Ulu Bilge ''Atsız'' Hakkındaki Düşünceleriniz Nedir?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Aralık 2019, 20:29:02


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 8
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ulu Bilge ''Atsız'' Hakkındaki Düşünceleriniz Nedir?  (Okunma Sayısı 83024 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« : 05 Ekim 2010, 19:38:26 »Yeni üyeler için,


Ulu Bilge ''Atsız'' Hakkındaki Düşünceleriniz Nedir?


Kandaşlarım Öyle bir yazmalısınız ki bu konuda, yüreğinizden geçenleri, hiç bir yerde yazılmamış size özgü, sizce olmasını istiyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
turatbek_aytmatov
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2010, 19:40:53 »

Türkçülüğe son noktayı koymuş bunun manifestosunu yazmış üzerine söz söylenmeyecek yücelikte yazdıklarına kayıtsız koşulsuz inanıp iman ettiğimiz Ulu Yolbaşçımız. Türkçülüğün ve Türklüğün en Ulu edebiyatçısı roman yazarı!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2010, 19:41:54 »

Atsız Atamızı anlatmak belki bir kitabeye  dahi sığmaz ama tek cümle ile O


Davasına uğruna çektiği çileleri, gülü koklarken eline batan tikenin acıları sayan bir BOZKURTTUR.


Türkçülüğün Son Kalesi: ATSIZ


Onun hayatı, çok çeşitli darbe ve işkencelere rağmen ülkü yolundan dönmemenin hikayesidir. Türkçülüğün, ruhları büyüleyen ateşine küçük yaşta gönlünü kaptırmış olan Atsız, yalnız midesi için yaşayan vatansız, sütü bozuk soysuzların tüm kahpeliklerine ve kalleşliklerine rağmen gönüllerde hayranlık uyandıracak kadar mert ve dürüst olmuş; para, mevki hırsından uzak yaşamış ve davasına, ahlakına zerre kadar leke sürdürmemiştir. Türkçülük hareketini; devrin baskıcı hükümetinin en zalim işkencelerinde bile büyük cesaretle devam ettiren sayılı yiğitlerden birisi olmuştur.  Şan , şöhret ve tüm dünyevi zevkleri terk ederek, hapishanelerde, nezarethanelerde ve sürgünlerle dolu ama onurlu bir yaşamı ve ardından şerefli bir ölümü tercih etmiştir... Kısacası; Türklük için yaşamış, Türklük için savaşmış ve Türklük için Türk gibi ölmüştür.

 

Kader onu davası uğruna zindanların karanlık uzun dehlizlerine itse de, Davası onu; okul koridorlarından alıp zindanlara çekse de, “Atsız Mecmua”dan başlayarak “Ötüken”e kadar bütün makalelerinde, şiirlerinde ve romanlarında gönül verdiği ülküyü ayakta tutmak için çabalamıştır.

 

Yaşadığı dönemin, karanlık siyasi havası içinde bir ışık gibi parlamış ve bugün ki milliyetçi nesli bilgisi, dürüstlüğü, ahlakı ve inancıyla yetiştirmiştir. Türkçülüğün bugünlere gelmesini sağlamıştır.

 

Berrak düşünen, cesur konuşan, mücadeleci, keskin zekalı ve kuvvetli mantığı olan bu yılmaz savaşçının ünü yurt sınırlarını aşmıştır. Geride bıraktığı o ölümsüz eserleri sayesinde aynı değerde fikir adamları yetişeceği ve yeni nesil Türkçülere ışık tutacağı için üzüntümüz bir nebze azalmaktadır. Türk milliyetçiliğinin yıllardır hiçbir kuvvetin burcundan indiremediği bayraklarından biri olan Atsız’ı,  ölüm bile burcundan indirmemiştir.  

 

Bugün milliyetçilikten başka bir ideolojiyi benimseyenler, vatan sevgisinin, insanın damarlarındaki kanı alevlendiren sıcaklığından mahrum kalmaktadırlar. Bu sevginin tutuşturduğu kalplerin sayısı dün sayılamayacak kadar çoktu. Bugün de vardır. Yarın da var olacaktır. Ardımızdan gelen ve bu kutlu davayı sırtlayacak olan nesiller tüm dünyadaki Türklüğün bir gün tamamıyla esaretten kurtulduğunu ve yine Acun’a hükmettiği günleri göreceklerdir.

