BUĞRA ATSIZ'dan özellikle Türkçü gençleri ilgilendiren mükemmel bir yazı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Ağustos 2020, 09:50:38


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: BUĞRA ATSIZ'dan özellikle Türkçü gençleri ilgilendiren mükemmel bir yazı  (Okunma Sayısı 19277 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kırıkhan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 302« : 09 Aralık 2010, 11:20:18 »

 Bazı insanlar vardır, her çorbaya maydanoz olmayı meslek edinmişlerdir.

Bir fikir karşısında kendi fikir süprüntülerini “alternatif fikir” olarak öne sürerler, kimse aldırmayınca hiddetten ağızlarından köpükler saçan kuduz köpekler misâli etrâfa küfür ederek saldırırlar. Muâsır medeniyet ve modern dünyâdan bahs ederler, ama bundan 1400 yıl öncesinin ta’assubundan kurtulamamışlardır.

Genç Türkçülerin dinlediklerini tahmîn ettikleri müziği beğenmez, ona söz ederler. “Türk geni” diye bir kavram ortaya atarlar, ama bu “gen”in ne olduğu belli değildir. İlâhî hakîkatler gibi ilmî hiçbir dayanağı olmayan mefhumlar ağızlarından düşmez.

Türkçülükten bahs ederler, ama Türkçülüğün ne olduğunu bilmezler. El-hâsıl-ı kelâm kör câhildirler, ama kendilerini allâme-i küll zannederler. Herkesin kendileri gibi Allah, peygamber düşkünü olması lâzımdır.

Bunlardan bir tânesi adını vermekle kendisini şereflendirmek istemediğim şerefsiz bir Âzerî. “Tanrı askerliğinden” dem vururken hani şu üç buçuk Ermeninin önünden utanmadan kaçıp, karılarının kızlarının ırzına geçilmesine ve katledilmesine göz yuman, ordusu tabanları yağlamışken neredeyse Ermeni tedhişinden kaçan sivil halkın da önüne geçerek Maratonda üstünlüğü kimseye bırakmayan yiğitlerden biri, Türkçülükten, atalarının kahramanlığından filân bahs eden bir Âzerî.

Âzerî Türkü demeğe dilim varmayan bir Âzerî. Yeni Çağ denen ne idüğü belirsiz Sovyet artığı bir paçavrada laf olsun torba dolsun kabîlinden yazı yazan, genç Türkçülere cevân eşşekler diye küfreden bir âdem müsveddesi. Bu cevân müsvedde üstelik Âzerbaycanda bir üniversitede yanılmıyorsam İngilizce hocalığı yapıyor.

Zavallı talebeler!

Facebookda ileri sürdüğü fikirlere itibâr edilmeyip kendisine şiddetle karşı çıkılınca yazı yazdığı paçavrada aklı sıra Türkiyedeki ve Âzerbaycandaki genç Türkçülere hakâret eden bir makâle kaleme alarak aşağılık kompleksini tatmîn eden bir herif-i nâşerîf.

Bu herif-i nâşerîfin yazdığı hakâretâmiz lâf salatasına cevap vererek onun seviyesine inecek değilim. Burada yapmak istediğim Türkçülüğün ne olduğunu kendisine bir kere daha hatırlatmak ve Türkçülük hakkında en son konuşması gereken milletin, istisnâları hâriç, Âzerbaycanlılar olduğunu kafasına vurmak.

Türkçülük Türk milliyetçiliğinin adıdır. Başka milletlerin Türke olan yakınlığı veyâ sevgisi bu kelime ile ifâde edilmez. Türkçülük bir ülküdür, yâni Türk milletinin mânevî gıdâsıdır. Ülküsü olmayan milletler yok olur. Ülküler hakîkatle hayâlin karışmasından doğmuş, düne bakarak yarını arayan, milletlere hız veren ve uğrunda ölünen büyük dileklerdir. Türkçülük Türk illerinde Türklerin kayıtsız şartsız hâkimiyeti ve istiklâli ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden üstün olması ülküsüdür. Türkleri yükseltmenin tek yolu Türkçülüktür. Eğer Türk milleti bu irâdeyi taşımazsa, başkalarını taklidden öte gitmezse, târihini bilip onunla övünmezse, başka milletlerden üstün olmak istemezse, bu uğurda ölümü göze almazsa, savaşmaktan korkarsa, o millet çürümüş, kendine yabancılaşma ve yok olma yolunda hızla ilerliyor demektir.  Onun için herkes vazîfe ahlâkına yapışmak mecbûriyetindedir. Herkes görevinin en iyi şekilde yapılmasına dikkat etmelidir. Dolayısıyla her önüne gelen Türkçü olamayacağı gibi her Türkçüyüm diyen de Türkçü olamaz.

Türkçülüğün kâideleri bu kadar basitken bu nevzuhûr Sovyet artığı Âzerî Türkçü (!) işin içine dîni de katarak karaladığı bütün o lâf salatası netîcesinde Müslüman olmayan Türkçü olamaz demek istiyor.

