Çanakkale' yi Çarpıtan Zihniyet
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Temmuz 2020, 10:47:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Çanakkale' yi Çarpıtan Zihniyet  (Okunma Sayısı 1596 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 09 Haziran 2014, 12:55:38 »

Ayırmak istemiyorum, o şekilde tarif etmek de istemiyorum ama dincilerin palavralarıyla da ilgili birkaç bir şey söylemek istiyorum. Bu dinciler, koskoca direnişi, koskaca bağımsızlık mücadelesini öyle şeylere indirgiyor ki öyle örnekler veriyor ki koskoca savaşı veren sanki Şanlı Türk Milleti değilmiş de başkalarıymış gibi.

Buna psikolojik harekat olarak bakıyorum, dolaylı yoldan Atatürk' e, cumhuriyete ve Milli çizgimize olan bir saldırı olarak görüyorum. Hele ki Çanakkale savaşı ile ilgili. Neymiş, düşmanla yer altından çıkan yeşil renkli giysili şeyhler de savaşmış. Askerin yanında evliyalar ve şeyhler varmış. Bin yl önceki şeyh çıkmış Çanakkale' de savaşmış. Düşman onları görünce kaçmış. Çünkü evliyalar müslümanlara destek verirmiş. O yüzden kazanmışız Çanakkale' yi.


Kandaşlarım, bu neredeyse destanlaşacak. Neredeyse, savaşı Türk askeri vermedi de evliyalar şeyhler verdi olacak. Bunun altında ben başka şeyler ararım. Niye bu evliyalar Çanakkale savaşında vardı da diğer cephelerde yoktu? Kafkas cephesinde, Hicaz, Yemen, Sina, Filistin, Irak, Balkan, Galiçya, İran cephelerinde neden yoktular. Neden Kırım'ı Trablusgarp' ı, Mısır' ı kaybettik? O zaman da Osmanlı müslüman değil miydi?

Kandaşlarım İngiltere' nin Ortadoğu politikasıydı. Şeyhler evliyalar din alimleri adıyla istila etme. O yüzden farklı farklı fetvalar verildi. Amaç milli mücadelenin ruhunu yok etmek ve direnişi kırmaktı. Bu yüzden hikayeler uyduruldu, halk kandırıldı.

Trablusgarp' ı kaybedenler müslüman Türklerdi, orada can verenler yine onlardı ama kaybettik. Şimdi Çanakkale' de çıkan şeyhler niye diğer cephelerde yoktu derler onlara. Tabi bazı piyonlar da ezberletilenlerden başka bir şey diyemezler. Yağı her yolu denerken kendi soydaşımız farkında olmadan yağının psikolojik harbinin içinde oyuncu olur. Piyon olduklarının farkında olmazlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.213 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.