece insan olarak gören, cinsiyetini bile görmezden gelme konusunda eğitilmiş ve bunu yaşam biçimi olarak benimsemiş bir birey olarak da etnik kimlikleri önemsemem.

Beni tanıyanlar, partililerim, görev yaptığım süre içinde diğer CHPliler gibi etnik ayrımcılık , ırkçılık yapmadığımı gayet iyi bilir.

Benim itirazım "Abdullah Gül'ün etnik kökenine değildir..

Etnik kökeni sebebi ile Cumhurbaşkanlığı makamında tarafsız kalması gereken bir konuda tarafsızlık ilkesini çiğnemiş olmasınadır.."

Bu vesile ile, hem şahsım hem de partim adına "CHP ve CHP lilerin hayatlarının hiç bir döneminde ırkçı olmadıklarını", Atatürk ve ilkelerine bağlılıktan sapmadıklarını ifade etmek isterim."

İlk Genel Başkanımız ve değişmez liderimiz Atatürk ve bağımsızlık mücadelesinin diğer önderlerini de içerecek şekilde CHP'nin tüm onurlu geçmişine bir haksız saldırıyı içinde barındaran soruya verilen "evet öyleydi" anlamındaki cevap kabul edilemez..

Onurlu geçmişine sahip çıkan tüm Cumhuriyet Halk Partililer adına, şahsımı ve tüm Cumhuriyet Halk Partilileri temsilen Genel Başkanlık makamında bulunduğunuzu hatırlatarak, makamınızın gerektirdiği bir sorumlulukla, bu röportaja konu olan açıklamanızla ilgili olarak sizden özür ve düzeltme açıklaması beklediğimizi ifade etmek istiyorum.

Saygılarımla,

Canan ARITMAN

22-23 dönem CHP İzmir milletvekili

CHP eski PM üyesi

İzmir Büyükşehir belediyesi aday adayı"
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2013, 18:34:43 »

Canan Arıtman Hanımefendiye saygım vardır ama, hem Atatürk İlke ve inkilaplarına bağlıyız hem de etnik ırkçı değiliz demelerine sadece gülüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.533


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2013, 18:38:00 »

Millet vekili oldu, şimdi de İzmire belediye başkan aday adayı, ben Türk ırkçısıyım dese sence kaç oy çıkar bibim, bu kadar sığda olsa Türkçülük yapması kötünün iyisidir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2013, 18:41:22 »

Canan Hanım Irkçı veya Türkçü değildir. Bazı gerçeklerin farkında olan ama siyaseten hala arada kalmış biridir. Atatürk'ün oluşturmak istediği çekirdek kadro asla kurulamadı, biliyorsunuz. Işte bu hanım o kurulamayan kadronun özelliklerini taşıyor.

Bazen doğru söylüyor, onurlu bir biçimde Kürtçü bir parti olmaya başlayan partisinin yanlış yolda olduğunu çok cesurca ifade ediyor. Chp içindeki ulusalcılar ayrılacaksa Canan Hanım önderliğinde ayrılsınlar isterim. Yine en doğru dürüst olan bu...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tanrıkut_Atilla
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 21« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2013, 19:13:43 »

Osman Gaydemir adlı etnik özürlü ile İzmir mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ortak etkinlikler yürütmüştür. Bu durum İzmir gibi vatanseverlerin oranının yüksek olduğu bir kentte eshefle kınanmaktadır. Örneğin MHP'nin İzmir yerel seçiminde oyları genellikle CHP'ye gider ama Aziz Kocaoğlu yeniden aday olursa bu oylar kendi partilerinde kalAcak!

CHP'lilerin ise zaten %90'ı Atatürkçü CHP çizgisinde olduğundan (İzmir için konuşuyorum) Kocaoğlu aday yapılırsa oyunu ya vermEYEcek ya istemeyerek verEcek. Kısacası CHP Canan Arıtman çizgisinde birini İzmir Büyük Şehir'e aday yapmazsa a.k.partisi kesinlikle belediyeyi alAcak.. Zira bölgede zaten Suriye'li mültecilere oy kullandıracaklar açığı kapatmak üzereler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.217 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.