İşte orada halt ediyor, çünki câhil. Türkçüler için dîn herkesin şahsî ve vicdânî meselesidir. Ayrıca bunun Türkçü olup olmamakla da bir ilgisi yoktur.

Kaldı ki müslüman olunmadan Türkçü olunamaz gibi bir iddiâ ileri sürmek müslüman olmayan Türkleri dışlamak anlamına gelir. Bu kabûl edilemez bir ahmaklıktır. Bugün sayıları az da olsa hristiyan, mûsevî ve şaman Türkler mevcuttur. Bunlar arasında da Türkçüler vardır. Dolayısıyla inanmak veyâ inanmamak şahsî meselelerdir, buna burnunu sokmak kimsenin üzerine vazîfe olmadığı gibi başkasının inançlı veyâ inançsız olmasını sorgulamaya da kimsenin hakkı yoktur. Bu hak ve selâhiyet kimseye verilmemiştir.

Hazır lâf açılmışken; milliyetçiliğin olmazsa olmaz şartı olarak müslümanlığı ileri süren ve kendilerine ülkücü diyen, Atatürke veyâ Atsıza karşı hakâretâmîz lâflar sarfeden bir gürûh ortalarda dolaşmakta. Bu pespâye gürûh maalesef artık hayatta olmayan MHP liderinin 1969dan itibâren oy gâilesi ile verdiği tâvizler ve siyâseti (!) sonucu ortaya çıkmış olan ve umarım gerçek vatanperverler ve milliyetçiler ile ilgisi olmayan bir sürüdür.

MHP eğer biraz olsun hürmete lâyık bir parti hâline gelmek istiyorsa bu cühelâ tâ’ifesini bünyesinden temizlemek mecbûriyetindedir. Yoksa şimdiki hâlinden daha da berbat bir duruma düşmesi kaçınılmazdır. O zaman ne kadar ciddîye alınır tabiî kendi bileceği iştir.

Şimdi her zaman olduğu gibi bir takım öküzlerin beni dîn ve MHP düşmanlığı ile suçlayacaklarını biliyorum. Canları cehenneme. Ama şunu bilmelerini isterim: Ben insanlara insan olduklarından veyâ şu veyâ bu partiye mensûb olduklarından veyâ şu veyâ bu dîne inandıklarından dolayı değer vermiyorum. Ben insanları zekâlarına, bilgilerine, yaratıcılıklarına, düşündüklerini ifâde kaabiliyetlerine, ilme ve insanlığa katkılarına vs. göre değerlendiriyorum. Dîni kitapları târihî vesîka sanan dangalakların nazarımda da zerre kadar değeri olmadığının bilinmesini isterim. Din müessesesinin ilimle îzâh edilemiyeceğini müslümanların o beğenmedikleri diyâr-ı küffârda artık ilkokul çocukları bile biliyor. Netîce itibârıyle Türklük müslümanlıkla eşit değerde değildir, olamaz ve hiçbir zaman da olmamıştır. İnanmayanlar açıp Türk Târihini okusunlar. Ne demiş Hacı Bektaş Velî:

Harâret nârdadır sacta değildir,

Kerâmet hırkada tâcda değildir.

Ne arar isen kendinde ara.

Kudüste, Mekkede, Hacda değildir.

P. S. Türk Ocaklarına üye bâzı gençler benim makâlelerimi kullanıyorlar diye bana şikâyetler geldi. İsteyen kaynak göstermek şartı ile yazdıklarımı kısmen veyâ tamâmen kullanabilir.

Burada belirtmek istediğim benim Fetullah Gülen gibi Nûrcu, Türk olmaktan zerre kadar nasîbini almamış bir Amerikan hizmetkârına Atsız adına armağan veren bir müessese ile ne geçmişte, ne de gelecekte bir ilişiğim olmadığı ve olmayacağıdır.

Dr. Buğra Atsız

8 Aralık 2010, Kanada

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://gazete2023.com/kose-yazisi/796/herkesin-isine-burnunu-sokmak.html


** Makale'ye direk ulaşılabilecek köprü tarafımdan yeniden düzenlenmiştir. Eski hali ile mevcut sitede bulmanın güç olacağını düşünerek böyle bir değişikliği gerekli gördüm. T.T.K.           "GökYeleli Asena"
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tengri_Kurt
Atsızcılar - Karaman
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 235


Türkçü- Turancılar


« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2010, 11:29:42 »

Rahmetli babası, Gök Bilge Atsız Ata'mız gibi kalemi keskin, zekâsı kuvvetli. Yüreğine, kalemi tutan ellerine sağlık. Sayın Buğra Beğ, biz TÜRKÇÜ'lerin düşüncelerini muhteşem bir şekilde nakletmiş, iyi de etmiş. Kendisine sağlık, sıhât ve afiyetler dilerim. Tanrı Kut Versin!

