Başbuğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 14 Aralık 2018, 14:22:33


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2] 3 4 5
  Yazdır  
Gönderen Konu: Başbuğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk  (Okunma Sayısı 160529 defa)
0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cankız
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 25« Yanıtla #10 : 19 Ocak 2009, 20:36:50 »


TRT yıllardır bastırdığı duvar takvimlerine Atatürk fotoğrafları koyan TRT geleneği bu yıl bozmuş!...

"Ajandanın başlangıç bölümünde yer alan "Dini Günler" başlığı altında; kandiller, üç aylar, hicri yılbaşı, Ramazan'ın başlangıcı ve aşure gününe yer verildi. Resmi tatil günlerinin de yer aldığı ajandada, 10 Kasım görmezden gelindi. Takvim ve ajandalarda TRT'de yayınlanan çeşitli programların ve 17 Aralık'ta yapılan Şeb-i Arus töreninin fotoğrafları kullanıldı. Takvimlerde ayrıca TRT internet sitesinin ve TRT Çocuk kanalının tanıtımlarına da yer verildi. Bu yılki takvimlerde TRT'nin yıllardır süren bir geleneğine de son verildi. Yıllardır Atatürk fotoğraflarıyla tasarlanan takvimlerde bu yıl Yüce Önder'in fotoğrafları yer almazken Türkiye'yi Eurovision'da temsil edecek Hadise'nin fotoğrafları ajandaları süsledi."

TRT tarafından bastırılan ve çalışanlara da imza karşılığı dağıtılan takvimlerde Atatürk fotoğrafının bulunmamasına çalışanlar da tepki gösterdi. Çalışanlar geçen yıl bastırılan takvimdeki Atatürk fotoğrafını keserek yeni duvar takviminin üzerine yapıştırdı. TRT takvimleri genel sekreterlik tarafından hazırlanıyor." Hadise'yi saymazsanız TRT Diyanet İşleri'ne mi özendi yoksa!

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
IŞBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 11 Şubat 2009, 12:13:48 »

Atatürkçülük ve Atatürk düşmanlığı

08.08.2006
YAVUZ BÜLENT BAKİLER
bulent.bakiler@tercuman.com.tr--------------------------------------------------------------------------------
 
    1985 yılında, Bakanlıklararası Ortak Kültür Komisyonu Başkanı'ydım. Yurt dışına gidecek deneyimli öğretmenlerimizi, bir de sözlü sınavdan geçiriyorduk. Bir gün 48 öğretmenimize ayrı ayrı sordum:
- Atatürkçü müsünüz? Hepsinden 'Evet!' cevabını aldım. Ama sonraki sorularımdan anladım ki, o öğretmenlerimizin biri dışında, hiçbiri, Atatürk'ün NUTUK'unu okumamıştır. Ve hiçbirinin aklına, Atatürk üzerine yazılan kitaplardan birinin ismi gelmemektedir. Yani hiçbiri Atatürk üzerine yazılan bir kitap da okumamıştır. Böyle Atatürkçülük olur mu? Bunlar, rozet, büst, heykel, resim Atatürkçüleridirler ama ellerinde de müthiş bir silah vardır. İstemediklerini bu silahla vurur, yok ederler: Atatürk düşmanı! Bu dehşetli silahı kullanarak öyle bir hava meydana getirirler ki ülkemizde hükümet darbeleri bile artık kaçınılmaz hale gelir. Burada 27 Mayıs darbesinden mi bahsetsem, 22 Şubat ayaklanmasından mı, 12 Eylül darbesinden mi, çeşitli muhtıralardan mı kapı aralasam? Açın okuyun bizdeki bütün hükümet darbelerini, Göreceksiniz ki hepsinde de, Atatürkçüler'le, Atatürk düşmanlarının çekişmeleri vardır.
12 Eylül 1980 darbesinden sonra, bu rozet, bu büst, bu heykel ve resim Atatürkçüler'inin millet ve devlet hayatımızda meydana getirdikleri tahribatı ah bir yazabilsem diyorum.
Devleti soymak istediler
Mesela ben, 12 Eylül 1980 darbesinden önce, Kültür Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcısı'ydım. Atatürk'ün doğumunun 100. yılı çalışmalarını bakanlık adına ben yürütüyordum. Bütçemiz 120 milyon liraydı. 1978-79 yıllarında, Ankara'da, bir milyon liraya bir daire almak mümkündü. Bu büyük meblağdan haberdar olan rozet, resim, büst... Atatürkçüleri Kültür Bakanlığı'nı adeta ablukaya aldılar. Devleti, Atatürk büstleri, resimleri, vecizeleri ve heykelleriyle soymak istediler. O gözü açıklara, bir tek kuruş bile kaptırmadığımı benimle birlikte çalışan arkadaşlarım bilirler. Atatürk'ün doğumunun 100. yılını büst yaptırmak, heykel diktirmek, resimlerini, vecizelerini bastırıp dağıtmak şeklinde anlamadığım için boy hedefi haline getirilmiştim. Aldırmıyordum. Çünkü 100. yılda, bakanlıklar arasında en ciddi, en faydalı çalışmayı ben yapıyordum. Geçen haftaki yazımda da belirttiğim gibi: Dokuz ayrı dalda yarışmalar açmış, neticelendirmiştim. (Şiirde-hikayede-romanda, ilmi araştırmada, tiyatroda, senaryoda, resimde, müzikte, heykelde)
1981 yılına yetişecek şekilde, 100. yılda Atatürk'ü ve Milli Mücadelemizi anlatan 100 kitabın basılmasını planlamıştım. Bunlardan kırk tanesinin baskıları, onar bin adet olmak üzere bitmiş, geriye altmış kitap kalmıştı. Türkiye çapında, büyük bir ağaçlandırma faaliyeti başlatmıştım. Valiliklerden gelen cevabi yazılara göre beş milyon fidanın dikilmesine başlanılmıştı. Daha doksanbeş milyon fidanın dikilmesi kalmıştı.
İşte bu çalışmalar devam ederken 12 Eylül 1980 darbesi oldu. Vatan yeniden kurtarıldı. Kültür Bakanlığı'na Cihat Baban tayin edildi. Bakan, bir gün beni çağırdı. Makamına girdiğimde gördüm ki eski İzmir Belediye Başkanları'ndan, eski Sağlık Bakanlarımızdan Behçet Uz da Cihat Baban'ın yanında oturmaktadır. Bakan dedi ki:
- Behçet Uz Beyefendi, İzmir'den teşrif buyurdular. Ulu Önder Atatürk'ümüzün bir yeni heykelini, İzmir'e dikmek istiyorlar. Bu münasebetle on milyon liraya ihtiyaçları var. Yazısını hemen yaz getir, imzalayacağım.
- Mümkün değil efendim! dedim veremeyiz!
- Neden?
Cihat Baban'ın öfkesi
- Efendİm şimdi biz İzmir'e on milyon lira verdik mi bu kuvvetli bir gerekçe olur. Yarın Havza gelir. Sonra Samsun, Erzurum, Sivas, Amasya, Ankara, Afyon kapımıza dayanır. Onlar da onar milyon isterler. Bütçemiz 120 milyon. Daha bastıracağımız altmış kitabımız var. Yarışmalarda kazananlara telif ücreti ödeyeceğiz. Bir de Türkiye çapında ağaçlandırma işine girdik.
- Yahu bu Bakanlık'ta, Bakan ben miyim? Yoksa sen misin? Yaz getir diyorum sana!
- Yazamam efendim! Veremeyiz. Türkiye heykel dikmekle mi kalkınacak? Cihat Baban müthiş şekilde öfkelendi. Bağırmaktan sesi, bir çıngıraklı yılanın tıslaması gibi kaldı. Avuç içiyle çalışma masasına kuvvetli bir şamar indirdi. Ve 'Çık dışarıyaaaa!' diye diye kükreyerek beni huzurundan kovdu. Ben de hışımla ona 'çıkıyorum!' diye bağırdım. Cihat Baban, ikinci gün beni 'Atatürk düşmanı' silahıyla vurarak vazifemden aldı. Yerime emekli bir Atatürkçü Tuğgeneral atandı. Sonra mükemmel bir büst, heykel, resim Atatürkçülüğüyle yeni bir yağmalama devri başladı ki anlatamam...


