Bir fikrim ve birkaç tavsiyem var.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Ağustos 2020, 21:53:32


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bir fikrim ve birkaç tavsiyem var.  (Okunma Sayısı 2295 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ArslanYürekliTürkmen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 295


Ergenekon'dan doğduk , Börteçine Ularken


« : 31 Ağustos 2011, 16:07:40 »

                                        Değişik bir fikrim var:Küresel Fikir Ağı

  Günümüzde internet sistemlerinin çok hızlı gelişiminden dolayı her türlü fikri yaymak çok kolaylaşıyor.Ama bunun bir o kadarda zor olduğunu söylüyebilirim.Çünkü büyük bir takip ve emek gerektiren bir durum.Ama etkisi televizyon, gazate ve diğer iletişim araçlarına göre kat ve kat güçlü.İnternetin temel taşlarından biriside sosyal ağlar.Örneğin: Facebook, Twitter, Linkedin vb. Bu tür sosyal ağlarda her türlü fikir milyonlarca insana ulaştırılabilmektedir.Bu yüzden insanları etkilemenin ve yönlendirmenin yollarından biride sosyal ağı ve onun yan ürünleri olan blogları iyi kullanmanın zorunluluğudur.Bizde bu zorunluluktan ötürü bilgilerimizi daha etkili ve üstün kullanmak ve kutsal fikrimizi daha çok kişiye yaymak için artık daha etkili davranmak zorunda olduğumuzu farkettim.Bir Türkçü görüşe sahip bir facebook grubunun en çok kullanıcıya ulaşma sayısı 60 bin civarında.Bu büyük bir rakam olabilir ama facebook gibi büyük bir havuzda sadece bir avuç su olarakta nitelendirebiliriz.Bizimde amacımız ırkımızın için yüce olan bu fikri Dünya çapında daha çok Türk’e ulaştırmaktır.Öncelikle Türkçülük hakkında google’da aratma sayısına bakalım ne kadar aktif aranma yapılıyor.

 


 
 
Bunlar  Türkçülük ve Atsız Ata hakkında yapılan aylık yerel ve genel aramaların ortalamaları.Şöyle bir açıklama yapayım.Google bir konu hakkında araştırma yaparken önce köprüyü(linki) tarar.Örnek vermek gerekirse mesela  elimizde otağımızdan bir köprü var bunu inceleyelim.
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turkcuturanci.com/turkcu/turk-tarihi/necdet-sancar/msg94801/?topicseen#msg94801


