2006'da Avrupa Genelinde Yapılan IQ Testi Sonuçları
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 09 Temmuz 2020, 16:43:43


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2006'da Avrupa Genelinde Yapılan IQ Testi Sonuçları  (Okunma Sayısı 8317 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kapagan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 29


« : 08 Mart 2014, 16:34:50 »

Zekada Almanlar birinci biz sondan ikinci olduk.


Kuzey İrlanda'daki Ulster Üniversitesi'nin Avrupa ülkelerinde yaptığı IQ araştırmasında Türkler, listede sondan ikinci sırada yer aldı. Ortalama 107 IQ ile Almanların başı çektiği listede Türklerin IQ seviyesi ortalama 90 olarak gösterildi.

ULSTER Üniversitesi'nin Avrupa ülkelerinde yaptığı araştırmada 107 IQ ile birinci olan Almanya'yı, Hollanda (107), Polonya (106), İsveç (104) ve İtalya (102) izledi. İngiltere ise 100 IQ ile İspanya ve Fransa'nın hemen önünde yer aldı. Bulgaristan, Romanya, Türkiye ve Sırbistan gibi ülkeler ise listeye alt seviyelerden girdi.SOĞUK ÜLKE İNSANI

Araştırma, geçen yıl "erkeklerin kadınlardan ortalama 5 IQ daha zeki olduğunu" öne süren Prof. Richard Lynn tarafından gerçekleştirildi. Prof. Lynn, daha soğuk ve zor doğa koşullarında yaşamak mecburiyetinde kalan insanların beyinlerinin ılıman ülkelerdekilere oranla daha büyük olduğunu öne sürüyor.

Kuzey ve Orta Avrupa ülkelerinde ortalama beyin hacmi 1.320 cc iken, Güneydoğu Avrupa ülkelerinde 1.312 cc olduğu belirlendi.AZ PROTEİN ALMAK

Prof. Lynn, "Kuzey bölgelerinde eski zamanlarda soğuk kış günlerinde yiyecek bulmak için ava çıkılırdı. IQ'yu etkileyen en önemli çevre faktörü beslenme şeklidir, Güneydoğu Avrupa'da yaşayanlar, yeteri kadar et yemediği için beynin gelişiminde çok önemli bir etken olan protein, mineral ve vitaminlerden yoksun kalmış olabilirler" dedi.


İşte Liste

* (107) ALMANYA

* (107) Hollanda

* (106) Polonya

* (104) İsveç

* (102) İTALYA

* (101) Avusturya

* (101) İsviçre

* (100) İNGİLTERE

* (100) Norveç

* (99) Belçika

* (99) Danimarka

* (99) Finlandiya

* (98) Çek Cumhuriyeti

* (98) MACARİSTAN

* (98) İspanya

* (97) İrlanda

* (96) RUSYA

* (95) Yunanistan

* (94) FRANSA

* (94) Romanya

* (90) TÜRKİYE

* (89) Sırbistan

Kandaşlar bu konu tartışıldı mı bilmiyorum.
Bu duruma ne dersiniz?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #1 : 08 Mart 2014, 18:41:32 »

Richard Lynn dünyada ırk ve zeka konularında araştırma yapan biri. Kendisi ırkçı biridir ve beyaz -siyah ırkçılığı yapmaktadır. Bu kişi hatalı kültürel ırkçılık yaparak beyaz çoğunluktaki ülkelerde beyazların hükmetmesini sağlamaya çalışmaktadır.

Kendisi öjenik kavramını kendi politikası yapmayı amaçlayan siyasi kurumların çalışmalarını izlediği bir bilim adamıdır. Richard Lynn' i de başkalarınca bu  değerli yapmaktadır bu da insanın en eski davranışı bencil bireye göre Richard Lynn için kesin doğru sabitlemesi yaptırmaz. Yaptığı araştırmalarda Meksika için Hint ve Orta Doğu kökenlileri İspanyollar için de Ginelileri Brezilya için Lübnan' ı katıp sonra da ırktan bahsetmektedir. Kendi içinde çelişmesi yaptığı araştırmalar için bilinçli düzmece anlamı katar.

Beyaz ülkelerdeki sosyal darvinizmi esas alan politikacıların zamanındaki komunizme karşı kullandığı bir öge olmakla birlikte küreselciliğin de bir dayanağıdır yaptığı araştırmalar. Richard Lynn de bir ırkçı olduğu için araştırmalarında kendi kinini de katmış olması ihtimaldir.

Doğru dediği şeyler de vardır. Üstün ırkın çoğalması ve zayıf ırkın elimine edilip toplumdan hem dışlanması hem de çoğalmasının önüne geçilmesi. Yaptığı araştırmalar Abd, Güney Afrika gibi ülkeleri ilgilendirir. O da Abd' de ırk olarak çoğalmanın en çok oranda melezlerde bulunuyor olması ve bunun da tehdit olarak algılanması ve nüfus değişimine bir müdahele amacı taşır.

Richard Lynn' in çalışmaları kendine ve ona paralel giden politikacılarına aittir. O yüzden bir doğruluk arayamayız. Kendisi bundan önceki araştırmalarında tarafsız olamamışsa bunda da tarafsız olmasını bekleyemeyiz.


Adolf Hitler zamanındaki Almanya' ya bakın. Adolf Hitler başa geçtiğinde öjeni politikasını izledi. Bu neden Almanya' da çıktı, uygulandı ve kısmen başarılı oldu?

Bunun altında Hitleri etkileyen bir akım gelir ve bu da Avrupa' da ilk olarak Almanya' da çıkmıştır. Earnst Heackel eğer öjenik akımı Almanya' ya getirmeseydi Nazilerin dayanağı bir ırkçı sistem olamazdı.Bu nedenlerle bu tür araştırmalara çok itimat edilmemelidir. Bu tür çalışmalar siyasi hareketlerin dinanizmi için yapılır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2017, 20:21:13 »

Ben bu ülkedekilere 90 IQ'u bile fazla buluyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
mustafa66a
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2019, 15:40:18 »

Kürtler ortalamayı düşürüyor
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.217 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.