 

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BABRAK
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 448


Tanrı'nın Öfkesi


« Yanıtla #12 : 08 Nisan 2009, 12:23:03 »Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Felsefemdir kitâb-ı imânım,
Taparım kendi ruhumun sesine,
Secde eyler hakikâtim her an,
Kalbimin ateş-i mukaddesine!...
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 08 Nisan 2009, 12:49:44 »

BABRAK SAĞOL
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BABRAK
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 448


Tanrı'nın Öfkesi


« Yanıtla #14 : 08 Nisan 2009, 13:13:29 »

BABRAK SAĞOL


   Eçe biz sağ olalım!.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Felsefemdir kitâb-ı imânım,
Taparım kendi ruhumun sesine,
Secde eyler hakikâtim her an,
Kalbimin ateş-i mukaddesine!...
BABRAK
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 448


Tanrı'nın Öfkesi


« Yanıtla #15 : 16 Nisan 2009, 11:18:55 »

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Felsefemdir kitâb-ı imânım,
Taparım kendi ruhumun sesine,
Secde eyler hakikâtim her an,
Kalbimin ateş-i mukaddesine!...
SeLy
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 16 Nisan 2009, 14:00:04 »

Harika resimler Babrak sağ ol, var ol.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 27 Haziran 2009, 18:21:07 »

GÖRDÜĞÜM kadarıyla herkesin başbuğu büyük önder ATATÜRK. Fakat ulu önderimize BAŞBUĞ deyipte onun iznden gitmemek ne kadar acı bir gerçek olsa gerek. ÇÜNKÜ o bir ırkçı değildi o bir türk milliyetçisiydi,  ULU ÖNDER ne mutlu TÜRK olana değil, '' ne mutlu TÜRK'üm diyene'' demişti.

Seni zorla mı üye yaptık? Ayrıca bu düşüncede olduğuna göre kanında bir bozukluk olmalı.

ATILDIN!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
karaman
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 39« Yanıtla #18 : 07 Temmuz 2009, 03:38:59 »

Harika On numara Bukadar Resimi  Nasıl  Buldun zor Olmalıdıır  Harika ,Hiç Bukadar Eski Resmini Görmemiştim Tebrik ederim .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TuranSavaşçısı
Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 25 Ağustos 2009, 21:18:18 »

Şükürler olsun ki bu yüce insanın soyundanım...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 [2] 3 4 5
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.105 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.056s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.