Mesela biz Sançar Ata hakkında araştırma yaparken google ilk olarak o ismin veya kelimenin köprüde geçmesine önem verir.O yüzden konu başlıklarını çok özenli seçmenizi öneririm.Çünkü köprüde asıl gözüken odur.Ayrıyetten üstte verdiğim kelimelerle bir kelime ağacı yapabilirsin.Şöyle anlatayım bir arama motorunun amacı kendi müşterisine sunabildiği kadar çok çeşitlilik sunmaktır.Sadece köprüye bakmaz.Yazının içeriğine de bakar.Ve konusu geçen anahtar kelimenin başlıkta ve yazının içinde de belli noktalarında kurallara uygun bir biçimde var olması gereklidir.Yukarıda kullandığım bir program google’ın sunduğu adwords hizmetidir.Makale yazacak kişi konusu hakkında arama yapacak olursa birkaç anahtar kelime belirleyip, onları kullanmasını öneririm tabi ki dil bilgisine uyması şartıyla yoksa google siteyi incelemeye değer bulmaz ve listesinden çıkarır.Yani, sançar ata hakkında araştırma yaptığında Sançar Ata hakkında çıkan anahtar kelimeleri yazısında bolca kullanması gerekir.Böylece google o sayfayı daha çok gösterime değer olur.
      Yukarıda yazdıklarımız fikirlerimizi etkili yaymak için sadece birkaç araç ama asıl tartışacağımız konu bunlarıda içeriyor. Öncelikle bu işin sadece forum üzerinden yapılacağına dair inancımız eminim azalmıştır. Çünkü günümüzde forum eski ününü kaybetmiştir. Artık forumlar yeterli takip oranına ulaşamamaktadır.Popülerliğini sözlük, blog ve haber sitesine doğru kaydığını canlı bir şekilde görmekteyiz.Bunun için bizimde farklı alanları demek zorunda olduğumuza inanıyorum.Öncelikle sözlük konusunu konuşalım.Atsızcıların aslında ünlü olmasının sebeplerini araştırdınız mı? Evet ben araştırdım.Ve bizim otağımız gibi bir bilgi hazineside sahip değildi.2007 yılında eksizsozlukte ilk girdi girilmiş.Ekşi sözlük yazarları Atsizcilar.com ile dalga geçtiklerini sanarken sitenin trafiğini onlarca kat arttırmış.Bugün ekşisözlük ve diğer sözlüklerin trafikleri aylık on milyonlarla hesaplanıyor.İşte buna bir küresel bir tezahürat diyebiliriz.Sözlüklerde ve ileride açılması gereken Türkçü yapılanmaya sahip bir sözlük(turkcuturanci.com çıkışlı) yazarlarımızın aktif bir şekilde var olmasını amaçlamalıyız.Etkin sözlüklerde sürekli yazarlarımız tarafından bilgiler girerek başlıkların güncel kalmasını sağlamak zorundayız.Şöyle de yapılabilir sözlük deneyimi olan üyelerimize görevler verilip bir sözlük ekibi oluşturulabilir.Sözlüklerde yapılacak çalışmalar trafiğimizi birkaç kat arttıracaktır.Atsızcılar bunu çok iyi kullandı, şimdiki ününü buna bağlı olduğunu söylesem yalan olmaz.2. olarak bir blog sitesinin kurulmasından yanayım.Çünkü google  blog sitelerine arama algoritmasında öncelik tanımaktadır.Sitede yayınlanan bütün makalelerin bu blog sitesinde toplanmasını ve bu sayede kullanıcıların makalelere daha kolay ulaşmasını sağlayabiliriz.Aşırı derecede blog takip siteleri mevcut bunlara kayıtlar yaptırıp kullanıcıların daha rahat bize ulaşmasını sağlayabiliriz.Ama bunu yaparken her türlü bağlantımızı paylaşmalıyız.Örneğin bloga bir makale paylaştık.O makalenin linkini vermeliyiz.Sonra makale paylaştığımız blogu her makale attığımızda facebook  ve twitter gibi sosyal medya ağlarında paylaşıp, tanıtımını yapmalıyız.Açtığımız gruplarda paylaşımını yapmalıyız.Bu ne demek biliyor musunuz bir kenet sistemi, hepsi birbirine bağlı birine ulaşan diğer bütün sitelerimize ulaşabilecek kenetteki parçaların biri koptumu o kenet tamamen kopacak.Bu da koordineli bir çalışma gerektiriyor.Bu kenete birde haber sitesi ekleniyor.Ama onun sorumluluğu çok fazla, o konuda herhangi bir şey diyemiyorum.Özetlersek temel amacım blog, haber, sözlük ve forum sitelerinin birbirleriyle bağlı ve etkili bir şekilde çalışarak kullanıcılara geniş bir yelpaze sunmak, herkesin zevklerine göre takip etmek istediği siteyi seçmesini veya orada görev yapmasını sağlamak.Milyonlarca insanın etkin olarak kullandığı sosyal medya ve sözlüklerde etkin bir şekilde görev yapıp sitelerimizin tanıtımı için görevde bulunmak.

Esen kalın!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK'ün Dini Türkçülüktür.
 
sonturk
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2011, 16:35:23 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.Turkcuturanci.com
altyapısıyla Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://sozluk.turkcuturanci.com
gibi bir alt site açılabilir.

Yalnız benim sözlükle alakalı bilgilerim biraz sınırlı. Sözlük kurabilirim yalnız. Bu otağ zaten yeterince zamanımı alıyor.

Ama dediğim gibi Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://sozluk.turkcuturanci.com
ftp erişimini bu işlerde profesyonel bir kandaşımıza vererek sözlüğü kurabiliriz...(veritabanını ben oluşturup kandaşımıza ileteceğim.) Tabii bu konuda bilgi sahibi birkaç kandaşımızın olması sözlüğün daha iyi oluşturulmasını sağlayacaktır. Açıkçası çağa uymak için bu da gerekli...

SEO destekli böyle bir sözlük kurulması yararımıza olacaktır. Bu konu altında kandaşlar görüşlerini iletebilirler...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2011, 16:59:07 »

Sozluk ve haber sıtesı konusunda Balamber ve Tunc Yureklı kardeslerımızın calısmaları zaten ortada. Sozluk kapandı su an acmak ıcın ugrasılıyor, haber sıtesı ıcın burada defalarca cagrı yaptı aktıf destek verecek kısı pek cıkmadı.

