Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRK TARİHİ ve EDEBİYATI => Türkiye Tarihi => Konuyu başlatan: açina üzerinde 26 Nisan 2011, 10:13:16Konu Başlığı: Tarihi çarpıtmaya son hız devam ediyorlar.
Gönderen: açina üzerinde 26 Nisan 2011, 10:13:16
Çanakkale zaferinin her yıl dönümünde, şafak ayini adı altında neredeyse kardeş ilan edeceğimiz Anzakların törenleri bu yılda şehitlerimizin ruhunu incitircesine kutlandı(!). Binlerce kilometre uzaktan, topraklarımızı işgale gelen bu ingiliz uşaklarından bir özür dilemediğimiz kaldı. Yakında onu da yaparlar. "Topraklarmızı işgalilinize izin vermeyip binlerce Anzak'ı öldürdüğümüz için bizi affedin" gibisinden bir imza kampanyası başlatacaklar utanmasalar. Attığın her adımda bir şehit bulunan topraklarda sabaha kadar içki içip kahrolası işgalci atalarını utanmadan anan Anzakları bu yıl barış elçisi olarak ilan etmişiz. Bu neyin barışı? 100 yıl önce kana susamış gibi saldıran ve binlerce mehmetçiğimizi şehit eden bu soysuz ingiliz uşakları değilmiydi? Ermenilerden yapmadığımız bir soykırım için özür dileyen hain zihniyet, binlerce vatan evladını şehit eden bu soysuzlarada barış elçisi(!) gözüyle bakar tabi. Biz nerde yaşıyoruz? Bu kadar haini içinde barındıran bir ülke daha varmıdır acaba?


Konu Başlığı: Ynt: Tarihi çarpıtmaya son hız devam ediyorlar.
Gönderen: Denizhan üzerinde 26 Nisan 2011, 16:48:16
Çok haklısınız. Sayısı bile tam olarak bilinmeyen birçok şehidimizin ruhlarını bu denli incitmek çok kötü bir şey. O evlatlar şuan gökten bu anları izlerken, kim bilir ne kadar üzülüyorlardır.


Konu Başlığı: Ynt: Tarihi çarpıtmaya son hız devam ediyorlar.
Gönderen: Gumus Kurt üzerinde 27 Nisan 2011, 01:04:28
Başbuğ Atatürk düşmana karşı bir büyüklük göstermiş, düşman analarına Türk'ün büyüklüğünü gösterircesine bir mektup göndermiş; fakat görüldüğü üzere nasıl ki  Atatürk'ün "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" sözünü çarpıtıyorlarsa bu mektubu da göz önünde bulundururak tarihi çarpıtıyorlar.


Konu Başlığı: Ynt: Tarihi çarpıtmaya son hız devam ediyorlar.
Gönderen: Agunmuş üzerinde 27 Nisan 2011, 05:29:52
Ne yazık ki oraya gelen Anzaklarla  bazı ''Türk'lerin ki onlara Türk demeye dilim varmıyor el ele tutuştukları barış söylemlerinde bulunduklarını gördüm ve kahroldum. Ben demiyorum ki oraya gelen her Anzak'ın kafasını ezip, gönderelim mesele bu değil. Bir yanda şehitlerimiz yatıyor bir yandan da bizimkiler adamlarla el ele kol kola şarkılar söylüyorlar. Bu tören esnasında bir Türk kızının ''vay be amma da yakışıklı çocuklar gelmiş'' dediklerini bile duydum. Mankurtlaşan Türk'lerin de canı cehenneme!


Konu Başlığı: Ynt: Tarihi çarpıtmaya son hız devam ediyorlar.
Gönderen: Gumus Kurt üzerinde 28 Nisan 2011, 16:21:53
Bir Türk kızı yabancı bir erkek için o sözü söyler mi? Hadi söyledi diyelim, buraya bizimle savaşmaya gelmiş olan adamların torunlarına denilir mi o laf? Yazık gerçekten...


Konu Başlığı: Ynt: Tarihi çarpıtmaya son hız devam ediyorlar.
Gönderen: Orkun_Ulug üzerinde 28 Nisan 2011, 18:18:33
hatirlayabildigim kadariyla Lozan antlasmasin da biz ingiliz askerleri nin yattiklari araziyi onlara verdik sonraki yillarda bu düzeltildimi bilmiyorum , bilen kandaslar beni düzeltsinler. 1925 te isletmesi korunmai ve diger sorumluluklari dogrudan ingiliz hükümetine ait olan bu mezarligin isletmesi Commonewalth War Graves Comision (Britanya Savas Mezarliklari Komisyonuna ) aittir. Bu durumda  Anzaclar kendi ölülerini anmak ve safak ayini yapmak icin bizim topraklara degil kendi topraklarina daha dogrusu ingiliz topragina gelmis oluyorlar.

Dağlargibi;

Farklı noktaya temas etmişin.Ama aynı zamanda anzak'ların ingiliz toprağında ayin yaptığını söyleme gibi yanılgıya düşmüşün.Sevr Antlaşma'sında da yer alan düşman asker mezarları ile ilgili madde daha sonra Lozan'da biraz yontulmuştur.Epeyce Curzon ve İnönü atışmalarına tanık olunmuştur.Mezar yığınlarının aksine savaşın cerayan ettiği mevkilerinde mülkiyet hakkına sahip olunması sonuçsuz kalmıştır.

anzak'ların şafak ayini yaptığı mevki Arıburnu'nun güneyidir.Bu mevkinin adı Arıburnu Koyu olmasına rağmen nedense gazete ve tvler anzak Koyu ısrarında devam etmektedirler.Bu mevki dediğin gibi inglizlerin mülkiyetinde falan değildir.

Bir hatırlatma anzak'ların projelerini duymuşunuzdur.Ne idüğü belirsiz Tuya Holding ile.''Yaşam Köyü'' adlı proje.Asıl bu çok konuşulacaktır.