Haydar'ın İkna Mektubu
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Ağustos 2020, 19:54:48


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Haydar'ın İkna Mektubu  (Okunma Sayısı 2765 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
SELENGA
Ziyaretçi
« : 24 Nisan 2010, 13:27:45 »Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 24 Nisan 2010, 19:24:21 »

Bu yaratık nedir bilen varmı,kim bu ya Sırıt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 24 Nisan 2010, 19:32:20 »

Bu yaratık nedir bilen varmı,kim bu ya Sırıt

Ağabey büyük ihtimalle bu canlı, Afrika'nın balta girmemiş ormanlarında ele geçirilen bir Homosapien'in, kobay olarak seçilen bir Kürt kadınıyla çiftleştirilmesi sonucu dünyaya gelmiştir. Zaman içerisinde bilim adamlarının yoğun çalışmalarıyla birlikte insansı(?) bir görünüm kazanmıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2010, 19:42:49 »

Tanrı bunları insanları yaptığı hamurun artan kısmından ayak üstü yapmış,yani gider ayak,hiç işçilik vermemiş,olacağı bu işte, bunların tamamı aynı kategoride ve aynı tiptedir,dünya güzeline çit etsen bile nedense düzelme olmaz bu yaratıklarda. Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
K A L K A N
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.926


YAŞAMIMIZI DÜŞÜNCELERİMİZ YÖNETİR


« Yanıtla #4 : 25 Nisan 2010, 09:02:10 »

Fıkra mı gerçek mi pek anlamadım;anladığın tek şey ,ağlanacak halimize gülmemiz.Eğer varsa böyle orman kaçkınları vay kadınların haline..

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Ayşe Gül Altınay ve Boğaziçi Üniversitesi'nden Yeşim Arat'ın 18 ay boyunca gerçekleştirdiği çalışmalar, Türkiye'de kadına yönelik şiddetin boyutlarını ortaya koydu. Raporda ülkemizde her üç kadından birinin eşinden şiddet gördüğü ve bu kadınların yarısının bu durumu hiç kimseye anlatamadığı belirlendi. Araştırmada dikkat çeken bir diğer konu ise yükseköğrenim görmüş altı erkekten birinin eşine fiziksel şiddet uyguladığı gerçeği oldu.
56 ilden 1.800 evli kadınla yüz yüze anket uygulamasına dayalı olarak yürütülen araştırma Türkiye'de kadına yönelik şiddetin nasıl tanımlandığı ve nasıl algılandığı gerçeğine mercek tuttu. Raporda, çocukken tanık olunan veya maruz kalınan şiddetin, erkeklerin şiddet uygulama ihtimalini, kadınların da bu duruma maruz kalma riskini iki kat artırdığı vurgulanıyor. Araştırmaya göre, eğitim ve şiddetle mücadele arasında da önemli bir ilişki görülüyor. Okuma-yazma bilmeyen kadınların yüzde 43'ü en az bir kez dayak yediğini söylerken, yükseköğrenim görmüş kadınların yüzde 12'si bu yönde cevap veriyor. Araştırma, kadınların büyük çoğunluğunun "aile içi şiddet"i aile içinde çözülmesi gereken bir mesele olarak algılamadıklarını ve hükümete, yerel yönetimlere, devlet kurumlarına, yasalara ve mahkemelere bu alana müdahale etme konusunda önemli sorumluluklar yüklediğini gösteriyor. 'Doğudaki kadınlar daha çok eziliyor' görüşü yanlış


Kendileri tanışıp anlaşarak ailelerin onayıyla evlenenlerin yüzde 28'i, görücü usulüyle evlenenlerin yüzde 37'si en az bir kez fiziksel şiddete maruz kalırken, bu oran kendileri tanışıp anlaşarak ancak ailelerin onayını almadan evlenenlerde yüzde 49'a çıkıyor.
Alışverişe çıkmaktan aileleriyle görüşmeye kadar kadınların attıkları her adım kocanın iznine tabi görünmektedir: Her 10 kadından yalnızca biri başka bir şehre/köye eşinden izin almadan gidebilmekte, üçü eşinden izin alma ihtiyacı duymadan ailesini ziyaret edebilmekte veya alışverişe/çarşıya gidebilmekte, dördü eşinin iznine tabi olmadan komşu/arkadaş ziyareti yapabiliyor.
Türkiye'deki kadınların yarıya yakını Medeni Kanun'da yeniden düzenlenen mal rejiminden habersiz. Görüşülen kadınların yüzde 43'ü 4320 sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanun'dan da haberdar değiller.
Kadınların aileye kocalarından daha çok gelir getirmesi, fiziksel şiddet riskini en az iki misli artırmakta, bu durumda olan her üç kadından ikisi şiddete maruz kalıyor.
"Doğulu kadın daha çok eziliyor" görüşünü bu araştırmanın bulguları doğrulamamaktadır. Ancak Doğu bölgeleriyle orta/batı bölgeleri arasında çok çarpıcı eğitim ve gelir eşitsizlikleri olduğu gözlemlenmiş. Türkiye'nin orta ve batısında okuryazar olmayan kadınların oranı yüzde 15,5 iken, bu oran Doğu'da neredeyse üç misline çıkarak yüzde 41,9'a ulaşmakta.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

SEN  TANRI   DEĞİLMİSİN ,  ADINI    YARGILATMA
SANA   TANRI   DEYİNCE ,  DİNİMİ     SORGULAMA
YA  ADAM  ET  BUNLARI , YA  BERABER  YAŞATMA
KANI  BOZUK  OLANLAR  "TÜRK'ÜM" DİYEMESİNLER
𐱃𐰀𐰴𐰾𐰃𐰤 𐰴𐰀𐰞𐰴𐰀𐰣
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.225 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.