Astral Seyahat(beden dışı deneyimi)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Eylül 2020, 13:20:10


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Astral Seyahat(beden dışı deneyimi)  (Okunma Sayısı 14048 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Uraltu
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 589« : 21 Ekim 2009, 00:43:03 »

Bedeni belirli bir süre terk ederek çeşitli yerlere düşünce hızı ile gidip, gidilen yerlerde meydana gelen olayları izleyebilmek mümkündür. Parapsikoloji Enstitüleri’nde incelenen duyu-dışı algılamalar arasında en ilginçlerinden biridir…

Bilincin beden dışına yansıması ya da diğer bir tanımla,bilinç alanının genişleyerek beden dışına taşma olayına Astral Seyahat veya Bilinç Projeksiyonu adı verilir.

Bu yansıma fiziki evrenin her hangi bir noktasına olabildiği gibi, fiziki evrenin ötesindeki ortamlara da olabilmektedir. Diğer duyu-dışı algılamalarda olduğu gibi aslında herkeste bu yetenek vardır. Fakat herkes bu yeteneği kullanamaz.

Parapsikoloji Kürsülerinde, özel metotlarla gerçekleştirilen Astral Seyahat çalışmalarında oldukça önemli adımlar atılmış durumdadır. İnsan yapısına, yaşama, var oluşa, fizik evren yapısına yepyeni boyutlar getiren bu çalışmalar aynı zamanda, ölüm ve ölüm ötesi yaşamla ilgili konular hakkında da son derece önemli bilgilerin bir araya getirilmesinde çok büyük bir fonksiyon görmüştür.

Astral Seyahat Sırasında Yaşananlar!

Astral Seyahat sırasında bedenin değişik yerlerinde seğirmeler, kulakta çınlamalar ve tam ayrışma anında ise, çatırdama ya da buna benzer bir takım sesler duyulabilir.

Astral Seyahat yaparak bedeninden geçici bir süre ayrılanlar,başlarından geçen bu tecrübelerini genellikle birbirlerine çok benzer ifadelerle anlatmaktadırlar…

Astral Seyahat Tehlikeli midir ?

Astral seyahat tehlikeli değildir.En azından şimdiye kadar böyle bir durumun yaşandığına dair bir bilgi yoktur.O esnada bedeniniz güven içerisinde yatakta yatıyor olduğu için hiç olmadığınız kadar güvendesinizdir. Beden dışında iken gümüş kordon olarak adlandırılan bir ip ile yataktaki bedeninize bağlısınızdır. Ölüm hali gümüş kordonun kopması halidir,eğer gümüş kordon koparsa bir daha bedeninize dönemezsiniz. Bu kordonun kopması ancak ve ancak normal ölümlerle ,trafik kazası hastalık vs gibi durumlarda meydana gelir.Astral seyahat esnasında gümüş kordonun kopması ve tekrar bedene dönememek gibi bir durum söz konusu değildir.Tam aksine beden dışına çıkabilmek o kadar da kolay değildir. Yani ilk denemenizde ya geri dönemezsem diye korkmayın. Siz bu tip gereksiz korkuları düşünmek yerine nasıl yapar da daha fazla dışarıda kalabilirimin yöntemlerini arayın. Geri dönmek bir anda oluveriyor önemli olan çıkmak ve bazılarının yaptığı gibi dışarıda uzun süre kalabilmektir. Astral seyahatin en önemli tehlikesi, günlük işerinizi bir tarafa bırakıp "hele bir astral yolculuk yapayım ondan sonra her şey farklı olacak ,dünyaya farklı bir açıdan bakacağım" diye düşünmektir. Bu tip düşüncede olan insanlar yıllarca denemelerine rağmen hem beden dışına çıkamadıkları gibi yapmaları gereken işlerini de ihmal ederler. Bu durum ise gümüş kordonun daha da gerginleşmesine neden olur.Sonuçta vakitlerini boşa geçirir hiç bir şey elde edemezler. Doğru bildiği gibi yaşayan , kimseden çekinmeden düşüncelerini açıkça söyleyebilen insanlar daha mutlu ve sağlıklı oldukları için astral seyahat yapmaya daha müsaittirler. Bunun tam tersi durumda olan korkuları yüzünden kendini engelleyen ,eleştirilme korkusu ile bildiklerini pratiğe dökemeyen insanlar için astral seyahat yapmak imkansız olmasa da oldukça zordur.Bu nedenle önce aksayan sorunların giderilmesi, daha sonra astral seyahat girişimlerinde bulunulması akla daha yatkındır.

