Atatürk'ün Onu Görüyorum Dediği, Türk Birliği Nedir?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Eylül 2020, 01:35:43


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Atatürk'ün Onu Görüyorum Dediği, Türk Birliği Nedir?  (Okunma Sayısı 5155 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 25 Nisan 2014, 21:08:28 »

'Ben her şeyden önce Türk milliyetçisiyim: Böyle doğdum, böyle öleceğim. Türk birliğinin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliği ile açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.' Mustafa Kemal Atatürk

Atatürk'ün onu görüyorum dediği, Türk birliği nedir? Teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #1 : 26 Nisan 2014, 13:11:59 »

Başbuğ Atatürk' ün ileriyi görme yeteneğinin Tanrı tarafından bağışlanmış bir özelliği olduğunu düşünüyorum. Görüyorum dediği Türk Birliği' ne de bu şekilde yaklaşırım. Sadece bir kaç örnek vereceğim:

Bir gün Atatürk odasında oturmuş düşünmektedir. Kapıya biri vurur ve içeri girer. Giren yaveridir. Bir haber vereceğini söyleyince Atamız da 'validem öldü değil mi, rüyamda gördüm' der. Yaveri de başınız sağolsun der.

Şimdi bunun ileri görüşlü olmak, mantık yürütmek değil de daha üstün bir özellik olduğu açık değil midir?

İkinci örnek, Başbuğ Atatürk ile Fevzi Çakmak arasında geçen bir olaydır. Olayı net bilmiyorum, bir yayında okumuştum aklımda kalan şekliyle Atatürk bir gün Fevzi Çakmak' ı çağırır ve gece gördüğü rüyayı kağıda yazmasını ister. Çakmak yazar sonra da Atatürk elindeki kendi yazdığı kağıdı çıkarır ve ikisini karşılaştırır. İkisinde de aynı şeyler yazmaktadır.


Bir de 'Geleceği Gören Atatürk' diye bir kitap var. O kitabı herkesin okumasını isterim. Belgelerle açıklanan ve Atatürk' ün üstün özelliklerini örneklerle açıklayan bir kitap. Atatürk' ün ileriyi görme yeteneğiyle ilgili okunması gereken, ezber bozan alışılmışın dışında bir eser.Konuya bakışım da benim böyle. Yani Atatürk' ün Türk Birliğini görüyorum sözü bir istekten öte gerçeklecek bir olaydır bana göre. Bunun dışında sanırım uzakdoğu için Çinli bir yetkiliye de( japon da olabilir) o topraklarda kısa zaman sonra savaşta olacağız sözü de Kore savaşıyla ilişkilendiriliyor. Bu da ileriyi görmeden daha üstün bir durumla açıklanabilir.

Türk Birliği olacak dediyse Atam ben buna inanırım ve törenin amacı da budur. Atamızdan önceki Türk tarihinin önemli Kağanları da hep Türk soyunun birliğini amaçlamıştır. Bilge Kağan' dan Mete Han' a, Atilla' dan Tengiz Han' a ve Timur' a, Enver Paşa' ya olan tüm Türk soylularının amacı Türk Birliği ve dünya hükümdarlığı olmuştur. O halde Töremiz de Türk Birliği için varolmamızı buyurur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #2 : 26 Nisan 2014, 22:16:45 »

Evet Mergen Kurt, Ulu önder Atatürk, 'Geleceğe bakan, geleceği gören adamdır' demiş. Değerli bilgiler paylaştığınız için teşekkür ederim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.226 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.