Timur'un Laneti ve II. Dünya Savaşı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mayıs 2020, 06:43:20


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Timur'un Laneti ve II. Dünya Savaşı  (Okunma Sayısı 5106 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt58
Ziyaretçi
« : 06 Mart 2017, 14:09:35 »

Sovyet bilim adamları 1941 yılında Emir Timur'un mezarını açıp naaşını incelemek istedi. Bölgede yaşayan Özbekler ise durumu sert tepki gösterdi. Timur'un savaşçı ruhunun yeniden yeryüzüne döneceğinden, savaş çıkıp kan döküleceğinden korktukları için bu duruma karşı çıktı Özbekler.Ama nihayetinde sözlerini dinletemediler. Sovyet bilim adamları 19 Haziran 1941 tarihinde Timur'un naaşını mezarından çıkarıp Moskova'ya götürdü.
İster lanete inanın, ister tesadüf deyin ama mezar açıldıktan tam 3 gün sonra, 22 Haziran 1941 tarihinde, Nazi Almanya'sı, Sovyet Rusya'ya ani bir saldırı gerçekleştirip savaş ilan ediyor.

İkinci Dünya Savaşı'nın en geniş harekât alanına sahip ve eşi görülmemiş vahşetin ve yıkımın yaşandığı, 20 milyondan fazla insanın yaşamını yitirdiği Alman-Rus Savaşı, dünya tarihinin en kanlı muharebesi olarak tarihe geçiyor.
Bu arada, Moskova'ya götürülen iskelet halindeki naaş, fotoğraflanıp filme alınıyor, üzerinde incelemeler yapılıyor ve Kasım 1942'de, mezarına geri getirip İslamî usüle göre tekrar defnediliyor.

Araştırmadan ortaya çıkan gerçekler ise tarihi kaynakları doğruluyor. Gerçekten de Timur aksaktı, kalça kemiğindeki bir incinmeden dolayı topallıyordu. 1.73 boyunda olduğu da Rusların yaptığı incelemelerde ulaşılan bir başka bulgu. Ayrıca araştırmalar sırasında Timur'un kafatasının kalıbı çıkartıldı, böylelikle yüz tipini çok net biçimde öğrenmiş olduk.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2017, 20:33:01 »

Sovyetler, Hazreti Sahipkıran'ın kurganını rahatsız eder. Araştırmayla görevliler kurganda bir not bulur. Bun notta ölülerin ruhlarını rahatsız edenlere lanet edilmiştir. Bir kaç gün sonra savaş başlar. Görevliler bunu Stalin itinden gizliyorlar fakat naziler savaşta bunları yenmeye yaklaştıkları zaman haber verirler. Atamızın naaşı geri yerine konulur. Birkaç zaman sonra Stalingard'da binlerce alman askeri teslim olur, savaş bunların lehine döner.

Ayrıca atamızın değerli mezar taşını lavuğun biri çalmış götürüren kendiliğinden parçalanır. Belki o zaman size haddinizi bildiremedik ama bu yaptıklarınızın herbiri aklımızda. Hepinizi Erlik Han'ın öküzlerinin yanına göndereceğiz!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.37 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.