ATATÜRK TARİKATLARI ANLATIYOR
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Mayıs 2020, 03:52:05


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ATATÜRK TARİKATLARI ANLATIYOR  (Okunma Sayısı 13715 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Buga Yaktu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4.155


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« : 05 Aralık 2015, 19:44:03 »

Bu yazıda Mustafa Kemal Atatürk tarikatlar hakkındaki görüşlerini anlatıyor. Ölümsüz Mustafa Kemal güncelliyor, tamamlıyor, düzenliyor.

***

1–Tarikatlar türedi… Kur’an’ı Kerim’in ruhuna ve Peygamberimizin hadislerine aykırı telkinleri içeren risaleleri benimsemiş, bunların esaslarını uygulamak isteyen; siyasi ve iktisadi istismar maksatları da olan… Aşırı sağ akımları yaratan ve yürüten bu tarikatlar kendi esaslarına inananlarla inanmayanları ayırdılar. Müslümanlar arasında bölücülük yaptılar. Bir şeriat devleti kurmayı amaçladılar. Oysa tarikatlar dinimize ve anayasamıza aykırıdır, dini sokağa düşürme istidadı taşırlar.

2- Halkın saflığından faydalanarak milletin maneviyatına tasallut edenler, onların takipçi ve müritleri… Onlar elbette ki, birtakım cahillerden ibarettir. Onlar Türk Milleti için bir leke teşkil edecek durumların ortaya çıkmasında daima etken olmuşlardır. Milletimizin önünde açılan kurtuluş ufuklarında aralıksız yol almasına engel olmaya çalışanlar hep bu kurumlar ve bu kurumların mensupları olmuştur. Millete anlatmalıdır ki, bunların millet bünyesinde yaptıkları tahribatı görmek, hissetmek lazımdır. Bu kimselerin varlığını müsamaha ile kabul edenler, Menemen’da Kubilay’ın başı kesilirken kayıtsızca seyretmeye tahammül ve hatta alkışlamaya cesaret edenlerle birdir.

3-Türbelerden, ölülerden yardım istemek medeni bir toplum için lekedir, ayıptır. Çağdaş bir insan gerçekçidir; akla, bilime inanır. Bu dünyanın olgusunu yine bu dünyanın olgusuyla açıklar.  Hiçbir olguyu gözlem dışı bir etkene,  örneğin cinlere, evliyaya, yatıra bağlamaz. Ben kendim de bir gün açıkça söylemek zorunda kaldım ki, yurt toprağını, karış karış kanını akıtarak ve canını vererek savunan Mehmetçiğin hakkını ben evliyalara kaptırmam. Kimileri benim bu davranışıma, kamunun inancını inciten yersiz bir davranış gözüyle bakmış olabilir; ama ben, hele yurdun savunmasında, güvenilecek gücün, evliyaların, yatırların “maneviyat”ı olamayacağını hatırlatmak zorundayım.

4- Tarikatlar sorununa Kastamonu ve Çankırı’da yaptığım konuşmalarda uzun uzun yer verdim, başka vesilelerle de değindim. Dedim ki, mevcut tarikatların amacı kendilerine bağlı olan kimseleri dünyevi ve manevi olan hayatta mutluluğa eriştirmekten başka ne olabilir? Bugün bilimin, teknolojinin, bütün kapsamıyla uygarlığın ışığı karşısında filan veya falan şeyhin yol göstericiliği ile maddî ve manevi mutluluk arayacak kadar ilkel insanların Türkiye medeni toplumunda varlığını asla kabul etmiyorum. Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, tarikatlar, müritler ülkesi olamaz. En doğru ve en hakiki tarikat, uygarlık tarikatıdır. Uygarlığın emir ve talebini yapmak, insan olmak için yeterlidir. Tarikat reisleri bu dediğim gerçeği bütün açıklığıyla idrak edecek ve kendiliklerinden derhal tekkelerini kapatacak, müritlerinin artık reşit olduklarını elbette kabul edeceklerdir.

5- Hiçbir yerde tarikat başı ve kurucusu bırakılmamalı, tekkeler kesinlikle kapatılmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti her alanda yol gösterecek kudrete sahiptir. Hiçbirimiz tekkelerin yol göstermesine muhtaç değiliz. Biz uygarlıktan, bilim ve fenden kuvvet alıyoruz ve ona göre yürüyoruz. Başka bir şey tanımayız. Tekkelerin gayesi halkı meczup ve abdal yapmaktır. Halbuki halkımız abdal ve meczup olmamaya karar vermiştir. Tekkeler basit bir keyfiyet görünür, fakat önemi vardır. Biz uygar dünya ailesi içinde bulunuyoruz. Her bakımdan uygarlığın bütün icaplarını uygulayacağız.

