H.N. ATSIZ'IN VASİYETİNDEKİ DÜŞMANLARIN TÜMÜ (ÜyelerdenToplu Makaleler)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Aralık 2018, 17:47:12


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 2 3 [4]
  Yazdır  
Gönderen Konu: H.N. ATSIZ'IN VASİYETİNDEKİ DÜŞMANLARIN TÜMÜ (ÜyelerdenToplu Makaleler)  (Okunma Sayısı 61037 defa)
0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BugaY
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 397« Yanıtla #30 : 06 Mart 2011, 19:41:35 »

RUS'LAR


Rusların düşmanlığı aslına bakılırsa sayfalara sığmaz burada detaya girmeden bir şeyler yazmaya çalışacağım.
Panslavizm ve Türk düşmanlığı
Rusların yüzyıllardır devam ettirdiği Türk düşmanlığı tüm hızıyla ve artarak devam etmektedir, yalnızca Türkiye değil bütün Türk dünyasının önündeki en büyük engel ne Amerika ne de Çindir, en büyük engel Rusya'dır.

Kazakistan, Kırgızistan'da dahi Rus güçleri egemen durumdalar ve buraları sömürge olarak kullanmaktalar, yüzyıllardır Rus egemenliği altında yaşayan soydaşlarımız Rus kültürü ve baskısına boğun eğerek Türklüklerinden uzaklaşmış Ruslaşmışlardır.
Rusya içinde bağımsızlık mücadelesi veren Türkler ise halen daha devam eden katliamlara, asimilasyon politikalarına maruz kalıp Türklükleri unutturulmaya çalışmaktadır.
Rusya Orta asya Türklerini sürekli kendi emelleri doğrultusunda kullanmayı hedeflemiştir, 2.Dünya savaşında Almanları mağlubiyete uğratmalarının en büyük sebeblerinden bir tanesi askeri güç olarak kullandıkları Orta Asya Türkleridir, güçlü bir Rusya bütün Türk devletlerinin başına beladır.

Rusya'nın en güçlü olduğu dönemlerden biri olan Sovyetler döneminde Türkler büyük ızdıraplar görmüş, katliamlara uğramış ve büyük bir asimilasyon polikasına mağruz kalmışlardır.
Ruslar tarafından sürekli dışlanan alt sınıf olarak tanımlanan Türkler'in kimliklerinde dahi Hakas, Tatar, Özbek gibi sınıflara ayrılmış ve Ruslar ile eşit haklara asla sahip olamamışlardır.
Sovyetlerin yıkılışından sonra Türk Cumhuriyetleri tek tek bağımsızlıklarını ilan etmiş ancak kağıt üzerinde bağımsız gözükselerde bağımsızlık    hayalleri kısa zaman içinde suya düşmüştür.
Rusya Türk kimliğini tamamen silme hayalindedir, siz Türk değilsiniz farklı halksınız gibi söylemler Ruslar için propaganda aracıdır.
20 yıl öncesinin aç Rusları günümüzde askeri, iktisadi, ekonomik ve küresel anlamda sözü geçen ülkelerden biri olma durumuna tekrar ilerlemiştir ve eskisi gibi Sovyetler birliğini kurması an meselesidir, Türk devletlerinin bir anda sirkilip kendilerine gelmeleri gerekmektedir yoksa Rusya ile hiç mücadele etmeden tekrardan Rusya'nın sömürgesi durumuna düşeceklerdir.

Türkiye'ye etkisi;
Panslavizm politakası ile slav milliyetçiliği ile aşılanan beyinleri Türk düşmanlığı ve Türkleri anadoludan atmak politikaları Rusların her zaman hafızalarında ve hayallerinde yatmaktadır, Osmanlı İmparatorluğunun en çok savaş yaptığı devletlerin başında gelir Rusya sıcak denizlere inme politikasından hiç bir zaman vazgeçmediler ve bu hayallerini gerçeğe dönüştürmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar, Türkiye hükümeti ise buna bilerek veya bilmeyerek çanak tutuyor.
Rusya ile vizelerin kalkması tehlikeli bir durumdur, Rusların tatil ve iş için tercih ettiği ülkelerin başında Türkiye gelmekte her yaz milyonlarca Rus turist akdeniz kıyılarına(Sıcak denizlere) akın etmekteler olay sadece turist yığını olmaktan öte Rusya'nın önde gelen iş adamları Akdeniz'de toprakları parsellemekteler, ülke topraklarını bir hiç uğruna satan hükümetin yanlışları gelecekte Türk milleti pahalıya ödeyecektir.

