'Diğerleri'nin gözünden
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 01 Aralık 2020, 11:18:18


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 'Diğerleri'nin gözünden  (Okunma Sayısı 963 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt58
Ziyaretçi
« : 27 Nisan 2018, 00:05:32 »

Diğerleri kim mi… Yaşamları boyunca kendileri gibi olan azınlık bir topluluk harici herkesin farklı bir gözle baktığı 'diğerleri'. Başka bir deyişle farklı olanların, ruhlarının haykırışları. Bir kez olsun onların gözünden bakın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2018, 00:06:01 »

İnsanlar başkaları tarafından sürekli belirli kalıplara sığdırılmak istenmişlerdir. Birkaç ahmağın koyduğu aptalca kurallara uyanlara ise 'toplum' deniliyor. Bu toplum öyle bir şey ki sürekli birisinin kendisini gütmesini bekler. Daha açığı bunların sığır sürüsünden hiçbir farkı yoktur. Eline biri deyneği alır ve bunları güder, onlarda "başka ne yapacağız yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda" derler. Sürü kendisi gibi olmayana hep nefret besler, onu aptal yerine koyar. Çünkü sürüden ayrılmış olduğu için onu kurtların kapacağına inandırılmıştır. Kendisine çizilen hudutların dışına çıkmaya korkar, sahipleri öyle masallar anlatmıştır öylesine korkutmuştur ki sürüden ayrıldığında kendisini yiyecek kurttan öylesine korkar ki. Yaşamını bu korku yönlendirir. Halbuki bilmez ki sen sürüden ayrılmazsan seni birgün kesecekler, öbür türlü hiç değilse kurtlardan kurtulma payın vardır. Sahipleriyse bu ihtimalin akla gelmemesi için onları bir şekilde uyutur.

Sonuç olarak kendileri süper, akıllı, zekiyken sürüden ayrılanlarsa aptaldır. Onları dışlarlar, daha doğrusu dışladıklarını zannederler.

"Toplum, farklı olanı dışladığını sanarken aslında farklı olan dışlamıştır toplumu"

 Sürünün içinde olmayanlarsa istekleri sebebiyle değil, ihtiyaç yüzünden kaçmışlardır. Kendisi olmak isteyenler, mutlulukların, sevinçlerin, hüzünlerin, acıların sahteliğine dayanamayıpta her şeyi hakikatiyle yaşamak isteyenler bu isteklerini gerçekleştirmek için sürüden ayrılmanın mecburiyetini görmüşler ve kafasını kaldırıp dünyaya baktığında zaten kendilerinin çoktan güdülmekten kurtulduğunu görmüşlerdir.

İstek ve ihtiyaç arasında ince bi bağlantı vardır. İstekler ihtiyaçları doğurur fakat bir işi istek için yapmakla ihtiyaç için yapmak arasında dağlar kadar fark vardır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2018, 00:06:56 »

Toplumun birkaç ahmağın koyduğu kurallara uyduğundan bahsetmiştim. Bu kuralların kusursuz bir şekilde sağlanmasını sağlayanda sistemdir. Aslında bunlar ahmak değil çok zekidirler fakat akılsızdırlar. Sistemde onların karakterine uygun biçimde şekil almıştır. Çok zekici tasarlanmış fakat akılsızlıklara doludur.

Gerçekte sistem diye bir şey yoktur. İnsanlar, daha iyi yaşamak için uydurmuşlardır. Haliyle beşeriyyetin getirdiği pisliklerin içinde yüzdüğü pis bir sudan farkı kalmamıştır. Diğerleri sistem denilen şeyden nefret eder, yanlış işleyen bu sistemi yıkmak, bozmak ve yerine doğruları ondan kat be kat fazla olan sistemi getirmek ister. Bazıları sistemin gereksiz olduğunu söylese de insanların yaşayabilmesi için gereklidir. Eğri veya doğru herkesi serbest bırakmak veya herkesi kafese tıkmakta bir sistemdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.217 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.