Atsızcılık! ( Üyelerden Toplu Makaleler )
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Temmuz 2020, 03:44:08


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Atsızcılık! ( Üyelerden Toplu Makaleler )  (Okunma Sayısı 56077 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« : 06 Ekim 2010, 19:07:15 »

Atsızcı Güç,

 Engellenemez!turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2010, 19:10:19 »

Atsızcı Türkçülük ve İmitasyonları!

Karpuz kadar kafası olup, çekirdeği kadar beyni olmayan, küfürün dik alâsını edip; pişkin, pişkin beyefendi taklidi yaparak kenara çekilenlerin tavrı, kuşku yok ki; pişkinliktir, arsızlıktır. Güya, kendileri sütten çıkmış ak kaşık, ''Birleşelim'' diyen bütün Türkçü oluşumlar küfürbaz ve sanal... Halbuki; içkiyi ağızları ile içmeyi bilmediklerine kanaat getirdiğimizden, erdemli davranarak kutsallarımıza dil uzatılmasına kadar içimize attık! Atsız'dan aldığımız feyz ile ''Türkçü, ülküdaşları ile olacak bir geçimsizliğin ülküye zarar getireceğini bilir.'' düşüncemizi; muhatapların Türkçü olmadığına kanaat edip, ''Atsızcı'' Türkçülüğü de kabullenmemeleri sebebi ile bir kenara koyarak hak edilen dil ve şiddetle cevap verdik!

İçkiyi ağzı ile içmeyenlerin tavrından doğan olumsuzlukların müsebbibi; karpuz kadar kafaları olmasına rağmen çekirdeği kadar beyin taşımayan, kutlu davaları ajite ederek derneklerde bedava çay içmekten öteye geçememiş kişilerdir.

Türk'ün ahlak ve faziletinde olması gereken mütevaziliğin zerresini üzerlerinde taşımayıp, habire kimseyi beğenmeyip böbürlenenenlerin adına faaliyet ve icraat dedikleri, bize göre; Türkçülük adına rezalet olan işler, aklı başında bir Türkçünün zaten kabul edip meyledeceği türden değildir.

Fotokopi müsveddelerinden oluşan A4 kağıdında ki kutlu isimlerin resimleri ve sözlerini çöp tenekelerine yapıştırmak, bizlere göre; saygısızlık ve terbiyesizliktir. Keza; ''iştir kişinin ayinesi'', iade ediyoruz ''söz sahibine aittir'' ''Çakallıktır''

Uluğ bilge Atsız'ı kartvizit edinerek; ''Atsızcı'' tanımlamasından ve Atsız'ın çizgilerini çizdiği Türkçülük'den rahatsızlık duymak; riyakarlık, ikiyüzlülüktür.

Türkçülük ülkülemine heves edip yüzlerine gözlerine bulaştırmak sureti ile kutlu ülkülemi yanlış tanıtan kişilerin kıt bilgilerinden kaynaklı bilmediği bir şey var ki; Türkçülük, Atsız'dan öncede vardı. Lakin; Türkçülük, kimliğini Atsız ile bulmuştur. Türkçülüğe hizmeti geçmiş bütün uluların tamamlayıcısıdır Atsız! O ki; kendisinden resmini isteyenlere; ''Size, Ziya Gökalp'in resmini gönderiyorum, biz bu ülküleme onlar kadar ne hizmet edebilmişiz ki'' diyecek kadar mütevazi bir çınardır. Oysa bizler biliyoruz ki; Türkçülük bir ağaç ise hizmeti geçen ulular o ağacın görkemli bir dalı, Atsız ise heybetli gövdesidir!

Türkçülük; kişilerin, bütün olgu ve değerlerin üstünde kutlu bir ülkülemdir. Lakin, tanımlamada hatları ve çizgileri belli, tamamlayıcılığı şüpheye mahal kalmayacak derece de net olan Atsız'ın Türkçülüğü, biat edilmiş Türkçülüğün hatlarını belirtmek anlamında ''Atsızcı Türkçülük'' olarak kullanılması; son derece yerinde ve olağandır. Atsızcı: uluğ bilgenin sözlerinde vurgu yaptığı gibi: ''Türkçü, Türk soyunun üstünlüğüne inanmış olan kimsedir.'' fikriyatına biat eden kişidir.  Yani, ''Atsızcı olmayan, Türkçü olamaz mı'' ukalalığında bulunanlara verilecek tek cevap, Türk soyunun/ırkının üstünlüğünü oturup çizemiyorsa; kocaman ''HAYIR''dır.

