Bugün 12 Eylül..
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Mayıs 2020, 05:22:56


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bugün 12 Eylül..  (Okunma Sayısı 5858 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« : 12 Eylül 2013, 12:18:48 »

Bazıları yapılan müdahaleyi doğru bulur.. Bir günde olaylar bitti anında kesildi der.. Son zamanlarda kendine Atatürkçü diyen kesim ''Ordu Göreve'' dediği içinde 12 Eylülü savunmayı kendisine hak bilir.. Belki yapılan müdahale doğrudur.. Fakat müdahalenin ardından yapılan uygulamaların ne kadarı doğruydu? Korku imparatorluğunun ilk temelleri bana göre bu tarihte atılmıştır.. İki kanlı katil Karaoğlan Ecevit ve Başbuğ Türkeş lakaplı kişilerin kanlı söylemleri, ister doğruyu düşünsün ister yanlışı ''Düşünebilen'' ''Okuyan'' ve Ülkesi için beyin yoran bir gençliği birbirine düşürdü.. İki ucu boklu değnek, amerika ve rusya bu elleride dilleride kanlı piyonlarını koşturdular Türkiye'mizde.. Sonuç ne mi oldu? 12 Eylül'de Evren paşa el koydu ve kıyıma başladı.. Sağından solundan düşünen fakat katiller yüzünden konuşamayıp komando ve gerilla haline getirilmiş gençlere kıymaya başladı.. En uzun mahkumiyetler hala devam ediyor fakat 87de büyük tahliyeler yapıldı.. Bu neslin çocuklarına bakalım birde.. Yani şu anda 15-30 yaş gurubu yeni nesile.. Satanist? Hiphopcu? Özenti? Hangisini seçersen seç.. Düşünemeyen bir nesil.. Sebebi ne peki? Biz bu işin bokunu yedik evladımıza birşey olmasın diye yetiştirilen bomboş bir gençlik..

Peki ya yapılan uygulamalar? Açılmaya başlanan imam hatip okulları? Bugünün siyasal islamını başımıza bela eden yurtlar? Tarikatların hiç olmadıkları kadar orduyla iyi geçindikleri ve Evren Paşa'nın sükutu sağlamak için onlara yaptıkları yardımlar.. Terör Örgütü Pkknın günden güne güçlenerek aponun arkasında büyüdüğü karanlık yıllar?

12 Eylül ülkemiz için bir kara lekedir.. Belki müdahale doğru fakat yapılan uygulamalarıyla yanlış..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2013, 12:28:15 »

Tüm vatan çiçeklerini hüzünle anıyoruz.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Grup Ötüken Bir Öldük Bin Dirildik
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.863« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2013, 12:38:44 »

Bu tarihten sonra, Ülkücüler, hapislerde yatmış, idam edilmiş ya da sürgün edilmiştir. Dışarıda ise Ülkücülerin adı mafya ile özdeşleştirilmiştir. Bu sanal alemin bizler için belki de tek faydası bu yönde olmuştur. Artık daha bilinçli bir şekilde, ülkücülük yerini Türkçülüğe bırakmaya başlamış ve bırakacaktır da.  Yaklaşık olarak 30 Yıllık bir suskunluk ve kayıp vardır. Bahçeli sayesinde, gerçek ülkücüler uyanmaya başlamış ve siyasetin Ülküyü çürüttüğünü görmeye başlamıştır. Zamanı kalmayan bir Ülkü, zamana mı yenilecek, yoksa zamanı yenip yeniden mi doğacak?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.179


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2013, 13:01:07 »

12 eylülü sevmeyenlere bak ya yaşları küçüktür veya bu düzenden memnun kişilerdir. 12 eyül sonrası karanlık diyenler acaba 12 eylül öncesinin zifiriliğine ne diyecekler. 80 öncesi tam bir iç savaş, kardeş kavgası ve Türk milletinin geleceği ile oynayanların Türkiye üzerindeki etkilerinin had safhada olduğu yıllardır. Türkiye böyle bir günü daha önce görmemiştir, o günler gerçekten çok kötüydü, asker gerekeni yapmasa şimdiki suriyeden bir fark kalmayacak ve üzerimize oyun oynayanların istekleri gerçekleşecekti, zaten bir yönetim yoktu, idarenin gücü sıfırdı, her gün bir kardeşimiz değil yüzlerce vatandaş katlediliyor gazetelerde il il öldürülenlerin sadece isimleri yayınlanıyordu, öldürülen kişilerin resimlerini yayınlayacak sayfalarında yer yoktu işte böylesine kötü günlerdi 80 öncesi karanlığı.