6- Türkiye Cumhuriyeti şeyhler ülkesi olamaz; dervişler, müritler, mensuplar ülkesi olamaz. Türkiye Cumhuriyeti’nde tekke olamaz, zaviye ve türbe olamaz. Tarikat olamaz. Şeyhlik, dervişlik, çelebicilik, halifelik yasaktır; falcılık, büyücülük, türbedarlık yasaktır. Çünkü irtica kaynaklarıdır bunlar, cehalet damgalarıdır. Türkiye Cumhuriyeti din ve şeriat oyunlarına sahne olmaktan çok yüksektir. Böyle oyuncular, kendilerine başka yerde sahne arasınlar. Onların varlığını hoşgörüyle karşılayanlar, onlara kolaylık gösterenler, o cahiller, âcizler aydınlanmalıdır. Onlar ışığa yaklaşamazlarsa, kendilerini mahvetmiş demektir, mahkûm etmiş demektir. Onları kurtarmak gerekir. Ancak sonu yoktur bu mücadelenin desem yeri… Çünkü insanlıkta din hakkındaki uzmanlık ve vukuf her türlü hurafeden sıyrılarak, gerçek bilim ve tekniğin nurlarıyla tertemiz ve mükemmel oluncaya kadar, din oyunu aktörlerine her yerde rastlanacaktır.

7- Ya bugün…, verdiğimiz bunca emek ve mücadeleden sonra, bugün durum nedir? Güzel yurdumuz bugün yeniden dincilerin sahnesi haline gelmemiş midir? Kanat germedi mi bedhah politikacılar oy uğruna, koltuk uğruna onlara? Bense kapatmıştım o irtica ocaklarını, ancak sonra gelenler, yeniden açtı önlerini. Yeniden terk ettiler halkımızı o habis sömürüye. Bugün içinde bulunduğumuz koşullar ciddîdir, ihmale gelmez. Daha ne kadar boyun eğilir bu belaya?  Üzülmek, yakınmak hiçbir şeyi çözmez. Durma, görev başına! Karşı çık, mücadele et. Bırakma meydanı o hainlere, o din oyuncularına.

8- O dincileri, kurumlarını iyi tanı, amaçlarını, faaliyetlerini, yöntemlerini, milletimize verdikleri zararları öğren, araştır; bir başına, örgütlenerek… Sonra halkının arasına gir, onunla bütünleş. Aydınlat onu bu konuda, bilginle, eyleminle, diğer kaynaklarınla. Kafanda ilkelerin, yanı başında arkadaşların, o din sömürücülerine karşı halkımızı aydınlatmayı ısrarla sürdür. Uyanık ol, güçlü ol. Bilgiyle, programınla, örgütünle sürekli kendini geliştir, iş yap.

9- Bil ki, uzun soluklu bir uğraştır bu mücadelen. Başlıca aracın, mücadele silahın, halkımıza, her yurttaşa götüreceğin ilkelerim olacaktır; tabiî elbirliğiyle, güçlerinizi birleştirerek. Anlatacaksın gerçekleri, asla şiddet yoluyla veya hor görerek değil, izah ve ikna ederek, her şeyin gerçek sebebini öğrenip halkına öğreterek; tatlı konuşarak, en tesirli şekilde,  herkesin kolay anlayacağı şekilde… Tek bir geri adım da atmayarak.  İnsan ancak anladığını duyar. Öyle bir yol tut ki, kendiliğinden uzaklaşsın halkımız o cahillerden.

 Prof. Dr. Cihan Dura
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.733


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2016, 02:29:33 »

Bugün Atatürk'e hakaret eden dinci nir PIÇ gebermiş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Budurgan
Turan Çerisi
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 167


Üstünlük Türklüktedir


« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2016, 10:12:30 »

ATSIZ'ın da bu tarikatlar hakkında güzel sözleri vardı diye hatırlıyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Ege
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 100Site
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2017, 20:43:36 »

Kaynağı nedir sayın hocam?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Düşeceğiz,
Kalkacağız,
TÜRK doğduk,
TÜRK KALACAĞIZ.
Genç Irkçı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 454« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2017, 20:56:16 »

Bütün tarikatlar ve dini cemaatler terör örgütü sayılmalıdır ve bunlarla mücadele edilmelidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk bu ülkenin yegane efendisidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette bir tek hakları vardır: hizmetçi olma hakkı. Dost, düşman ve hatta dağlar hakikatı böyle bilsinler-Mahmut Esat Bozkurt
TÜRKÇÜGÖKHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 351


%100 Türk!


« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2017, 21:27:07 »

Bütün dini oluşumlar doğrudan terör örgütünü desteklemese de, Türk gençlerini din afyonu ile uyuşturarak,  Türklüğe büyük zarar vermekteler. Durumun böyle olması ise en çok k*rtlerin işine yaramaktadır. Karşılarında savaşan bir düşman değil de, arabın Allahından medet uman çaresiz bir düşman buluyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben ve milletim Tanrı'nın kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir.
Genç Irkçı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 454« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2017, 21:36:12 »

Rahat rahat namazını kılıyorsun, günde beş vakit bangır bangır ezanını dinletiyorsun, orucunu tutuyorsun ve oruç tutmayanları da rahatsız ediyorsun, çocuğunu Kuran kursuna gönderiyorsun, el kadar kızların başını zorla kapatıyorsun vb... Daha ne yapmak istiyor bunlar anlamıyorum ne sikime yarıyor şu cemaatler ve tarikatlar hala anlayamadım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk bu ülkenin yegane efendisidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette bir tek hakları vardır: hizmetçi olma hakkı. Dost, düşman ve hatta dağlar hakikatı böyle bilsinler-Mahmut Esat Bozkurt
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.733


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #7 : 25 Aralık 2019, 09:02:04 »

Tüm tarikat ve cemaatler kapatılmalı!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.163 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.