Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

KURT İNİ'NE GİRİŞ => Bilim-Teknoloji => Konuyu başlatan: Uraltu üzerinde 26 Şubat 2010, 03:23:49Konu Başlığı: Parapsişe(Tinsellik) Duru sezgi
Gönderen: Uraltu üzerinde 26 Şubat 2010, 03:23:49
DURUSEZİ

Durusezi Belirtileri

Durusezi, ilahi rehberliği bize birçok şekilde getirebilir. O şu şekilde tezahür edebilir;
-Olumsuz bir durumun bir işareti olarak mide,el, çene, sırt ve alın kaslaraının gerilmesi.
-Yaklaşan sevinç verici bir haberin işareti olarak midede adeta kelebeklerin uçuşması; ve bir sıkıntının işareti olara midede ani bir bulantı.
-Birşey yapmanızı söyleyen bir içgüdü ve önsezi
-Bir durumun iyi sonuçlanmayacağını söyleyen bir derinlere gömülme hissi (kendi notum: veya sıkıntı)
-Aniden mevcut durumunuzla ilgisiz görünen güçlü bir duygu hissetmeniz ve daha sonra bunun haberci bir duygu olduğunun ortaya çıkması
-Size doğru yolda olduğunuzu söyleyen sevinç hissi.
-Herşeyin düzeleceğini bildiren bir huzur hissi.
-Yaklaşan bir evliliği işaret eden portakal çiçeği kokusu gibi, birden duyulan ve nereden geldiği belli olmayan bir koku
-Oda ısısında anş bir düşüş hissetmek, bu orada bulunan kişinin dürüst olmadığını işaret eder. (kendi notum: aynı zamanda o ortama bir bedensiz varlığın geldiğini gösterebilir.)
-Başkasının hislerini sanki o sizin kendi duygunuz yada fiziksel duyumunuzmuş gibi hissetmek.
-Teninizde hafif bir dokunuş veya hava basıncında bir değişim hissetmek, ki bu size çevrenizde meleklerin yada ölmüş sevdiklerinizin bulunduğunu bildirir.


Duygulara karşılık gelen enerji merkezi yada çakra kalpte bulunur ve kalp çakrası olarak bilinir. Kalp çakrası üzerinde meditasyon yapmak durusezinizi artırır. Kalp çakrası sevgiyle alakalı korkular yüzünden kirlenir. Sevgi korkusu bizi tetikte, alaycı ve savunmada olmaya götürür. İncinmekten, kurnazca yönlendirilmekten, istismar edilmekten yada kontrol edilmekten o kadar korkarız ki kalbimizi pek çok sevgi alışverişine kapatırız. Ne yazık ki, kalbimizi sevgiye kapattığımızda, Tanrı'nın durusezimiz yoluyla bizimle konuştuğunu da fark etmeyiz, kendimizi bu farkındalığa kapatırız. İronik olarak, bu durusezi güvenilir bir biçimde, bizi onurlandıran ve destekleyen ilişkilere götürür. Durusezi ilahi rehberliğinin farkındalığını engellediğimizde meleklerin bizi istismarcı ilişkiler hakkında uyardıklarını da farketmeyiz.

Şifa Meditasyonu

İşte sevgi hakkındaki korkularınızdan kurtulmanıza ve kalp çakranızı temizlemenize yardımcı olarak güçlü bir şifa meditasyonu. İsterseniz, bu meditasyonu yumuşak bir müzikle birlikte teybe kaydedip, sonra onu günde bir-iki kez dinleyebilirsiniz.

1.Gözleriniz kapalı ve rahat bir halde oturarak iki-üç çok derin ve temizleyici nefes alın.