 

Biliriz ki, bir ülküye yön vermiş olan  insanlar hiçbir zaman unutulmazlar. Çünkü ülkülerin sadık sahipleri ve yılmaz bekçileri vardır. Türkçülük ülküsünün dünkü sahiplerinden devralınan bu kutlu bayrağı taşıyıp,  nesilden nesile aktaracak olan Türkçülüğün bugünkü  yılmaz ve tunç yürekli bekçilerinin, bir Ergenekon Bozkurdu misali nesiller boyu hatırlanıp, sonsuza dek saygıyla anılmalarını dilerim.

 

Bu, hiçbir gücün söndüremeyeceği bir meşaleyi daima yakabilmek ve onu cesurca taşıyabilmek yeryüzündeki en büyük şeref ve gurur kaynağıdır. Hele hele medeniyetler kurmuş, tarihi şan ve şereflerle dolu Türk milletinin ezeli ve ebedi ülküsünün meşalesini taşımak, bir Türk soyluya en büyük mertebelerin ve makamların bile hissettiremeyeceği bir hazzı ve onuru yaşatır.

 

Türkçülüğün yıkılmamış ve sonsuza dek de yıkılmayacak kalesi olan Atsız Atamız’ın, ruhu şad olsun, mekanı uçmak olsun....

 

 Bizlere bıraktığı o kutsal bayrak, nice Atsızlardan, nice Atsızlara ulaşacak ve Türklük ölümsüzlüğü yaşayacaktır.

DARBEYLE GÖNÜLLERDE YATAN ÜLKÜ SİLİNMEZ!

ATSIZ YERE DÜŞMEKLE BU BAYRAK YERE SERİLMEZ!..
 
G.U.

Bir kandaşımızdan alıntı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü Kağan
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 507


Ben, Selim Pusat!..


« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2010, 19:50:40 »

Her şeyden önce en büyük Türk tarihçilerinden birisi. Edebiyattaki ve tarihçilikteki üstünlüğü Murat Bardakçı ve Erhan Afyoncu tarafından da vurgulanan yüce insan. Tarihe Türkçülük perspektifinden bakmadan, objektif bir şekilde yorum getiren büyük tarihçi. Türkçülük ve Turancılık yolunun başı, Başbuğ Atatürk'ün yolunda bizlere ışık tutan koca adamdır Atsız. İki soysuzun lafıyla utanacak, ezilecek adam değildir, biz Türkler için ideolog kişiliktir. 9.sınıf Edebiyat kitabında Topal Asker şiirinden bir bölümü görünce sevindiğim, altında yetenek yoksunu Hikmet'i görünce kahrolduğum atamdır Atsız. Nazım Hikmet gibi salakça aşk şiirleri ve makine sesleri ile günümüze gelmektense bilim adamlığıyla ve Türklük duygusuyla günümüze gelmiş kişidir. Bir gün güçlü biri olursam her yerde onun sözlerinden de bulunacağı üzerine yeminler ettiğim, haksızlıklara, düşmanlara karşı dimdik duran büyük Türk; Hüseyin Nihal Atsız..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gözler ki birer parçasıdır sende İlahın,

Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,

Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;

Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.416« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2010, 19:52:14 »

Atsız yolbaşçımız, Türkçülük yolunda türlü eziyetler çekmiş, yılmamış, her şeye rağmen tam bir Türk gibi dimdik ayakta ve mücadelesinden ödün vermemiş, büyük Türkçü, büyük Türkolog, büyük edebiyatçı, kesin kalemli, ulu GÖK BİLGE'dir. Kalemi en kesin insanların başında gelir, gazete veya dergilerde yazı yazılması gerekiyorsa ATSIZ gibi yazılmalıdır. Arkadaşları "ATSIZ'ın yazıları atlıyı atından indiren cinstendir" der. Eğer Türkler bir örnek alacaksa ATSIZ'ı almaları yetecektir. Onun yarısı kadar kararlı ve Onun yarısı kadar Türkçü olsak Dünya çok farklı durumda olurdu. Tinin şad olsun Atam. Yılmadan yolunda olmaya devam edeceğiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
TEMUÇİN
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 3


« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2010, 19:59:40 »

Türkçülük denince akla ilk gelen isim.Türkçülüğün Piri.
Osmanlıyı öven sözleri ve yazılarından başka hatası yoktur.
Özellikle ermeni soylu Abdülhamit'e GökSultan demesi.
Bundan başka Türkçü ideoloji adına büyüklüğü ve yüceliği tartışmasız ve kuşku götürmezdir.
Türkçülüğü Ziya Gökalpten sonra sistemleştiren ve ırkçı bir temele oturtan yüce insandır.
Fakat Yusuf Akçura ve Ziya Gökalp de unutmamak gerek.
Şöyleki Osmanlı öncesi Türk tarihi bilinmezken Yusuf Akçura Milli devlet ve ''Milliyet adına tarihçiliği'' ilk dillendiren isim olarak kabul edilir.
Ziya Gökalp ve Yusuf Akçura Türk tarihçiliğinde ve sosyolojisinde Türkçülüğün ilk babalarıdır.
Atsız ise Türkçülüğü ırk-i temele oturtan fikir adamlarının en önemlisidir.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 05 Ekim 2010, 20:05:32 »

O'mu?
O benim dönüm noktam...

