Türkçü Turancı. com serüvenim. ( Açina Tayeçe )
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Ağustos 2020, 12:48:22


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçü Turancı. com serüvenim. ( Açina Tayeçe )  (Okunma Sayısı 5438 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 10 Ocak 2012, 20:51:53 »

Üniversite yıllarımda, benim ülkem sağ sol diyerek ikiye bölünmüştü. Ama öyle böyle bir bölünme değil. Resmen artık sokaklarda içsavaş hüküm sürüyordu. Sağcıların oluşturduğu cephe ülkücülerden, solcuların oluşturduğı cephe devrimcilerden yani koministlerden oluşuyordu. Birgün geçmiyordu ki ölen olmasın.

Üniversitemiz(Şimdiki Anadolu Üniversitesi, ozamanlar iktisadi ve ticari ilimler akdemisi) bir yıl ülkücülerin, bir yıl koministelrin eline geçiyor, tarafsız öğrenciler taraf olmaya zorlanıyordu. Öğretim görevlilerinden sesçıkarmamaları isteniyordu. Ses çıkaran öğretim görevlisinin ertesi gün ya evi kurşunlanıyor yada arabası kundaklanıyordu. Böylece anarşi tüm ülkede kol gezmeye başladı.

 Öğretmenler, polisler bile sağcı ve solcu olarak ikiye bölünmüştü. Tarafsız olmak artık imkansızdı.  Benim ailem hiç bir zaman ne ülkücü ne de devrimci olmadığı için ilk zamanlar bocaladım. Rahmeti annem ve babam, koyu bir Atatürkçüydü ve bu bizim ailemizde gizli bir gelenekti. Babamı lise öğrencisi iken kaybetmiştim. Amacım, bir an önce okulumu bitirmek ve beni hiç kimsenin şu an anlayamacağı zor şartlarda okumamı sağlayan annemin yükünü hafifletmek ve orta okuldaki kız kardeşimin öğrenim hayatını üstlenmekti.Ancak bu gerçekten o kadar zordu ki, bir gün ders yapıyorsak ertesi gün dersler iptal ediliyordu. Kah ülkücüler, kah koministler anfileri basıyor, "bugün şehidimiz var diyerek" kafalarına göre okulu tatil ediyordu. Gözlerimizin önünde bir gün bir ülkücü, bir gün kominist bir öğrenci kurşunlanıyor, polis önlem alamıyordu.

 Bu karmaşa içinde vatansever bir aileden yetişmenin verdiği iç güdüyle ülkü ocaklarına gitmeye başladım. Çünki artık tarafsız kalmak imkansız olmuştu. Ancak benim içime sinmeyen bir şeyler vardı. Ocaklara kız öğrenciler olarak gitmek pek hoş karşılanmıyordu. Kızlar ayrı bir yerde toplanıyor, erkek öğrencilerle pek karşılaşılmıyordu ve fikir alışverişlerinde bulunulmuyordu. Yavaşa yavaş ülkücü kız öğrenciler türban takmaya başladılar ve türbanla okula gidip gelmeler çoğalmaya başladı. Hiç kimse ülkücü olacaksan illede kapanacaksın demiyordu ama sanki gizli bir baskı vardı. Giderek başı açık öğrencilere tars bakılmaya başlandı. Lisede, edebiyat öğretmenimiz sayesinde tanıdığım Nihal Atsızın ocaklarda ismi bile geçmezken, Arvasi, Necip Fazıl baş yazarlardı. Yok hayır benim içime asla sinmiyordu.

 Atatürkçü yetişmiş bir genç kız olarak, ters giden birşeylerin olduğunu seziyordum. Çünki Türkçülük diye bir akım olduğundan habersizdim. Bir müddet sonra ayağımı kestim. Çok yakın bir arkadaşımda ben ülkü ocaklarına giderken oda, koministlerin toplantılarına katılmaya başlamıştı. Bir müddet sonra oda gitmemeye başladı. Nedenini sorduğumda, bunların vatanla, Atatürkle bir ilgileri yok, resmen, marksist kominist bir devrim yapmak için yola çıkmışlar ve istisnasız çoğu Atatürkten nefret ediyor demişti. Aynı duyguyu bende yaşamıştım. Evet, ocaklarda Atatürkten hiç bahsedilmiyordu.Vatansever olmanın verdiği şuurla kimlik arayışı, ölüm, gözyaşı ve endişe dolu yıllardı benin üniversite yıllarım.