Türkçü, Türk'den olur. Her Türkçüyüm diyen de her Atsızcıyım diyen de Türkçü olmaz. Türk'ün ahlak, fazilet ve kişilik erdemlerini üzerinde barındırmayan kişiden Türkçü olmaz. Kişisel, şahsi hırslarının esiri olup akla hayale gelmeyen benzetmelerde bulunup bir çok kişinin beyninde soru işareti oluşturmak sureti ile fitne fesat tohumları eken kişiler, Türklüğün erdem ve faziletlerinden nasiplenmediği için Türkçü falan değillerdir. Elinin yetmediği, sesinin gitmediğinin kutsallarına hele ki, namusuna dil uzatanlar, Türk'ün mertliğinden nasiplerini almadıklarından olsa gerek Türk oldukları şüpheli olduğu için nazarımızda Türkçülük iddiları da boş ve ''sinek'' vızıltısıdır.

Etrafında 10-15 tane temiz, Türkçülüğe hevesli genci görünce kendisine ''kağanlık'' kuranlar,  üzerlerinde ki postu çekip alan Atsızcı Türkçülerin varlığı karşısında çırpınmakta, çırpındıkça da batmaktadırlar. Kutlu ülkülemi şahsi ego ve kişisel menfaatleri için kullanan kişilerin bunlar son çırpınışlarıdır. Keza; ''Türkçülük, yükselmek için değil, yükseltmek içindir.'' diyen Atsız Ata'nın belirttiği ülküye eren her kişi ve oluşum, kapılarını birer birer yüzlerine vakti zamanı gelince çarpacaktır.


Temelini Atsız Türkçülüğünden almayan, harcını Türk'ün ahlak, fazilet ve erdemlerinden karmayan oluşumların ömrü, akşamdan sabaha kadardır. Keza, muhteviyatı ve şekli şemali belli olmayanlar, iskambilden kuleler, kumdan kaleler misali yıkılmaya mahkumdur!  Atsızcılığa burun kıvırıp ''Özgün Türkçülük'' gibi sentezden harmanlanmış ne idüğü belirsiz söylemler ile ortaya çıkanların tek muhatapları olur, o da Türkçülüğe verdikleri zarar sebebi ile hasımları olarak her zaman karşılarına çıkacak olan Atsızcı Türkçü Turancılar'dır.

Utanmadan pişkin bir eda ile bugün ahlak timsali kesilenler bilsinler ki; fitne, fesat ve iftiralarında boğulacaklardır. Atsızcı Türkçü Turancılar'ın vakur duruşunun asaletinden olduğunu, kutlu ülküleme ve hizmeti geçenlere dil uzatıldığında Atsız'ın çerileri tarafından kutsalları ile beraber her zaman ayaklar altına alınacaklarını unutmasınlar!


Nejdet Sançar'ın ''Türk'ü sevdim, seveceğim. Ama bunun sonunda ızdıraplar varmış, felaketler varmış, hatta karşılaşılacak türlü kahpelikler doluymuş. Hepsi kabul!'' sözlerini yüreğinde samimiyetle taşıyan Atsızcı Türkçülüğü şiar edinmiş bütün Türk evlatları ile elbet birgün yolumuz aynı safta kesişecek, omuz omuza kutlu dileğe yürüyeceğiz. Fakat fitne, fesat ve iftiraları ile egolarına hizmet eden, Türk'ün ahlak, fazilet ve kişilik erdemlerini mayasında bulundurmayan, ''Özgün Türkçülük'' adı altında sentezi Türkçülüğe yamamaya çalışan ahlaksızlarla Asla!

Mücadelemiz, Atalarımızın bıraktığı binlerce yıllık şan ve şeref dolu mazimizin damgasını, atî'ye vurana kadardır!

Türk Irkı Sağolsun!