O'mu?
Hayatımdaki her şeyin değiştiren adam... Yarım asır öncesinden hayatıma şekil veren kişi...
Yaptığım bütün hataları unutturup, yapabileceğim bütün hatalardan beni kurtaran kişi... YOLBAŞÇIM, GÖK BİLGEM... İyiki Türk olarak doğdum dememde en büyük katkıya sahip kişi...
İlk Atsız okudugumda klasik BOZKURTLARIN ÖLÜMÜ'YLE başladığımda babama '' baba kim bu ATSIZ? dediğimde ''Oku kendini bul'' cevabını aldığımda pek umursamamıstım abartıyor sanmıştım ama babam az bile tarif etmiş... Eee babamın bile bu kadarıyla tarif ettiği bu ULU TÜRK'ü, GÖK BİLGE'yi bende anca bu kadar tarif edebilirim...


YOLUNDAN DÖNERSEM GÖK GİRSİN KIZIL ÇIKSIN...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt Asena
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 296« Yanıtla #7 : 05 Ekim 2010, 20:10:32 »

  
   Şerefli bir dava adamını anlatmaya ne kelimeler ne de zihnimizden kaleme alınacak iltifatlar ya da tasvirler yeter..

Türk'çe yaşamış, Türklük için savaş vermiş; mükemmel bir rehber, yol haritasıdır. Kısacası; Türkoğlu Türk, adam gibi adamdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Delinse yer, çökse gök yansa kül olsa dört yan,
Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan.
Yıldırımdan tipiden kasırgadan yılmayan,
Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz....

Hüseyin Nihal ATSIZ
Oğuz Han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 784« Yanıtla #8 : 05 Ekim 2010, 20:12:37 »

Atsız ata,  şu, o, bu değildir, Atsız ata inançtır, cesarettir, aşktır, yürektir, atsız ata bir dindir,  inanmış bir adamın dinidir. Bu din şunu der: Irkın için bedeni ve manevi şeylerden vazgeçeceksin, maneviyatın davandır, ruhun davandır, bedenin davan için kullanacağın bir araçtır,Atsız ata bunu yapmıştır. Atsız bir insan değildir bir düşünür hiç değildir onu bu kadar basite indirgeyemeyiz, atsız bir ruhtur bu ruha gönül verenlere  atsızcıdır,bu ruhlar eşi benzeri olmayan bir inançla kuşanmıştır. Bükülmez, eğilmez, erimez, vazgeçmez, savaşır, ölür, kalır ama inadına uğraşır. Şu sözümü unutmayın dava arkadaşlarım BİR ATSIZCI BİR ATSIZDIR bu budur kandaşlarım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkler düşmanın kaç kişi olduğunu değil, nerede olduğunu sorar!
Onbaşı Yamtar
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 446« Yanıtla #9 : 05 Ekim 2010, 20:19:50 »

Ailem Atatürkçüydü ve Atatürk'ün partisi olarak gördükleri CHP'ye oy verirlerdi. Ama ben hep ırkçıydım, çocukken bile ırkçıydım bazen MHP'li, oluyordum bazen nazi ama aslında hiçbiri olamıyordum, hep eksik yada hep fazlalık oluyordu.
 
1995 yılında 17 yaşındayken Bozkurtların Ölümü adlı şaheserini okudum sonrasında tüm eserlerini. Atsız, ben benim gibi milyonlarca genci sıkıştıkları fikir Ergenekonundan çıkaran Börteçine'dir. Atsız, Çiçi Yabgu'dur, Karamanoğlu Mehmet Beğ'dir, ilk ateşi yakan çin ordusuna yalınkılıç saldıran Kür Şad'dır...

Tanrı Dağı Atalar Otağı'nda bizi izliyor, kutlu tini gurur duysun Türkçülük hiç ölmeyecek Atsızcılar hep olacak ve birgün TURAN kurulacak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
Sayfa: [1] 2 3 ... 8
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.078 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.