Zorunlu Genel Sağlık Sigortası
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Temmuz 2020, 13:31:09


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Zorunlu Genel Sağlık Sigortası  (Okunma Sayısı 2514 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BugaY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 396« : 02 Mart 2012, 16:37:23 »

Bildiğiniz gibi hükumetimiz zorunlu sağlık sigortası diye bir şey üretti, 25 yaşını geçmiş çalışmayanlar zorunlu sağlık sigortası kapsamına girecek.
Bunun için bulunduğunuz ilçenin kaymakamlarına gidip başvurmanız gerekiyor, elinize bir form tutuşturuyorlar  ailenizin ve kendinizin mal beyanını ve gelirinizi açıklıyorsunuz evinizde bulunan televizyona kadar sorguluyorlar eğer ailenizin geliri üç asgari ücretin fazlası ise yüklü miktarda her ay para ödeyim sağlık sigortalı oluyorsunuz.
Hiç bir laik ve sosyal devlet anlayışına uymayan bu anlayış ile kişi haraca bağlanmış oluyor siz ise ben sağlık sigortalı olmak istemiyorum diye bir şey söyleyemiyorsunuz devlet anlayışına göre fakir olana devlet gerekli sağlık işlerinde zaten ücret almaması gerekir olması gereken budur!
Parası olan ise kardeşim ben istemiyorum gerektiği zaman özel hastaneye gider paramı bastırır paşalar gibi tedavimi olurum da diyemeyecek mecburen sigortalı olmak zorunda bırakılacak.
Kaymakamlara gidip ailenizin gelir dağılımını açıklasanız bile Devlet yetkilileri evinize kadar girip foruma doldurduğunuz bilgilerin gerçek olup olmadığını araştıracak yani alenen mimleneksiniz artık evinize ses kayıt cihazı mı koyarlar, kamera mı koyarlar orası meçhul kalacak.
Başlı başına kötü olan bu zorlu dayatma pek tabi doğudakilere ve hükumet yandaşı kimselere vurmayacak, doğuda ki adama kolay mı her ay para ödetmek?
Her biri zaten yeşil kart ile sağlık'tan bedava yararlanıyorlar hiç biri kaymakamlığa bile gidip form doldurmayacak ama doğu'da olacak şey bizlere sıkıysa gelme anlayışı içerecek Hükumet form doldurmayana ceza olarak azami tutarı alacak ve sizi zenginler listesine ekleyecek.
Batı'da olsa Doğu'da olsa yandaşa hiç bir türlü yansımayacak zaten yandaş olan bu insanlardan para toplanmayacak ve tüm yandaşlar ücretsiz sigortalı olacaklar bu sebepledir ki yandaş olan hiç bir insan bu yasaya ses çıkarmıyorlar tüm ses laik, Atatürkçü insanlardan çıkıyor çünkü asıl para onlardan toplanıyor hem de fazlasıyla.
İnsanlara bu yasa ile ilgili hiç bir bilgi verilmiyor kimse ne olacağını, kaç para ödeyeceğini, kimlerin hükümlü olduğunu bilmiyor, bilmek istese de öğrenemiyor her şey meçhul.
Kaymakamlığa gidip formu doldurmak istesen sırada yüzlerce insan oluyor bir günde halledebilmen mümkün değil hem insanlardan para toplayacaksın hemde insanları  sıralarda heba edeceksin.
Formu doldurmak isteyen kişi eğer Yurt dışında veya şehir dışında ise yandı; çünkü birinci derece akrabası bile olsan onun yerine işlemi yapamıyorsun kardeşim bu yüzden gerekli işlemi yapamadı ve en yüksek gelir dağılımından işlem görecek aslında yapsak bile en yüksek çıkacaktı çünkü yolunacak kazız az biraz sesimizi gürletir daha sonra nasıl olsa susar paşa paşa gerekli ücreti öderiz.
Benim başıma gelen ise tam beddualık, telefon açtım kendimin bu yükümlülüğe girip girmediğini öğrenmek istedim telefonda ki yetkili Hazirana kadar muaf olduğumu herhangi bir işlem yapmam gerekmediğini söyledi bende buna güvenerek nasıl olsa sigortalıyım diyerek hastanede yaptırmam gereken işlemi yaptırmak istedim işlemi yaptırdıktan sonra sıra ödemeye geldi öğrenci olduğumu söyledim ve kimliğim verdim ancak o da ne sigorta müdürlüğü sigortamı iptal etmiş tabii bundan ne benim ne de bir başkasının haberi var hastane yetkilileri ile başladım tartışmaya ama onlar ne yapsın diye düşündükten sonra pamuk eller cebe 220 liramı ödedim cebimden düşündüm kime küfür etsem, kime beddua etsem, kimi dava etsem hepsi boş koyun olmaya devam ettikçe yolunacağımı bir kere daha anladım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.215 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.