BAŞKANLIK SİSTEMİ TÜRKÇÜLÜĞÜN ANA KOLONUDUR!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Eylül 2020, 14:13:39


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: BAŞKANLIK SİSTEMİ TÜRKÇÜLÜĞÜN ANA KOLONUDUR!  (Okunma Sayısı 1968 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.549


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« : 08 Eylül 2017, 21:36:42 »

BAŞKANLIK SİSTEMİ TÜRKÇÜLÜĞÜN ANA KOLONUDUR!

Her Türkçü kesinlikle başkanlık siteminden yana tavır takınıyordur çünkü demokrasi ve Cumhuriyet denilen idare şekilleri gücü olmayan devletlerinde  güçlü ırkların zayıflaması için bir etken nedendir.
Demokrasi her zaman söylediğim gibi güçlü devletlerde etkili olur ki o devletlerde kurucu ırk için çalışır demokrasi, bizim gibi güçsüz bağımlı devletlerde ise etnisitelerin çıkarlarına çalışır.
Türkiye de şimdilerde bir başkanlık sistemi gelmiş gibi görünüyor!
Düşünsenize Hüseyin Nihal Atsız gibi bir yiğidin başkan olduğunu!
Şimdilerde adına başkanlık sitemi denilen yönetim şekli ile Kağanlık arasındaki fark nedir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2017, 21:51:25 »

Başkanlık sisteminde Türk olmayan birisi başkan olabiliyor ama Kağanlıkta olamaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
UralAltay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 115« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2017, 22:06:19 »

Türk töresinde devlet Kağanın malıdır, istediği buyruğu verir, istediği parçasını armağan eder. Başkanlıkta devlet kurultayın malıdır, Başkana ne kadar bütçe verileceğine kurultay karar verir, Başkan tasarı sunar yalnızca. Elbette parlamenter sistemden daha iyi olduğu bir gerçek, ancak monarşiye erişmesi olanaksız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2017, 22:14:36 »

Türk töresinde devlet Kağanın malıdır, istediği buyruğu verir, istediği parçasını armağan eder. Başkanlıkta devlet kurultayın malıdır, Başkana ne kadar bütçe verileceğine kurultay karar verir, Başkan tasarı sunar yalnızca. Elbette parlamenter sistemden daha iyi olduğu bir gerçek, ancak monarşiye erişmesi olanaksız.
Devlet kağan malı değildir. Devlet ancak millet için vardır. Kimsenin malı değildir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2017, 22:36:36 »

Parlamento etkisizlik tohumu saçıyor. Objektiflik illetine yakalanmışlar, kendilerine yeni terbiyeciler arayanlar, yarım hissiyatla çalışanlar, millet yok edilmek istenirken düşmana karşı haksızlık yapılmamasına itina gösterenler, kendi milletine Türkleri barbar gösterenler, sistemli bir şekilde taraflı vaziyet alanlar, aldatma ve kafa şişirmeyi sevenler, millet için yararlı olan milli ekonominin temellerini tahrip edenler, ırk ve renk farkı gözetmeksizin bütün insanların bir olduğunu telkin edenler, şahsiyet ve ırkların yok olması için Yahudilerle iyi anlaşanlar, verimsiz hâle getirmeye çalıştıkları kabiliyetlerin kaçmalarını kolaylaştıranlar, kanın saflığının kaybolması için cansız güruhu yerleştirmeye çalışanlar, zehre ancak panzehir ile karşı konulacağını da öğreneceklerdir. Milletimizin uluslararası zehirleyicilerini yok etmek parlamentonun görevi olmamaktadır. Şahsiyete saygı duygusu gelişmiş olan Türk milleti, mizacı yalan ve aldatmak olan hücumları iyi bilmektedir. Parlamento, Türk milletinin, milli kanaatlerinin yanında, kendilerinin kanaatlerinin kıymetsizliğini anlayarak son bulacaktır. Zira bencillik işin içinde ise, düzen ilişkileri gevşer, kişiler kendi şahsî menfaatleri peşinde koşar. Türklerin mahvına başkanlık sistemi değil, saf bir kanın özelliği olan direnme kuvvetinin ortadan kaldırılması sebep olabilir. Parlamento sadece oturulan, el kaldırılan, nutuk atılan ve kalabalık laflarla gün geçiştirilen bir yer midir? Akıl ve histen yoksun mücadele ruhu, acizlik ifadesini de beraberinde getirir. İyi niyetli bir arzu ile Türk milleti yönetilebilir mi? Bilim, özgürlük, anayasa, demokrasi lafları ile kendi tarihimize karşı görevlerimiz ihmal edilmektedir. Fevkalade bir şahsiyetin ortaya çıkması, şevk ve heyecanı yeniden ortaya çıkaracaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
UralAltay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 115« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2017, 01:50:37 »

Alıntı
Devlet kağan malı değildir. Devlet ancak millet için vardır. Kimsenin malı değildir!