Oğuz Şad/06.10.2010 Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
turatbek_aytmatov
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« Yanıtla #2 : 06 Ekim 2010, 19:30:20 »

Türkçülük geçtiğimiz yüzyıldaki gibi Fransız Milliyetçiliği, Germanya (Alman) Nazizmi ya da İtalyan Mussolini Faşizmi gibi 100-150 yıllık geçmişi olan bir fikir akımı, düşünce sistemi değil, tersine geçmişi M.Ö. kadar uzanan bir kalıtsal şifrelemedir. Bunu saf kan olan her Türk kanında taşır.
Gerek Motun (Me- Te) Kağan'ın Türk Soyunun erlerinden oluşturduğu onluk askeri sisteme tabi Ulu Hun Kağanlığı, gerekse 40 çeri ile Kitay (Çin) sarayını basan ve çerileri ile uçmağa varan devrimci Kürşat Başbuğumuz hep bu şifre ile yani kanlarından gelen Türkçülük ile savaşmışlar, bu uğurda canlarını ve mallarını yitirmişler ama soylarından gelen asalet , onur ve iye oldukları topraklarını yitirmemişler, yitirseler bile tutsaklığı kabul etmeyerek ayaklanmışlardır. Ta ki bu millet 600 yıl önce samimi bir Türkmen obasının kurduğu Osmanlı(Özü Od-Manlı) Devleti arap - fars etkisi altına girene kadar. Öyle ki daha o zamanın Anadolu beylikleri bile Osmanlıyı Türklük ve Türkçecilik konusunda uyarırken (Karamanoğlu Mehmet Beğ) Osmanlı inadına araplaşmaya devam etmiş, o yüce Türk askerlerini ordudan lağvedip yerlerine rum devşirmesi müslümanları sarayda ve orduda göreve getirmiştir. İşte bu andan itibaren o imparatorluk çöküş dönemine girmiştir. Ta ki son yüzyılda bazı düşünce adamları eski özümüze dönmenin zamanının geldiğini anlayana kadar. Başta Ziya Gökalp  olmak üzere Yusuf Akçura, İsmail Gaspıralı, Mustafa Şokay (Kazak Türkü) Zeki Velidi Togan (Tatar Türkü) büyük düşünürlerimiz, binlerce yıllık soyumuzdan gelen şifreleri yeniden açığa çıkartıp, bunun manifestosunu yazmışlardır. Başbuğ Atatürk ve Ulu Yolbaşçımız Nihal Atsız Beyefendi ise son noktayı koyarak Türk Ülküsü kitabı ile Türkçülüğün iman esaslarını hazır hale sokmuşlardır. Biz Türkçüler ise kayıtsız ve koşulsuz tabi ki akıl ışığında bunları kabul ederek ve uygulamaya sokarak Türkçülüğümüzü yaşayabiliriz.

Hülasa;
BAŞBUĞU ATATÜRK YOLBAŞÇISI ATSIZ OLMAYANDAN TÜRKÇÜ OLMAZ OLAMAZ!!!
ONLARIN YOLUNDAN AYRILIRSAK KÖK KİRSİN KIZIL ÇIKSIN!!!
TANRI TÜRKÜ KORUSUN!!!


TURATBEK AYTMATOV 6 EKİM 2010
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 06 Ekim 2010, 20:36:44 »

Video paylaşım sitelerinde Türkçülük-Turancılık üzerine izletiler izlerdim; ama izletilerden bazıları  dikkatimi çekti. O izletilerde bir adam vardı ve ben kendi kendime " bu adam kim?" derdim. Bir süre sonra başka izletilerde görmeye başladığımda da yüzümde tebessüm olurdu. Sonra adını öğrendim ve biraz araştırmaya başladım. Eserlerini, makalelerini, vasiyetini okudum. Özellikle makaleleri çok hoşuma gitmişti. Kendisi hakkında  söylenenleri okudum ve çoğu insanın küfür ettiğini, hakaret ettiğini gördüm, ama ben hiç birine aldırmadım; çünkü Atsız doğruları söylüyordu ve gerçekçiydi.

Kimdir bu Atsız?