Astral Dünya Kademeleri

DÜNYAMIZ
İçinde bulunduğumuz saat ve tarih dilimidir. Düşünce hızıyla hareket edildiğinden bir yerden bir yere gitmek saniyeler alır. Bu tip astral ayrılmalarda yaşanan olaylar ve görülen şahıslar gerçektende o anda yaşanmakta olan şeylerdir. Örneğin uzaktaki bir yakınınızı düşündüğünüzde bir anda kendinizi onun yanında bulabilirsiniz. Eğer yanına gittiğiniz insanın psisik güçleri ilerlemişse, geldiğinizi anlayabilir.Astral ayrılma ile bulunduğumuz zaman diliminde gezebildiğimiz ve her şey düşünce hızına bağlı olduğundan, daha fazla yükseklere çıkıp gezegenler arası astral seyahat yapmak olasıdır. Fakat bunu yapabilmek için bedenimizi astral bedene bağlayan kordonu gevşetebilmek gereklidir. Bunu yapabilmek için ise astral deneyimlerimizin oldukça fazla olması gereklidir.

DÜŞLER BÖLGESİ
İlkel dinlerden günümüze kadar gelmiş tüm dinlerde de varlığı kabul edilen, insanın yalnızca rüyalarında gidip gezebileceği bir düşler dünyası vardır. "Bazı inanışlara" göre cinler bu bölgede yaşamaktadır. İnsanın korkularıyla ya da düşünceleriyle yüzyüze kalabileceği tek yerdir. Herşey düşünce hızına dayalı olduğundan, korktuğunuz herhangi bir şey aklınıza geldiği anda onu karşınızda bulabilirsiniz. Ama korkacak bir şey yok, çünkü aklımıza gelip te vücut bulan herşeyi o anda yok olduğunu düşünerek ondan kurtulabiliriz. Bu dünyanın bir değişik özelliği ise kendinizi olduğunuzdan çok daha farklı olarak görebilmenizdir. Farklı bir insan, hatta farklı bir yaratık…Günlük hayatta tasarladığınız ve hayata geçirmeye çalıştığınız her düşünceyi orada kontrol edebilirsiniz. Bir nevi düşüncelerinizin bedenlendiği bir yerdir.

PARALEL EVRENLER BÖLGESİ
Zaman içinde yolculuk yapılabilen tek yerdir. Kim bilir belki de yaptığımızı zannettiğimiz, fakat düşler dünyasından öteye geçemediğimiz bir yer de olabilir. Paralel evrenler bölgesinde gördüğümüz yerler bulunduğumuz dünya ile çok benzerlik gösterir hatta rüyalarımızda görüpte (evimizi gördüm ama daha farklıydı) dediğimiz bazı görüntüler, rüya sırasında paralel evrenler bölgesinde gördüğümüz yerlerdir. Bu bölgede kendimizinkine benzettiğimiz farklı insanların hayatlarını inceleme fırsatımız vardır.

