Türkçülüğe Karşı Öğretmenler
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 13 Kasım 2019, 02:14:46


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçülüğe Karşı Öğretmenler  (Okunma Sayısı 6164 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ertoyon
Ziyaretçi
« : 09 Ekim 2015, 23:22:16 »

Kandaşlarım okulda Türkçülük ile ilgili kitap okumak ne zor şeymiş!

Rıza Nur'a Atatürk düşmanı, Atsız'a kafatasçı diye eleştiri yapan edebiyat öğretmeni olmaz olsun.
Onu da geçtim bugün yine Rıza Nur okuyordum. Felsefe öğretmeni yanıma geldi. Bu tarz kitaplar okuyarak aklımı bulandırdığımı, beni bu yoldan çekip kurtarmak gerektiğini söyledi ve birkaç solcu yazar önerdi.

Ne kadar acı bir durum bilemezsiniz. Türkçü değil Türk bir öğretmen gördüğümde sevinir oldum. Bu gençliğin solcu, ikoncan, hümanist, sosyalist öğretmenlere ihtiyacı yoktur. Kanını, ırkını bilen Türk gençleri onların boş laflarına inanmayacak, öğretmenini ders öğreten ve ilim öğreten olarak ayırmasını, gözlemlemesini iyi bilecektir.

Türk gencinin Türkçü öğretmenlere olan ihtiyacı ortadadır, Türkçü gençler eğitimci olup yeni nesile Türkçülüğü aşılamalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.991


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2015, 23:35:54 »

Teşkilattaki arkadaşlardan da dinlerim, Ziya Gökalp, Nihal Atsız okuyanların kitaplarını alıp müdüre veriyorlarmış. Gerekçe olarak «Ders ile ilgilenmiyor» diyorlarmış. Öğretmen kıyımı şart.

İlk Millî Eğitim Bakanımız Rıza Nur'dan sonra bu ülkeye namuslu bir Millî Eğitim bakanı gelmedi. O yaşasaydı bugün bu öğretmenleri kesinlikle kökünden tasfiye ederdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2017, 18:46:39 »

Karışabilen öğretmen yok. Herhangi bir şey diyen cevabını alıyor. Karışmaya hakları yok. Dersleri dinleyince bir şey diyemiyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
akıncıı
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 350


« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2017, 23:09:13 »

Gençler, en çok öğretmenlerini örnek diye alırlar. Öğretmen gevşek veya ahlâksız oldu mu, gençte ilk tepkiler başlar ve bu tepkiler her şeyi inkara kadar gider.
Öğretmen, ahlâk bakımından mükemmel bir insan olmalıdır. Yani seçkin bir zümreden olmalıdır. Halbuki bizde herkes öğretmen olmuştur. Ne ilkokul öğretmenleri için, ne de ortaokul ve lise öğretmenleri için bir karakter seçimi yapılmamıştır. Yalnız gerektiği zaman bir yoklama yapılmış, onda da çok kere haksızlık olmuştur. Kim daha çok veya kuvvetli tavsiye mektubu getirmişse sınavı o kazanmıştır. Öğretmen olacak gençleri soy, karakter, aile bakımından gözden geçirmek gerekmez mi? Hattâ öğretmen olacak bir gencin soyu, bilgisinden daha önce gelmez mi? İşte bu önemli nokta tamamiyle ihmâl olunmaktadır. Askerî okullara girecek öğrencilerin nasıl Türk soyundan olması şartsa, öğretmenlerin de Türk soyundan olması öylece şart olmalıdır.
 Bundan başka, ahlâki özellikleri nedir, bazı zayıf tarafları var mıdır, öğrenci gözünde gülünç bir tip midir, bütün bunlara da dikkat edilmelidir. Halbuki bunlara hiç dikkat olunmuyor ki, sonucun ne olduğu meydandadır.H. Nihal ATSIZ ( Bozkurt Dergisi, 7. Sayı, 2 Temmuz 1942 )
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
BalaHatun
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 13


Ne mutlu TÜRK doğana!


« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2018, 00:18:39 »

Selamlarımı iletirim kandaşlarım, abilerim. Size dün yaşadığım bir olaydan bahsetmek istiyorum. Bu konunun benim sinirimi bozması çok çok ayrı bir konu.
Ders demokrasi. Ögretmen konuşuyor aynı zamanda da felsefe ögretmeni "Evet çocuklar dersimiz demokrasi, bu derste haklarımızı özgürlüklerimizi işleyeceğiz." dinliyorum içimden düşünüyorum herhalde iyi, bilgilendirici bir ders olacak diye düşünüyorum. Gel gelelim konuya... Öğretmen konuşmaya devam etti "Fakat gençler hiçbir şekilde kendi siyasetçilerimizden yazarlarımızdan bahsetmeyeceğiz farklı ülkelerle örneklendirebiliriz."şu cümleyi duyduktan sonra sinirlendim hâliyle. "Hocam" dedim "
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BalaHatun
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 13


Ne mutlu TÜRK doğana!


« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2018, 00:22:49 »

"kendi hak ve özgürlüklerimizi örneklemek için bilgi vermek amacıyla şu an üzerinde bulunduğumuz topraklardan değil, tarihimizden değil, yaşayan ve hakkımızı Türklüğümüzü yaşatan başbuğları değil de ne idüğü belirsiz bize yakışmayan bir davranışla O ÜLKELERİ Mİ ÖRNEK ALACAĞIZ?"diye sordum. Hoca sustu sınıfta çıt yok hepsi eğitimde kaybedilen Türklüğü kabul etmiş gibi bön bön hocaya bakıyorlar. Hoca da sinirlendi sonra benim bakışlarım tavrımdan felan, devam ettim... "Bu ülkede hak ve özgürlüklerimizi yansıtacak bizim örnek olarak belirtmemiz gereken birçok bilge yazarlarımız birçok değerli insan var bu insanlardan konuşarak bilinçlenmemiz gerekir başka bir ülkeyi örnek vererek değil."deyince hocanın sabrı taştı "Git annenle babanla konuş bilinçlen kızım sen, bu derste siyasetle ilgili herhangi bir örnek verilmeyecek."diye bağırdı. Bende sinirlendim sesimi yükselttim "Kusura bakmayın ama bu ders böyle işlenecekse dersin ismi demokrasi olamaz, olmamalı bu eğitimde sizde illa ki düşüncelerinizi belirterek konuşuyorsunuz ve sizin görüşlerinizi emin olun ki az çok anladım, benim bu derste sizinle işim yok."dedim sıramın üzerinde duran Ulu Atamın Atsız'ın son kitabı olan Ruh Adam'ı alıp ayağa kalktım sınıftan çıkacağım. Durdum tam kapının önünde "Şikayet edebilirsiniz hocam hiç çekinmeyin bu sizin hakkınız ve özgürlüğünüz(!)" deyip sınıftan çıktım.
Bu da böyle bir yaşadığım olaydır. Düşüncelerim şu ki; eğitimde bize gereken eğitmeyi bilen insanlardır!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
Kurultay Bozkurdu
Türkçü BOZKURT
*****
ileti Sayısı: 8.879


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2018, 03:40:52 »

Tartışmayı baslatmasan iyiydi ha baslatmissin sinifdan cikman kötü..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Buga Yaktu
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 4.112


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2018, 13:07:04 »

Böyle öğretmenlerle eğitim sistemi nereye gider; Okulda risale okusan kimse karışmaz ama!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
BalaHatun
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 13


Ne mutlu TÜRK doğana!


« Yanıtla #8 : 17 Kasım 2018, 22:35:15 »

Ve ben bu eğitim evi olarak adlandırdığımız okul denilen yerde Atsız Ata'mı ders sunumu olarak seçip kandaşlarıma anlattığımda disiplinlik oluyorsam ne yazık ki gidişimiz gidiş değil!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.07 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.032s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.