Defalarca ınternet uzerınde calısma yapacak ekıp kurduk, ılk baslarda heyecanlı bır sekılde destek olurum gorev alırım dıyenler kısa surede gorevlerını aksattılar bız de paylasım yapması gereken grupları lagvettık.

Bu sıte ve sosyal paylasım hesapları ozverılı calısan 3-5 kısının calısmalarıyla yurumektedır.

Ne yazık kı azım ısteyen planlı programlı calısmalar Turkculerı pek kesmıyor. Bız de kımseyı zorlamadan gonulluluk esasına dayanan calısmaları tercıh ettıgımız ıcın boyle kapsamlı calısmaların hayata gecırılmesını mumkun gormuyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 31 Ağustos 2011, 17:31:57 »

Otağ çok büyüdü, gerçekten üç beş kişinin özverisine bağlı kalacak kadar yabana atılacak bir konumda değiliz. Yeni kandaşların aramıza katılması ile bir güç dengesi ortaya çıkartılarak bunun Türkçülüğün gelişmesi bakımından her yere sesimizin ulaşmasının olabilirliğini düşünmeliyiz artık.

OğuzŞad'ın dediği gibi bu işler gönül işi ile olmuyor artık, bu işleri yapmak için gerçekten yürek lazım, şu zamanım kısıtlı diyen arkadaşlara ben inanmıyorum ve buna dayanarakta güvenmiyorum çünkü bu işler öyle saatler yada günler istemiyor, günde ayrılacak olan zaman yarım saat bile olsa yeterlidir, bu yarım saatte öyle işler yapılabilir ki.

Örneğin Otağa girilerek tabiki burası için çalışma azminde olanlar için söylüyorum öyle saatler boyu durmanın bir anlamı yok, siz yani görevli olan kandaşlar burada öğrenmek amaçlı durmuyorsunuz ki, siz öğretici ve planlayıcısınız zamanınızı bu yönde harcamalısınız ve bu yarım saatte bu otağda yapılmayacak görev yoktur.
Diyelim ki sözlük yada haber kanalı açıldı bu işlerden anlayan bir kaç kişinin açılan siteye arada bir bakması bile yetrde artar bile, eklenecek olaylar eklenir ne gerekiyorsa o yapılır ve normal işlerimize devam edebiliriz işte diyorum ya bunu yapmak için yürek lazım, biz bir kişiye otağımızda görev veriyoruz inanın bize 50 kişiden ancak 3 kişi tam anlamıyla bu görevi ciddiye alarak çalışma yapıyor gerisi bir gün var 20 gün yok hesabı, o otağa girdiği günde de vazifesiyle ilgili tek iş bile yapmadan çıkıp gidiyorlar.

Mustafanın Sözlüğü olan Türkçü sözlük açılmayacaksa bize devredebilir mi diye düşünüyorum, diyeceksiniz ki devretmese ne olur gene çalışırız! olmuyor bu sözlük günlerce sahipsiz tek başına öylece duruyor orada, bir piç geliyor bir şeyler saçmalıyor o piçin attığı ileti orada günlerce duruyor, gözden kaçtığında ise hiç silinmiyor ve siteye gelen ziyaretçiler  o iletiyi Türkçü sözlükte tiksinti ile görebiliyorlar.

Ben anlamam bu site mite işlerinden lakin var gücümle çalışırım ve vaktide yaratırım, ilgililere.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ArslanYürekliTürkmen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 295


Ergenekon'dan doğduk , Börteçine Ularken


« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2011, 18:47:57 »

Haber sitesi konusunda Oğuz Şad'a katılıyorum.Zor bir iş gerçekten, zamanının neredeyse tamamını site ile ilgilenerek geçirmek zorunda kalacak ama sözlük işinde çok zorlanacağımızı sanmam.Zaten otağda yazan kandaşlarımıza sözlük formatlarınıda öğrettikten sonra sözlüğü rahatça bilgi havuzu haline getireceğimize eminim.Sözlük kurmak çok zor bir konu değil ama Türk'ün Kini kandaşımızın dediği gibi seo destekli bir alt yapı oluşturarak sağlam bir sözlük kurmak için çalışmalıyız.Günde yarım saatimizi ayırırsak foruma göre çok kısa sürelerde sözlüğe gereken hizmeti vermiş olacağız.Ve ayrıca gençlerimizi çekmek için ayrı bir fırsat.Sözlük onlara göre hem eğlenceli, hemde foruma göre çok karmaşık değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK'ün Dini Türkçülüktür.
 
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.215 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.