PRATİK ASTRAL SEYAHAT TEKNİKLERİ

1. Vücudunuzu rahatsız eden ve hissettiğiniz tüm aksesuarları çıkartın. (saat, yüzük, kolye)..
2. Göz kapaklarınıza direkt ışık gelmeyecek şekilde odayı karartın.
3. Başınız kuzeye gelecek şekilde kuzey-güney aksına göre sırt üstü yatın.
4. Tüm elbiselerinizi çıkartın, fakat vücut ısınızı normal seviyede tutacak şekilde ayarlayın.
5. Nerede ve hangi zamanda olursa olsun,mutlaka rahatsız edilmeyeceginizi bildiğiniz bir yerde olun.
6. Rahatlama durumuna geçin.
7. Nefesinizi yarım açık dudaklarınızdan alıp verin.

KLASiK YöNTEM : Rahatlama ve Uçma isteği 1. Ayağınızdan alnınıza kadar vücudunuzu nokta olarak düşünün ve zihinsel gücünüzle bedeninizin 1 metre yukarida olduğuna odaklanın.
2. Astral bedeninizin alın kısmını vücudunuzun ayak hizasina gelecek şekilde ileriye gittiğine odaklanin.
3. Ayaklarınız sabit bir noktada kalacak ve yüzünüz 90 derece dik gelecek şekilde yukarı ve ileri doğru kalktığınızı ve ayaklarınızın üzerinde doğrulduğunuzu düşünün ve buna odaklanın.

TERS DüŞüNME: Beyin Aldatmacasi 1. Hazırlık bölümündeki aşamalarin tümü gerçekleştirilir.
2. Kuzeye doğru yatış pozisyonunuzu, güneye doğru yatmış gibi düşünerek beyninizi aldatmaya çalışın.
3. Beyniniz, devamlı kuzeye doğru olduğunuzu ispatlamaya çalısacaktır. Beyninizi inandırdığınız anda titreşimlerle birlikte yükselmeyi gerçekleştirin
4. Yükselmede zorluk çekiliyorsa, her nefes verişinizde biraz daha hafifleyip yükseldiğinize odaklanın.
5. Yükselmenin diğer yolu ise yukarıda asılı bir ipi çektiğinizi düşünmektir.
6. Eğer titreşimler halen oluşmamışsa ipi her çektiğinizde belli bir rahatlama ve titreşimler meydana gelecektir.
7. Denemeler sırasında birden fazla tekniği kullanmaktansa, her adıma tam konsantre olmak ,akla baska şeyleri getirmeyeceğinden mutlak başarıya kolayca gitmenizi sağlayacaktır.
8. Ayrılma tam olarak gerçekleştiğinde görüntüler ve ugultular baslayacaktir. (herkes için aynı olmayabilir)
9. Artık yapmaniz gereken tek şey, düşüncelerinize hakimiyet ve uçuş provalarıdır.

KENDiLiĞiNDEN VE ŞOK ETKi iLE : Yan Etkenler ve Beyin Gücü Bayılma, ağır hastalik, ağır uyku hali, ani şoklar ve trafik kazası gibi etkiler sonucunda, istem dışı olan astral ayrılmalardır. Kişiler genelde bu durumlarda bir anda kendilerini beden dışında bulurlar fakat durumun farkına varamadan bedenlerine geri dönerler. Normal uyku halinde de bu ayrilma yaşanmasi sonucunda rüyalar görülür. Uyku sırasında düşme, uçma gibi etkiler istem dışı yapılan astral seyahatlerin belirtisidir.

BiLGiSAYAR YAZILIMLARI : Yardımcı Etkenler
"Brain wave generator" adlı programlar, beyin dalgalarını yavaşlatarak gevşemenizi sağlayıp , gerekli beyin dalga konumuna getirerek denemelerinizde size yardımcı olur.Bu tür programları bulmak mümkündür.

GRUP ASTRAL SEYAHATİ :İleri Teknikler ve Grup çalışmaları: Her ne kadar gerçekliği tartışıılsa da bazı grupların aynalara bakarak, tam konsantrasyon yoluyla, grup olarak astral seyahate çıktıkları öne sürülmektedir.

