Ulu Bilge ''Atsız'' Hakkındaki Düşünceleriniz Nedir?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Ekim 2018, 00:45:01


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ulu Bilge ''Atsız'' Hakkındaki Düşünceleriniz Nedir?  (Okunma Sayısı 71933 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
turatbek_aytmatov
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« Yanıtla #10 : 05 Ekim 2010, 20:46:34 »

O'mu?
O benim dönüm noktam...

O'mu?
Hayatımdaki her şeyin değiştiren adam... Yarım asır öncesinden hayatıma şekil veren kişi...
Yaptığım bütün hataları unutturup, yapabileceğim bütün hatalardan beni kurtaran kişi... YOLBAŞÇIM, GÖK BİLGEM... İyiki Türk olarak doğdum dememde en büyük katkıya sahip kişi...
İlk Atsız okudugumda klasik BOZKURTLARIN ÖLÜMÜ'YLE başladığımda babama '' baba kim bu ATSIZ? dediğimde ''Oku kendini bul'' cevabını aldığımda pek umursamamıstım abartıyor sanmıştım ama babam az bile tarif etmiş... Eee babamın bile bu kadarıyla tarif ettiği bu ULU TÜRK'ü, GÖK BİLGE'yi bende anca bu kadar tarif edebilirim...


YOLUNDAN DÖNERSEM GÖK GİRSİN KIZIL ÇIKSIN...

Dönen dönsün yolundan. Dönersek ki asla dönmeyiz GÖK GİRSİN KIZIL ÇIKSIN...[/b]
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
Ülgen Han
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 357


Tengrici Atsız Ata Çerisi


« Yanıtla #11 : 05 Ekim 2010, 20:58:45 »

Biz Türkler herzaman karabudundan bir bahadırın çıkıp, karanlık zamanları sona erdireceğine ve devleti yeniden güçlü kılacak bir Kağan olacağına inanmışızdır. Umutsuzluk zamanlarında bunu dilemişizdir Tanrı'dan. Ben Nihal Atsız'ın için de  İlteriş Kağan'ın, Tonyukuk'un, Kül Tigin'in, Bilge Kağan'ın, Kür Şad'ın ; ruhu, bilgeliği, yüreği, olduğuna inanıyorum. Atatürk ve Atsız Türk Ulusuna gelen İlteriş Kağanlar'dır. Bütün Türk'lüğe gelen son Tonyukuk'tur Atsız. Bütün Türkleri düşünmeye ve bir olmaya çağırmıştır. Çok zor zamanları yaşamış ve kılıcıymış gibi kalemiyle savaş vermiştir. Gelecek zor zamanları da gördüğü için bize bıraktığı eserleri, öğütleri 2. Orhun abideleri gibidir.  Yaşamının son anına kadar bir Bozkurt gibi yaşamış ve bir Bozkurt gibi uçmağa gitmiştir. Atsız Türklüğün ve Tanrı dağlarının beden bulmuş ruhudur.  Atsız yüz yılda bir gelecek bir kişidir. Yüz yıl sonra da kalıcı ve ölümsüz olacaktır. Biz de bu mirası korumalı ve yaşatmalıyız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
İLTERİŞKAĞAN
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 412


BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ


« Yanıtla #12 : 05 Ekim 2010, 22:21:49 »

Bana göre:

Atsız'ı sevmek, mezarını ziyaretten dönmektir ona layık olamadım diyerek.

Otağda onunla ilgili bölüme yazı yazamamaktır ona layık olamayacak diyerek.Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Damla damla ırkımın kanı,
Bir kımız çamçağına akarken,
Altaylar'da öğrenmiştik biz,
Ölümle anda olmayı.
Umay'ın kanatlarında,
Tanrı Dağı'na bakarken,
Küçücük ellerimizle Güneşe dokunmuştuk.
Sonra bizim olsun istedik güneş,
İşte herşey böyle başladı...
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 05 Ekim 2010, 23:06:41 »

Atsız Ata Türklerin bekası için tüm gerekeni yazmış ve uygulamaya sokmuş bir düşünür, yol başçı, tarihçi, edebiyatçıdır.
İLTERİŞKAĞAN kandaşın dediği gibi ona layık olmayan Türkçü kahrolsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TIEN SAN
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 06 Ekim 2010, 00:17:44 »

Pan Türkizm´in tartisilmaz,büyük teorisyeni,ulug bilge Atsiz atamiz olmasaydi,Türkes gibileri basbug kabul etmeye devam ederdik.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
NOYAN HAKAN
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 87


« Yanıtla #15 : 06 Ekim 2010, 00:28:23 »

Keşke daha geç acuna gelip başımızda önderlik yapsaydı...Keşke Onun gibi liderler günümüzde de olsaydı da gücümüzü herkese gösterebilseydik...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 06 Ekim 2010, 00:47:57 »

Öncelikle böyle yararlı bir konuyu düşünenlere teşekkür ederim.