   12 Eylül ihtilalinden sonra bu anarşi sanki bıçak değmiş gibi kesildi. Heryer çok güvenli, kominizm tehlikesi bertaraf edilmiş, üniversiteler güllük gülistanlık olmuştu. Herkes çok mutluydu. Nereden bilebilirdik, ogünlerden bugünlerin temelinin atıldığını. Kavgacı, şiddet yanlısı gençlerin yerini bu kez, vurdum duymaz, bananeci, kısa yoldan köşeyi dönmeyi amaçlayan, gittikçe popüler kültürün esiri olmaya başlayan bir gençlik aldı. Asla sorgulamayan, sadece cebini, kendini düşünen, anlık yaşayan bir gençlik. Ve bu gençlerin oluşturacağı kimliksiz bir Türkiye amaçlanmıştı ve başarıldı.

   1984 sonrası düğmeye basılan ve bugün ülkemizin elimizden kayıp gitmesine yol açacak pkk, yani kürtçülük ve akp 1980 sonrası Türkiyesi için çok önceden kurgulanmış ve hazırlanmıştı. Bu kez, hergün onlarca şehit veriyoruz, ülkemiz bölünme ve hatta yokolma tehlikesiyle karşı karşıyayken, yani bizim için yeni bir senaryo oynanıyorken, gençlik tepkisiz. Kimse kılını kıpırdatmıyor. 1980 öncesi islam elden gidecek diye sokaklara dökülen ülkücüler sus pus. Neden? Çünki islam tehilikede değil. Zaten başımızda islamcı bir hükümet var. "Ama Türklük elden gidiyor bu daha kötü değil mi? Yok canım Türklük elden gidermi hiç? Niye gitsin? Hem, her kürt pkklı değildir,biz 1000 yıldır kardeşiz, sizler bu 1000 yıllık kardeşliğimizi provake ediyorsunuz" söylemleri eşliğinde bir algı ve milliyetçi(!) sandığımız insanların aymazlığı.

Ülkücüler bu ahvaldayken, solcular, bir kısmı paranın dayanılmaz cazibesi ile, ABD nin emrine girerek Türkiyenin altını oyma görevi üstlenmiş, diğer kısmı ise Rusyanında dağılmasından sonra Atatürkçü maskesi takarak ulusalcılık oynamaya başlamış. Her iki kesimde, kökleri Osmanlıcılığa dayanan, şeriat isteyen, Türklüğü bitirmeye yeminli ve görevli , Atatürkten intikam almak tek amaçları olan   Fethullah Gülen ve akpye dolaylı yoldan hizmet etmekteler.  Her iki tarafta pkk karşıtlığı yapar gözükürken, kürt kardeşliğini savunuyor  ve  kürtlere toz kondurmuyorlar.

     İşte tıpkı üniversite yıllarında olduğu gibi tarafsız kalamayacağımı anladığım o günlerde, yine her iki taraftada "hayır , böyle değil, burda bir yanlışlık var, Atatürkçülük bu değil ", vatanseverlik bu değil diye çırpnınırken, Lise yıllarından beri sakladığım gençken defalarca okuyup, daha sonra rafa kaldırdığım BOZKURTLAR romanını aldım elime tekrar. İçim, yüreğim titreyerek okudum yine. Neden dedim? Neden Hüseyin Nihal Atsız'ın peşinden gidilmemiş? Neden, arvasiler, Necip Fazıllar, Leninler, Maolar, Nazım Hikmetler, Cheler model olmuş benim gençliğime de Nihal Atsız olamamış? Neden Atatürk'ün yolundan illede sapmalar olmuş? Bu düşüncelerle internete girdim.

O güne dek sadece Bozkurtlar romanından, ve bir kaç makalesinden bildiğim Hüseyin NİHAL ATSIZ'ı araştırmak istedim. Googla yazdım, HÜSEYİN NİHAL ATSIZ . Karşıma bir site çıktı. TÜRKÇÜ TURANCI. COM. Makalelerini, şiirlerini, yazılarını defalarca okudum. Birkaç gün sonra üye oldum.  Site diyordu ki, BİZLER TÜRK IRKÇILARIYIZ, BİZ BOZKURTLARIZ. SON BAŞBUĞUMUZ ATATÜRK, YOLBAŞÇIMIZ HÜSEYİN NİHAL ATSIZ. BU SİTEDE TÜRK OLMAK ÖNEMLİDİR. HİÇ KİMSENİN MEZHEBİ, DİNİ, YADA DİZNSİZLİĞİ SORGULANMAZ. SORGULADIĞIMIZ TEK ŞEY TÜRK OLUP OLMADIĞIDIR.

