6-7 Eylül Olayları
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Temmuz 2018, 10:29:58


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: 6-7 Eylül Olayları  (Okunma Sayısı 12997 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« : 16 Temmuz 2009, 21:25:06 »

 6-7 Eylül Olayları
6 - 7 Eylül 1955'de İstanbul'da yaşayan Rum azınlıklarına yönelik tahrip ve yağma hareketi.

Kıbrıs Türkleri'ne yapılan baskılar, 1955 yılında Türkiye kamuoyunun gündeminde baş köşeye oturmuştur. Dışişleri yetkilileri Londra'da Kıbrıs temaslarına devam ederken, Atatürk'ün Selanik'teki evinde bir bomba patlamasıyla ilgili haber, önce 6 Eylül 1955 günü saat 13.00 haberlerinde radyoda yayımlandı.

Bunun üzerine, “Atamızın evi bombalandı” manşetiyle ikinci baskı yapan Mithat Perin'in sahibi, Gökşin Sipahioğlu'nun yazı işleri müdürü olduğu DP yanlısı İstanbul Ekspres gazetesi genelde tirajı 20 bin civarında olduğu halde 6 Eylül'de 290.000 basmış ve o dönemde kurulmuş olan Kıbrıs Türktür Derneği üyelerince bütün İstanbul'da satılmaya ve halkı galeyana getirmek üzere kullanılmaya başlandı.

Aynı baskıda Kıbrıs Türktür Derneği genel sekreteri Kamil Önal Mukaddesata el uzatanlara bunu çok pahalıya ödeteceğiz, ödeteceğimizi alenen söylemekte de bir mahzur görmüyoruz diye yazmıştır.

Kıbrıs Türktür Cemiyeti'nin önayak olması ve diğer gençlik örgütleri, meslek kuruluşları, DP teşkilatı, bazı resmi ve gayriresmî makamların telkin ve teşvikiyle yerel kalabalıklar ve şehre dışarıdan getirilmiş olan kitlelerce 6 Eylül akşamı Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir yağma ve yıkım eylemi gerçekleştirildi.

İlk saldırı saat 19.00 sıralarında Şişli'deki Haylayf Pastanesi'ne yapıldı. Ardından büyüyen kalabalık Kumkapı, Samatya, Yedikule, Beyoğlu'na geçerek gayrimüslimlerin toplu olarak yaşadığı birçok semtte önce Rumların, ardından da Ermeni, Yahudi ve hatta yanlışlıkla bazı Türklerin dükkânlarına saldırarak yağmaya başladı. İstanbul'daki Rum azınlığın ev, işyeri ve ibadet yerlerine yönelik bu saldırılarda emniyet pasif bir tutum sergiledi. Rum vatandaşların adresleri hakkında önceden bilgi sahibi olan, 20-30 kişilik organize birliklerin kent içindeki ulaşımı özel arabalar, taksi ve kamyonların yanı sıra otobüs, vapur gibi araçlar yardımıyla sağlandı. 7 Eylül sabahına kadar süren saldırılarda aralarında kilise ve havraların da bulunduğu 5.000'den fazla taşınmaz tahrip edildi ve milyonlarca dolarlık mal sokaklara saçılıp, yağmalandı.

4.214 ev, 1.004 işyeri, 73 kilise, bir sinagog, iki manastır, 26 okul ile aralarında fabrika, otel, bar gibi yerlerin bulunduğu 5.317 mekân saldırıya uğramıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SnR1071
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 5


« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2014, 12:28:21 »

Selam olsun şanlı TÜRK IRKINA selam olsun Tanrı Dağına ;

6-7 Eylül TÜRK ırkının şanlı bir göstergesidir rum,ermeni,kürt hepsi birlikte ayrılık toprak diye bir ağızdan ihanet şarkıları söylerken bu vatanı alan şanlı TÜRK soyu kan ile aldığını kan ile koruyacağını yine kanıtladı bakıp ders almalıyız bir masaldır gidiyor kürt,ermeni,rum kardeştir diye bu masalı yazanlarda okuyanlarda dinleyenlerde hain kansız ve kalleştir.TÜRK ırkı ki yeryüzünde ki ilk ırklardan biridir son ırk olarak da kalacaktır.Bu masalı okutmaz,dinletmez,dinlemez bunların kanıtı yakın tarihimizde olan 6-7 1955 Eylül olaylarıdır.Her ne kadar o zamanda iktidar da dp olsa bile ki bu kansız hain menderes köpeğidir teyyip ile aynı soy aynı kafada TÜRK düşmanıdır bu olaylarda din kisvesi altında gerçekte olması gereken bazı olayları başlatmıştır.necip fazıl kısakürek gibi dönek solcu sağcı TÜRK düşmanı TÜRKÇÜ hatta ve hatta abd ci olan bir köpek ile baş başa vermiş isede bu olaylarda TÜRK ırkı gerekeni yapmış ve TÜRK bekasına sahip  çıkmıştır.Bu sahip çıkma bu dönemlerde azalmış hatta içer den ve dışar dan hainlikler ile donatılmıştır.Bunu görmeli buna göre şanlı 6-7 Eylül 1955 bize şanlı bir ders olmalı VAR OLSUN TÜRK IRKI GökTürk
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü:Tegin
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.955« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2014, 12:47:40 »