Paylaştığın için sana ayrıca teşekkür ederim Kırıkhan andam, bu yazıyı aktarabildiğimiz kadar ileriye aktarabilmeliyiz. TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türküz | Türkçüyüz | Atatürkçüyüz
Kırıkhan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 302« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2010, 11:31:02 »

Otağ'ın Facebook sayfasında görevli kandaşlarımız kimlerdir acabâ?
Ben erişip bunu dağıtmaya çalışıyorum ancak kim olduklularını bilmiyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tengri_Kurt
Atsızcılar - Karaman
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 235


Türkçü- Turancılar


« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2010, 11:33:26 »

Otağ'ın Facebook sayfasında görevli kandaşlarımız kimlerdir acabâ?
Ben erişip bunu dağıtmaya çalışıyorum ancak kim olduklularını bilmiyorum.

Otağımızın Facebook Sayfası Yöneticileri:

    * Isenbike Türk

    * Gök Yeleli Asena
    * Oğuz Şad
    * Bahadır Boran
    * Pınar Yüksel (Turkey)
    * Mustafa Eren Tuten (Turkey)
    * Kam Eçe
    * Türkçü Turancı Otağ (kurucu)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türküz | Türkçüyüz | Atatürkçüyüz
BASKALTURK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 174« Yanıtla #4 : 09 Aralık 2010, 13:29:32 »

Kafasi sol'a ceken sumuklu bocekler Bugra beg'e ''solcu'' yaftasi yakistira dursun, su yazdigi yazi Bugra beg'in Atsiz'in oglu oldugu'nun acik delili degerindedir.. Kina mi yakar artik bu sefiller bilinmez ama ben bu yaziyi okudugum icin pek mutlu oldum.. Atsiz'in oglu Bugra var olsun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

turatbek_aytmatov
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« Yanıtla #5 : 09 Aralık 2010, 14:07:44 »

Mükkemel bir yazı özellikle Atsız Soylu birisini kaleminden çıkması ayrıca mükkemmeliyet katıyor yazıya. Kollarına sağlık ağabey. Bu arada Buğra Bey özellikle Atsız'ın kabrinde arapça böğürülmemesini özel ileti yolu ile bildirdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
NoYaN-oLCay
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 09 Aralık 2010, 14:13:10 »

Bahsettiği Azeri dönek kimdir? Bilen kandaşımız bilgilendirirse konuyu daha açık ve net bir şekilde anlamış oluruz... Buğra Atsız'ın Türkiye'de Türkçülere önderlik etmesi, Atsız'dan kalan Ata mirasını omuzlaması içten gelen bir dilek... Paylaşım için teşekkürler...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
İkinci Doğan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 39« Yanıtla #7 : 09 Aralık 2010, 14:47:35 »

Bahsettiği Azeri dönek kimdir? Bilen kandaşımız bilgilendirirse konuyu daha açık ve net bir şekilde anlamış oluruz... Buğra Atsız'ın Türkiye'de Türkçülere önderlik etmesi, Atsız'dan kalan Ata mirasını omuzlaması içten gelen bir dilek... Paylaşım için teşekkürler...

Türkçüler'e sataşan birisi. Allahsız Türkçüler diye bir yazısı vardı. Yeni Çağ adında bir yerde yazıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gök Yeleli Asena
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 183


Gök Çeri


« Yanıtla #8 : 09 Aralık 2010, 14:54:45 »

Otağ'ın Facebook sayfasında görevli kandaşlarımız kimlerdir acabâ?
Ben erişip bunu dağıtmaya çalışıyorum ancak kim olduklularını bilmiyorum.

Otağımızın Facebook Sayfası Yöneticileri:

    * Isenbike Türk
    * Bahadır Boran
    * Pınar Yüksel (Turkey)
    * Mustafa Eren Tuten (Turkey)
    * Kam Eçe
    * Türkçü Turancı Otağ (kurucu)Ve ben de görevliler arasındayım. Tüm sayfalarda paylaşılması önerimdir. Otağımızın sayfası Atsızcı Türkçü Turancılar'da hemen not olarak oluşturuyorum. Buğra beğ'e de ulaşıp iznini alarak kendisini de etiketleriz.

Otağımız sayfalarında paylaşılmasını istediğiniz konular için bana özel mesaj ile ulaşırsanız gereği yapılacaktır!

Hülasa Buğra beğ her zaman olduğu gibi yerinde bir yazı kaleme almış. Kendisininde yüreğine sağlık.


T.T.K.


NOT: Buğra beğ'in işaret ettiği konu ile alakalı yazı tahminimce şudur ;

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.yenicag.az/modules/news/article.php?storyid=3567


Yazarı da : Ceyhun BAYRAMLI
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde yabancı duygu ve düşüncelerden gelen bütün engeller yıkılacaktır. - Türkçülük insanlara hiç bir vaatte bulunmuyor, maddi veya manevi bir şeyvermiyor. Yalnız istiyor... Fedakarlık ve feragat istiyor. ATSIZ
Kırıkhan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 302« Yanıtla #9 : 09 Aralık 2010, 15:18:29 »

Tengri Kut Bey,
Çok önemli bir noktaya değindiniz.
Ben de yorumumla Buğra Bey'e her zaman onun yanında olduğumuzu belirttim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.25 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.