Atsız'ı sağdan soldan bilgilerle tanımaya çalışmak cahilliktir. Onu tanımanız için eserlerini ve makalaelerini okumalısınız. Onu her okuduğunuzda gerçeklere ve hakikatlere bir o kadar  daha yaklaşacaksınız. Ben yinede sizlere azda olsa Atsız hakkında düşüncelerimi yazacağım.
Atsız, sadece Türklük için çalışan, ömrünü  Türkçülüğe adamış biridir. Atsız öyle bir Türkçüdür ki  asla bazıları gibi dini siyasete alet etmemiştir. Eğer etseydi şu an Hüseyin Feyzullah yerine onun adı daha çok konuşulurdu. Atsız Türkçülüğün önüne asla bir şey getirmemiştir. Onun için önemli olan Türkçülüktür, kişinin Türk olmasıdır. O başına gelen zorluklara rağmen bu yoldan dönmemiştir. Atsız'ı gerçek bir Türkçüdür çünkü; yabancı kaynaklı hiçbir fikri benimsemeğe tenezzül etmeyecek kadar millî şuur ve gurura malik bir Türk'tür.

Atsız'ı okudukça bazı bilgilerimin eksik olduğununun farkına varmıştım. Atsız katıksız bir Türk ırkçısıydı. Onu tanıdıktan sonra, etrafımdakilere anlattığımda kimse bir şey anlamıyordu; çünkü onu tanımıyorlardı! Böyle bir şahsiyeti okullarda anlatmazlarsa doğal olarak kimse araştırmaz, tanımaz. Ne yazık ki komunist Nazım Hikmet'i herkes bilirdi. Son olarak, Atsız Türk için çalışan, asla taviz vermeyen, toplumun önemli konularına değinen ve sözünü esirgemeyen bozkurt soylu bir Türk'tür. Atsız bir güneştir, bizde o güneşin ışıklarıyız ve o güneşin ışıkları bütün Turan'ı aydınlatacaktır.

Esenlikle...

Gümüş Kurt 6 Ekim 2010
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt Asena
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 296« Yanıtla #4 : 06 Ekim 2010, 21:16:11 »

                                                  ATSIZCI TÜRKÇÜLÜK SEVDASI

   Türklük sevdası denildiği vakit akla ilk gelmesi gereken kişi, Nihal Atsız’dır. Çünkü, sevda demek: uğruna göze alınamayacak hiçbir şeyin olmaması demektir. Sevda demek: sevdalandığın şeyle nefes alıp vermek demektir. Sevda demek: ölmektense, sevdan için yaşamayı seçmek demektir..
 
    Nihal Atsız’ın Türklük sevdası da işte tam olarak böyle bir şeydir. Ömrü boyunca aldığı her nefesi Türk diyerek vermiş, Türklük dışında kalan her şeyi 2.plana itmiş, ben Türk’üm derken Türklüğü bütün ruhuyla hissetmiş yüce bir şahsiyet, Türk Ulusu’nun her zaman ve her koşulda minnet duyması gerektiği ulu bir Bozkurttur. Bütün hayatını Türklüğe hizmet ederek geçirmiş olan Atsız Ata’nın yazdığı şiirleri, kitapları, makaleleri okuyup da onun bir Türk sevdalısı olduğunu anlamayan, Türklüğünden gurur duymayan, iyi ki Türk olarak doğmuşum demeyen var mıdır şu hayatta? Varsa bile bu kişinin akıl sağlığından şüphe etmemek olanaksızdır..  Çünkü; Atsız Ata’nın kaleme aldığı her yazıda buram buram Türklük kokar. Türk oluşunun getirdiği farklılığı bilmeyen bir insan bile, onun yazılarını okumaya başladığı andan itibaren, özgüven sahibi olur, hayatı farklı algılamaya başlar. O andan itibaren bilir ki Atsızcı Türkçülük; bir yaşam biçimi, hayatı sorgulayış şeklidir. Kimin ne yaptığıyla ilgilenmektense kendi önüne bakmaktır. Kendinden olmayanın güneşinde aydınlanmaktansa kendi karanlığında boğulmaktır. Yani, Türklüğünü hissetmektir.

   Biliriz ki bir insan diliyle istediği kadar ben Atsızcıyım desin fakat onu içerisinde hissetmediği, hareketleriyle göstermediği ve ruhunda çaşıtlık barındırdığı müddetçe Atsızcı olamaz. Ancak kendi çapında takılır. O bit kadar beyniyle etrafındakileri kandırdığını sanar. Bilmez ki Atsızcı Türkçü, gerçek mana da Türkçü olmayanları gözünden tanıyıp kalbini okur. Bilmez ki bu sevda dilden önce bilek ve yürek işidir. Bu yüzden hiç kimse yüreğinde hissetmediği müddetçe ben Atsızcıyım demesin. Yoksa diğer yağıların olduğu gibi dilde Atsızcı yürekte at hırsızı olan riyakarların sonu da gerçek Atsız Türkçüleri’nin elinden olur.