Benim okuduklarım tersini gösteriyor. Doğal olarak kutunu yitiren Kağan, törünü de yitirir. Ama bu güç Göktanrı'nındır, Kağan kutunu yitirmezse, yaylakları, kışlakları, avlakları, oymakları, sürüleri, istediği beye istediği biçimde dağıtma gücüne iyedir. Kağan'ın boyun eğmesi gereken kurallar doğal olarak vardır, bunların en önemlisi ağızlık paylaştırmadır. Sonrasında da budunca yapılacak işlerin kararlarında, av olsun, savaş olsun kurultayın sözünü dinler. Bunlar dışında yapamayacağı şey var mı bilemiyorum ne var ki, belki benim eksik bildiğim yerler vardır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 09 Eylül 2017, 02:01:27 »

Devlet kağan malı denildiğinde ortaya çıkan sonuç hiç hoş görünmüyor. Kağan kutunu yitirirse yerine başkası geçer. Eğer o hanedanda kutunu yitirirse yerine başka bir hanedan geçer. Bu da devletin değişmesi değildir. Eğer devlet kağan malı olsaydı, kağan kutunu yitirdikten sonra devlet yıkılırdı. 977 yıldır Türkiye'de niceleri geldi geçti, devlet yıkıldı mı? Hayır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #7 : 09 Eylül 2017, 03:00:57 »

Kandaşlarım konuyu detaylandırmadan Kagan'a verilen unvan kökeni ile dil bilimsel olarak netlik kazandırayım.

Gök Türklerde kağanların ve devlet adamlarının başlıca görevinin, soyuna hizmet etmek olduğu bilinmektedir.

Yani Gök Türklerde “soy (boy-halk) devlet/hükümdar için” değil, “devlet/hükümdar soy (boy-halk) için” anlayışı bulunmaktadır.

İlteber unvanının aslının İl Tapar yani “İle Hizmet Eden” olduğu, Yabgu unvanının kökünün de “Yap-” yani “Saklamak, Korumak” olduğunu bilirseniz Türk hükümdarlarının devletlerine, boylarına-soylarına hizmet edip onları korumalarıyla görevli (malı değil) olduğu anlarsınız.

Gök Türk Kağanları bu görevlerini yerine getirmeyip keyfi davranmaya başlarlarsa beylerinin, soylarının (halklarının) tepkisiyle karşılaşırlar, kimi zaman da tahtlarını, hatta bazen hayatlarını kaybederlerdi. Gök Türklerde kağanların başlıca görevlerinin soyunu yani milletini ve devletini korumak olduğu tarihi kaynaklarda kaydedilmiştir. Adaletli olmaz, yoksulu zengin etmez, azı çoğaltmaz, fetih yapmaz ve ganimeti eşit paylaştırmazsanız kelle gider.

Devlet Kagan’ın malı asla olamaz çünkü keyfi davranamaz. Kagan’ın danışmak, müşavere etmek, görüşmek, düşünmek gibi anlamlara gelen Kengeşleri vardır. Kökeninin Ögleş yani “akıl danışmak”tan geldiği de bilinmektedir.

Dilimiz güçlüdür. Kökeni orada arayın. Doğruyu bulacaksınız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
UralAltay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 115« Yanıtla #8 : 09 Eylül 2017, 20:00:04 »

Dilimiz güçlüdür. Kökeni orada arayın. Doğruyu bulacaksınız.

Dediğimde aşırıya kaçarak yanlış anlattım demek ki. Söylemeye çalıştığım, Kağan'ın armağan olarak devletin hemen her parçasını dağıtabilecek yetkiye iye olması. Oğuz Kağan'ın Kıpçak beye İt-Barak yurdunu vermesi, Gün Han'ın bütün devlet varlığını oğulları ve yeğenleri arasında dağıtması, Selçuklu Padişahlarının, Türkistan'dan boylar geldikçe Anadolu yaylaklarını aralarında pay etmesi gibi örnekler çoktur. Bunları yaparken de kimseye danışmak zorunda değildir, ama Türk devletlerinde vezirin yeri çok önemlidir, o yüzden hep danışılmıştır.
Ancak Kağan'ın sorumluluğu budunu beslemektir, bunu beceremeyen Kağan kutunu yitirir. Hun'ların son Tanhu'ları, budun aç yatarken pastaya böreğe abandığı için yaşamlarından oldular, Toba Kağan'ları başkente herkesi doyuracak pirinci taşıyamadığı için kaçmak zorunda kaldı.

Başkanlık sistemindeyse Başkan bırakın toprağı, bir kurumu bile kurultayın iznini almadan veremeyecektir. Kendi hazinesini dilediğince harcamak yerine, kurultayın verdiği bütçeye göre çalışacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BAYCU NOYAN
turkcuturanci.com
Atsızcı
***********
ileti Sayısı: 857« Yanıtla #9 : 09 Eylül 2017, 20:37:00 »

Başkanlık dedikse gece altına aldığı karıyı birinci başkan yardımcısı yapan sistemi kastetmiyoruz tabi.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.248 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.