ATATÜRK VE TÜRK DÜNYASI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Ekim 2020, 02:17:55


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ATATÜRK VE TÜRK DÜNYASI  (Okunma Sayısı 2336 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bağatur-Şad
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 316


Elbet bir gün kutlu Türklük töresini bulacaktır...


« : 14 Ocak 2010, 16:11:41 »

Ulu önder Atatürk'ün çok ihmal edilmiş bir yönüde onun Türklük ve Türk Dünyası hakkındaki düşünceleridir.

Mahmut Esat Bozkurt, Atatürk'ün maiyetinde bulunan ve onun itimadına mazhar olan kişilerden biri idi. Mahmut Esat, Atatürk'e atfen inkilap tarihi derslerinde şöyle bir atıf kullanır
:"Şu kadarını belirtmeliyim ki, ben her şeyden önce Türk Milliyetçisiyim. öyle doğdum, böyle öleceğim. Türk Birliğinin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi onun rüyalarıyla kapatacağım.Tıpkı Uhud şehidi Sait gibi Peygamberimizin arkadaşlarından biri olan said, Uhud'a şehid olurken baş ucunda bulunanlara demiştir ki:"Gidiniz, Peygamber efendimize deyiniz ki, onun şehidlere müjdelediği cennetleri görüyorum ve şimdi oraya gitme üzere bulunuyorum!" Said müslümanlığa bu kadar inanmıştı. Ben de Türk Birliğine Bundan fazla inanıyorum. Onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fassıllarını Türk Birliğiyle açıcaktır.Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulucaktır.Kaşgarlı Mahmud'un "Divan-ı Lügatit Türk'ün de dediği gibi: Tanrı Türkü insanlık şerirlerinden, şakilerinden kurtulsun diye yarattı".

"Efendiler, bu dünya dünya-yı beşeriyette asgari 100 milyon nufustan oluşan bir Türk milleti azimesi vardır ve bu milletin dünya üzerinde yaşadığı yerler genişliğinde tarih sahasında da bir derinliği vardır...En bariz ve en kesin ve en maddi tarih delaline istinaden beyan edebiliriz ki, Türkler on beş asır evvel Asya'nın göbeğinde muazzam devletler teşgil etmiş ve insanlığın her türlü kabiliyetini  tecelli olmuş birer unsurdur.Sefirlerini Çin'e gönderen ve Bizansın sefirlerini kabul eden bir Türk devleti ecdadımız olan Türk Milletinin teşgil eylediği bir devlettir."

"ANAVATAN OLARAK BİZLERE ORTA ASYA'YI GÖSETEREN, BÜTÜN TÜRKLERİN ORALARDAN NASIL YAYILDIĞINI , NASIL KARDEŞ OLDUKLARINI ANLATAN, OĞUZ,KIRGıZ,TATAR,ÖZBEK,KAZAK,VE YAKUT YOK YALNIZ TÜRK VARDIR" DİYE RESMEN BU İŞİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPAN İLK TÜRK LİDERİ ATATÜRK OLMUŞTUR.ORTA ASYA'DA BULUNAN TÜRKLERİN YAŞADIKLARI YERLERİ BİZE 2. VATAN OLARAK SEVDİREN LERİN EN BAŞINDA YİNE O BÜYÜK İNSAN GELİR.

"Atatürk meseleyi burada bırakmamıştır.Takip ettiği dış politikalarda da mümkün olduğu kadar Türk Birliğine, Türklerin emniyet ve selametine dikkat etmiş ve bunu sağlamak için de her fırsattan istifade etmiştir.Bunun en açık misali 9 Şubat 1934'te Türkiye, Yunanistan , Yugoslavya ve Romanya'nın iştiraki ile imzalanan Balkan Paktı ve 1937'de Türkiye, İran, Irak ve Afganistan arasında imzalanan Sadabad Paktdır.Atatürk Balkan paktının hazırlık safhasında tertip edilen ve bir taneside 25 Ekim 1931 de Ankara'da akdedilen Balkan konferansı üyelerine şöyle hitap etmektedir:
-...Balkan milletleri bugün, Arnavutluk, Bulgaristan , Romanya, Yunanistan, Yugoslavya ve Türkiye gibi siyasi mevcudiyetler halinde bulunuyorlar.Bütün bu devletlerin sahibleri olan milletler asırlarca beraber yaşamışlardır.Denilebilir ki ,Türkiye Cumhuriyeti dahil olduğu halde son asırlarda vücut bulan bugünkü Balkan Devletleri Osmanlı İmparatorluğunun  yavaş yavaş parçalanmasının tarihi neticesidir.

"Muhterem murahhaslar!
"Balkan Milletleri içtimai ve siyasi ne çehre arz ederlerse etsinler, onların Orta Asya'dan gelmiş aynı kandan , yakın soylardan müşterek cedleri olduğunu unutmamak lazımdır."
"Karadenizin şimal ve cenup yollarıyla , binlerce seneler deniz dalgalaryla, birbiri ardınca gelip Balkanlara yerleşmiş olan insan kitleleri başka başka adlar taşımış olmalarına rağmen ,hakikatte tek bir beşikten çıkan ve damarlarında aynı kan devaran eden kardeş kavimlerden başka birşey değillerdir."
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

SANA DAR GELMEYECEK MAKBERİ KİMLER KAZSIN
GÖMELİM GEL SENİ TARİHE DESEM SIĞMAZSIN
Bağatur-Şad
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 316


Elbet bir gün kutlu Türklük töresini bulacaktır...


« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2010, 14:46:15 »

kandaşlar okuyun şu yazıyı ya
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

SANA DAR GELMEYECEK MAKBERİ KİMLER KAZSIN
GÖMELİM GEL SENİ TARİHE DESEM SIĞMAZSIN
Bağatur-Şad
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 316


Elbet bir gün kutlu Türklük töresini bulacaktır...


« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2010, 23:14:40 »

Yüce Türk Atatürk'ün Tarihe mal olmuş icraatları....
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

SANA DAR GELMEYECEK MAKBERİ KİMLER KAZSIN
GÖMELİM GEL SENİ TARİHE DESEM SIĞMAZSIN
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.238 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.