  Yani kısacası Atsız Atayla şahlanan, dönüm noktasına gelen Türkçülük; bu işi gerçekten istemediği halde sırf yılanlık olsun diye elini taşın altına sokmaya çalışanları böcek gibi ezecek kadar acımasız, yürekten hissedip gönül verenleri yüceltecek kadar kutsal bir davadır.


                              NE MUTLU TÜRK DOĞANA, NE MUTLU ATSIZCI TÜRKÇÜLÜK SEVDALISINA!
                                          
 

 


                                                                                                                              BOZKURT ASENA
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Delinse yer, çökse gök yansa kül olsa dört yan,
Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan.
Yıldırımdan tipiden kasırgadan yılmayan,
Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz....

Hüseyin Nihal ATSIZ
Tanrının Kılıcı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 233« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2010, 21:16:24 »

Türkçülük Atsızcılık demektir, gerisi teferruattır. Türk milletinin varlığını tehtide varacak şekilde her tarafı düşman tarafından çevrilmiş olmasının bir benzeri de Atsızcı fikre uygulanmakta olup bunların bertaraf edilmesini üstlenen yapı ise turkcuturanci.com'dur.

Sağda solda kendisini Atsızın fikirlerini savunan kişi zanneden, kafasını kuma gömüp kıçını ortalığa salıveren, Türklük ile tanışmamış, atalarının gayrılığından kendisininde pay aldığını düşününce içinden yerin dibine batmak gelen fakat bu dürtüsünü Türkçülüğün yaratıcısı olan Yüce Atsızın ismine sarılmakta görenlerinde karşısında turkcuturanci.com vardır.

Türk milletinin, Türklük ruhunun açığa çıkması ve Türk gençlerinin bu ruh üzerinden hareketini yapmasını sağlayan güç Atsızdır. Daha düne kadar Atsızın fikirlerinin gericilik olduğunu söylemekten kendilerini geri görmeyen, bu fikre sahip olan Türklerin kendilerinin düşmanı olduğunu belirten cahil cühela ve bilimum Atsız düşmanını ile Entel dantel Türkçü geçinenlerin  karşısında turkcuturanci.com vardır.

Sanaldan bir türlü çıkamayan, yüzünü göstermekten hicap duyarak saklanan, Atsızcıların içerisine sızarak laf getirip götüren çaşıtların, Türkçülüğü kullanarak her yerde Türkçüye yakışmayan hal ve hareketlerde bulunan, Atsızcı gençliğe dil uzatan ve Atsız atanın ululuğuna dil uzatanların karşısında turkcuturanci.com vardır.

Biz Atsızcılarız, Türkçülüğün yılmayan bekçileriyiz, Türkçülük Atsızcılıktır.


Tanrının Kılıcı 06 Ekim 2010  www.turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TANRININ KILICI
ATSIZCI
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 06 Ekim 2010, 21:40:22 »

Nihal Atsız ve Atsızcılık

Atsız bütün hayatını Türk milletinin varlığına harcamış, Türklük için yapılması gereken ne varsa, ne getirip, ne götüreceğinin hesabını yapmadan hayata geçirmiş bir Bozkurt soyludur.

Türk milletinin ruhunun derinliklerine inip oralardan esintileri gün yüzüne çıkarabilen tek insandır Atsız, Yazdığı Türklük ruhunu galeyana getiren romanları ile Türk çocuklarının bilinçlenmesini sağlayan, onları Türklüğün yörüngesine sokan Atsız romanları, bütün Türklerin başucu kitapları olarak yerlerini almıştır.

Türk milletinin gelmiş geçmiş bütün iç ve dış sorunlarını gündeme getiren makaleleri bundan neredeyse 50, 60 yıl önce yazılmasına rağmen hala geçerliliğini korumakta ve bütün Türklerin geçmişlerinde ne oldukları bilgilerine ulaşması ile gelecekte ne olacakları hakkındaki bilgilendirmeler şimdilerde bizim yol gösterenimizdir. Atsız ata Türkçülüğün yolbaşısıdır.