2.Zümrüt-yeşili güzel bir bulutun sizi kuşattığını imgeleyin. Nefes alırken bu şifa enerjisini akciğerlerinize, hücrelerinize ve kalbinize çekin. Kısa bir süre kalbiniz üzerinde konsantre olarak, zümrüt-yeşili ışığın size acı vermiş her türlü olumsuzluğu temizlemesine izin verin

3-Derin bir nefes alarak, ışığın sevgi hakkında duyduğunuz her türlü korkuyu alıp götürmesine izin verin. Sevgiyi hissetme korkusunu bırakmaya gönüllü olun. Sizin nefes alıp sevgi korkusundan kurtulmaya niyet etmekten başka birşey yapmanıza gerekmez. Sadece şifa bulmaya istekli olun, gerisini Tanrı'ya ve meleklere bırakın. Derin bir nefes daha alın ve eğer sevilirseniz, ardından kurnazca yönlendirileceğiniz, aldatılacağınız, kullanılacağınız, terk edileceğiniz, reddedileceğiniz, baskı göreceğiniz yada incineceğiniz korkusu da dahil olmak üzere tüm sevilme korkusunu bırakmaya gönüllü olun. Derin bir nefes daha alarak, geçmişten gelen tüm bu korkuların temizlenmesine izin verin.

4.Şimdi, ışığın sevgi verme konusunda duyduğunuz her türlü korkuyu temizlemesine izin verin. Derin bir nefes alarak, eğer severseniz kontrol edilebileeğiniz, istismar edilebileceğiniz, aldatılabileceğiniz yada incinebileceğiniz korkusunu bırakmaya gönüllü olun. Bu korkuların tümüyle temizlenmesine izin verin ve kalbinizin doğal sevecen haline doğru genişlediğini hissedin.

5.Sizi sevgi ilişkisinde incitmiş olanlara karşı barındırdığınız her türlü eski bağışmazlığı bırakın. Annenize, babanıza, diğer anne-baba figürlerine, kardeşlerinize, çocukluk arkadaşınıza, gençlik arkadaşlarınıza, ilk aşkınıza, birlikte olduğunuz ve sevdiğiniz o kişilere, birlikte yaşadığınız veya evlendiğiniz kişiye karşı olan bağışlamazlığınızı bırakmaya gönüllü olun. Sevgiye ilişkin tüm incinmelerinizin ve düş kırıklıklarınızın temizlenmesine izin verin. Siz bu acıyı istemezsiniz, ona ihtiyacınız da yoktur ve derin bir nefes daha alarak, onun ışığa kaldırıldığını ve orada dönüşüme uğratılıp arındırıldığını imgeleyin. Geriye sadece dersler ve her bir ilişkinin içerdiği saf sevgi özü kalır, ki zaten her bir ilişkinizde edebi ve gerçek olan tek şey de buydu.

6.Şimdi, derin bir nefes daha alarak, ışığın sizi tamamen temizlemesine izin verin. Kendinize karşı sevgiye ilişkin barındırdığınız her türlü bağışlamazlığı bırakmaya gönüllü olun. Kendi kendinize ihanet ettiğiniz, sezginizi önemsemediğiniz yada en yüksek hayrınızı aramadığınız için kendinizi bağışlamaya gönüllü olun. Zihnen yada kollarınızla kendinizi kucaklayın. İçsel benliğinize bir daha asla kendinize ihanet etmeyeceğinize dair güvence verin.

7.Şimdi, bir daha asla sizi incitecek bir ilişkiye girmemek yada böyle bir ilişkiyi sürdürmemek için bundan böyle sezginizi ve ayırt etme gücünüzü izlemeye kesin karar verin. Kendinizle ilişkiniz de dahil olmak üzere, herhangi bir ilişkide yaptığınızı düşündüğünüz her türlü hata için duyduğunuz bağışlamazlığı tümüyle bırakın. Ve bir başka derin ve temizleyici nefesle birlikte, şifa bulduğunuzu, bütünlendiğinizi ve gerçek kimliğiniz olan sevginin tadını çıkarmaya hazır olduğunuzu hissedin.

Sevgi korkusundan kurtulduğunuzda insan deneyimimizin bir parçasını oluşturan zengin duygu alanın daha çok farkına varabiliriz. Bu önemlidir çünkü durusezinin anlammın keşfetmek duygular tayfının farkında olmayı gerektirir.