Türk Turizminin temel taşı olan Turistleri kaybetmemek için Türklere yapmadıkları indirimleri, promosyonları yapan Türk Turizm şirketleri büyün yanlışlara imza atmaktadırlar sanki kendi vatandaşları Türkler değilmiş gibi Türkler'den tatil için üç kat misli para alan Ruslar'dan bunun yarısını dahi almamaktalar, Türk kendi memleketinde bile gezemez olmuşken Ruslar'ın ellerini kollarını sallayarak beş yıldızlı tatil yapmaları yenilir yutulur cinsten bir şey değildir.
Rusların sıcak denizlere inme politikası sadece bununla sınırlı değildir elbet, Rus Türk evlilikleride bu oyunun bir parçasıdır sadece Türkiye'de değil bütün Türk devletlerinde inanılmaz artışlarla devam eden Rus-Türk evlilikleri ve melezleştirme operasyonu başarılı bir operasyondur.

Türk erkekleri bir oyunun parçasına alet olmaktalar, yıllar önce çinli kızların Türk saraylarını evlilik yolu ile sardıkları ve imparatorlukları sarstıkları inkar edilemez bir gerçektir, tarih tekerrürden ibarettir tarihten ders almayan bir millet olduğumuz burda olduğu gibi bellidir.
Güçlü bir Rusya Türklere hiç bir devletin veremiyeceği kadar zarar verebilir, gittikçe fakirleşen Türk devletleri ve sovyet ülkeleri gittikçe güçlenen Rusya karşısında bağımlı durumdalar, Rusya'nın tekrar bu devletleri kendi bünseyine katmaları an meselesidir, Türk'ün aklından çıkmaması gereken Rusya'nın sinsi bir yılan olduğunu aklından çıkartmamaları gerekmektedir Rusya; Geçmişin, bugünün ve geleceğin en büyük düşmanı olarak kalmaya devam edecektir. Türkiye
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : 06 Mart 2011, 21:53:38 »

Fransız: Korkak, sinsi, hain...

Ulubilge Nihal Atsız'ın çok tartışılan ve kimilerince de abartılı bulunan vasiyetini incelerken; tarihi, O'nun baktığı geniş perspektiften bakarak değerlendirmeliyiz. Vasiyette "tarihi düşman", "yeni düşman", "yarınki düşman", gibi sınıflandırmalar binlerce yıllık Türk Tarihi gözönüne alınarak ve Türklüğün gelecekteki yüzyılları düşünülerek yapılmış sınıflandırmadır. Yani bazılarınca "canım bizim şu milletle ne düşmanlığımız olabilir" türünden yaklaşımlar sıradan insana mahsustur; Türklüğün Işığı Atsız, çağlar ötesinin bozkır öykülerini bize anlattığı gibi geleceği de -geçmişten gelen deneyimler ile- görebilen yücelikte bir kişidir. O nedenle biz Türkçüler vasiyette adı geçen milletlere özellikle dikkat etmeliyiz.

Şimdi gelelim vasiyette bizden 3000 km ötede korkalıklıkarı, namertlikleri ve buna rağmen de kendini beğenmişlikleri ile tanınan Fransızlar'a... Bu kendini beğenmiş korkaklarla Türk Milleti' nin bilinen  ilk karşılaşması Atilla    zamanında olsa bile;günümüze kadar kesintisiz gelen ilişkilerin başlaması Atsız Ata'nın vasiyetinden yaklaşık 400 yıl önce Fransa kralı Fransuva'nın Alman Kral Şarlken'e esir düşmesi sonucu, Fransuva'nın annesinin Kanuni Sultan Süleyman'den yardım istemesi ile başlar yani ilişkilerin başlması bile Fransızlar'ın acziyeti iledir.

Bundan sonra Türkler'in korumacılığında, Türk'ün boyunduruğunda yaşayabilen Fansızlar, kanlarınn gereğini yaparak zayıflayan ve gerilemeye başlayan Osmanlı'nın bu durumundan faydalanarak 1798 yılında Osmanlı toprağı Mısır'ı işgal ederek ilk hainliklerini göstermişlerdir. Bu korkak, savaşmakatan aciz ve zafer fakîri tarih sahibi, kendini beğenmiş millet için Atsız'ın "yeni düşmanımız" demesinin nedeni de yukarıda da bahsettiğim gibi Atsız'ın tarihe bakışının binlerce yıllık bir perspekiften olduğu için vasiyetin yazımından yaklaşık 150 yıl önce Fransa'nın düşmanlığını ilk kez açıkça göstermesi ve 150 yılın da Türk Tarihi açısından "yeni" kabul edilmesi nedeniyledir.

