Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRK TARİHİ ve EDEBİYATI => Türkiye Tarihi => Konuyu başlatan: NoYaN-oLCay üzerinde 24 Haziran 2011, 00:21:53Konu Başlığı: Turgut Özal ve Japon Eğitim Uzmanlar... Hiroşima-Çanakkale...
Gönderen: NoYaN-oLCay üzerinde 24 Haziran 2011, 00:21:53
Olay gerçekte yaşanmış bir hadisedir .

Dönemin Başbakanı Turgut Özal zamanında gerçekleşmiş bir olay şöyle anlatılır: Japon eğitim uzmanları gelmiş ve ülkemizin eğitim sistemini incelemiş, Özal'ın bürokratlarının da hazır bulunduğu bir ortamda raporlarını sunmuş ve sonuç olarak şunu söylemişlerdi: “Sizin eğitim sisteminizde milli ruh yok!” Turgut Özal'ın “Nasıl?” sorusu üzerine şunu anlatmışlardı: “Biz Japonya'da okula başlayacak çocuklarımıza milli ruh şoklaması yaparız. Onları önce toplu halde hızlı trenlere bindirir, dev fabrikalarımızı, teknoloji merkezlerimizi gezdirir ülkemizin gücünü gösteririz. Sonra da bu yavrularımızı alır Hiroşima ve Nagazagi'ye götürür, orada atom bombası atılan ve yıllardır ot dahi bitmeyen alanları gösterir deriz ki: Eğer siz çalışmaz, bilinçlenmez ve az önce gördüğünüz teknolojiye sahip olmak için çalışmazsanız sonunuz böyle olur.”

Bürokratlardan biri atılır: “Ama bizim Hiroşima'mız yok ki!”

Japon uzmanın cevabı tokat gibidir: “Sizin Çanakkale'niz on Hiroşima eder!”

Geçmişini bilmeyen, Geleceğini bilemez !


Konu Başlığı: Ynt: Turgut Özal ve Japon Eğitim Uzmanlar... Hiroşima-Çanakkale...
Gönderen: Köptü Körgen üzerinde 24 Haziran 2011, 00:54:56
Elin japonu biliyo ne yazık ki biz bilemiyoruz. Ne kadar acı verici.


Konu Başlığı: Ynt: Turgut Özal ve Japon Eğitim Uzmanlar... Hiroşima-Çanakkale...
Gönderen: ANKARALI GÖKTÜRK üzerinde 24 Haziran 2011, 00:55:04

             Burada söz söyleyecek hal mi kalır adamda ?.. Helal olsun Olcay. Bu yazıyı sağlam bir yerde saklamak lazım.


Konu Başlığı: Ynt: Turgut Özal ve Japon Eğitim Uzmanlar... Hiroşima-Çanakkale...
Gönderen: Türkçü Kasırga üzerinde 24 Haziran 2011, 01:14:39
Devletler bir nevi insan vücuduna benzer. Saglikli bir vücut nasil ki her alanda basarili oluyorsa, saglikli devletler de her alanda basarili olur. Mikroplara karsi savunma mekanizmasi güclü bir vücudun verimliligi de buna nisbeten artar, ayni sekilde devletlerde de bu durum farkli degildir.

Devletin bünyesinde ki azinliklar (mikroplar) ne kadar az ise o devlet her alanda basarili olur, devlet bünyesinde ki mikroplarin coklugu ise o devletin verimliligini azaltir buna en güzel örnek bünyesinde azinlik unsur barindirmayan Japonya gibi bir ülkedir.

Ikinci dünya savasinda yakilip yikilan Japonya ve Almanya gibi ülkeler bugün geldikleri noktaya ülkelerinde azinlik unsurlarin bulunmamasindan dolayi erismislerdir. Yoksa bu iki ülke bünyelerinde haddinden fazla azinlik unsur barindirmis olsaydi bugün bulunduklari noktaya asla gelemezlerdi.

Bizim; Yunus´un, Haci Bektasi´nin, Farsi Mevlana´nin yüzyillar öncesinden sactiklari hümanizm mikrobunun yaptigi agir tahribatlarin sonuclarini bugün aci sekilde görüyoruz.
Gelde simdi elin Japonyasina imrenme, adamlarda bizde ki gibi bünyeyi kemiren milyonlarca mikrop olmadigi icin, hümanizmle dinle mankurtlastirilmis milletleri olmadigi icin her alanda basarili oluyorlar.

Konu Başlığı: Ynt: Turgut Özal ve Japon Eğitim Uzmanlar... Hiroşima-Çanakkale...
Gönderen: Gökşad üzerinde 24 Haziran 2011, 03:12:01

Japonda tam adamını bulmuş milli ruhdan bahsedecek, akıl verdiği adam benim memurum işini bilir diyen şerefsiz bir k,rt eniği.