DURUBİLİŞ

Durubiliş semavi alemden bilgi alma işlemine karşılık gelen bir enerji merkezine yada çakraya sahiptir. Durubiliş tepe çakrasına karşılık gelir.
Tepe çakrası başın tepesinin iç kısmında bir vantilatör gibi saat yönünde döner. O tüm bedende en hızlı dönen çakradır ve güzel yüksek-titreşimli bir menekşe rengi yayar. Bu enerji merkezi, meditasyon yaptığımızda ve onu ego düşüncelerinden arındırdığımızda verimli bir biçimde işler.
Ancak, biz korkui endişe, yargı ve güvensizlik hakkında yargılar ve karanlık düşünceler barındırdığımızda tepe çakrası tıkanır. Böyle düşünceler enerji merkezinin dönüşünü yavaşlatan yağlı çamur gibidir. Böyle olduğunda konsantrasyonumuz bozulur ve düşüncelerimiz bulanıklaşır.

Tepe Çakranızı Temizlemek ve Dengelemek İçin Meditasyon

Aşağıdaki meditasyonu banda kaydedip onu günde bir yada iki kez dinleyebilirsiniz.

1Rahat bir pozisyonda oturup gözlerinizi kapadıktan sonra burnunuzdan derin bir biçimde nefes alın. Nefesinizi kısa bir süre tutun sonra ağzınızdan yavaş yavaş verin. Derin bir nefes daha alın, kısa bir süre tutun ve verin. Bu meditasyon boyunca derin ve rahat bir biçimde nefes alıp vermeyi sürdürün.

2.Başınızın tepesine, iç kısmına odaklanın. Kanatları üst-üste gelen ve dönen menekşe rengi bir vantilatör görün yada hissedin. Bu sizin tepe çakranızdır. Derin bir nefes alın ve havanın altın-beyaz renkte bir ışık olan enerji özünü tepe çakrasına gönderin. Siz nefes alıp verirken, giderek daha fazla altın-beyaz ışık tepe çakranızı kuşatacaktır.

3.Bu ışığın tepe çakranıza yapışmış tüm karanlık ve olumsuz enerjiyi eritip yok ettiğini görün yada hissedin. Eğer isterseniz, şimdi ki yaşamınıza ve kendinizle ilgili ideallerinize uymayan eski düşünce kalıplarını temizlemenize yardım etmeleri için melekleri çağırabilirsiniz. Melekler hangi düşüncelerin size hizmet etmediğini bilirler. Onların bu yardımı için sadece sizin izninize ihtiyaçları vardır. İçinizden meleklere "Sizden bana, Tanrı'ya ve dünyaya hizmet etmeyen tüm ego düşüncelerini temizlememe yardım etmenizi istiyorum." deyin

4.Bu düşünce kalıplarını bırakmaya gönüllü olduğunuzda, meleklerin onları alıp götürdüklerini görün yada hissedin. Sizin temizlenmeye gönüllü olmaktan başka birşey yapmanız gerekmez. Böylece, meleklere ilahi rehberliği almanızı engelleyen tüm korkuları vermeye gönüllü olun. Yeni fikirler alma korkusunu bırakmaya gönüllü olun.

5.Derin bir nefes alarak, kontrol edilme, yönlendirilme, cezalandırılma ve kısıtlanma korkusu da dahil olmak üzere Tanrı'yla iletişim kurma konusunda duyduğunuz her türlü korkuyu bırakmaya gönüllü olun. Tanrı'nın dualarınızı yanıtlamadığını yada sizin veya bir sevdiğinizin acı çekmesine izin verdiği düşüncesinden yada O'nun diğer insanları sizden daha çok sevdiği inancından kaynaklanan bağışlamazlık da dahil olmak üzere, Tanrı'ya karşı barındırdığınız her türlü eski bağışlamazlığı bırakmaya gönüllü olun. Meleklerin, örgütlü dinlerin üyelerine karşı duyduğunuz her türlü acı yada öfke kalıntısını alıp götürmelerine izin verin. Derin bir nefes daha alarak, meleklerin Tanrı'nın sonsuz sevgi ve zekasıyla iletişim kurma konusundaki doğal yeteneğizden zevk almanızı engelleyen tüm yanlış inançları yada düşünceleri temizlemelerine izin verin.