Atsız, kan hücrelerindeki atarların etkisi ile hayatını kendi isteği gibi yaşamış fakat çevresi bunun etkisini tam tersi olarak, madden ve manen zarar görerek kapatmıştır. Türk aile yapısına çok önem veren Bozkurt, kendi verdiği savaşta devletin ilgili yapılarının karşısında olması nedeniyle il, il dolaştırılarak veya görevli olduğu işten men edilerek, Türkçülük davasından uzaklaştırılmak istendikçe kendisini dahada azimlendirerek muhteşem bir başkaldırı ile davasının adamı olmuştur. Ailesi ile kopuk yaşamasına rağmen kendisi Türk milletinin bekası için her şeyi göze almış yiğit bir Alp'tir.

Kendisinden önce ki Türkçü fikirlerin sahiplerinin tamamının fikir bazında dahi hafif kalan düşünce yapısı ile Atsızın eylem türündeki yapısının karşılaştırılması her halükarda mümkün olamaz. Türkçülük fikrinin eylem yapısı Atsızcı düşüncenindir, Atsızcılıkta buradan gelmekte, Atsızcı demek Türkçü eylemci demekle bir olup, bu düşüncenin yılmaz savunuculuğunu yapandır, ATSIZCI.

H. N. Atsızı anlamak Atsızcı olmaktan geçer, Atsızın yolundan giden bu insanlar fikir bazında olduğu gibi eylem olarak ta, kendilerine misyon olarak ta, kendilerinin bir tabusu olarak gördükleri Atsızın çizdiği yolu şeçmişlerdir. Türkçülük düşüncesinin gelişip, güçlenmesi için varlığının şart olduğu bu düşünce yapısındaki Bozkurtların varlığı her daim olacağından, Türk milletininde geleceğinin garantisi olmaları bakımından endişe vermez bir güç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Atsızcıların içte ve dışta uğrularla verdiği savaşımın göstergesi şimdilerde Türkçülüğün bir çığ şeklinde büyümesine yol açan ana etken madde olduğunu gören Türk düşmanlarının ilk hedefe koyduğu bu yiğitler oluşumunu bertaraf etme planları her atılımlarında neticesiz kalmakta, her yaptıkları ellerinde patlamaktadır. Buda göstermektedir ki Atsızcılar Atsızcı düşüncenin yılmayan savunucuları ve bu yolun yılmayan çerileridir, Türkçülük Atsızcılık demektir, Atsızdan önce olan Türkçülüğün ha varlığı, ha yokluğu belli olmayan çizgisi Atsız atanın güneşi ile ortaya çıktığından karanlıkta kalanlar okunulması gereken yapıtlar olsada gerçek olan Atsızın fikirleridir.


Ulu Atamız olan Atsıza gönülden bağlılığımızın Acun var oldukça süreceğini, onun fikirlerinin amansız takipçisi olacağımızı, Atsızın yolundan milim sapmadan canımızla ve vucudumuzdaki tüm hücrelerle birlikte Atsızcı Türkçülük yapacağımızı, genç Bozkurtlarımıza, şimdiye kadar onu duymamış olan kocamış Bozkurtlarımıza ve bundan sonra yeni doğan Bozkurtlarımıza bu davayı ulaştıracağımızı Uçmağ uğruna yapacağımızı biz biliyoruz.

Tanrı Türkü Korusun, Ne Mutlı Türk Doğana


yürekli-kam 06 Ekim 2010  Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Oğuz Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 784« Yanıtla #7 : 06 Ekim 2010, 21:58:57 »

Atsız olmasaydı..