12 eylül darbesinin Türk gençliği üzerine etkisi olmamışmıdır evet olmuştur, gençlerimiz o günün ardından yaşamaya başlamışlar, dünyanın en büyük doktorları, mühendisleri, mimarları, biyologları, ilim ve bilim adamları 12 eylül darbesinin yarattığı çocuklarımızdan çıkmış şimdilerde harikalar yaratıyorlar. Akdeniz üniversitesinin dünya çapında ameliyatları ile şöhret yapan Prof. Dr. Ömer ÖZKAN 12 eylülün koruduğu gençlerimizdendir, fizik dalında Türkiyenin gururu dünya çapında çocuklarımız var, kötüleri örnek göstermeden bu gözden bakmak gerekiyor.

Türk ordusu 12 eylülde tam yerinde yapması gerekeni yapmıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 982« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2013, 13:08:56 »

Ben 12 Eylül 1980'de çok küçüktüm, daha 2,5 yaşındaydım, birebir yaşadım diyemem.
Lakin bunu diyebilirim ki, 1982'den itibaren aklım yetmeye başladığında, Türkiye bütünüyle bir sıkıyönetim yaşıyordu,
bu hissediliyordu, insanlarda tedirginlik hali vardı.

Bu ihtilale uzanan süreç çok iyi analiz edilmelidir.
Eski başbakanların(Nihat Erim), hali hazırdaki Bakan'ların ve siyasi parti kurmaylarının (Gün Sazak),
sonra Emniyet Müdürlerinin (Adana Emniyet Müdürü Cevat Yurdakul),
sonra ses sanatçılarının ve il başkanlarının (MHP Adana Kadın Kolları il Başkanı ve ses sanatçısı Mürüvvet Kekilli),
toplamda yüzlerce Türk genci ve değişik kesimlerden insanımızın yitirildiği kanlı bir süreçtir.

Iran'da Şubat 1979'da yapılan islam devriminden sonra, Amerika iran elden gitti Türkiye'yi de Sovyetlere kaptırmayayım dermişçesine,
Türkiye'de de bir sürecin başlatıldığını söyleyebiliriz. Nitekim Humeyni Irak'tan amerikancı Saddam tarafından kovuluyor ve sonra ne hikmetse
Humeyni iran'da devrim yapabiliyor. Sonra unutmayalım iran-ırak savaşı, bildiğimiz amerikan rus soğuk savaşının sahadaki sıcak yansımasıdır.

Benim vermek istediğim ana mesaj budur Bozkurtlar, nasıl ki,  iran-ırak savaşında iran=rusya ve ırak=amerika idiyse, Türkiye'de de bu iki büyük gücün kanlı emelleri, hesapları vardı.

Yitirdiğimiz değerli vatan evlatlarının ruhları şad olsun.
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2013, 13:19:50 »

İmam hatiplerdende başbakanlar yetiştirmiştir.. Bakanlar yetiştirmiştir.. 12 Eylül'ün yetiştirdiği laik bilim adamları, aydınlar, mimarlar, mühendisler  falancalar fişmancalar hepsi bugünün badem bıyıklı çok muhteremleridir.. Üstlerine düşen görevleri yerine getirmektedir Evren paşaları gibi.. Türk Ordusu üstüne düşen müdahalede bulunmuştur evet fakat Türk gençliği üzerine etkisini görmemizi engelleyen yaşımızın küçüklüğü olabilir ağabey haklısın.. Değnek dedim ya hani yukarıda iki ucuda boklu olan o değnek.. Aslında ortada var bir değnek.. Üç ucu var bir değneğin.. Uçlarının hepside boklu.. En temizi Evren paşanın ucu gibi gözüksede en fazla kokuyu yayanda o uç sanki.. Yunanistan'dada askeri darbe olmuş zamanında Nato desteği olmadığı için en fazla 2 ay sürmüş.. Peki Türkiye'de neden BİZİM ÇOCUKLAR'ın darbeleri 2 seneyi geçmiş.. Üstüne Yök, İmamhatip ve daha sayısız zararlı kuruluşu kurma yetkisi veren anayasayla kendi ucu gibi pis kokan bir ucu daha çıkarmış bu memleketin başına?