6.Meleklere teşekkür edin ve onlardan bu bölgeyi temizlemeyi sürdürmelerini isteyin. Dikkatinizi tekrar bulunduğunuz odaya çevirirken, gerinmek yada kendinizi kucaklamak isteyebilirsiniz. Kendinizi harika bir biçimde canlanmış ve tazelenmiş hissettiğinizi fark edeceksiniz. Bu durumda zihniniz mükemmel bir biçimde odaklanmış ve parlak yeni fikirler almaya açık olacaktır.

Tepe çakranız temizlendikten sonra, otomatik olarak durubiliş fikir ve ilhamları daha yoğun bir biçimde size akacaktır. Bu örnekleri bir ilahi rehberlik günlüğüne yada bir teybe kaydetmek iyi bir fikirdir. Sık sık, durubiliş bize tamamen yeni bir girişimin yada yaşam tarzının başlangıcı olabilecek fikir tohumları verir. Bu fikirleri gelirken yakalayın ve kaydedin. Bunlar genelde derin fikirler olduğundan eğer onları kaydetmezseniz çok geçmeden unutabilirsiniz.

Sürekli olarak heyecan verici fikirler almaya başlarsanız şaşırmayın. Bu fikirlerin hangisini izleyeceğiniz konusunda dua ederek rehberlik isteyin ve semavi alemden sizi bu ilhamları eyleme geçirme konusunda gerekli cesaret ve bilgelikle kuşatmasını isteyin. Unutmayın, ilahi rehberlik sadece bize bir fikir verip sonra da ya yüzelim yada boğulalım diye kendi başımıza bırakmaz. Semavi alem bize rehberliğimizi gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğumuz tüm desteği, zamanı, parayı ve aklı sağlar. Yapmamız gereken tek şey yardım istemektir.

Notum: Burada bütün ilahi iletişim kanallarını yazmış bulunuyorum. BUnların hepsini geliştirmekte yarar var ama teste göre yatkın olduğunuz geliştirirseniz daha çok ilerleme kaydedersiniz. Bu kanallar sadece iletişim için değil diğer parapsikolojik yetenekler içinde ilerleme kaydetmenizi sağlar. Bazı vizyonlar, rüyaların çıkması, aranan cevapların gelmesi gibi... Aynı zamanda bu alıştırmaların yaparken rehberlerinizin sizinle iletişime geçtikleri anlara yoğunlaşarakta onların farkına varmaya başlayın. Meleklerimiz sürekli bizle iletişim halindeler ama maalesef biz onları dinlememekte ısrar ediyoruz. Bu teknikler bilinçli bir iletişimi sağladığı gibi sizi sezgisel olarakta geliştirecektir. Çakralanızın temizlenmesinden dolayı enerji daha rahat dolaşımı sağlayacaktır bu da enerjinizin yükselmesini sağlar. Tabii bunlar için bu alıştırmaları düzenli yapmak gerekir.

TEST 1
Hepimizin rehberlerimizle veya diğer varlıklarla iletişim için kullandığımız dört yolumuz vardır;

Durugörü (alın çakrasıyla bağlantılı)
Duruişiti (kulak çakralarıyla bağlantılı)
Durusezi (kalp çakrasıyla bağlantılı)
Durubiliş (taç çakrayla bağlantılı)

Bu dört özelliklerimizden birisi mutlaka diğerlerine göre daha açıktır. Bu testte amaç hangisinin daha açık olduğunu bulmak. Ve çakralar bölümünde vereceğim gerekli kanalı güçlendirmek için yöntemleri kullanmak.


İLAHİ İLETİŞİM TARZINI BULMA TESTİ :

Aklınıza gelen ilk yanıtı vermeye çalışın!

1.Yeni tanıştığım bir insada ilk fark ettiğim şey;

a)O insanın nasıl göründüğüdür. (örneğin yüz ifadeleri, saç stili veya giyim tarzı gibi)
b) O insanın ses tonu ve yüksekliğidir.
c) O insanla birlikteyken kendimi rahat hissedip hissetmediğimdir.
d) O insanın bana anlatacak ilginç bir bilgiye sahip olup olmadığımdır.