Atsız... Kelimelerle anlatmak nereye kadar sürer bilmiyorum. Atsız, uğruna değil kitaplar, ciltler hazırlanası bir önderdir. Hayatını Türkçülüğe adamış, yoldaşını bırakıp dönenler ve davayı sulandıranlara rağmen bildiğinden caymamış bir önderdir, gökbilgedir, ideologdur. İdeologdur çünkü, Türkçülük hareketini sistemleştiren kişidir. Tüm fikri zenginlikleri yanında iyi bir edebiyatçı ve tarihçidir.
Fakat aynı zamanda da insandır. Gönül kırıklıkları yaşamış, sevmiş sevilmiştir. Onun da "erik yanaklısı" vardır. Onun da Yağmur'u vardır çocuk yaşta aruz öğrettiği... En yakışanından bir gri elbisesi vardır. Erk'i vardır, Altan'ı vardır Türkçülük öğrettiği... Nejdet'i vardır ölümün bile ayıramadığı, Afşın'ı vardır uğruna ağıt yaktığı... Davasını satan ama yine de bir sokak kaltağına değişmediği insanlar da vardır çevresinde...

Atsız'dır. Hüseyin Nihal'dir... Bizi gözlediği yerlerden on kişi ile dernekleştirdiği Türkçülüğün, bugün binlerce yüreğin içinde yanan ateş olduğunu da elbet görüyordur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 06 Ekim 2010, 01:04:14 »

Kagan_Bahadir, Ortalıkta dolanan çakallar olmasa biz Türkçü bilinçlendirmeyi gereği gibi yapacağız da, arkadan onların kırkı birden ürdükçe doğal olarak geriye dönüp baktığımızdan önümüzü göremiyoruz.
Sizinde yardımlarınızla kandaşım Türkçü olacak yavru Bozkurtlara ulaşacağız, buna eminiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çiçi Yabgu
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 22« Yanıtla #18 : 06 Ekim 2010, 01:12:42 »

Atsız Ata için ne söylesek azdır, ama hiçbir şey söylemeden geçmek de istemedim, okuduğum yorumlarda kandaşlarım gayet güzel ifade etmişler. Benim de söyleyeceğim Atsız Ata bizim güneşimizdir, aydınlanmamızı sağlayan yüce, bilge kişiliktir, saygı ve minnetle andığımız dik duruşlu, onurlu ve Türklük sevdalısı yol göstericimizdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Boyun eğmeyeceğiz. Zira öteden beri Türkler kuvveti takdir eder, tabi olmayı hakir görürler. Savaşçı süvari hayatımız sayesinde adı yabancıları titreten bir millet olduk. Biz ölsek de, kahramanlığımızın şöhreti kalacak, çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin başbuğu olacaktır."
ÇİÇİ YABGU
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 06 Ekim 2010, 02:51:59 »

Herhangi bir menfaat veya siyasi bir manevra hesabı yapmadan Türk milletine sınır tanımaz bir sevgi besleyen, ırkını hiç bir önkoşul olmadan karşılıksız severek 70 yıllık yaşamı boyunca yüce bildiği davadan bir adım öteye sapmayan ulu şahsiyet Hüseyin Nihal Atsız, Türkçülük ülküsünün yere düşmez bayrağı, Türkçü ülküleme gönül vermiş bozkurtların ise rehberi ve yolbaşçısıdır.

Atsız'ın hakkında yazılan en tesirli şiirler, en yerinde makaleler bile onun yüceliğini  yansıtmakta kifayetsiz kalır. Sarf edilecek her süslü kelime onun tarihe geçen efsane yaşamı karşısında sönmüş bir yıldız gibi soluk kalmaya mahkümdür.

Onun Türklük düşmanlarına karşı heybetli duruşu, doğru bildiği yoldan asla caymayışı ve milletin çıkarları için kendi yararını hiçe sayan fedakarlıkları bizler için büyük emsaller teşkil eden  erdemli olaylardır. 

Tarihte eşine nadir rastlanan üstün vasıflı feragat sahibi insanlardan birisi olan Atsız Ata, Türkçülük ülküsünü daha ileriye götürebilmek için var gücüyle onurlu bir mücadele vermiş,  Türklüğün hor görülmeye başlanarak yeryüzünden silinmesine çabalandığı bir çağda bir kaç nesle birden Türkçülük aşılayarak bu tehlikenin gerçekleşmesinin önünü tıkamıştır.

Yorulmadan, bezginlik göstermeden ve kişisel hiç bir fayda sağlama sevdasına düşmeden Türkçülüğün öğretmenliğini yapan Atsız, çileli yaşamı boyunca ona reva görülen zulümleri bertaraf etmiş ve kutlu yürüyüşünün istikametini 11 Aralık 1975 günü Tanrı Dağlarına doğru çevirmiştir.  Şunu da en samimi duygularımla söylemek isterim ki; Türkçülük  bir din ise Atsız onun Tanrısıdır.

Ruhu şad, mekanı Türk uçmağı olsun.

T.T.K
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.058 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.