Tam yerinde gereken yapılmış ya hani.. Neden daha önce davranmadınız sorusuna Şartların olgunlaşmasını bekledik diyen sevgili paşamız neyi beklemiş peki sizce? Alınan can sayısının 5000 i geçmesini mi? 65 te boykot ve küçük kavgalarla başlayıp 69da Ruhi Kılıçkıran'ın öldürülmesiyle alevlenen ve 11 sene kan akıtan bu savaşı bir günde bitirebilecek gücün varken müdahale etmek için 11 sene beklemek nasıl bir vicdan sahibinin işidir?

12 Eylül bize neyi bırakmıştır işte bugün yaşıyoruz.. 12 Eylülün bize attığı kazık siyasal islamdır..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.179


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2013, 13:30:04 »

Türk ırkının en kötü gününde yapıulan ihtilale bin sövüyorsunuz eğer ilk başlarda yapılsaydı ihtilal kaç yüz bin küfrederdiniz acaba. Amerikalı godoşların bizim çocuklar deyimini söylerken sen yanlarındamıydın, bu lafı söyleyenler zamanın kızıl koministleri değilmidir, bu vatana ne Ruhiler ne MURAT NAME'ler gider ama Türkün ordusu gittiği an o zamanı yaşayanların halini görmek isterim, 12 eylülü karalayanların boklayanların son  15 yıldaki Türk ordusu hakkında neden bir fikirleri yok, benim ordum 27 mayısıda yaparsa , 12 eylülüde yaparsa Balyoz olup düşmanın ne zaman kafasına binerse ben her zaman onlarlayım.

Bırak sen şu boklu değnek masallarınıda benim düşüncelerime saygı duy, ben yazımda senin düşüncelerin hakkında tek kelime etmedim saygımdan sadece o günlerin ne kadar kötü olduğundan bahsettim ve 12 eylül çocuklarının başarılarından dem vurdum ama sen onlarıda beğenmedin, tuttun dinci yaptın, be kardeşim 12 eylülü, 28 şubatı ve 27 mayısı beğenmeyenler kim, ŞİMDİ İKTİDARDA OLANLAR KİM, sen bunlardan bahset, herkes seninle aynı düşüncede olmaya mecburmu, tutalım Türkçü olarak Türk ordusuna mı sövelim burada, ben yaşasın KENAN EVREN, YAŞASIN ŞANLI KAHRAMAN, SAVAŞÇI TÜRK ORDUSU diyorum, sen ne dersen de!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.863« Yanıtla #7 : 12 Eylül 2013, 13:42:46 »

İllaki biriniz haklı olmak zorunda mısınız? 12 Eylül ihtilali sırasında, en çok korkanlardan biri de Fettullah Gülendir. Tutuklanacağını düşünür ama ihtilal sonrası tutuklanmaz ve daha serbest çalışabilmesi için ortam  daha da müsait olur. Evet 12 Eylül, halkımız açısından, terörün bitmesi açısından iyi olmuştur ama sonrası, İslamın siyasallaşması için her türlü ortam hazırlanmıştır. Hele ki, Özalın gelişi ya da getirilişi ve onun dönemi, Türklük için en kayıp yıllar, yozlaşma, ahlaksızlık, hırsızlık her şey artmıştır. Ülkenin adını bile değiştirmeye yeltenmiş bir Özaldan bahsediyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
ULAK_ KURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 443« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2013, 13:49:15 »

Bandı geriye saralım ve geçmişi hatırlamaya çalışalım.

Polis, öğretmenler, memurlar, işçiler, öğrenciler, sendikalar ikiye bölünmüş. Her gün 20-30 kişi ölüyor. Polisin girmekten korktuğu kurtarılmış bölgeler oluşturulmuş. Okullarda eğitim yapılamaz hale gelmiş. Siyaset tıkanmış, Cumhur Başkanı seçilemiyor. İnsanlar seyahat edemiyor. Toplu ulaşım araçları farklı görüşe sahip bölgelerde saldırıya uğruyor, yakılıyor.

Bırakalım üniversiteleri, orta okullarda bile iş zivanadan çıkmış. Ortaokul öğrencisi  "bugün boykot var, ders yapmıyoruz" diyerek öğretmenini odasına gönderiyor. İşçi grevleri, eylem derken üretim durma noktasına gelmiş; ekmek, yağ, tüp kuyrukları oluşmuş. Sular akmıyor. Gazeteciler, siyasiler öldürülüyor.