2. Gerçekten zevk aldığım son filmde şunlar vardı;

a)Güzel bir manzara veya çekici oyuncular
b)Harika bir müzik ve etkiliyici sesler
c)Beni duygusal olarak etkileyen ve harika bir duygu veren bir öykü
d)Bana yeni bir şey öğreten harika bir mesaj

3.Bu sözlerden en çok hangisini söylersiniz;

a)Ne demek istediğinizi görüyorum
b)Ne dediğinizi işitiyorum
c)Ben durum hakkında böyle hissediyorum
d)Bunun hakkında düşünmeliyim

4.Bir sorunu çözerken, büyük olasılıkla;

a)Farklı olası çözümleri gözümde canlandırırım.
b)Bir çözüme ulaşıncaya dek kendi kendimle konuşurum
c)Huzura kavuşana dek durum üzerinde düşünüp taşınırım
d)Zihnimde bir yanıtın belirmesini beklerim

5.İdeal mesleğim şunları içerir;

a)resim, çizim ya da heykel yapmak, fotoğraf çekmek, mimarlık ya da film yönetmenliği yapmak gibi sanatsal çalışmalar
b)müzik bestelemek, çalmak ya da konuşmalar vermek
c)danışmanlık, şifacılık yapmak, dans etmek ve/veya şiir yazmak
d)araştırma, bilim, kurgusal olmayan kitaplar ya da makaleler yazmak, doktorluk yapmak ya da birşeyler icat etmek

6.Doğada en çok sevdiğim şey;

a)Güzel çiçekler, ağaçlar ve diğer manzaralar
b)Kuşların, hayvanların, dalgaların ve rüzgarın sesi
c)Güzel kokular ve temiz hava
d)Ben doğaya pek çıkmam, ama tek başıma açık hava da zaman geçirmekten hoşlanırım

7.Kendimle ilgili olarak en çok geliştirmek istediğim şey;

a)dış görünüşüm
b)sesim
c)kendi hakkımdaki duygularım
d)en sevdiğim konu hakkındaki bilgim

8.Elime biraz fazla para geçinnce yapacağım ilk şey;

a)bir resim, mücevher, yada yeni mobilya gibi yaşamı güzelleştirecek birşey almaktır.
b)en sevdiğim müzisyenin konserine en ön sıradan bilet almaktır.
c)bir tatile çıkıp yenilenmektir.
d)bilgisayar sistemimin kalitesini yükseltmektir.

9.Yaşayan ya da ölmüş herhangi bir ünlü kişiyle karşılaşabilecek olsaydım, en çok şununla karşılaşmayı isterdim;

a)en sevdiğim film yıldızı
b)en sevdiğim müzisyen
c)kitabı bana çok iyi duygular vermiş bir yazar
d)tarihin akışını değiştiren ünlü bir mucit

10.Lokantalarda beni en çok sinirlendiren şey onların;

a)yemek listesini ve arkadaşlarımı görmemi zorlaştıracak kadar loş olmaları
b)masada ki konuşmayı işitmemi zorlaştıracak kadar gürültülü olmaları
c)gevşeyip zevk almamı zorlaştıracak kadar kalabalık olmaları
d)yemeği neden evde yemek yerine dışarıda yiyeceğimi anlamamı zorlaştıracak kadar pahalı olmaları

11.Şunu yaparak gevşemeyi severim;

a)televizyon ya da bir film izlemek
b)müzik dinleyerek
c)sıcak su dolu bir küvete girerek
d)iyi bir kitap okuyarak

12.Tatile çıktığımda, en çok şunlara vakit harcarım;

a)fotoğraf ve/veya video çekmeye
b)bölge sakinleriyle konuşmaya
c)lezzetli yerel mutfağın tadına bakmaya
d)bölgenin tarihini öğrenmeye

13.Yeni bir araba alacağım zaman en çok önem verdiğim şey;

a)onun görüntüsüdür: stili, rengi ve tasarımı
b)motorun sesi, müzik sisteminin kalitesi ya da iç kısmının sessizliğidir
c)onu kullanırken ki rahatlığım ve zevktir
d)bu arabayı Consumer Reports, Car&Driver gibi tüketim araştırmacılarının nasıl değerlendirdiğidir.

