Neden Göktürkçe öğrenmeliyiz?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Mayıs 2020, 18:55:52


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Neden Göktürkçe öğrenmeliyiz?  (Okunma Sayısı 5234 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt58
Ziyaretçi
« : 01 Haziran 2017, 15:19:33 »

Budunlar dilleriyle yaşar. Diller budunların, budun oluşunda en önemli etkendir. Budunun kendine ait bir dilinin olması demek onun özgür olduğunun göstergesidir. Başkalarının dillerini kullanan budunlar özgür değildir. Bir düşünün ki Batı Türkeli'ndeki herkes arapça konuşuyor. Arapça bizim dilimize bile uymaz, ailelerimiz farklıdır. Eğer siz bir çocuğu sağcı bir aileden koparıp solcu bir aileye verirseniz veya tam tersini yaparsanız bu çocuk hiçbirine uyum sağlayamaz. Bu da onun her yerden dışlanmasına sebep olur. İşte Batı Türkeli yabancı bir dil konuşsa olacak durum böyledir. Arapça konuşmamıza rağmen asla benliğimizi kaybetmeyeceğiz bu da arapların bize karşı olan asırlık kinini dindirmeyecek. Hemen "siz kafirsiniz" diye dışlayacaklar. Bu durumda Batı'nın ne yapacağını söylemeye lüzum bile yok, geçmişe yaptıklarını yapacaklar.

İşte bir insanın hayatı için aile ne kadar önemliyse, dil de budunların yaşamı için önemlidir. Dil, budunun özelliklerini barındırır. Bunları bilen kişi "Evet, işte bu dil benim!" diye gurur duyar.

"Ordusunu kaybeden bir millet tehlikededir. İstiklalini kaybeden millet korkunç bir felakete düşmüştür. Dilini kaybeden milletse yok olmuş demektir.

İstiklâlini kaybeden milletlerin dillerini kıskançlıkla saklamak sayesinde bir zaman sonra yine dirilebildiğini tarih bize söylüyor. Halbuki dilini kaybeden bir milletin yine dirildiğine dair bir misal göstermiyor."


"Türk dili bütün dillerden daha zengin ve daha temiz olacaktır. Dilimize konacak bütün yeni sözler Türk kökünden gelecektir. Beynelmilel ıstılah yok… Biz komünistliği, kozmopolitliği, masonluğu, vatansızlığı hatırlatan beynelmilel sözünden tiksiniyoruz. Dünyada yabancı dilden söz almamış hiç bir dil yoktur demek kuvvetli bir itiraz değildir. Böyle hiç bir dil olmadığı halde Türkçenin böyle olması fena mıdır?

Bu iş başarılamaz diyen bedbinler var… Ne çıkar? Biz yüzde yüz yapmak için çalışırız. Yüzde yetmiş muvaffak olursak kayıp mı ederiz?

Dili bütün dillerden saf bir Türk milleti hayatın bir sahasında bütün milletlerden güçlü demektir. Hayatın bütün sahalarında bütün milletlerden üstün olmaya azmeden bir millet için “en değerli mal” olan dilini bütün dillere üstün kılmak kaygısı çok görülemez.

Yarınki En Büyük Türkiye’nin ordusu bütün ordulardan güçlü, tekniği bütün milletlerden yüksek, edebiyatı her memleketten üstün, dili de her dilden zengin ve temiz olacaktır.

Dil işlerimiz geç kalmıştır. Onu hızlandırmalıyız.

Türk genci! Bu işte senin vazifen yazı ve konuşma dilinde yapabildiğin kadar az yabancı söz kullanmak, sana gösterilecek yeni Türkçe sözleri ezberleyerek benimsemek ve bu işin büyük ülküden bir parça olduğunu daima hatırlamaktır".*


* Atsız - Türk Dili
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.155


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2018, 21:34:40 »

Göktürk abacasi Turanın resmi abacası olmalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.752


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2018, 15:57:13 »

Ordusunu kaybeden bir millet tehlikededir. İstiklalini kaybeden millet korkunç bir felakete düşmüştür. Dilini kaybeden milletse yok olmuş demektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kurtçebe Noyan
Türkçü Turancı Militan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 666


Dr.Rızâ Nûr'un çizdiği, Atsız'ın yazdığı yoldan!


« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2018, 20:24:29 »

Göktürk abacasi Turanın resmi abacası olmalıdır.
Göktürk harfleri çok hoş ve çok güzel duruyo. Umarım bir gün yeniden Göktürkçe konuşuruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Türk Budun, Ökün!?… Kendine gel. Aklını başına topla. Her söze, herkese inanma. Beynini işlet. Geçmişini hatırla." Hüseyin Nihâl ATSIZ
BAYCU NOYAN
turkcuturanci.com
Atsızcı
**************
ileti Sayısı: 775« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2019, 07:42:09 »

Yarınki En Büyük Türkiye’nin ordusu bütün ordulardan güçlü, tekniği bütün milletlerden yüksek, edebiyatı her memleketten üstün, dili de her dilden zengin ve temiz olacaktır
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AtsızcıTürk
BOZDOĞAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 410


Emperyalizm Kut'lu bir düşüncedir.


« Yanıtla #5 : 19 Mart 2020, 23:44:48 »

Öğrenmesi çocuk oyuncağı Türkçe'ye cuk oturur tabii olarak ve bazı tamgalar zaten temsil ettiği şeyin şekli olduğundan işimiz iyice kolaylaşıyor. Örneğin at tamgası ata, ek damgası buğday başağına, er tamgası kollarını açan bir adama benzer.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben o vahşi kanı bilirim. Onu on metrelik toprağa da gömsen yine oradan da çıkarak ordular yaratır ve dünyayı kana boğar.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.081 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.