Ve tüm bu sorunları çözmekten aciz hükümetlerin biri geliyor diğeri gidiyor.

Bugün ise bir kısım insanlar bütün bunlar yaşanmamış gibi, bellek tutulması yaşıyor, ya da modaya uyarak unutmuş görünüyorlar.

12 Eylül ihtilali, yukarıda  bir arkadaşımızın da belirttiği gibi, uygulamada bazı hatalar olmuş olsa da, amaçta doğrudur.

Kaos/karmaşa ortamı devam etseydi bugün belki Türkiye sürekli gerileme sonucu güçsüz kalacak ve yunan ermeni, acem  işgaline uğrayacak, belki de paramparça olacaktı.

Sn. Yaşar Okuyan'ın Mamak zindanlarında Albay Raci Tetik tarafından gördüğü işkence kabul edilemez. Ama sırf Raci Tetik yüzünden de ihtilalin ruhunu, amacını yok saymak haksızlık olur.

Kenan Evren'in benim meslek gurubuma da çok zararı olmuştur. Ama yiğidi öldürüp hakkını vermek gerek. Yapılması gerekeni yapmıştır.

Son olarak şunu da söyleyeyim: Bugün karşı karşıya kaldığımız kürt terörü/işgali'nin 12 Eylül öncesinden farkı yoktur. Pekaka yakında şehre inecek ve eylemlerini sivil halkın gözü  önünde, içinde yapacaktır. Teröristlerle iş birliği içindeki hükümetin emrindeki polis ise eli kolu bağlı, uzaktan seyredecektir ki halen dahi durum böyledir.

Polisin yetersiz olduğu durumda devreye girmesi beklenen Türk Ordusunun başındaki generaller dahi  hükümetle el ele, koyun koyuna olduğundan etkili olamayacak, olmayacak, müdahale etmeyecektir. Yani, Türk Milletinin göz bebeği olan Türk Ordusu mankurtlaştırılmıştır.

İşte bu ahval ve şerait içinde, görev Türk Milletinin bizzat kendindedir. Türklüğe, Türk topraklarına  yapılan açık saldırılara karşı koruma ve kollama görevini yapması gereken silahlı kurum TSK etkisizleştirildiğinden dolayı, eli silah tutan herkes meşru müdafaa amacıyla silahlanma hakkına sahiptir. Buna 2. Kurtuluş Savaşı da diyebiliriz.

Tanrı yolumuzu açık etsin, gelecek günler çok karanlık görünüyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alp77
YörükoğluYörük
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 982« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2013, 14:04:50 »

Bence hepinizin iletilerinde de haklı olduğunuz yanlar kesinlikle var.
AtaTürk TSK'nın tarifini verirken Cumhuriyet sonrası, Ordu'nun rejimi de korumakla da sorumlu olduğunu ifade etti.
Cumhuriyet Ordu'ları, Cumhuriyetin kendisini korumaktan sorumludur, ki ihtilal öncesi rejim işleyemez hale gelmişti,
bunu net olarak bilmek, anlamak ve kabul etmek gerek.

Our boys denilen mevzu, ispat edilemedi. Bunu Ecevit'in gebermeden önce, Vahdettin'i aklama konusuna benzetebiliyorum,
Mehmet Ali Birand'da "our boys" konusunu uyduran kimisine göre de ortaya koyandır.

Aynı Mehmet Ali Birand, ihtilalden önce gazetede kimin ismini zikrediyorduysa o gencimiz ertesi gün ölüyordu, bunu da unutmak elde
değil.

Kenan Evren ne hikmetse ihtilal sonrası, bol bol ayetler okuyor orda burda, 1 tane olan ilahiyat fakültemiz Kenan Evren ile
21'e çıkarılıyor ve Anap iktidarı hazırlanıyor adeta, ki o Anap'ki bugünkü Akp onun devamıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Nihal Atsız Ata'dır, Türkçülüğün kapısı,
O'nun mahiyetinde, çizilmiştir yapısı,

Nihal Atsız atmıştır, davaya son temeli,
Turan Yurt kurulması, O'nun birtek emeli,

Gökbilge'dir davada, bu yüzden Atsız Ata,
Tanrı her doğan Türk'e, O'nun ruhundan kata...


Alp
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.24 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.