Taş Kırılır, Tunç Erir, ama Türklük Ebedidir
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Eylül 2020, 14:19:43


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Taş Kırılır, Tunç Erir, ama Türklük Ebedidir  (Okunma Sayısı 9084 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ALBayraK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 166« : 19 Aralık 2009, 18:37:42 »

Türk Tarihi'ne damgasını vuran Başbuğ Atatürk'ün başlattığı Türkçü direniş hareketi, emperyalist güçlere karşı Türk topraklarında etten duvar örerek Tanrısal Türk direnişiyle şiddetle karşılık vermiştir.

Türk Tarihi 1938'i gösterdiğinde Başbuğ Atatürk'ün izlediği üstün strateji sonucu, Hatay’ın Anavatana katılması çabalarında çok önemli mesafeler alınmıştı. Ancak Fransa, yapılan anlaşmalara rağmen kasıtlı olarak güçlükler çıkarmakta devam edince, Başbuğ Atatürk Hatay sınırına asker yığmaya başladı.

Türkçü Direnişçileri Hatay sınırına yığan Başbuğ Atatürk, Hatay'ı düşman elinden kurtarmak için kararlıydı. Acun'da uluslararası ilişkilerin çok gerginleştiği bu dönemlerde Başbuğ Atatürk Hatay’ın kesin olarak Anavatana katılmasını istiyordu. Bu amaçla 20 Mayıs 1938’de Mersin’e giderek Orduyu teftiş etmiş ve geçit törenini ayakta kabul ederek, Hatay için her türlü yola başvurulacağını ve bu konudaki kararlılığını Fransa’ya ve bütün Acun'a göstermiştir.

Mersin gezisinden 25 Mayıs 1938 günü Ankara’ya dönmüş ve bir gün sonra 26 Mayıs 1938 günü İstanbul’a hareket etmiştir. İstanbul’a yaptığı bu yolculuk sırasında özel trenini Eskişehir’de durdurup gece vakti aniden Orduevine giderek havacı Türkçü Subaylarla görüşerek şu sözü söylemiştir, “Çocuklar, yakında Hatay’ a gireceğiz. Cephaneniz kalmasa da Fransız uçaklarına gidip çarpabilirmisiniz", Havacı Türkçü Subaylar da “Çarpmayan namerttir, namussuzdur, çarparız!” cevabını vermişlerdir.

Müteakiben orduevinde düzenlenen eğlencede de Başbuğ Atatürk'ün; “Nasıl! Havacılar benimle berabermisiniz?” sözlerine karşılık olarak havacı Türkçü Subaylar, hep bir ağızdan “Beraberiz, daima ATA’mız!” cevabını vermişlerdir.

Bu arada çevrede bulunan Türk bireyleri işin gerisindeki olayı bilmemektedir. Başbuğ Atatürk'ün daha önce İtalyanlar için, Türkçü direnişçilere söylediği “Gerektiğinde düşman gemi ve uçaklarına intihar dalışı” sözünü, bu defa Fransızlar için tekrarlayan Türkçü havacıların bu cevabından çok gururlanmış, "Taş kırılır, Tunç erir, ama Türklük ebedidir" diyerek Türkçü Subayları onurlandırmıştır.

Arkasında bir sözü ile ölebilecek cesur Türkçü direnişçilerin bulunmasının verdiği gururun ifadesiyle zeybek oynamıştır. O uzun süren zeybek oyunundan sonra da Hatay konusuna, Tarih ve şiire dönmüş, iyi şiir okuyanları seçip iltifatlarıyla ödüllendirmiş, kusurlu okuyanların da eksikliklerini düzeltmesinin ardından sevdiği şarkı sözleriları genç havacı Türkçü teğmenlerle birlikte söylemiştir. Coşkuyla geçen bu gece Türkçü havacılar için unutulmaz bir gurur kaynağı olmuştur.

Türk'ün varlığı uğruna canlarını, asil ve korkusuzca adayan Türkçü subaylarımızı anmak ve gelecek nesillere bu şuur'u aşılamak her Türk'ün asli görevlerinden biridir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.123


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2017, 00:56:34 »

Elbette Türklük ebedidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.123


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2019, 00:04:43 »

Acun yansada olsada, Türklük ebedidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.234 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.