SİİRT Lİ TÜRKÇÜLER
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Eylül 2020, 06:09:45


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: SİİRT Lİ TÜRKÇÜLER  (Okunma Sayısı 18876 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ötüken56
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 15« : 09 Aralık 2011, 18:12:16 »

 Öncelikle esenlikler dilerim kandaşlarım. Ben Siirt merkezdeyim. Aslen Yağmurtepe köyündenim. Arama motorunda rastgele gezinirken sitenize rastladım.  Aranızda bulunmaktan gurur duyarım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2011, 18:20:17 »

Hoş geldiniz Esenlik getirdiniz Kandaşım.Kalıcı ve katılımcı olmanız dilegiyle,Siirt'de Türk nufus hakkında bilgi verirseniz isabet olur bilgilenmiş oluruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
ötüken56
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 15« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2011, 18:47:55 »

 Hoşbulduk kandaşım. Siirt in etnik yapısı üzerinde kesin rakam söylemek biraz iddialı olur. Burda Türk,kürt,arap ve biraz da süryani nüfus iç içe geçmiş durumdalar. Dedemle bu konular üzerine konuşurken 60 lı yıllara kadar şehir merkezine kürtlerin yeni yeni indiğini söyler. Zaten cumhuriyet kurulduğunda hali hazırdaki 67 vilayetin 66 sında(Hakkari dışında-buradaki oran yüzde 35 Türk gibi bir şeymiş) şehir merkezlerinde Türk çoğunluğu varmış. Ama o zaman bu gündeki gibi nüfus sayım teknikleri olmadığından dağdaki kürt nufusa ulaşılamadığından onların miktarı hakkında bir fikir yokmuş. Sonradan dağ köylerinden şehir merkezlerine akın edince,burada da it gibi çoğalınca tabi ki çoğunluğa geçtiler. Saf olarak Türk oranı istiyorsan yüzde 10 yoktur yani burada yaşayan,batıya göç eden epey oran var.
 Asıl acı olan buradaki Türkmenlerin bir kısmının pkk yı desteklemesidir. Mesela bdp il basın sözcüsünün kökeni Türk tür,tek kelime kürtçe bilmez. Bir kaç tane koçero köyü(artık koçeroluğu kalmamıştır) komple pkk adaylarına oy verir. Çünkü arada çıkar birliği vardır. Belediye seçimlerinde de bu p.çlerin yüzünden seçimi dtp kazanmıştı,bunların çocuklarına burs bağlatcaz vaadiyle. Tabi burs yerine başka bir şey aldılar.
 İşte dediğim gibi kandaş,durum içler acısı ama sakın ola ki bdp nin oy oranlarına bakıp en az bu oranda kürt vardır demeyin,böyle faktörler de var yani pkk yı destekleyen kansızlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2011, 19:39:32 »

Diğer Kandaşlarımız gibi,Bende aramızda sizi görmekten mutlu olduk.Oradaki Türklerin bir kısmının bdp yi desteklemesini çıkar hesabından dolayı dediniz olabilir fakat benim aklıma etki altında kalmak,sindirilmek olarak kısmen, çeşitli yollardan tehdit olarak da geldi ne dersiniz? Bdp yi destekleyenler zamanla asimile olursa şaşmamak lazım.Bu ihtimalin olmasını asla istemeyiz tabi !Oralarda Türk'ü anlamak için yaşamak lazım,Çünkü belki sizde biliyorsunuzdur bir çok yerde Türkmenler asimile olmuş aslını yitirmiştir birebir şahit olduklarınızda vardır diye tahmin ediyorum
En bariz örnek Urfadaki Karakeçililerin bir kısmı asimile olmuştur son yıllarda Batı illerinde yaşayan Karakeçililerin duyarlı davranışıyla her yıl şenkiller yapılmaya başlandı Urfa karakeçilileriyle  ve netice de bir kısım insanların bilinçlenmesine aslına dönmesine sebeb oldu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
ötüken56
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 15« Yanıtla #4 : 09 Aralık 2011, 20:51:17 »

