Atatürk'e İhanetler Bugüne Getirdi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 09 Ağustos 2020, 11:29:44


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Atatürk'e İhanetler Bugüne Getirdi  (Okunma Sayısı 4834 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.305« : 25 Eylül 2009, 00:58:39 »

Atatürk’ün görüşlerini yanlış uygulayanlardan söz edeceğim bugün. Atatürk’ten sonra toplumumuzun yaşantısında ve fikir yapısında her şey tedricen değişikliğe uğradı. Açıkçası, Atatürk’e ve ilkelerine ihanet edildi. Cumhuriyetimizin temel taşı olan Türk kültürüne ve Türk milliyetçiliğine sırt çevrildi. Türk’ün sembolü Bozkurt’a öncelik veren paralarımız, pullarımız değişti. Eğitim müesseselerimiz köksüz inkârcılara teslim edildi. Okullarımızda, halk evlerimizde ve konservatuvarlarımızda Türk Kültürü ve Sanatları, yerini yabancılara terk etti. Radyolarımızda Türk musikimiz dinlenemez oldu. Her yanımızla yabancılaşma yarışına girdik ve köklerimizden ayrıldık. Yerli malı kullanma ilkemizi, ihtiyacımızdan artan parayı biriktirme alışkanlığımızı israf ve faiz ekonomisi ile değiştirip  “har vurup harman savurduk”. “Köşeyi dönme”yi gaye edinerek, üretim yerine para ile para kazanıp, tüketime öncelik verdik.
Harf inkılâbımız dolayısıyla mecburen meydana gelen Türk kültür eserleri boşluğunu doldurmamız gerekirken, bunun yerine dünya klasiklerinin bütününü dilimize çevirerek yeni nesillerimize yabancı tohumları bolca serptik, kütüphanelerimizi Türk kültür eserleri yerine greko-romen kültür eserleri ile doldurduk. Kaynaklarımızı Atatürk’ün milliyetçi görüşü dışında ve hatta karşısında kullandık.
Bütün bu kötü gidişlerimizde ve bu yıllardan sonraki yanlışlıklarımızda, en büyük rolleri kimler üstlendi biliyor musunuz? Aydın dediğimiz köksüzlerle, içimizdeki yabancı unsurların dış ülkelerdeki sermaye sahiplerinin işbirlikçileri, milli davamıza gönülden inanmış politikacılar ve bizim için kötü olan her şeyi destekleyen yazılı ve görüntülü medya mensupları ile sanatkâr kılığına giren soytarılar.
Toplum olarak, milli kültür yerine yabancı kültürlerin tesirinde kalarak Atatürk’ümüzü bile yanlış değerlendirdik ve Lenin gibi, Mao gibi “devrimci” ilan ettik. En büyük şarlatanlıkları yine Onun adını kullanarak yaptık. Milliyetçi Atatürk’ümüzün görüşlerini bile yanlış değerlendirdik. Atatürk devrimci “deviren-yıkan-inkârcı” değil, inkılâpçı “tekâmül-ilerleme” cidir. Ankara’da Ulus Meydanı civarındaki benim okuduğum ilkokulun adı, İnkılâp İlkokulu iken, Atatürk’ün uçmağa varmasından sonra “Devrim İlkokulu” olarak değiştirildi.
Yıllar geçti, fakat huylu huyundan vazgeçmedi. Sovyetler Birliği’nin dağılıp komünizmin iflas ettiği 1990’lı yıllara kadar, 1 Mayıs’larda Taksim Meydanında orak-çekiçli bayraklarla, Lenin’in-Stalin’in-Karl Marks’ın afişleri ile yürüyüş yapanlarımız çoğunlukta idi. Hâlbuki Atatürk’ümüz “Komünizm Türklüğün en büyük düşmanıdır. Görüldüğü yerde ezilmelidir” demişti. Kızılay Güven Parkta ve Kurtuluş Parkında bu ifade levha halinde asılı iken, ben de orta okul öğrencisi idim ve okuduğumu bugünkü gibi hatırlıyorum.
Türk Dünyası’nın meselelerine vakıf Bozkurt Atatürk’ümüzden sonra, Onun makamına günümüze kadar kimleri layık gördük? Bir düşünün...
O, “Bir gün Sovyetler Birliği dağılabilir. Orada kanı bir kardeşlerimiz vardır. Onlara yardım etmek için hazırlıklı olmalıyız” mealindeki Turancı görüşü, uçmağa varmasından altı yıl sonra, 1944 yılında İsmet İnönü, “Turancılık fikri, son zamanların zararlı ve hastalıklı gösterisidir. Vatanımızı bu yeni fesatlara karşı kuvvetle müdafaa edeceğiz” diyebilmiştir. On dört yıl sonra 1952’de Celal Bayar da, yurdumuzun her köşesinde kültür milliyetçiliği yapan, benim de Ankara Şubesi Başkanı olduğum, Türk Milliyetçiler Derneğimizi medyanın yardımı ile kapatmıştır. 1990’lı yıllarda, Sovyetler Birliği ordusu Bakü’ye girip Azerbaycanlı kardeşlerimize katliam yaptığı günlerde bizler Taksim’de toplanıp, Sovyet Konsolosluğu’na siyah çelenk bırakırken, Turgut Özal “Bunda üzülecek ne var. Onlar Şii, biz Sünniyiz” demişti. S. Demirel ise, aziz Milletimizi öz ordumuz ile iki kez karakolluk etti. Enflasyon felaketinin en büyük müsebbibidir. “Kızıl Ordu” edebiyatı yaparak Elçibey’i yalnız bırakıp ondan yaralıları taşıyacak iki helikopteri esirgedi. Ve milyonlarca Doğu Türkistan Türkü’nün kanına giren Çin Halk Cumhuriyetinin Başkanına Devlet Nişanı verdi. Sonrakilerin suçu daha büyüktür.
Tanrı Türk’ü Korusun.

