Türkçülüğe Karşı Öğretmenler
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Ekim 2020, 16:38:07


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçülüğe Karşı Öğretmenler  (Okunma Sayısı 7740 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ertoyon
Ziyaretçi
« : 09 Ekim 2015, 23:22:16 »

Kandaşlarım okulda Türkçülük ile ilgili kitap okumak ne zor şeymiş!

Rıza Nur'a Atatürk düşmanı, Atsız'a kafatasçı diye eleştiri yapan edebiyat öğretmeni olmaz olsun.
Onu da geçtim bugün yine Rıza Nur okuyordum. Felsefe öğretmeni yanıma geldi. Bu tarz kitaplar okuyarak aklımı bulandırdığımı, beni bu yoldan çekip kurtarmak gerektiğini söyledi ve birkaç solcu yazar önerdi.

Ne kadar acı bir durum bilemezsiniz. Türkçü değil Türk bir öğretmen gördüğümde sevinir oldum. Bu gençliğin solcu, ikoncan, hümanist, sosyalist öğretmenlere ihtiyacı yoktur. Kanını, ırkını bilen Türk gençleri onların boş laflarına inanmayacak, öğretmenini ders öğreten ve ilim öğreten olarak ayırmasını, gözlemlemesini iyi bilecektir.

Türk gencinin Türkçü öğretmenlere olan ihtiyacı ortadadır, Türkçü gençler eğitimci olup yeni nesile Türkçülüğü aşılamalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2015, 23:35:54 »

Teşkilattaki arkadaşlardan da dinlerim, Ziya Gökalp, Nihal Atsız okuyanların kitaplarını alıp müdüre veriyorlarmış. Gerekçe olarak «Ders ile ilgilenmiyor» diyorlarmış. Öğretmen kıyımı şart.

İlk Millî Eğitim Bakanımız Rıza Nur'dan sonra bu ülkeye namuslu bir Millî Eğitim bakanı gelmedi. O yaşasaydı bugün bu öğretmenleri kesinlikle kökünden tasfiye ederdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2017, 18:46:39 »

Karışabilen öğretmen yok. Herhangi bir şey diyen cevabını alıyor. Karışmaya hakları yok. Dersleri dinleyince bir şey diyemiyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
akıncıı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 349


« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2017, 23:09:13 »

Gençler, en çok öğretmenlerini örnek diye alırlar. Öğretmen gevşek veya ahlâksız oldu mu, gençte ilk tepkiler başlar ve bu tepkiler her şeyi inkara kadar gider.
Öğretmen, ahlâk bakımından mükemmel bir insan olmalıdır. Yani seçkin bir zümreden olmalıdır. Halbuki bizde herkes öğretmen olmuştur. Ne ilkokul öğretmenleri için, ne de ortaokul ve lise öğretmenleri için bir karakter seçimi yapılmamıştır. Yalnız gerektiği zaman bir yoklama yapılmış, onda da çok kere haksızlık olmuştur. Kim daha çok veya kuvvetli tavsiye mektubu getirmişse sınavı o kazanmıştır. Öğretmen olacak gençleri soy, karakter, aile bakımından gözden geçirmek gerekmez mi? Hattâ öğretmen olacak bir gencin soyu, bilgisinden daha önce gelmez mi? İşte bu önemli nokta tamamiyle ihmâl olunmaktadır. Askerî okullara girecek öğrencilerin nasıl Türk soyundan olması şartsa, öğretmenlerin de Türk soyundan olması öylece şart olmalıdır.
 Bundan başka, ahlâki özellikleri nedir, bazı zayıf tarafları var mıdır, öğrenci gözünde gülünç bir tip midir, bütün bunlara da dikkat edilmelidir. Halbuki bunlara hiç dikkat olunmuyor ki, sonucun ne olduğu meydandadır.H. Nihal ATSIZ ( Bozkurt Dergisi, 7. Sayı, 2 Temmuz 1942 )
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
BalaHatun
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 12


Ne mutlu TÜRK doğana!


« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2018, 00:18:39 »

Selamlarımı iletirim kandaşlarım, abilerim. Size dün yaşadığım bir olaydan bahsetmek istiyorum. Bu konunun benim sinirimi bozması çok çok ayrı bir konu.
Ders demokrasi. Ögretmen konuşuyor aynı zamanda da felsefe ögretmeni "Evet çocuklar dersimiz demokrasi, bu derste haklarımızı özgürlüklerimizi işleyeceğiz." dinliyorum içimden düşünüyorum herhalde iyi, bilgilendirici bir ders olacak diye düşünüyorum. Gel gelelim konuya... Öğretmen konuşmaya devam etti "Fakat gençler hiçbir şekilde kendi siyasetçilerimizden yazarlarımızdan bahsetmeyeceğiz farklı ülkelerle örneklendirebiliriz."şu cümleyi duyduktan sonra sinirlendim hâliyle. "Hocam" dedim "
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BalaHatun
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 12


Ne mutlu TÜRK doğana!


« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2018, 00:22:49 »

"kendi hak ve özgürlüklerimizi örneklemek için bilgi vermek amacıyla şu an üzerinde bulunduğumuz topraklardan değil, tarihimizden değil, yaşayan ve hakkımızı Türklüğümüzü yaşatan başbuğları değil de ne idüğü belirsiz bize yakışmayan bir davranışla O ÜLKELERİ Mİ ÖRNEK ALACAĞIZ?"diye sordum. Hoca sustu sınıfta çıt yok hepsi eğitimde kaybedilen Türklüğü kabul etmiş gibi bön bön hocaya bakıyorlar. Hoca da sinirlendi sonra benim bakışlarım tavrımdan felan, devam ettim... "Bu ülkede hak ve özgürlüklerimizi yansıtacak bizim örnek olarak belirtmemiz gereken birçok bilge yazarlarımız birçok değerli insan var bu insanlardan konuşarak bilinçlenmemiz gerekir başka bir ülkeyi örnek vererek değil."deyince hocanın sabrı taştı "Git annenle babanla konuş bilinçlen kızım sen, bu derste siyasetle ilgili herhangi bir örnek verilmeyecek."diye bağırdı. Bende sinirlendim sesimi yükselttim "Kusura bakmayın ama bu ders böyle işlenecekse dersin ismi demokrasi olamaz, olmamalı bu eğitimde sizde illa ki düşüncelerinizi belirterek konuşuyorsunuz ve sizin görüşlerinizi emin olun ki az çok anladım, benim bu derste sizinle işim yok."dedim sıramın üzerinde duran Ulu Atamın Atsız'ın son kitabı olan Ruh Adam'ı alıp ayağa kalktım sınıftan çıkacağım. Durdum tam kapının önünde "Şikayet edebilirsiniz hocam hiç çekinmeyin bu sizin hakkınız ve özgürlüğünüz(!)" deyip sınıftan çıktım.
Bu da böyle bir yaşadığım olaydır. Düşüncelerim şu ki; eğitimde bize gereken eğitmeyi bilen insanlardır!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.594


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2018, 03:40:52 »

Tartışmayı baslatmasan iyiydi ha baslatmissin sinifdan cikman kötü..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2018, 13:07:04 »

Böyle öğretmenlerle eğitim sistemi nereye gider; Okulda risale okusan kimse karışmaz ama!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
BalaHatun
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 12


Ne mutlu TÜRK doğana!


« Yanıtla #8 : 17 Kasım 2018, 22:35:15 »

Ve ben bu eğitim evi olarak adlandırdığımız okul denilen yerde Atsız Ata'mı ders sunumu olarak seçip kandaşlarıma anlattığımda disiplinlik oluyorsam ne yazık ki gidişimiz gidiş değil!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BOZDOĞAN BEY
Anti-Christ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 542


Emperyalizm Kut'lu bir düşüncedir.


« Yanıtla #9 : 05 Şubat 2020, 22:57:57 »

komünist öğretmenlere hadlerini disiplinlik olmadan nasıl bildirebiliriz kandaşlar? Her sınavdan 100 alarak! Böylece Türk Irkı'nın Irkçı neferleri olarak onlara en iyi cezayı vermiş oluruz, zaten şimdilik elimizden de başka bir şey gelmez, bu 100'ler hem onların yüzünde birer tokat olacak hem de Türklüğün ve Türkçülüğün kuvvetlenmesini sağlayacaktır; derslerimize asılalım ve Tutaşil'i hatırlayalım, yorulmak bilmeyen insanlar olalım, Atsız Ata'nın Öğrencileri'nin fıtri zekasını ve azmini herkese gösterelim, dava uğrunda atılan hiçbir ok hiçbir kılıç üşürmesi boşuna olmadığı gibi bizim çözeceğimiz hiçbir soru, belleyeceğimiz hiçbir  bilgi de boşa gitmeyecek ve bizi hedefimize biraz daha yaklaştıracaktır.

Kandaşlarım size birkaç önerim daha var;
Sıkıldığınız vazgeçmeyi düşündüğünüz anda şehitleri, gazileri hatırlayın. Onlar hayatlarından bizim için vazgeçerken bizim tembelliğe hakkımız yok!

Flagellum Dei yani Tanrı'nın Kırbacı Atilla boşa giden zamana acırdı, ki O da bizim gibi ırkçı idi aslında, ve etrafı istila ederek Türklüğün iyiliği için çalışmakta idi.
Bilge Kağan'ın anlattığına göre o ve kardeşi Apa Tarkan(Başkomutan) Kül Tigin de Türk Budunu için gece uyumamış gündüz oturmamışlardı ve Kür Şad,  o bir insanın isteyebileceği her türlü oruna ve zenginliğe sahipken bir başkasını tahta çıkaracağı kadar alçak gönüllü olduğunu gösterdi ve Irkımızı yok olmaktan kurtardılar, ve biz bugün dersimizle ilgilenmezsek, bu kadar basit bir görevi başaramayarak Atalarımızı hüsrana uğratırsak bize yazıklar olsun! Bunca şehit bunca zahmet neye verildi?Ve son bir ricam da var eğer yönetici ağabeylerimiz bir üst başlık altında ders konusunda birbirimize motivasyon, çalışma programı, zamanı doğru kullanma konularında malumatlar paylaşırsak ve birbirimize yalan söylemeyeceğimize göre umumi bir soru sayısı belirleyip bunu başaranları çok yararlı bir iş yapmış olurduk. En çok soru çözeni haftanın Tarkan'ı seçsek.Sonuçta çözdüğümüz soruların sayısınıkomünist bir öğretmene değil saygı ve hayranlık duyduğumuz ağabeylerimize veya gönüllü bir düzenleyici kandaşımıza vermiş olacağız, bu da bize Türklük için mücadele verdiğimizi ve de davamızın büyüklüğünü ve asaletini hatırlatacaktır.
İlgilenirlerse ağabeylerimizin başlık açarak fikir toplamalarını rica ederim

TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben o vahşi kanı bilirim. Onu on metrelik toprağa da gömsen yine oradan da çıkarak ordular yaratır ve dünyayı kana boğar.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.287 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.