Kandaşla,r Türçülük ülküleminde bir çok yazar, düşünür, siyasetçi, asker, devlet lideri ve birçok önemli makam ve kişinin emeği geçmiş; çok eski bir davadır. Şimdi bu bayrağı son kaldıran kişi Atsız Ata'dır. Peki nedir diğerlerinden farkı? Atsız Ata bu davaya tam bir mana kazandırmış ve son kuralları eklemiştir. Bu kurallar, bir kültür haline gelmiştir ve değiştirilemez bir düşünce olmuştur. Konuyu açacak olursak, bugün hiç kimse çıkıpta kafasına göre 'Özgün Türkçülük' yapamaz. Çünkü; bu soytarılıktan başka bir şey değildir. Türkçülük diğer davalar gibi sağa sola çekiştirilemez ve yeni şeyler çıkartılamaz; yoruma açık değildir. Özellikle Atsız Ata'nın bu duruma katkısı çok büyüktür. Tam manayı kazandırmıştır. Bugün hiç bir babayiğit çıkıpta Atsız'ı kabul etmeden bu davayı yapamaz. Çünkü; artık bu dava Atsızla bütünleşmiştir. Onun makaleleriyle yoğrulmuş, tanınmış bir ülkülemdir. Atsız Atamız bu kuşağa bu davayı taşıyan, öğretten bir Bozkurttur. Türkçülük birçok iftira sonucu çökertilmeye çalışılırken ve bu çağdaşlık adı altında yapılırken, çakal suratlı kimseler buna alkış tutarken, işte o Bozkurt çıktı geldi. Adeta can verdi bu davaya ve bu kuşağa kadar getirdi. İşte Atsız budur. O atalarının kutlu oğludur. Bizim de kutlu Atamız.

Peki ya o Bozkurt olmasaydı?

Biz kanımızdan olmayan kaypaklara başbuğ derdik.
Dava bize kadar büyük ihtimal ulaşamazdı.
Biz hem uğraş verip, hem mert olmayı nereden bilecektik?
Türkçülüğe son manasını kim katacaktı?
Biz sevmeyi, dava uğruna savaşmayı nereden bilecektik?
O olmasaydı tarih son delisini nereden tanıyacaktı?
Sorarım size, benim gibi 16 yaşında bir Türk çocuğu. Kür Şad Atayı nereden okuyacaktı, İlterişi kimin kitaplarında yad edecekti?


Ben çocuklarıma şunu öğreteceğim kandaşlarım; ben bir Bozkurt tanıdım, ben bir bozkurt tanıdım o Bozkurt Türk gençliği çakalların eline düşmesin diye bir kere geldiği şu acunu hiç umursamadı. Bazıları gibi cüzdanı doluda gezmedi maddiyat yoktu onun için. Varı yoğu, uğraşı, çabası, davası, aşkı bizlerdik. O başardı, ulaştırdı. Mahkemeye giderken yüzlerce gencin gönlüne koyduğu aşkı birebir gördüğünde, gönlünde bir garip duyu oldu ve o gülemeyen dudakları bir tebessüm etti. Bunları yapan Bozkurt Atsızdı.

Bozkırın Oğlu

Ey Atsız verdiğin uğraş.
Bozkurtlar oldu sana yoldaş.
Çakal maskeli sözde çağdaş.
Piçler atamadı sen ile aşık.

Ey Atsız Kür Şad'ın gururu.
İlterişin kutlu oğlu.
Atillanın bozkurdu.
Yücelerden yüce bozkırın oğlu.

Oğuz gördü sende Kür Şad'ı.
Sende tanıdı kır atı.
Uğruna aksın ozanların kanı.
Ey atsız bozkırın şadı.


Salih Oğuzhan Zülfe                    
TÜRKÇÜ TURANCI.COM
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkler düşmanın kaç kişi olduğunu değil, nerede olduğunu sorar!
ARPAD
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 06 Ekim 2010, 22:21:57 »

 Büyük Türkçü Ziya Gökalp'in uçmağa varması ve 1931 yılında Türk Ocaklarının kapatılmasından sonra,ülkemizde Türkçülüğü yaşatan ve bugüne ulaşmasını sağlayan,ardından onbinlerin koştuğu Uluğ Bilge Atsız olmuştur.Türklüğün anayurdu olan Orta Asyadan günümüze kadar erişen Türklüğü ve bunun paralelinde Türkçülüğü şahlandırıp eşsiz bir ülkü haline getiren gene Büyük Uluğ Türkçü Atsız olmuştur.
  Atsız Ata Türkçülüğün tartışılmaz yolbaşçısıdır.Biat etmeyenden Türkçü olmaz.Atsızcı olmadığı halde !! "En büyük Türkçü benim" hastalığına tutulanların kendilerini ne kadar komik duruma düşürdüklerini hepimiz zaman zaman görüyoruz..Bilinmelidir ki Türkçülük Atsızcılıkla özdeşleşmiş ve içiçe geçmiştir..Tersini söylemek abesle iştigaldir.
  "Türkçüler, dayanışmalı yaşamaya mecburdur. Dayanışma, az kuvvetle çok iş görmenin tek ve değişmez çaresidir. Dayanışma olmayan yerde, için için bir çekişme var demektir."Şu an Atsız Ata'nın belirttiği doğrultuda dayanışmalı yaşama geçmiş bulunuyoruz.Artık hedef Türkçü Dünya Görüşünü egemen kılmak için omuz omuza ve canla başla çalışmak;Türkiyemizin her karış toprağını fikriyatımızla adeta bir koza gibi örmektir..