   Sami Yavrucuk
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2009, 23:23:30 »

 GökTürk  ESENLİKLER KANDAŞLARIM. KISA BİR AYRILIĞIN ARDINDAN YENİDEN BİRLİKTE OLMANIN KIVANCINI YAŞIYORUM. SAYGIDEĞER SAMİ BEY TOPLUMUN SON DURUMUNU ÇOK GÜZEL ANLATMIŞ. BİZ BU OLUMSUZ KOŞULDAN, BU BOZUK DÜZENDEN NASIL ÇIKARIZ HERAN DÜŞÜNÜYORUM. HENÜZ BİR ÇÖZÜM BULMUŞ DEĞİLİM DOĞRUSU.  Ha?

                                                                                                      TTKY
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Yaralıyüz
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 10« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2009, 23:41:37 »

Çözüm basit.Ya kısırlaştırıp nesli bozukları yok edeceksin ya da gözü kara olup dünyaya kafa tutarak bunların hepsini süreceksin.
Hitler olup yakmakta var ama lider lazım onun içinde hem bedeli ağır olur o yüzden propadandayı iyi yapıp,senin için iyi diğerleri için kötü olan şeyi (sonuçta bizim bizden başka dostumuz olmadığı için)dünyaya allayıp pullayıp yutturmak lazım.(Amerikan şerefsizlerin Kızılderelilere yaptığı gibi)
Paylaşımınız çok güzel olmuş.
Saygılarımla...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mete Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 50« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2009, 23:54:51 »

Biz Türk'üz vicdanımız var bizim fırında adam yakmak bizim töremize uymaz, ama ülkede sağlam bir yönetimin oluşması,önce ülke içinde her alanda reformun olması ve bu reformları uygularken dış ilişkilerde sakin ve dikkatli olmalıyız,sonra oluşturduğumz her alanda kalkınmış ülke ve Türkçü bir toplumla Atatürk'ün hedeflediği muasır medeniyetler seviyesine ulaşırız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