 Esenliker getirdiniz otağımıza. Kalıcı olmanızı dileriz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
SnR1071
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 5


« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2014, 12:49:17 »

Kalıcı olmaya bu kutsal davaya kan can vermeye geldik TÜRK IRKI VAR OLSUN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YABGU
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 860


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2014, 09:11:11 »

6 - 7 Eylül olayları tamamen bir düzmecedir Menderesin ümmetçi biatçıları etrafında toplaması için kurgulanmıştır. O dönemde birden zengin olup İstanbulun güzel yerlerine yerleşen Boşnak Arnavut Çerkezlere bakarsanız 6 7 eylül olaylarını daha iyi görebilirsiniz bu zenginleşmiş etnik gruplar Menderesin sermayesini oluşturmuşlardır geçmişten bu güne bu kafa hala sürmektedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

yürekli-kam
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 8.122


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2014, 13:52:28 »

Yabgu,
Düzmece sözünü en çok şu rumcu, ermeniciler varya onlar dile getiriyorlar, bu olayların menderes tarafından planlanarak senaryolaştırılıp uygulamaya geçirildiği hakkında proğramlar bile yaptılar lakin mevzu hakkında konuşulacak o kadar derin şeyler varki sonuç itibarıyla o bölgenin resen piçlerden temizlenmesi hususu güzel olmuştur, o günü bize yaşatanlar her kim ise Tanrının iyiliği üzerlerine olsun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
YABGU
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 860


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2014, 15:09:30 »

Rum ermenilerden alınanları boşnak arnavut ve çerkezler paylaşmıştır tabiki bu ümmetçi biatçı soysuzların 70 sene geçse bile aynı menderes zihniyetinde olan akpye biat ettiğini unutmamak gerekir. Varlık vergisi nekadar doğru bir uygulama ise bu nümayiş yanlızca menderesin kasasını doldurup çevresindeki biatçılara bir ödül niteliğindedir. Konunun derinliği veya herhangi bir durumu varsa konuşalım tartışalım burda gerçekçi bakmak gerekir bir çok kürd ayaklanmasına göz yummuş toplumun yada biatçı etniklerin bu tip bir kalkışmada arkasında kolluk kuvvetleri ile koordineli çalışması bence bir uyanış değildir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

yürekli-kam
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 8.122


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #7 : 07 Eylül 2014, 20:19:22 »

Yabgu
Türk milleti tarihinde her zaman içerisinde bulunan azınlıklara nedense hep öncelik tanımıştır, Osmanlı tarihi boyunca da bu süregelmiştir,
Eylül olayları sonucunda kimin malı kime kaldı bilmiyorum lakin sonuç açısından önemlidir, Sonuçda o yörede bulunan yüz binlerce soysuz Rum ve ermeni oradan sürülmüştür, sürenlerin Türk olduklarını biliyorum.
Tarihin tekerürden ibaret olduğunu biliyoruz, bu demektir ki gün gelir Türk olmayanlar o gün ki gibi bir yerlerini kaldırırlarsa başlarına geleceği tarih 6-7 eylül olarak yazmaktadır.
Millet gene Türk milleti, yurt gene Türk yurdu ama dediğin gibi Türklerin en büyük zaaflarının başında geldiği gibi yerler makamlar etniklerin. Olsun önemli değil, gün gtelecek o ele geçirilmiş olan güç gene Türkler tarafından onlardan gasp edilecek, Türkler kendisinin olanı kimseye kalıcı olarak vermez, gün içerisinde etnisitelere verilen tavizler malesef insanlık adı altında allahın yarattığı kişiler olarak görülüyor ve bu yüzden göz yumuluyor, yumurtanın kıç ağzına gelmesi gerektiğinden o güne kadar bilenler bilmeyenlere o gün geldiğinde ne olacağını söyleyebilir. Şu an Türkiye de bütün kudretli makamlar yabancıların yani Türk olmayanların elinde, bilinçli Türklerin bu durumu göz ardı etmediğini biliyoruz lakin bütün erklerin diğerlerin ellerinde olduğundan güçsüz görünen millet bir gün o yumurtanın göründüğünde yapması gereken işlemdir  eylül olayları, bizlerede kalıpsal örnektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
SnR1071
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 5


« Yanıtla #8 : 07 Eylül 2014, 22:59:03 »

bende rum ermeni piçlerinin ölmesin bize ait olanın bizde kalmasına seviniyorum olayla ilgili lakin bu dönemde de rum ermeni kürt soysuzlarının üzerinden bu olay tekrarlanmalı ümmetçiler vb düzmece saçma gruplar ile değil biz TÜRK ırkı bunu yapmalıyız
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Garip Yorçi
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 27« Yanıtla #9 : 08 Eylül 2014, 00:34:32 »

6-7 Eylül olaylarının kaymağını Menderes' in gayri Türk şakşakçıları yedi elbet ama iş böyle basit bir şeye indirgenmemeli. Aynı zamanda o dönemde yapılan komünizmle mücadelelerini de ele almak gerek. Sonuç olarak gizli ve sinsi şekilde yayılan komünizm bu olaylarla birlikte engellemiş oldu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Kuvvet Hakka Üstündür!
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.072 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.