 Kandaşım burası pkk nın psikolojik yönden çok üstün olduğu illerden birisi değil,en azından merkez değil. Kurtalan,Pervari ve Eruh ilçelerimizde kısmen egemen ama Siirt bir Van ya da Hakkari gibi değil. Tehdit edecek kapasitesi yok burada. Hem ediliyorsa biz neden Türklüğümüzden taviz vermedik. Sana tek bir cevap vereyim. Eğitim çok önemli,burada eğitimsiz,cibilliyetsizler aslen Türk olsa da zamanla asimilasyonun kucağına atlayacaklar,karaktersizler. Benim uzak akrabalarımdan dahi dtp ye oy veren oldu belediye seçimlerinde,gerçi ben ne kadar akraba sayıyorum ya onları. Burada sıradan k.rde sorsan çok militan pkk lı laflar etmez,hepimiz bu vatanı seviyoruz,demokratik hak bilmem ne zırvalarlar,araplar çekingen zaten ne etliye ne sütlüye karışır. Akp nin kalesi o yüzden,Emine Erdoğan faktörü de var. Ama pkk yı destekleyen Türkler kraldan çok kralcı geçinen karaktersiz,şerefsizler,bilmiyorum amaçları ney. Onlar tavizsiz sıkı birer Türkçü olsalardı bu illerimizdeki Türk varlığı bu kadar yitik olamazdı. Ama sana şunu da garanti ederim Siirt in kent meydanında aç turkuaz kurt başlı sancağı gez,hiç kimse hiç bir şey yapamaz. Önemli olan tek mevzu,azınlık da olsa Türk kökenlilerin Türklüğüne sıkı sıkı sarılmaları.
 Diyarbakır,Bismilde de tanıdığım alevi Türkmen kökenli arkadaşım var,Türk yurdunun her yerinde Türk var,yok değil. Yeter ki Türk sahip çıkmayı bilsin,zihinlerde terketmesin bu toprakları. Kanla alınan yerleri oyla kaybedemeyiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Aksungur
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 74


« Yanıtla #5 : 09 Aralık 2011, 22:07:42 »

Siirt kozmopolit, çok etnikli bir il.
Kürtte var, Arapta. Türkte vardır muhtemelen; az da olsa.

Bdp'nin tam anlamıyla etkilili olamamasının sebebi, Emine Erdoğan Siirtli olması.
Birde yöre Arapları, Urfa'daki gibi, genelde Sp-Akp çizgisindeki partilere oy veriyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp Giray
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 9« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2012, 11:44:51 »

Kandaşlar kesinliklikle konuyu açan kişi bir troll.Bozkurt inine gelmiş bir çakal Yağmurtepe köyü bir k.rt köyü internette bakıp bulabilirsiniz.Değerli Otağ Yöneticisi bilginize
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ötüken56
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 15« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2012, 12:20:56 »

 Sen kimsin lan it, beni kürtlükle suçlayacaksın. Önce Türkçe kelimeler kullanmayı öğren, sonra gel millete akıl ver buradan. İnternetten öğrendiğin, yanlışlığı, doğruluğu belli olmayan bilgilerle gelip burda iftira atmamayı öğren. Madem bu kadar çok biliyorsun, gel bakalım Siirt e , gel de gör neresi kimin köyü. Köyümüzden kürtleşen, asimile olan oldu ama özünde bir çok köyün olduğu gibi Yağmurtepe de Türk kökenlidir. Ben nerden bileyim senin burayı tahrik etmeye çalışan bir ermeni piçi olmadığını.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #8 : 04 Şubat 2012, 12:25:43 »           Burada bu tür işlerin olması can sıkıcıdır. Bu Kandaş  Türk olarak buraya gelmiş ve k.rt sözü bile onu delirtmiş. Bu tür yergiler yaparak düşünmeden mi davranıyoruz acaba ? Sen de sövmekle haksızsın. Bunu iletinde anlatarak bizleri uyarmalısın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
ötüken56
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 15« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2012, 12:38:59 »

 Kandaşım, böyle yaptıkları için Türkiye nin doğusunu zaten kafadan gözden çıkarıyoruz. Ben burada bütün gücümle asimile olmuş veya olmakta olan soydaşlarımı bilgilendirmek için uğraşırken, soysuzlukla suçlanmak da ne oluyor. Ben de sonuçta lisede edebiyat öğretmenim sayesinde Nihal Atsızla tanıştım ve Türklüğün k.rtlükten kesin ayrımlarını öğrendim. Yoksa burada yapılan şey, ilk basamakta k.rt-Türk aynı şeydir, ikinci basamakta hepimiz bu coğrafyada yaşıyoruz, az çok da köpekçe biliyoruz, o zaman hepimiz kürdüz. Bizim gelenek, görenek kültür yaşayış biçimimizin bir orta asyada Kazaktan, Kırgızdan farkı yoktur. Ama kimileri kafadan k.rt ilan ediyor bizi google bilgileriyle. Merak etmesin o google yakın gelecekte mersin i de k.rt köyü ilan edecektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.264 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.