14.İş yerimin sahip olması gereken en önemli şey;

a)yeterli ışıklandırma
b)sessiz olması
c)rahat olması
d)bir bilgisayar modemi için özel bir telefon hattına veya internete girebilmek için gerekli diğer unsurlara sahip olması

15.Çocukken gittiğim sirkten en çok hatırladığım şey;

a)palyaçoların ve büyük çadırın görüntüsü
b)org müziğinin, çocukarlın kahkahalarının, sirk sunucusunun sesleri
c)patlamış mısırın ve hayvanların kokuları
d)gerili ip üzerinde yürüyen cambazların ve akrobatların dengelerini nasıl koruduklarını merak edişim

Şimdi işaretlediğiniz a, ve diğer yanıtları sayın. Eğer en çok "a" yanıtlarını işaretlemişseniz siz görsel bir yönelime sahipsinizdir, "b" yanıtlarının çokluğu işitsel bir yönelimi gösterir; "c" yanıtlarının çokluğu hissedişsel bir yöntemi gösterir; "d" yanıtlarının çokluğu da bilişsel bir yönelimi gösterir.Bu yönelimlerden hiç biri diğerlerinden üstün yada aşağı değildir; onlar sadece bizim dünyayla ilişki kurduğumuz doğal yollardır.

Eğer siz, örneğin "b" ve "c" yanıtlarında eşit yada eşite yakın bir sayı elde etmişseniz, bu sizin iki çok-açık ilahi iletişim kanalına sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu örneğe göre, yanıtlarınız sizin hem ses hem de hislere yönelimli olduğunuzu gösterecektir.
Örneğin; siz yedi "a" yanıtını, dört "b" yanıtını, iki "c" ve iki "d" yanıtını işaretlemiş olsaydınız bu sizin çok görsel, biraz işitsel ve çok az hise ve düşünce yönelimli olduğunuz gösterecektir.

Test 2

Doğal iletişim tarzınız hakkında daha çok şey öğrenmek için, aşağıda ki senaryoyu okurken ona nasıl tepki ve karşılık verdiğinize çok dikkat edin;

Küçük bir uçakta tropikal bir adanın havaalanına indiğinizda duyularınız yoğun bir zevkin bombardımanına uğrar. Parlak çiçek baskılı bir giysi giymiş çekici bir adalı boynunuza mor ordidelerden oluşan bir kolye takarak sizi selamlar. Siz ona teşekkür ederken, uzaktan "Hona Hona Lei" şarkısını çalan güzelim Hawaii kitarasının sesini duyarsınız. Nemli bir tropikal esinti teninizi yalayıp geçerken size Hawaii orkidelerinin güzel kokusunu getirir. Adeta bir cennette olduğunuz hissedersiniz. O anda, bu adada sürekli olarak kalabilmek için ne tür bir iş yapabileceğinizi düşünürsünüz.

Şimdi bir an durup bu tropikal ada sahnesini hatırlayın. Zihninizde en çok ne öne çıkıyor?

a)Parlak çiçek desenli giysi giymiş, elinde mor çiçeklerden oluşan kolye tutan çekici adalının görüntüsü
b)Hawaii kitara müziğinin sesi
c)Nemli havanın verdiği his, güzel çiçek kokuları ve dingin, cennetvari bir atmosfer
d)O adada kalabilmek için bir iş arama düşüncesi.

Daha önce de olduğu gibi "a" görsel yönelimle, "b" işitsel bir yönelimle, "c" hissedişsel bir yönelimle ve "d" de düşünsel bir yönelimle ilişkilidir.
Zihninizde en berrak biçimde öne çıkan şey sizin dünyayla doğal ilişki kurma biçiminizin bir başka göstergesidir. Siz fiziksel dünyayla nasıl ilişki kuruyorsanız, ruhsal dünyayla da öyle ilişki kurarsınız. Semavi alem dört iletişim kanalını kullanır ancak biz genelde doğal olarak alıcı olduğumuz kanalları fark ederiz.