İnkılâp Nevruzu - Dr. İZEDDİN ŞADAN
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Eylül 2020, 17:40:09


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: İnkılâp Nevruzu - Dr. İZEDDİN ŞADAN  (Okunma Sayısı 1254 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Sançar44
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 13


« : 05 Kasım 2017, 21:14:16 »

19 Mayıs 1944. Ankara Stadında bir toplantı. Talebe gösteri halinde. Kürsüden bir general nutuk veriyor: Turancılık hiyaneti vataniyedir.

10 Kasım 1950 - Orkun - Sayı: 6

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2017, 22:06:27 »

2 No.lu Sıkıyönetim Mahkemesi'nde tüm sanıkların beraatlerine dair verilen kararı sanıklar temyiz etmezler. Sıkıyönetim Komutanlığı ve Askeri Savcılık temyiz eder. Ancak süresinde temyiz edilmediğinden dolayı temyiz talebinin reddine karar verilir. Böylece beraat kararı kesinleşir. Dolayısıyla Nihâl Atsız ve arkadaşlarının söyleyip yazdıkları suç teşkil etmediği mahkeme kararıyla tespit edilmiş olur. O tarihten sonra bu kişileri hâlâ davadaki iddialarla suçlamak mümkün değildir. Zira beraat etmişlerdir. İsmet İnönü'nün 19 Mayıs nutkunda Türkçülere yönelik hakaret, aşağılama ve dışlama iddia ve iftiraları da dayanaksız kalmıştır. Turancılık yapanları cezalandırmak yolunu tutmadığı için Ali Fuat Erden'e küsen Sayın Millî Şefimiz iddiaları dayanaksız kaldığı için üzülmüştür. İstinatgâh FAKAT bizim için öyle değildir. Türkçülüğe karşı çıkanların savları hep aynıdır. Türk ırkçılığını yerenlerin iddiaları hep birdir. Turancılığa düşman olanların tezleri hep benzerdir. Bunlar okuduğunu sindiremeyen dağıtıcı düşüncenin sürekli tekrarlarıdır. Mânen sefil insanlık masalının heyecanla sarsan düşüncesi budur, bu kadardır. Elbette uğrunda kanların ve canların harcandığı millî ülküleri olacak değildir. Türk ırkının istikbalini kuracak ve koruyacak olanlar yalnızca Türkçülerdir. Yanılmaz hâkim olan zaman yani tarih herkes hakkında en âdil kararı vermiştir. Irkçı ve Turancılık için mahkûm olmak en büyük şereftir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sançar44
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 13


« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2017, 22:41:05 »

Var ol kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2017, 22:48:46 »

 “19 Mayıs 1944'de Milli (!) Şef, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Ankara'da binlerce gencin ve halkın karşısında mutat nutkunu verdi. Her zaman alkışladıkları nutuklardan birini dinleyecekleri zannıyla stadyuma gelmiş olanlar hayret ve dehşet içinde donmuş olarak, derin bir sessizlikle bu nutku dinlerken işin farkına varmayan bazı ilkokul talebeleri ile tek tük dalkavukların alkışlarındaki hafiflik nutuk söyleyen uğursuz sağıra bir ihtar olabilirdi. Fakat o gün onun bu gibi ihtarları anlamayacak kadar gözü dönmüş, kini kabarmıştı. O gün o, her türlü nezaket, terbiye, utanma sınırının dışına çıkmış, medenî bir millet karşısında konuştuğunu, bir kanun ve insan haklarına saygı asrında yaşadığını, kendisinin (gayrı meşru da olsa) bir Devlet Başkanı mevkiinde bulunduğunu unutmuş, nutkunda sadece kendi ruhunun karanlığını dışarı vurmuş ve gençliğe o bayram gününü zehir etmişti.“ (1944-1945 Türkçülük-Turancılık Davası“,Orkun, 2 Kasım 1951, Sayı: 57, s. 9)

İnönü’nün olayı bu kadar büyütmekteki amacı Türkçü ve Turancıların kendileri tarafından hezimete uğratıldıklarını tüm müttefiklere göstermektir. Ne var ki İnönü’nün bu yolla Sovyetlere yardaklanma çabası başarısızlığa uğramıştır. Sovyetler Türkiye’de Turancıların yargılanmalarını Kemalist ideolojinin maskaraca bir oyunu olarak nitelendirmiş ve bu yönde haberler yapmıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sançar44
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 13


« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2017, 22:53:37 »

Aynen kandaşım var ol. Bu büyük ihaneti Türkçüler unutmayacak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.2 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.