''BEN VE BUDUNUM TENGRİNİN KIRBACIYIZ.TENGRİ LANETLENEN BUDUNLARI CEZALANDIRMAK İÇİN BİZİ GÖNDERİR.''BAŞBUĞ ATTİLA          ''TÜRK BEĞLERİ, BUDUNU, İŞİTİN!ÜSTTE  MAVİ GÖK ÇÖKMEDİKÇE,ALTTA YAĞIZ YER DELİNMEDİKÇE, SENİN İLİNİ VE TÖRENİ KİM BOZABİLİR?
TİTRE VE KENDİNE DÖN!''BİLGE KAĞAN                                           "TÜRK'ÜN ALAMET'İ FABRİKASI BRAKİSEFAL KAFATASINDADIR" BAŞBUĞ ATATÜRK                                                                      1)CAHİLİN DİNİ OLMAZ.2)ARAPLAR CAHİLİN ÖNDE GİDENİDİR.
1. CÜMLEDE CAHİLLER YERİNE ARAPLAR YAZABİLİRİZ ÇÜNKÜ ARAP=CAHİL
Yaralıyüz
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 10« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2009, 00:06:30 »

Vicdanımız yüzünden bu haldeyiz ya ama dediğin doğru kandaşım biz Türküz.Dilimiz desede gönlümüz el vermez.

Medeni olmak için zaten avrupa örnek alınmadı mı?Medeniyet şuan ki geldiğimiz durumsa,dün Kemal Sunal ''eşşoğlu eşek'' dediğinde büyüklerimizin yanında utandığımız bugünkü neslin ise büyüklerinin yanında bile düzeysiz konuşmasıysa medenilik,kısacası kendi kültürümüzü yitirip başkasına özenmekse kimse kusura bakmasın ben medeni değil çağ dışıyım.

Tanrı Türk'ü korusun yardımcımız olsun.
Herkese benden esenlikler...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mete Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 50« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2009, 00:19:38 »

Bizde o gençliği savunmuyoruz,onların hepsi aşağılık insanlar,medeni olmak tabiki o aşağılıklar gibi olmak değil,Atatürk ne diyor,muasır medeniyetler seviyesine ulaşalım,bu ne demek büyük bir uygarlık kuralım,peki bu uygarlık için Atatürk naptı,Türk töresini Türklüğü örnek aldı,bizde devam ettirmek için Atatürk'ün yaptığı gibi Türklüğü örnek alıp yüce bir uygarlık oluşturacaz.Atatürk'ün bize koyduğu hedef buydu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

''BEN VE BUDUNUM TENGRİNİN KIRBACIYIZ.TENGRİ LANETLENEN BUDUNLARI CEZALANDIRMAK İÇİN BİZİ GÖNDERİR.''BAŞBUĞ ATTİLA          ''TÜRK BEĞLERİ, BUDUNU, İŞİTİN!ÜSTTE  MAVİ GÖK ÇÖKMEDİKÇE,ALTTA YAĞIZ YER DELİNMEDİKÇE, SENİN İLİNİ VE TÖRENİ KİM BOZABİLİR?
TİTRE VE KENDİNE DÖN!''BİLGE KAĞAN                                           "TÜRK'ÜN ALAMET'İ FABRİKASI BRAKİSEFAL KAFATASINDADIR" BAŞBUĞ ATATÜRK                                                                      1)CAHİLİN DİNİ OLMAZ.2)ARAPLAR CAHİLİN ÖNDE GİDENİDİR.
1. CÜMLEDE CAHİLLER YERİNE ARAPLAR YAZABİLİRİZ ÇÜNKÜ ARAP=CAHİL
Dr.azerkan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 608« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2009, 00:44:28 »    ATATÜRK'TEN SON MEKTUP

      Siz beni hala anlayamadiniz
      Ve anlamayacaksiniz caglarca da
      Hep tutturmus "Yil 1919 Mayisin 19u" diyorsunuz
      Ve eskimis sozlerle beni ovuyor, ovuyorsunuz
      Mustafa Kemal'i anlamak bu degil.

      Mustafa Kemal ulkusu sadece soz degil
      Birakin o altin yapragi artik
      Birakin rahat etsin anilarda sehitler
      Siz bana neler yaptiniz ondan haber verin
      Hakkindan gelebildiniz mi yoklugun, sefaletin?
      Mustafa kemal'i anlamak yerinde saymak degil
      Mustafa Kemal ulkusu sadece soz degil.

