Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

KURT İNİ'NE GİRİŞ => BAŞBUĞUMUZ ATATÜRK => Konuyu başlatan: açina üzerinde 20 Kasım 2011, 03:48:47Konu Başlığı: Nahçıvan.
Gönderen: açina üzerinde 20 Kasım 2011, 03:48:47
            Atamızın ne kadar ileriyi gören bir deha olduğunu bir kez daha anlatmak için bu yazıyı yazma gereği duydum. Nahçıvan, Bugün Azerbaycanla sınır komşusu olmamızın tek nedeni.  Peki bunu kimin sağladığını biliyormusunuz? Tabiki ulu önderim Mustafa Kemal ATATÜRK.  Bu topraklara, uzak ülkelerdeki kardeşlerimize ulaşmanın kapısı, Türk kapısı adını veren Atamız, Nahçıvanla sınır olmak için dönemin İran şahı Pehleviden altın karşılığı bu toprakları satın almıştır. Sovyet devriminden sonrada buranın özerk bir biölge olmasına önem göstermiş ve SSCB ve Ermenistana bunu kabul ettirmiştir.Bugün Azerbaycana bağlı özerk bir bölge olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti  bizim Türkistan'a ulaşmamızın kapısıdır ve bunu sağlayan Atamız olmuştur.

      Nahçıvanda öpöz Türk kardeşlerimiz yaşamaktadır. Ancak Atatürkten sonra milli bir iktidarımız olamadığı için bugün maalesef bu minicik Türk ülkesine vize uygulamaktayız. KKTC de yaşayan Türkler gibi Nahçıvanda Türkiye'ye vizesiz gidip gelmek istedikleri halde Türk Hükümetleri vizeyi kaldırmamıştır. Bugün başta Suriye olmak üzere gereksiz bir sürü ülkeyle karşılıklı vizeleri kaldırmakla övünen ikitidarımız, halkı tamamen Türk olan bu minik Türk ülkesine vizeyi kaldrmamaktadır.

   Türkistan'a giriş kapımız olan Nahçıvan'a ve bize bunu sağlayan Atamıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.