TTKvY
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #9 : 06 Ekim 2010, 23:38:44 »

Hüseyin Nihal Atsız�ı tanımadan, düşüncelerini benimsemeden Türkçü olunmaz, olunamaz. Neden mi? Atsız Türkçülüğün babaları sayılan Ziya Gökalp�ten, Yusuf Akçuralı�dan, İsmail Gaspıralı�dan aldığı bayrağı bir ileri seviyeye taşımış bu günkü Türkçülük hareketini ortaya koymuştur. Peki, nedir bu Türkçülük? Bazılarının sandığı gibi faşizm, Nazizm gibi dışarıdan gelme bir fikir değil bizzat Türklerin geninde bulunan, kendi soyundan olanı karşılıksız sevmektir. Kendi ırkından olanı en yükseğe taşımaktır, taşımaya çalışmaktır. Taşırken altta kalıp ezileceğini bile bile bu uğurda çarpışmaktır ki kendisi yok olsa bile taşımaya çalıştığı kişi yükseğe gelsin uğraşları boşa çıkmasın. Bunun en güzel örneği Kürşad�tır. Kürşad bilmiyor muydu 40 kişi ile saray basılmayacağını? Öleceğini bile bile gitti uçmağa vardı, ancak Çin�in gözü korkmuştu ve bu korkuyla Türk kaanı serbest kalmıştı. İşte anlatmaya çalıştığım budur.

Yolbaşçımız Atsız�da çağdaş Kürşad�tır.  İşinden olacağını bile bile, ailesinden ayrı kalacağını bile bile, hapis yatacağını bile bile yanlış olanları eleştirmiştir, hem de keskin bir dille. Atlıyı atından indirecek, taşa söylense taşı yerinden kaldıracak bir şekilde.
Şimdi eminim �neden bu kadar yazıyorsun zaten bunları biliyoruz� diyorsunuzdur. Bilmediğiniz veya dikkat etmediğiniz şeyler var. Yurdum, cemaatler ve kendini �dünya jandarması� olarak nitelendiren bir ülke ve bu ülkenin şakşakçıları tarafından yönetilirken, bizlere düşen birbirimizi sırtlayıp en yükseğe hep beraber çıkmaya çalışmaktır. Ben herkesin sırtına basıp en üstte olayım altta kalanın canı çıksın diye düşünme zamanı değildir. Böyle yaparak bir yerlere geleceğini zannetmek aptallıktır, ahmaklıktır! Böyle yapan insanlar ya çabuk unutulur, ya da çok kötü bir biçimde anılır. Kürşad neden 2000 yıldır hatırlanıyor? Çünkü yapmaya çalıştığı ırkı içindi, kendisi için değil.
 Peki, Atsız neden hala baş tacımız? Çünkü yapmaya çalıştığı yine ırkı içindi. Atsızda her zaman hatırlanmalıyım şeklinde bir düşünceye kapılmamıştır. Eğer öyle olsa idi mutlaka ya birilerine yaltaklanırdı ya da mutlaka yazı ve eserlerinde bir tarafa karşı cephe alırdı. Ama Atsız her zaman doğrucu olmuş, yanlışın üzerine gitmiş yanlışı düzeltmeye çalışmış ve bu konuda da asla geri adım atmamıştır. Eser ve makalelerinde Türkçüleri uyarmıştır.

İşte bizim bu durumda yapmamız gereken şey Atsız atanın eserlerini ve düşüncelerini baş tacı yapmamız, kılavuz edinmemiz, Tabiri caiz ise Atsızı Türkçülere gönderilmiş bir peygamber olarak görüp, onun yapmaya çalıştığı şeyleri omuz omuza, göze göz, dişe diş mantığı ile yapmamız gerekir. Birbirimizin hatalarını örtüp, nasıl yaparımda kandaşımı bir basamak üste çıkarırım diye düşünüp uğraşmaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.195 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.