Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

KURT İNİ'NE GİRİŞ => Gerçek Yaşamdan Kesitler, Anılar. => Konuyu başlatan: Karagerey üzerinde 28 Ocak 2014, 12:34:25Konu Başlığı: ANTALYALI TAKSİCİLER
Gönderen: Karagerey üzerinde 28 Ocak 2014, 12:34:25
   Dün Antalya da işlerim vardı. Yeni işim nedeniyle uzun zamandır ailecek bir yerlere gidememiştik, Onları da aldım Antalya'ya gittim. Hava çok yağmurlu idi bu yüzden arabanın farları açıktı. Gittiğim hiç bir yerde, farları kapatmamışım. En son olmayan paramızla alışveriş yapalım diye düşündük ve Migrosa girdik. Doğal olarak orada da farları kapatmamışım ve biraz da fazla oyalanınca, akü boşalmış. Arabaya vardık, arabada tık yok. Taksicilerin yanına gittim, ara kablo ile çalıştırayım diye. Taksicilerden biri dedi ki,
- Durakta birisi var, uzun saçlı, git Ona, o sana yardım eder.
  Gittim adamın yanına. Adam bana iki yol gösterdi
- Arkadaş, ya içeri gir, bir ara kablo al ve arabanın yanındakilerden birini bul ve arabanı çalıştır; ya da burada bu işleri yapan biri var, o senin arabanı çalıştırır ve 20 TL ni alır. Ama adam şimdi bir yere gitti fakat beş dakikaya gelir.
 Dedim ki,
- Bu taksicilerin hepsinde ara kablo var, niye yardım etmezler? Onlar Antalyalı ben de Manavgatlıyım, hepimiz yörüğüz.
-Arkadaş sen Antalyalıları bilmiyorsun sanırım, bunlar, tarla için bile birbirini vuruyorlar, kardeş kardeşi vuruyor, sana yardım edeceğim diye sıralarından olmazlar. Ben İstanbulluyum, buraya gelince öğrendim bunları.
 Tabii, benim yüzüm kıpkırmızı oldu.
- Yak yaa, Manavgatta bu anlattıkların olmaz, Dedim ama içimden de kendime, Ha siktir, oluyor işte neden yalan söylüyorsun. Dedim.
  Neyse, bizim ara kablocu geldi ve arabayı çalıştırdık.
- Emmi kaç para vereceğiz, yirmi mi?
- Yok emmim, ben senin için işimi yarım bırakıp geldim, sen 25 vereceksin.
- Emmi nerelisin?
- Korkuteli
- Emmi, bak ben de Manavgatlıyım, ikimizde aynı toprağın adamıyız, ayıp olmuyor mu?
- Emmim, yapacak bir şey yok, bu işler böyle yürüyor.
 Her neyse, verdim parayı rahatladım!!!
 Ama dayanamadım ve dedim ki;
- Emmi, sizler Manavgat'ta asla karşıma çıkmayın, hele ki o taksiciler hiç çıkmasın.
   Geri döner iken, Altemur;
-Baba bütün terslikler hep bizi mi bulur, Dedi. Çünkü, şehir içinde bile emniyet kemerini takan ben, o gün takmayı unutmuşum ve Serik çıkışı, Antalya'ya giderken, kemer takmadığım için cezayı da yemiştim.
  İnsan düşünmeden edemiyor. Acaba biz farklı bir dünyanın insanı mıyız? Saf mı, yoksa salak mıyız?


Konu Başlığı: Ynt: ANTALYALI TAKSİCİLER
Gönderen: Tunçyürekli üzerinde 28 Ocak 2014, 12:40:58
 Kandaş memleket olarak üstüne alınma. Türklerin ne kadar iyi özelliklerini ön plana çıkarsak da aralarından fırsatçı karaktersizler çıkmıyor değil. Dediğin olayların bin beteri diğer anadolu illerinde de oluyor. Hele ki küçük bir şehire üniversite okumaya gittiysen, ev kiralayayım diyorsan, bu akü olayını mumla aratan şeyler geliyor başına. 
  İnsanlığını en çok beğendiğim, ya da başıma olumsuz şeylerin en az denk geldiği şehirler diyelim, İzmir, Balıkesir ve Trabzon oldu bana. Ama bu çok bilimsel bir değerlendirme değil tabi ki. İyileri denk gelmiştir muhtemelen, diğer şehirlerin de kötüleri.


Konu Başlığı: Ynt: ANTALYALI TAKSİCİLER
Gönderen: ALBASTI üzerinde 28 Ocak 2014, 14:04:56
Ankara da yaşamaya başladığımızın ilk günlerinde Orada ki  taksicilerle çok işimiz oldu.

Ankara nın trafiğini İ. gökçek yol yapıyorum diye got etmiştir, bende bun trafiğin çok gurbanı oldum, Ankara da trafik levhaları ya tam döneceğin yerde veya döneceğin yeri geçtikten sonradır  ;D döneceğin yerin öncesinde ltrafik levhasını zor görürsünüz.

Bir gün gene dönüşü kaçırdım,dönüşü (kaçırdığında da yeniden oraya gelmen en az yarım saat sürüyor) ilerde kayboldum, arabamla seyir halindeyken bir taksiciye yolu sordum adam durdu hemen sağa döndü beni takip et dedi ve beni döneceğim yere kadar getirdi, benim dönceğim sapak adamın tam tersindeydi hayret ettim bu nasıl iş diye ve çok da hoşuma gitti bu durum.

Döneceğim yerden dönmedim adamı takip ettim ilerde yakaladım, sordum gardaş sen yolunun ters tarafına dönerek yol gösterdin ve çekip gidiyorsun para falanda istemedin diye,adamın cevabı şu oldu.. Gardaş her şey paramı senin plaka Adana belli ki yabancısın yolu bilmiyorsun, bilmediğin yolda kaza yaparsın, ya benim canımı yakacaksın veya başka bir arkadaşımın, benim şimdi kaybım en fazla 20 lira olsun ya kaza yapsaydık, birde yukarda allah var dedi.

Dondum kaldım, böyle bir şey olurmuydu oldu, gördüm, Taksiciye para teklif ettim almadı, zorladım gene almadı dedim ki ona ben kavşağı gene kaçırdım aç taksimetre ni düş önüme yolu göster ben Etliğe giidiyorum aşağı eğlencede dur dedim, adam güldü biz güldük yola düştük  ;D