Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

Hüseyin Nihal ATSIZ => ATSIZCA, ATSIZCILIK => Konuyu başlatan: ALBASTI üzerinde 11 Mart 2017, 13:33:07Konu Başlığı: Türkçülük
Gönderen: ALBASTI üzerinde 11 Mart 2017, 13:33:07
Türkçülük
  Türk uruğunun her zaman lider konumda konuşlanmasını dilemek ülküsüdür. Türkçülüğün 19. YY ‘ da gündeme  geldiği düşünülse de faal olarak 3 Mayıs 1944 günü Hüseyin Nihal ATSIZ ‘ ın Türkçülük davasından yargılanmasının ardından, yüce Türk milletinin bir ülkü uğruna birleşmesinin sonucunda faal olarak ortaya çıkmıştır.
  Türkçülük Yusuf AKÇURA ve Ziya GÖKALP ile fikirsel bazda yüce Türk milletine sunulmuşsa da eylemsel olarak edebiyatçı , mümtaz Türk tarihçisi , büyük romancı Hüseyin Nihal ATSIZ adlı Türkçülüğün önderi tarafından eyleme dökülmüştür.
 Türkçülük geneli kapsasa da bireysel olarak güdülen bir ülkülemdir. Türkçülük aslen bir ülküdür , bu ülküyü güden kişi aslı olan Türk anne ve babadan doğmalıdır.


Konu Başlığı: Ynt: Türkçülük
Gönderen: Bozkurt58 üzerinde 11 Mart 2017, 18:05:28
Türkçü, devletini, kendisinden olan birinin yönetmesini diler. Türk töresine bağlı olmayan devleti, Türk devleti olarak nitelendirmez.

Türkçü, kendi milletini sever, aşırıya kaçmayan hiçbir kandaşını incitmez. Türk ırkını en üstün ırk olarak kabul eder. Hayatını Türklüğe adar. Türklüğü yüceltmek için yaşar. Bilgili olmak zorundadır. Atsız'ı kendine rehber edinir. Atsızcıdır.

Kimsenin ona liderlik etmesini beklemez. Yapılacak bir iş varsa kendisi en önde gider.