        Gözlerime inanamadan defalarca her iletiyi okudum. Yıllardır ,eksik giden bir şeyler var, hayır bu değil dediğim herşeyi burda buldum. İşte gerçek vatanseverlik, gerçek Atatürkçülük, gerçek ülkücülük buydu. Yanlız olmadığımı gördüm. Türk Irkçılığının, Türkçlüğün ne olduğunu bu sitede öğrendim ve farkına vardım ki ben zaten farkında olmasamda  bir TÜRK IRKÇISIYMIŞIM. İlk zamanlar çekinerek yazdığım bu otağda başta Kameçem olmak üzere beni sevgiyle aralarına alan tüm kandaşlarımı çok seviyorum. İl başta Açina olan üyelik adıma Tayeçeyide ekleyerek, Türkçülerin teyzesi olduğum Türkçü Turancı otağ, bir kimlik arayışında olan her Türkün ufkunu açan bir otağdır. Ve gelecekte burdan yetişen genç börüler Türk Irkının kurtuluşu olacaklar.

    YAŞASIN TÜRK IRKI, YAŞASIN TÜRKÇÜ TURANCI OTAĞ.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2012, 21:51:02 »

Yaşasın Türkçüler!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2012, 01:44:42 »

Otağımız hakkındaki duygularımı o kadar çok yazdım ama her defasında eksik yazmışım gibime gelir ve tekrar bir şeyler yazmak isterim. Otağımız, bir ustadır, ben de otağımızın çırağıyım. Bu yüzden, ne kadar anlatsam da yetmiyor. Ustayı anlatmak için usta olmak gerek. Yani daha bir fırın ekmek gerek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2012, 02:16:02 »

İÇİMDEKİ ATEŞİ YAKAN YERDİR  TÜRKÇÜ TURANCI OTAĞIM,
DERDİM DERT DEĞİL, DERT BENİM DEĞİL Kİ, RAHAT YATAYIM,
KANIM SORGULANIR OLMUŞ, KANSIZLARIN KANINA ŞERE Mİ KATAYIM?
BEN, BEN DEĞİL; BEN, BİZ OLMUŞUM, DAHA NE ANLATAYIM,
GÜN OLDU ÖĞRENDİM, GÜN OLDU BUNLANDIM GECELERİ YATAMADIM,
YÜZÜNÜ BİLE GÖRMEDİKLERİMİ CAN SAYDIM, BABA SAYDIM,
VATAN DEDİK TİTREDİK, UYGUR DEDİK HESLENDİK, HOCALIDA ÇİVİLENDİK,
YÜREKLERİMİZ TUNÇLAŞTIKÇA, TEK BÜYÜK HEDEF TURANA KİLİTLENDİK,
KÜÇÜCÜK BEDENİME SIĞMAZ OLDU YÜREĞİM, TAŞDIM, AŞILMAZLARI AŞTIM,
TANRI DAĞININ KOKUSUNU ARADIM, VEY IRMAĞINDA ISLANIRKEN,
ACUN AVCUMDA KAYBOLURKEN ÇARESİZCE, BİR KALEMDE SİLDİM, DİĞER BENİ,
TANRI DAĞINI GÖRMESEMDE, OTAĞIMDA BULDUM EN GÜZEL ESİNTİSİNİ.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
NesliSAH
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 174« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2012, 04:03:18 »

O cirkin dönemi tarafsiz kalarak anlata bilmek sana sunulan her iki kötüyüde secmemek, güzel bir yazi tesekkürler.Ilac gibi bir yazi.

Acina Hanim sizinle özelden görüsme sanzim olabilirmi?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Girdab-i Mihnet de kapandim kaldim
Vermedin bir yandan ses kara bahtim
Anladim gafilsin uykuya daldin
Yeter poyraz olda es Kara bahtim.

Dünyada  bir candan korkulmaz iken
Pencemden kimseler kurtulmaz iken
Aslana Kaplana yirtilmaz iken
Dedirdin Cakala pes kara bahtim.   
Tarhun Hatun
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 675


Bin cihana değişmem şu öksüz TÜRKLÜĞÜMÜ!


Site
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2012, 10:24:21 »

Eskişehirli benim annem -aslı Bulgaristan göçmeni olsa da- ve o Anadolu Üniversitesi'nin önünden geçerken "Eskiden burası İktisadi ve Ticari İlimler Akademisiydi" der. Demek ki burada okudunuz ne güzel.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.219 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.