Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

Hüseyin Nihal ATSIZ => ATSIZCA, ATSIZCILIK => Konuyu başlatan: mustafa66a üzerinde 12 Mayıs 2019, 15:36:57Konu Başlığı: TÜRKEŞ YAĞMUR ATSIZ TARAFINDAN VURULACAKTI !
Gönderen: mustafa66a üzerinde 12 Mayıs 2019, 15:36:57
Bu olay ilgimi çok çekti mutlaka bilen vardır.Bilmeyenler için;


Alpaslan Türkeş, az daha Nihal Atsız'ın oğlu Yağmur tarafından vurulacaktı. Türkeş'in esmer yüzünü yaşadığı şokun etkisiyle bembeyaz kesen ve tarihin akışını değiştirebilecek o anı Yağmur Atsız anlatıyor:

Türkeş'i nasıl vuracaktı?
'Yanılmıyorsam ikinci sınıfa başladığım yıldı. İstanbul'un o bitmek tükenmek bilmeyen, o namütenahi sonbaharlarından biriydi. Ekim ortaları olmalı. Soğukalgınlığına yakalandığım için okula gitmiyordum. Orayı sevdiğimi bildiklerinden beni cumbalı odadaki bir somyaya yatırmışlardı. Bir ara, başka konuklarla alt katta oturan Türkeş, annemle yukarı geldi. Hem bana 'merhaba' ve 'geçmiş olsun' demek, hem de yine hediye getirdiği bir oyuncak tabancayı vermek için... Hasta çocuklar bazen biraz şımarık olurlar. O ikindi üzeri benim de şımarıklığım üzerimdeydi. Oyuncak tabancaya iltifat etmeyerek Türkeş'in her zaman arka pantolon cebinde taşıdığı sahici tabancayı istedim. Ne hikmetse hiç silahsız dolaşmazdı. 1944 olayları boyunca hapishanede onca ay nasıl dayandı calib-i hayretdir...

Dediğim gibi, beni sevdiği için kırmadı. Çekti arka cebinden çıkardı, kabzadan da şarjörü sıyırdı aldı ve silahı bana uzattı.

Annem öyle şeylerden hoşlanmazdı. 'Aman, Türkeş...' dedi... Taa o zamandan beri aile çevresinde bile kendisine önadıyla 'Alparslan' diye hitab eden pek olmazdı. Nedense herkes 'Türkeş' derdi. Tıpkı 'Atsız'a da aşağı yukarı herkesin hep 'Atsız' demesi, kimsenin 'Nihal' adına ”tibar etmemesi gibi...

'Aman Türkeş!..'

ANNEM 'Aman, Türkeş, dedi, ne olur, çocuğun eline silah vermeyin! Bir kaza maza olur...' Ama Türkeş aldırmadı ve 'Hanımefendi, end”şe etmeyin! Bakınız, şarjörü çekip aldım. Silah boş...' diye Annemi yatışdırdı.

Ben hayatımdan memnundum. Galiba ömrümde ilk defa elime aldığım sahici bir tabanca ile sağa-sola nişan alıyor ve mütemadiyen tetik düşürüyordum. Bir iki el anneme ateş etdim. Sonra namlıyı Türkeş'e doğrultup ona ateş etmeğe başladım. Tabancanın emniyet mandalı da kapalı olduğundan tabii doğru dürüst tetik düşüremiyor, sadece tetiğe basıyordum. Ama artık annem iyiden iyiye telaşlanmışdı. 'Türkeş, çok rica ediyorum. Alın şu silahı çocuğun elinden!' diye üsteledi.

Türkeş'in yine de pek oralı olacağı yokdu ama bu 'kadın dırdırı'na son vermek için herhalde kalktı, yanıma geldi ve silahı elimden aldı. Sonra da gülümseyerek anneme döndü ve emniyet mandalını açdıkdan sonra 'Hanımefendi, bakınız, silah boş!' sözleriyle arkadan çekerek namlı mekanizmasını şakırdatdı...

Ve namlıya sürülü son mermi fırlayıp halının üzerine yuvarlandı...

Tanımış olanlar bilirler, Türkeş bayağı esmer bir adamdı. Ben ömrümde o kadar koyu çehreli bir insanın bir anda öylesine kireç gibi kesildiğini ilk ve son bir kez o sarahatle orada gördüm.

Bir daha tabancasını-mabancasını vermedi. Zaten ben de istemedim...'


Konu Başlığı: Ynt: TÜRKEŞ YAĞMUR ATSIZ TARAFINDAN VURULACAKTI !
Gönderen: Motun Yabgu üzerinde 12 Mayıs 2019, 16:41:21
Her silahla değil ama tabanca ile oyun oynamak en büyük ahmaklıklardan biridir.
Tamam balalarımız silahlardan korkmasın,
Silahlara alışsınlar,
Hatta zaman zaman talim dr yaptırmak icap eder.
Ancak tabanca gibi üzerinde yetişkinlerin bile hakimiysek
kurmakta zorlandığı, mekanik hatası bol bir silah,
hangi akılla küçük Balanın eline verilir ki?


Konu Başlığı: Ynt: TÜRKEŞ YAĞMUR ATSIZ TARAFINDAN VURULACAKTI !
Gönderen: BOZDOĞAN BEY üzerinde 24 Şubat 2020, 20:39:08
Silah oyuncak değildir. Sakın ha kandaşlar!