Fransa'nn 1798 yılında bir nevi sahibini ısıran köpek misâli başlayan düşmanlığı bundan sonra yine kahpece ve korkakça devam etmiş nâmert kanlarnın gereği olarak 1827 yılında Navarin'de Türk Donanması'nı yakarak, 1830 yılında Cezayir'i işgal ederek, Türk Toprakların'da iç karşıklık çıkarmak için Kavalalı Mehmet Ali Paşa'yı isyana teşvik ederek, 1881'de Tunus'u işgal ederek ve en nihayetinde de Anadolu'ya kadar kadar gelip güney illerimizi işgal etmeleri ile de 19 ve 20. yüzyıldaki bilinen büyük düşmanlıklarını göstermşlerdir.

Ancak Fransa'nın bu düşmanlıklarının yanında tasmalı köpekleri ermeniler'i kullanarak -sözde- ermeni soykırım'ı  tezgahının yaratcılarından ve günümüzdeki en büyük destekçilerinden biri olduğu bilindiği gibi; 2001 yılında sözde soykırımın Fransa Meclisin'de kabul edilmesi ve sonrasında 2006 yılı Ekim ayında da "Ermeni soykırımı'nın inkârının da suç sayılması" ile de düşmanlıkları kanıtlanmışır.

Geçmişten çıkardığımız dersler neticesinde şunu söyleyebiyiliriz : "sinsi ve korkak bir millet olan Fransızlar, Türkler'in zayıf anında en son ve en hain saldırıyı bekleyen akbabalardır"

 Nihal Atsız'ın oğlu Yağmur Atsız'a Yazmakla birlikte esasında tüm Türkçülere bıraktığını varsaydığımız vasiyetnamenin gereği olarak da Fransa'yı ve Fransızları daima düşman bileceğiz.

Onbaşı Yamtar  Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Veysel ATSIZALP
Kurultay Bozkurdu
Türkçü BOZKURT
*****
ileti Sayısı: 8.402


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #32 : 02 Kasım 2013, 04:56:30 »

Böyle bir başlık şimdiye kadar hiç bir Türkçü kurumda, kuruluşda açılamadı, ilk biz açtık, devam ediyoruz!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.368


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #33 : 30 Ekim 2015, 05:45:35 »

Düşmanlarımızı bilelim ki, milli kinimizi bileyelim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Tan Hu
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 594


Möngke Tenggeri-yin Küčün-dür


« Yanıtla #34 : 30 Ekim 2015, 09:34:02 »

“Burada her şey bir savaştır. Tabiata karşı, düşmana karşı ve hatta Tanrı’ya karşı günümüz bir gazadır… Bu yurt baştan başa şehitler ve gaziler diyarıdır. Bu vatan bir boydan bir boya tunç heykeller otağıdır… Bu ebedi heykeli artık, dünyanın nizamını kurmuş olan Tanrı bile deviremez.”

Gök Bilge Atsız
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Veysel ATSIZALP
Kurultay Bozkurdu
Türkçü BOZKURT
*****
ileti Sayısı: 8.402


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #35 : 21 Kasım 2017, 21:23:39 »

BOŞNAKLAR.

Balkanlar’ın Slav kavimlerinden olan Boşnaklar, biz Türkler ile, Osmanlı’nın fetih politikası çerçevesinde tanıştılar. Balkanlar’da ilerlemek isteyen Osmanlı, Sırplar ve Hırvatlar tarafından baskı gören Boşnaklar tarafından hemen kabul edildi. Bu halk, kısa sürede Bogomil inancını bırakıp Müslüman oldu. O günden beri de, ‘’turska’’ vb. sıfatlarla anılır oldular. Tüm Avrupa onları Türk saydı. Bir kısmı gerçekten Türkiye’de ve Sancak’ta Türkler ile kaynaştı ve bütünleşti. Türk bayrağına, marşına ve devletine saygı ve sevgi besler hale geldiler. Hikayenin buraya kadar ki kısmı çok güzel elbette. Ama, gelin rotamızı 1910’lu yıllara, 1.Dünya Savaşı’na çevirelim.

Bu yıllarda biz Türkler ile Ermeniler arasında her şey güllük gülistanlık idi. Ermeniler, Türkler’e büyük saygı duyuyor, Türkler de onları seviyordu. Hatta, Ermeniler’e ‘’millet-i sadıka’’ denilirdi. Fakat, birkaç yıl sonra işler değişmeye başladı. ‘’Millet-i sadıka’’, ne olduysa Fransız’ın, Rum’un, Rus’un tarafını tutmaya başladı. Azerbaycan Türk’ünü ve Türkiye Türk’ünü katletmeye başladılar. İşte, 1915’te millet-i sadıka denen ilginç toplumun sonu belli oldu. Ekmek yediklere ihanet ettiler, cezalarını da başta Enver Paşa(Mekanı Uçmağ Olsun!) olmak üzere Osmanlı paşaları kestiler.

