Yaşadığım Olay
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Temmuz 2020, 04:23:10


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yaşadığım Olay  (Okunma Sayısı 4899 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkırın Ateşi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 75« : 05 Mart 2014, 21:10:21 »

Öncelikle esenlikler size bugün başımdan geçen bir şeyi anlatmak istiyorum. Dershaneden çıktığımda iki tane orta yaşlarında adam bana selendiler. Ne istediklerini sordum aramızda şöyle bir konuşma geçti;
-Efendim
-Oğlum kaçıncı sınıfa gidiyorsun?
-10
-Okulunuzda Amerikan çakallığı öğretiyorlar değil mi?
-Efendim (Böyle bir soru beklemediğimden şaşırdım yanlış anlamamak için böyle bir tepki verdim.)
-(Yanındaki adama dönerek) Bak işte öğretiyorlar eğitim programımız böyle bu çocuk büyüyüp devlet adamı olsa o da ülkeyi satacak sadece bu değil bu okullarda okuyan herkes bu ülkeyi satacak!
Adamın yaşı dolayısıyla tepki vermedim ama pişmanım. Nasıl bir insan hiç tanımadığı bir kişi hakkında hainlikle hakaret edebilir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #1 : 05 Mart 2014, 21:34:50 »

Hangi okula gidiyorsun?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Kapagan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 29


« Yanıtla #2 : 06 Mart 2014, 00:47:18 »

Ben onları suçlamıyorum. İnsanın doğası gereği kendisine iyilik yapan bir insanı "iyi" olarak tanımlıyor. Kendini onların yerine koy, eğer gerçekten bizim ailelerimiz birilerine muhtaç olacak kadar yoksul olsaydı ve o birileri bize yardım ediyor olsaydı biz de o birilerini seviyor olurduk ve onları "iyi" olarak tanımlar ve onlara oy verirdik. Normal insan davranışı budur. Tersini beklemek ve onları hor görmek gerçekten mantıklı olmaz. Malesef ekonomik bunalımlar içinde olan insan dağın arkasını düşünemez, sadece önünü görür. Önü çok iyi ! Biz ekonomik bunalımlarda olmadığımız için düşünerek dağın arkasını anlayabiliyoruz ve bunu anlayınca canımız acıyor. Ekonomik sorunları aşamayan bir birey nasıl dağın arkasını düşünecek gücü, hatta haddi kendinde bulsun? Onun için o insanlara iyi davranmalıyız.

Biz kendimizi yetiştirmeye bakmalı "sanayi" ve "sermaye" de söz sahibi olmalıyız. O insanlara da kanat germeliyiz. Böyle yaparsak mutlak çözüme ulaşırız. Bizim taşıdığımız fikir büyük bir fikir. Bu fikir bize yeterince çalışma azmi sağlamaktadır.

Derslerle ilgili bir problemin olursa bana yaz. Yardımcı olurum, konu da anlatırım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Derinkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 10« Yanıtla #3 : 06 Mart 2014, 09:34:45 »

Bence onlar eğitim sistemini suçlamışlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çok Havlayan it Köye Kurt İndirir...
Bozkırın Ateşi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 75« Yanıtla #4 : 06 Mart 2014, 21:10:37 »

Derinkurt sen eğitim sistemini suçlarken hiç tanımadığın bir insanı hainlikle suçlar mısın?
Kapagan öncelikle teklifin için sağ ol.Söylediklerin de haklısın bir üniversite hedefim var ve adım adım ilerliyorum.
Köptü Körgen Öğretmen Lisesindeyim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Derinkurt
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 10« Yanıtla #5 : 06 Mart 2014, 23:25:13 »

Benim kendi fikrim ırkına bakarım birini suçlarken, ama seni suçlayanlar ön yargılı insanlar olduğundan senin kendine ait bir duruşun olduğunu kestiremeyen kişilerdir bence takma bence onları.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çok Havlayan it Köye Kurt İndirir...
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #6 : 07 Mart 2014, 00:10:17 »

   Yani bir öğretmen lisesinden çıkarken mi böyle bir soruya maruz kaldın, yoksa dershane çıkışında mı? bunu öğrenmek istemiştim. Çünkü dershanen malum zatın gruplarından olan bir dershaneyse böyle bir soruya maruz kalman doğal.
   
   Einstein'ın bir sözü vardır " ön yargıları parçalamak atomu parçalamaktan zordur" diye. Bilmem anlatabildim mi?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Kapagan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 29


« Yanıtla #7 : 07 Mart 2014, 03:27:38 »

Şu ana kadar en iyi yayınlar "..." yayınlarıydı. Sırıt Şu andan sonra ne olur bilmiyorum.

