Atatürk Ne Yapardı-Altemur Kılıç
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Ekim 2020, 14:17:12


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Atatürk Ne Yapardı-Altemur Kılıç  (Okunma Sayısı 1851 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.305« : 27 Ekim 2009, 07:08:21 »

Atatürk ne yapardı?

“Mustafa” filmiyle Mustafa Kemal Atatürk’ü yanlış anladığını, hatta hiç anlamadığını kanıtlayan Can Dündar dostumuz, “Barış cesurların işidir” diyor. Herhalde “açılım”ın ilk perdesinde yaşanılan rezaletin son perdesi münasebetiyle... Mustafa Kemal, Kurtuluş Savaşında zaferi kazandıktan sonra mağlup Yunanistan’la barış açılımı yapmıştı. Bu “medeni cesaret” ve alî cenaplığı, Yunan Bayrağını çiğnememesi gibi O’nun büyüklüğü idi.. Ama O’nun bu “cesaretini” bugüne ve iktidarın aymaz, pervasız cesaretine benzetmek, kökünden yanlış.. Koşullar aynı değil ve “açılımın” komutanları “Mustafa Kemal” değiller...

Atatürk yaşasaydı
Atatürk yaşasaydı, aynı koşullarda
ne yapardı?
Benim itiyadımdır, ülkenin problemleri hususunda “Atatürk yaşasaydı, ne yapardı?” diye düşünürüm... Ve bugünlerde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarken ve ararken hep bu soruyu  soruyorum; Atatürk, “Kürt Sorunu” hususunda ne yapardı... “Açılım” konusunda ne der, ne yapardı?
Önce, Atatürk yaşasaydı, bütün bu olanlar kesinlikle olamazdı... Çankaya’ya Abdullah Gül çıkamazdı... Atatürk, Erdoğan’ı Başbakan yapmazdı. Türkiye Cumhuriyeti AB’nin, ABD’nin emrine, yörüngesine girmezdi! Böylesine “aydınlar”, yazarlar, yalakalar seslerini çıkaramazlardı... Türk Ordusuna ve komutanlarına saldırmaya cesaret edemezlerdi!! Onurlu Türk askerleri, gerçek aydın profesörler hoyratça derdest edilip yargılanmazlardı...
Türkiye’yi bölmeye kimse cesaret edemezdi. Bölücüler inlerinden başlarını çıkarınca, yabancılardan icazet beklemeden başları ezilirdi! Diyarbakır ve Habur’da yaşananlar hayal bile edilemezdi...
“Kürt Sorunu” filan olmazdı... Kimse hatta Başbakan bile, Türk kimliğini “Türkiye Türklerindir” gerçeğini tartışmaya cesaret edemezdi. Bunlar devletin temelleriydi!
 “Türk dili” Kürtçe saldırsına uğramaz, eğitim birliğinin delinmesi düşünülemezdi... “İmam Hatip Okulları”, “Milli” eğitimin mihrakı olamazdı!
Ve ne içeriden ne de dışarıdan, O’nun heykellerini yıkmayı, resimlerini kaldırmayı kimse düşünemezdi bile.. Bu heykeller O’nun emriyle yapılmamıştı, bütün duvarlara resimleri de talimatla asılmamıştı. Ama Türk milletine bu öneriler yapılmış olsa, önce millet feveran ederdi!
Ama Atatürk dahiyane öngörüşü ile bütün bu olacakları görmüş, “Gençliğe hitabesinde” ifade etmişti.. Kurduğu Cumhuriyeti Türk Gençliğine emanet etmiş ve fakat ne acıdır ki gün gelecek bir takım sözde aydın hocaların, kendilerine emanet edilen gençlerin beyinlerini yıkayacaklarını tahmin edememişti!
Atatürk, evet tek adamdı ama, kendisine ‘Siz diktatör müsünüz’ diye soran Amerikalı gazeteci Dorothy Thompson’a söylediği gibi “demokrasiyi” dikte etti.
Bugün, O’na her zamandan fazla ihtiyacımız var... Ama korkarım Atatürk Anıtkabir’inden başını çıkarsa, birileri o’nu tutuklayıp Silivri’ye götürmeye
çalışırlar...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.244 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.