KCK Erdoğan'ı Nihal Atsız'a benzetti
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 15 Ağustos 2020, 19:35:36


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: KCK Erdoğan'ı Nihal Atsız'a benzetti  (Okunma Sayısı 2364 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.954


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« : 16 Eylül 2016, 20:55:43 »


 
KCK Erdoğan'ı Nihal Atsız'a benzetti
Nihal Atsız bu habere çok kızardıKCK Yürütme Eşbaşkanlığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Adıyaman'da yaptığı konuşmayı Mahmut Esat Bozkurt ve Nihal Atsız’ın söylemlerine benzeterek, "Kürtleri kovmaya çalışanlar mutlaka bu topraklardan kovulacak, Kürtler diğer halklarla birlikte Türkiye sınırları içinde özgür ve demokratik yaşamlarına kavuşacaklardır" dedi. PKK'ya yakın Fırat Haber Ajansı'nda yayınlanan açıklamada "Başbakan Erdoğan Adıyaman’da yaptığı konuşmayla Kürtlere bakışını ortaya koymuştur. Kürt sorununun çözümünde bir politikası olmadığını bir daha gözler önüne sermiştir. Eski söylemleri bir daha tekrarlayarak çözümsüzlükteki ısrarını göstermiştir. Hala asker sivil bürokrasiyle milliyetçi kesimlerin desteğini almayı önemli gördüğü anlaşılmaktadır" ifadeleri kullanıldı.


 
Açıklamada, "Herkesin demokratikleşme adımları beklediği bir zamanda yine tek devlet, tek millet, tek vatan ve tek bayrak tekerlemesini dillendirmesi ve anadilde eğitim olmaz demesi Başbakan’ın sürece yaklaşımını göstermektedir. 2008 yılında olduğu gibi tek devlet, tek millet, tek vatan ve tek bayrağı kabul etmeyen başka yere gitsin diyerek soykırımcı zihniyette ısrar etmektedir. Başbakan’ın savunduğu, soykırımcı ulus-devlet zihniyetidir. 'İnkar ve asimilasyonu ayağımızın altına aldık' dese de büyük yalan söylemektedir. “Tek millet olmayı kabul etmeyenler çekip gitsinler” demek inkar ve asimilasyonda ısrar anlamına gelmektedir. Başbakan Erdoğan kültürel soykırım ve Türkleştirme stratejisinden vazgeçmediklerini bir daha ilan etmiştir."

ESAT BOZKURT VE NİHAL ATSIZ'IN İZİNDEN YÜRÜYOR

Açıklamada "Başbakan’ın her fırsatta anadilde eğitim olmaz söylemi, tek millet ısrarı Türkleştirme stratejisinin dışavurumunu ifade etmektedir. Kürtlerin anadilde eğitim talebini devlet isteme olarak görmesi bu zihniyetinden kaynaklanmaktadır. Çünkü anadilde eğitim olduğunda devlet soykırımcı karakterinden çıkacak, tüm farklılıkların kendi özgür ve demokratik yaşamına kavuştuğu yeni bir devlet haline gelecektir. Kürtler ve başka topluluklar farklılığımız kabul edilsin, varlığımız güvenceye alınsın dediğinde, hemen 'Çekin gidin' denilmektedir. Özellikle Kürtlere bu sözler cumhuriyet tarihi boyunca sürekli söylenmiştir. Tayyip Erdoğan ya Türkleşeceksiniz ya da bu topraklardan gideceksiniz diyen Mahmut Esat Bozkurt ve Nihal Atsız’ın izinde yürütmektedir. Çok eleştirdiği tek parti döneminin kültürel soykırımcı politikalarını hem de 21.yüzyılda açıkça savunmaktadır." denilirken, şu ifadeler kullanıldı: "AKP ve Başbakan çağımızın otoriter faşistlerinin söylemi olan tek tek tek nakaratını bir tarafa bırakarak Kürt halkının ve demokrasi güçlerinin beklediği adımları atmalıdırlar. Oyalama politikasının sonuna gelinmiştir. Eğer Başbakan hayırlı bir iş yapmak istiyorsa kendilerinin de siyasi yaşamının güvencesi olacak Türkiye'nin demokratikleşmesinde ciddi adımlar atmalı ve Kürt sorununu çözmelidir. Tek millet, tek devlet, tek vatan ve tek bayrak nakaratını tekrarlayıp Kürtlerden başka vatan aramalarını istemek AKP'ye hiçbir hayır getirmez. Kürtler bu toprakların en kadim halkıdır. Bu halkı kök saldığı topraklardan koparmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Dağdan gelip bağdakini kovmak tam da Başbakan’ın yaptığına denmektedir. Kürtleri kovmaya çalışanlar mutlaka bu topraklardan kovulacak, Kürtler diğer halklarla birlikte Türkiye sınırları içinde özgür ve demokratik yaşamlarına kavuşacaklardır."

Odatv.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.954


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2016, 20:58:02 »

Bu haberi gülmece bölümüne aldım cünkü biz de, herkes de biliyor ki, Tayyip Nihal Atsız'ın veyahut Mahmut Esat Bozkurt'un tırnağı dahi olamaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Dengizik Beg
Kun Yabgusu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 50


Türk.


« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2016, 03:51:06 »

Geberecek it cami duvarına işermiş sözünün vücut bulmuş hali. Kafalarında beyin yerine irin taşıyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk.
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.479


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2016, 08:50:55 »

Tabi ki Atsızın sikinin kılı bile etmezler lakin Eylem bazında Atsızdan daha yetkililer, Atsızın yapmak isteyip de yapamayıp bize havale ettiği işleri bunların pek de güzel yapma yetkileri var.
İnşallah kürdün dediği doğrudur, gülelim biraz  Sırıt  Sırıt  Sırıt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.954


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2016, 12:13:11 »

Zaten o zaman Atsız atam da bunlardaki gibi yetki olsaydı, bugün k.rt sorunu diye bir sorun olmazdı. 😂
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.23 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.