Aslında mantıken değişmemesi gerekir. Müfredat ortada ve diğer yayın grupları en fazla oturup 5 kişiye bilemedin 10 kişiye soru yazdırıyor. Kaynakların birçoğunda da hatalar oluyor. "..." yayınları öyle mi? Öyle değil, her şehirden soru yazan hocalar var ve bu hocalar yazdıkları soruları ana kurula gönderiyor, yetmiyor üstüne bir de 30 kişiden 100 kişiye kadar çıkan sırf soru yazmaya tahsis edilmiş hocalar var. Ancak ülkenin başı malum işte. Bunun tersini sağlamak imkansız gibi bir şey ancak bunun tersini sağlayacağım diye ülkeyi dengesizliğinden öldürebilir. Ülke tarihinde görülmemiş bir sınav rezaleti bu sene olabilir. Mesela soruların yarısı falan hatalı olabilir. Diyorum ki soruların yarısını falan din bilgisi yapsa, gene en iyi soruları bunlar hazırlar. Sırıt Çözüm yok ki. En fazla "onların dershanelerine göndermeyin çocuğunuzu" diyebilirsin. Bu da tamam, en iyi puanları muhalifler alır. Hiç mantık yok. Neyse, bundan sonra her şey eskisi gibi normal akışında devam ederse eğer iyi. Kendi metodumu aşağıya yazıyorum.


1) "..."SET : Her sene güncellenir. Genellikle 6 cilttir, 45'er günlük arayla öğrencilere verilir. En önemli yanı içindeki soruların çözümü CD'dedir. Bu öğrenciyi hoca peşinde koşturmaktan kurtardığı için devrim niteliğinde bir kaynaktır. Bu kaynağın 2. güzel yanı ise bütün sene bu kaynağı çözen kişi kendi alanıyla ilgili geçmiş yıllarda çıkmış bütün sınav sorularını(Türkçe gibi istisnalar var.) çözmüş olur. Çıkmış sorular testinin önceki testlerinde çıkmış sorulara benzer soruların bulunması da bu kaynağı eşsiz ve zorunlu bir kaynak haline getiriyor.

2) "Vakit" Denemeleri : Bu denemelere girmek "..."SET'i çözmek kadar zorunludur. "..."SET'i çözüp haftada bir olan vakit denemelerine girildiğinde "..."SET'te görmüş olduğun bir çıkmış sınav sorusunun daha da zorlaştırılmış halleriyle karşılaşırsın. Bu müthiş bir şeydir. Çokça insanı geliştirir. Girilmesi zorunludur. Ayrıca çözümleri Tekno"..." 'da yayınlanır. Her türlü şarttır.

3) Tekno"..." : Vitamin benzeri konu anlatım izletilerinin olduğu veritabanıdır. Vitamin'e en az 5 çeker ama. Durmadan güncellenen konu anlatım izletilerinin yer aldığı bu veritabanı acil durumlarda panzehir gibiydi; ancak artık hep buna bağlı olunacaktır. Çünkü biliyorsun dershaneler kapatıldı. Hoca ayağına gelmiş gibi etki gösterir, hızlıca eksiklerini kapatmanı sağlardı ama artık hep bununla baş başa olunacaktır. Kayıtlı öğrencilere şifresi bedava verilir, dışarıdan olan öğrencilere fiyatı çok yüksek olurdu; şimdi ne olur bilmiyorum. (Dershaneleri kapattık falan diyor ya, geçtik bu lafları, boş laflar bunlar ! Sırf şu tekno"..." bile insana derece yaptırır. Ne yapalım cahillik kötü işte. O hiç bilimsel eğitim almadı ve danışmanları da aynı onun gibi. Geçmiş olsun. Dedim ya mantıken çökertilemeyecek bir sistem. Ha kalkar gelir kapatıyorum bu siteyi derse yapacak bir şey yok. Yapar mı? Evet yapar. Mesela 30 Mart'tan sonra sosyal medyayı kaldıracağını söyledi, evet kaldıracak.)

4) "..." Dergi : İçinde kaliteli soruların bulunduğu, iyi bir yerin kazanılabilmesi için çözülmesi zorunlu bir kaynaktır. 1 yılda, 15'er günde bir, toplam 26 adet veriliyor idi yanlış hatırlamıyorsam.

5) "..." Simetri : Konu anlatımlı soru bankalarıdır. Ancak simetrik öğretme tekniğiyle oluşturulmuştur. Yani bir konuda bir formülün arkasından o formülle ilgili zorlaşarak ilerleyen sorular koyuluyor. Bu tekniğe simetrik öğretme tekniği deniliyor. İyi bir yer olması için çözülmeleri zorunludur. Mat-2 simetri set, mat-1 simetri set çözülmezse olmaz.

NOT = 1. ve 2. en zorunludur. Çekirdek alandır yani. Her şartta 1 ve 2 yapılmalıdır.

Ben bu teknikle 2500. oldum. Temenni ederim ki sen daha iyisini olursun.

Abilerim lütfen "aa ...'yı övüyo !" demeyin. Bizim hep iyi yerlere gelmemiz lazım. Bizi iyi yerlere getirecek kaynaklar bu kaynaklarsa yapacak bir şey yok. Alıp çözecek gençler, başka olmaz yani. Lütfen.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkırın Ateşi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 75« Yanıtla #8 : 08 Mart 2014, 23:27:10 »

Kapagan evet iyi ders kaynakları var ama piyasada en az onlar kadar iyi başka yayın gruplarının da olduğunu düşünüyorum. Birde özel olarak birbirimize ulaşabilirsek sınav süreci hakkında soracaklarım var.
Köptü Körgen tahmin ettiğin dershane değil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kapagan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 29


« Yanıtla #9 : 09 Mart 2014, 12:40:34 »

Özelden ulaşma yetkim yok Üzgün  Galiba senin de yok Üzgün  Çok özel sorular değilse buradan sor kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.222 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.