HiPNOZ YOLUYLA : Etki Altında Kalmak; Hipnoz, kısa bir tabir ile, süjenin, hipnotistin etkisiyle bazı aşamalardan geçirilerek etki altına alınması ve belirli sınırlar ve çerçeveler içerisinde eskiye dönüş ya da bilinçaltını ortaya çıkarmaktır. Kişiye gerçek hayatında yapmayacağı bir eylemi hipnoz sırasında yaptıramayacağımız gibi, tek tarafli hipnoz ile astral seyahati de gerçekleştiremeyiz. Bunu yapabilmenin tek şartı, her iki tarafin da bu konuda bilinçli ve istekli olmasıdır. Eğer bu koşullar sağlanırsa astral ayrılmanın en kolay yöntemi ,bilinçli hipnotistler tarafindan hipnoz ile yapılabilir. Fakat hipnoz sırasında bilinçaltı ortaya çıkacağından, sonucun gerçekten astral ayrılma mı, yoksa beyinin bir oyunu mu olduğu kesinlik kazanmaz.

BiLiMSEL iNCELEME :Robert MONROE. Robert A. Monroe, kitle haberleşmesi üzerine çalışan bir iş adamı, kendisi, gazete ve dergilere makaleler yazmış; televizyon ve elektronik alanlarında da çalışmaları var. Bu alanlarda çalışmalar yapan iki şirketi yönetiyor, ailesiyle birlikte, Virginia’da, Blue Ridge de yaşamakta.
MONROE 1958 yilinda ilk Astral Seyahatini bilinçsiz olarak gerçekleştirmis, daha sonra araştırmalar yaparak, bu konu ile ilgili deneyimlerini bir kitapta anlatmış, ayrica Amerika’ da Monroe Enstitüsü adında astral seyahatla ilgili araştırmalar yapan bir merkez kurmuştur.

1958 yilinda geçirdiği ilk astral seyahat deneyiminden bu yana, MONROE, binden fazla beden dışı yolculuk yapmıştır. Fiziksel bedenden ayrılabilen ikinci bir bedene, bu konularla uğraşanlar,” astral beden” diyorlar. Bu beden duvarlardan, katı maddelerden kolaylıkla geçebilmekte, ancak elektrik alanları tarafindan bir ölçüde durdurulmaktadir. Düşünülen, istenilen şekli alabilmektedir. Bazı yetenekli kişiler, bu bedeni görebilmektedirler. Beden dışı yolculuklar hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ilk kez Monroe`nun araştırmaları sayesinde mümkün olmuştur.

SU ALTI YöNTEMi : Eğer yeterli konsantre haline girmenize rağmen bedeninize sıkışıp kalmış ve Astral çıkış yaşamakta zorlanıyorsanız, kendinizi su altında düşünün.. "Yavaş yavaş nefesiniz azalıyor ve mutlaka yukarı çıkmanız gerek... ayağınıza dolanan yosunlardan kurtulabilmek için çabalıyorsunuz... bir yandan azalan nefesiniz ve yukarı çıkma isteğiniz sizi birden vücudunuzdan dışarı doğru fırlamanıza sebep olacaktır.Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SELENGA
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 21 Ekim 2009, 01:35:09 »

Bu ve diğer konuları sabitledim Kandaşım ..

Sayfa aralarında sıkışmaması gereken konular çünkü ..