Bugün Boşnaklar, çok sadık bir millet olarak anılırlar. Kızları güzel, erkekleri yakışıklı, adetleri ve terbiyeleri mükemmel olarak tanımlanırlar. Kız alıp verilir. Türkler ile iyice bütünleşmiştir artık Boşnaklar. Dışarıdan bakıldığında cidden Türkler’e hiçbir zararı dokunmayacak bir millettir. Tıpkı Megiddo Savaşı’ndaki Araplar, 1915’teki ve Hocalı’daki Ermeniler gibi! Türkler’in yumuşak karnı budur işte, çok kolay güvenir ve kolay ihanete uğrarız biz. Bugün Türkiye’deki Boşnaklar bizimle dost gibi görünür. Kürtler’in tersine içlerinde bir kısmı gerçekten Türk gibi yaşamaktadır. Fakat, Ermeniler’in düştüğü durumu hatırlarsak, Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını bir kez daha anlarız.

Biz yüce Türk soyu, tarihte hep hançerlenmişiz. Bir düşman da mertçe kılıç çekip devirememiş bu kurt soyunu. Boşnaklar, Çerkezler, Lazlar gibi iç düşmanlar da bize hançer çekebilecek durumdadır. Evet, Boşnaklar’ın çoğu Kürtler’e karşı bizim yanımızda tavır almaktadır. Bu durum elbette bizim için de iyidir. Fakat bu güvenin suyunu çıkartmamak, kendi kanından başkasına güvenmemek gereklidir. Başbuğ Atatürk boşuna dememiştir, ‘’Kendi kanından başkasına güvenme!’’ diye… Bugün Bosna-Hersek’teki öğretim kitaplarıda Türkler işgalci olarak tanıtılır. Bir kısım Boşnak, aralarında ısrarla Boşnakça konuşur ve kendi mahallelerini kurar. Bu mahallelere Türk’ü de, Kürt’ü de, Çerkez’i de almazlar. O Türkler’e çok meraklı olduğu söylenen Bosna-Hersek, nedense bir Arnavutluk, bir Kosova kadar hak vermez Türkler’e. Genç Osman’ı bir Boşnak paşa öldürtmüştür. En büyük Boşnak milliyetçisi Aliya İzzetbegoviç, kimliklerini tanımlarken Slav olduklarını söylemeyi de ihmal etmez. Yani, Boşnak milliyetçisi, Müslüman ve Boşnak olmasının yanı sıra Slav olduğunun da farkındadır. Aynı Slavlar, Türkler’in asırlardır savaştığı Ruslar, Sırplardır. Kendini Türk kabul eden, Türk’e hizmet etmeye hazır olan Boşnaklar maalesef çok azdır ve bunlardan önemli bir kısmı da zaten Bosna’ya iskan ettirilmiş Türkler’dir.. Bunların dışındakiler, köken olarak Sarajevo, Tuzla demekten de çekinmezler.

İşin kısası, biz kime güvendiysek hançer yedik. Kimi sevdiysek, onu bize karşı planlar kurarken gördük. Bunun içindir ki, Türk milleti, hiçbir diğer millete çok güvenmemelidir. O güven, yarın arkamızda hançer olarak belirebilir çünkü!

Son olarak, Atsız’ın düşman tanımı üzerinde durmak isterim. Bugün, bir kısım gerizekalı topluluğu, bu vasiyeti kullanarak Türkçülük ülküsünü paranoya olarak nitelemek istemektedir. Size kalsa herkesi öldürürsünüz siz barbarsınız zaten, sözleri hemen hemen her Turancı’nın duyduğu bir cümledir. Fakat onların bilmediği şeyler var. Türkler’in her zaman ihanete uğradıklarını bilmezler. Dünyanın en büyük medeniyetlerinde Türk imzası bulunduğunu da bilmezler. Aynı şekilde, düşmanın illa ki açık bir faaliyetle saldıracağını düşünürler. Düşman, saldırıda olan değildir. Atsız, ‘’Düşmandır bu saydıklarım, hepsini öldürün!’’ dememiştir. Atsız, Türk Soyu’nun geçmişteki hatalarına düşmemesi için bir uyarı yapmıştır. Türk’e Türk’ten başka dost olmadığını, Komünizm’in ne kadar zararlı olduğunu bir kez daha vurgulamıştır. Bugün Boşnaklar, veya diğer herhangi bir millet düşman gibi gözükmeyebilir. Ancak Türk, bu millete karşı aşırı güven ve aşırı sevgi gösterirse sonu ya 1915’e, ya da Filistin’e çıkar… Atsız’ı eleştirenlerin at gözlüğünü çıkarmaları onların da yararına, bizim de yararımıza olacaktır.

Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin!

Börü Kağan. 27.02.2011. Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
www.turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Sayfa: 1 2 3 [4]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.068 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.