      Bana mustular getirin bir daha
      Uygar uluslara esit yeni buluslardan
      Kuru soz degil is istiyorum sizden anladiniz mi?
      Uzaya Turk adini Ataturk kapsulleriyle yazdiniz mi?
      Mustafa Kemal'i anlamak avunma degil
      Mustafa Kemal ulkusu sadece soz degil.

      Hala o acikli agitlar dudaklarinizda
      Hala oturmus bana On Kasimlarda agliyorsunuz
      Uyanin artik diyorum, uyanin, uyanin!
      Uluslar fethine cikiyor uzak dunyalarin
      Mustafa Kemal'i anlamak goz boyamak degil!

      Mustafa Kemal ulkusu sadece soz degil
      Beni seviyorsaniz eger ve anliyorsaniz
      Laboratuvarlarda sabahlayin, kahvelerde degil
      Bilim agartsin saclarinizi, kitaplar
      Ancak boyle aydinlanir o sonsuz karanliklar
      Mustafa Kemal'i anlamak aglamak degil
      Mustafa Kemal ulkusu sadece soz degil

      Demokrasiyi getirmisim size ozgurlugu
      Goruyorum ki hala ayni yerdesiniz hic ilerlememis
      Birbirinize dusmussunuz halka egilmek dururken
      Hani koylerde isik, hani bolluk, hani kaygisiz gulen?
      Mustafa Kemal'i anlamak itismek degil
      Mustafa Kemal ulkusu sadece soz degil.

      Arayi kapatmanizi istiyorum uygar uluslarla
      Bilime, sanata varilmaz rezil dalkavuklarla
      Bu vatan, bu canim vatan sizden calismak ister
      Paydos ovunmeye, paydos avunmaya, yeter yeter
      Mustafa Kemal'i anlamak aldatmak degil
      Mustafa Kemal ulkusu sadece soz degil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türük Oguz begleri, budun eşiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türük budun, ilingin törüngin kim artatı udaçı erti ?

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR,BOZKURT ÖZGÜRLÜĞÜN SİMGESİDİR!!!
KökTürk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 45« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2009, 01:24:08 »


Asil soydaslarim.

Yüce Basbugumuz Mustafa Kemal'in bir kaç önemli sözüyle onun görüslerini, ve kimi sapik zihniyetlerin onun hakkindaki saçma sapan tezlerini çürütmek için bir kaç sözünú hatirlatmak isterim.

"Efendiler, muhterem milletime tavsiye ederim ki; sinesinden yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanlarındaki ve vicdanlarındaki cevher-i aslîyi tahlil etmek dikkatinden bir an bile feragat etmesinler." Basbug Atatürk

”TÜRK IRKINDAN OLMAYAN ASKERİ MEKTEPLERE GİREMEZ.” Basbug Atatürk

"FUAT BEY!KARLI TANRI DAĞLARININ ÖNÜNDE ELİNDE MEŞALE TUTAN BİR BOZKURT OLSUN,BU MEŞALE GENÇ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN İLMİNİN İFADESİ OLSUN.ERGENEKON’DAN ÇIKMAMIZDA KILAVUZ OLAN BOZKURT,TÜRKLÜĞÜN ANADOLU TOPRAKLARINDAKİ YENİ DEVLETİNİN KURULUŞUNU İFADE ETSİN.”(Prof. Dr. Osman Fikri Sertkaya,Atatürk ve Türk Dili Tebliği,s.1)
 Basbug Atatürk
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Türk'ün alamet i farikası brakisefal kafatasındadır" Basbug Atatürk.
umut1
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 85« Yanıtla #8 : 29 Ekim 2009, 20:32:54 »

Başbuğumuz olan ATATÜRK ün  Türk milletini diğer milletlerden daha üstün hale gelmesi için yaptığı bütün çalışmalarınına,kurduğu kurumlara ve ve hatta BAŞBUĞUMUZ ATATÜRK e bile saldırıda bulunanların tek amacı Türk milletinin kültürünü ve öz geçmeşini unutturmak ve Türk milletini yozlaştırmaktır.Bunların önüne geçilmesi için bizim ve bütün ATATÜRKÇÜ ve turancı kardeşlerimizin çalışması gerekmektedir.
TANRI TÜRKÜ KORUSUN!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

İNADINA TÜRKÜZ
İNADINA TURANCI!!!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.185 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.