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
mechul asker
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 39« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2009, 00:37:25 »

emeğine sağlık kandaşım güzel bir mesaj olmuş bu tür çalışmalara meraklısın galiba
sana sormak istediğim birşey var  astral seyahat ile metrix filmindeki gibi sanal aleme girilebilirmi
yada sayısallaşma dediğimiz yöntem ile bir programmış gibi sanal ortamda dolaşma yada bu tür çalışmalar varmıdır
tekrar emeğine sağlık selamlar saygılar
not: kandaşım  anlattığın konulara ilgim gittikçe artıyor valla çok değişik bir şey ama bir keresinde bu durumu yaşadım yarı uyumakalı bir haldeydim ben sanayiciyim bir anda iş yerine giriyorum dükkanda bir araba var plakasına bakıyorum allah allah ne zaman gelmiş diyorum bir anda irkildim  neyse sabah işe gittim öğlene doğru kurtarıcı ile bir araba geldi  baktım kırmızı tempra marka bir araç bir anda baş dönmesi gibi birşey yaşadım heyecenla plakasına baktım  aynı araç ve dükkanda aynı yere çektik enteresan gelmişti bana ilk kez yaşamıştım  ve bir kaç kişiye anlattım olayı sen kafayı kırmışsın dediler üzüldüm ama şimdi bu ve diğer notuna mesaj yazmıştım demekki böyle şeyler oluyor ben kafayı kırmamışım sadece okumama nın zararlarını görüyorum Göz Kırp
neyse beni akladığın içinde ayrıca teşekkür ederim  selamlar saygılar
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRKİYEDE TÜRKÇE KONUŞULUR
YA SEV YA TERKET
YA İSTİKLAL YA ÖLÜM
ALLAH TÜRKÜ KORUSUN ve YÜCELTSİN
*****__BoZKuRTSeRDaR__*****
*****__HUSEYİN GAZİ___*****
TürkçüTuran
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2009, 04:09:13 »

Bu konu bana şamanların yaşadığı deneyimleri hatırlattı. Bildiğiniz gibi şamanlar da beden dışı deneyimler yaşayarak farklı diyarlara gitmekteler. Ama bunun en temel yolu kullandıkları bir takım doğal bitki ve otlar sayesindedir. Tabi modern teknoloji ile ileride farklı yöntemler de ortaya çıkabilecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #4 : 27 Aralık 2009, 04:18:46 »                  TürkçüTuran hoşgeldin Otağımıza Kandaşım esenlikler getirdin. Paylaşımlarla güçleneceğiz.  Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SELENGA
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 27 Aralık 2009, 14:14:09 »

Meçhul Asker ;

TÜRKİYEDE TÜRKÇE KONUŞULUR
YA SEV YA TERKET
YA İSTİKLAL YA ÖLÜM
ALLAH TÜRKÜ KORUSUN YÜCELTSİN AMİN..

Ya bu imzayı kaldır,ya da Türkiye de Türkçe konuşulur sloganını kaldır..

Şaşkınmısınız nesiniz !..


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürkçüTuran
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2009, 00:57:12 »

Teşekkür ederim Karakurum kandaşım, hoş bulduk. Biz beraber oldukça düşmanlar titremeye devam edecektir. Bu arada Atsızcılar sitesinden beni burada tanıyan bütün kandaşlara esenlikler dilerim.

TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börükam
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 19


Tanrı TÜRK'ü Korusun Ve Yüceltsin!


« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2011, 21:58:55 »

Irktaşım bunun tehliklesi falan var mı? yapan biri var mı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ne Kızılca soysuz, Nede Türk-islamcı,
Saf Türkçü Saf Turancı, Ben ATSIZCIYIM...
börtug
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 37« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2011, 23:00:27 »

Benim arkadaşlarım geçen yıl çok yaptılar. Astrale çıkma odaklanma işi. Yapanlar güzel diyor, denemedim denemem Göz Kırp
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börükam
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 19


Tanrı TÜRK'ü Korusun Ve Yüceltsin!


« Yanıtla #9 : 30 Aralık 2011, 11:41:56 »

Sağa sola sordum, cin gibi şeyler görüyormuşuz. Onlar olmasa denerdim Göz Kırp
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ne Kızılca soysuz, Nede Türk-islamcı,
Saf Türkçü Saf Turancı, Ben ATSIZCIYIM...
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.213 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.