YAĞMUR ATSIZ HA GAYRET, KAFA DANK EDECEK, GEÇ DE OLSA!!!!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 14 Ağustos 2020, 17:08:02


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: YAĞMUR ATSIZ HA GAYRET, KAFA DANK EDECEK, GEÇ DE OLSA!!!!  (Okunma Sayısı 4101 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« : 03 Ağustos 2012, 15:29:16 »

        Yağmur ATSIZ
Komünist ve Tûrancı ben

 Atsız’ın arkadaşlarından ve yakınımızda oturan bir Şevki Mutlugil Paşa vardı. Eski bir istihbâratçı ve son olarak MİT’in (o zamanki adıyla Millî Emniyet Teşkîlâtı’nın) son İstanbul bölgesi başkanıydı. Sık sık ziyâretimize gelir ve Peder’le uzun uzun sohbetler ederdi. Ben de bir köşeye oturup bu keyifli ve fevkalade ilginç bulduğum konuşmalara kulak misâfiri olurdum. Şevki Paşa bir keresinde Aziz Nesin’i nasıl ikide bir içeri aldıklarını “tatlı tatlı” anlatırken bunlardan birinde kendisiyle onun arasında geçen bir mükâlemeden de bahsetmişdi. Aziz Nesin tabii artık Millî Emniyet’in “müdâvim”lerinden biri hâline geldiği için sorgulamalar da hâliyle bir ahbab toplanrısı havası içinde geçiyormuş... Gelsin çaylar, gitsin kahveler filan derken Şevki Paşa bir ara demiş ki “Aziz Bey, sizin gibi zekî ve kültürlü bir adam şu Komünizm saçmalığına nasılkendini kaptırır?”

Aziz Nesin’in cevâbı âdetâ vecîzevârîdir:

“Paşam, tevkıyf ede ede, içeri tıka tıka, kafama vura vura beni sizler Komünist etdiniz! Benim başlangıçda hiç böyle bir niyetim yokdu!”

 

Tuhafdır, ben buna benzer bir sözü seneler sonra Yılmaz Güney’den de duydum:

Paris’de buluşmuşduk. Ben bir Alman tv kanalı için kendisine dâir bir röportaj çekimi yapıyordum. Tabii arada berâberce yemeğe, iki kadeh atmaya filan da gidiyorduk. Bir seferinde laflarken ilk gençlik yıllarını anlatmışdı. 17/18 yaşlarındayken bir iki kısa hikâye yazmış, bir edebiyat dergisinde yayınlatmış ve bunun üzerine âdetleri veçhile o gencecik insanı da “Komünizm” suçlamasıyla gözaltına alıp birkaç gün ahret sualleriyle bunaltmışlar.

Dedi ki “Yağmur, ben o zaman Komünizm filan nedir hiç bilmiyordum. Çıkdıkdan sonra merâk etdim, ulan bu Komünizm nasıl bir şey ola ki diye. Biraz inceledim vebakdım ki o kadar kötü bir şey de değilmiş.”

Aslı aranırsa benim kaderim de buna hiç benzemez değildir. Açın interneti, girin Yağmur Atsız diye, göreceksiniz ki bir alay ahmak, hattâ kolordu mevcûdunda hıyar beni de “Komünist” olarak nitelemişlerdir orada. Hatt⠓Yağmur Atsız, Komünist” diye bir altbaşlık bile bulursunuz. Okuduğunu anlamakdan âciz bu odun kafalılar birbirlerinden habersiz olarak bu sonuca nasıl varmışlardır meçhûlüm. Ancak Türkiye’de ne kadar kolaylıkla ve olmadık şekilde “etiket”lendiğinize pek çok örnekden sâdece biridir bu. Oysa ben Komünizmi elbet bilirim. En azından Almanya gibi bir yerde ve üstelik vaktiyle Karl Marx’ın da okuduğu üniversitede politoloji tahsîl etdiğim için! Bilirim bilmesine ama ömrümde tek bir sâniye bile

 

Komünist olmadım. Bana ters gelen bir siyâsî meslek. Ben kendi hâlinde, mazbut, karıncaya fren yapan, halim selim, kalendermeşreb, muhterem bir insanım. Bir tek düşmanlarımın acılar içinde mahvolmaları için gece gündüz duâ ederim ama düşmanım bile yok ki! Benim o duâlarım ihtiyâtî tedbir yalnızca, hani olur ya, biri Şeytan’a uyup uyuzluk eder diyerekden...

Komünizm momünizm diye laf uzadı ama ben aslında Tûrancılık meselesine değinecekdim:

Efendim, Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu Fikret Bilâ’ya verdiği bir mülâkatde Kuzey Sûriye’nin nüfus yapısında bahsederken Türklerin adını ağzına bile almamış. Bunu okuyunca, ne yalan söyleyeyim, en hafif tâbirle bunu bir Türk dışişleri bakanına yakıştıramadım. Hele Davutoğlu’na hiç yakıştıramadım!

Sûriye’nin hâlihazırdaki nüfûsu 21.092.000’dir. Başkenti Şam (Arabca Dimışk) 1.414.000 nüfûsa, kuzeydeki Haleb ise 2.132.000 nüfûsa sâhibdir ki bunun da 975.000’i Türkdür! Ayrıca bütün kuzey Sûriye kesiminde sayıları bir milyon kadar daha olan Türk yerleşim merkezleri bulunur! Bunlar anadili Türkçe olanlar. İlâveten yine Türk olup ve Türk olduğunu bilip de anadili Arabcaya dönmüş birkaç yüzbin kişi daha vardır!

Ben Sayın Davutoğlu’nun bütün bunları benden on kere daha iyi bildiğinden emînim! Bu rakamlar artık o kadar harcıâlem ki, kendisini tenzîh ederim, değerli Hâriciye mensublarımız dahî muttalî oldular!

Bu Ankara’nın havasından mıdır suyundan mı ben anlayamadım. Oraya giden bir tuhaf oluyor.

Bunlar adamı zorla Tûrancı yaparlar, mon cher!


    -Biz spor olsun diye mi Turancı olduk lan.- Bir de bitişi o kelimelerle yapmasan da Ata'nın kemiklerine biraz daha fazla eziyet etmesen.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2012, 15:40:34 »

 Bunlar saflıklarından mankurt. Herkesi kendisi gibi iyi niyetli sanıyor. Türk ün en yumuşak yanının tipik örneği işte.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2012, 16:42:14 »

Hüseyin Nihâl Atsız gibi bir ulu bilgenin evlâdı hepimizden daha Turancı olmalı. Ne demek "Bunlar adamı zorla Tûrancı yaparlar, mon cher!", istemiyorsan olma!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Darıtay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 792


Demir gibi sert, Atsız gibi mert!


« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2012, 16:48:33 »

Türklük için yaşamı boyunca uğraş vermiş, yabancı fikirleri benimsemeğen ulu bir adam'ın oğlu bunları söylüyor. YAZIK!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Tarihin olağanüstü ve şahane işi,
Kür Şad'ın, Kül Tegin'in, Çağrı Beğ'in ok çekişi..."

Hüseyin Nihâl Atsız
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.195 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.