ATSIZ ATA’YI ÖZLERKEN
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Ekim 2018, 02:59:48


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ATSIZ ATA’YI ÖZLERKEN  (Okunma Sayısı 6929 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
bağatur şad
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 45


« : 21 Aralık 2008, 13:34:01 »

Hüseyin Nihal Atsız’ı kaybetmemizin üzerinden geçen yıllar çoğaldıkça, Türkçülüğün yerine ikame edilen fikirlerin de hızla artışı göze çarpıyor. Büyük imha savaşlarında görülmüştür ki, bazen bir subayın kaybı büyük bir bölüğün şuursuzlaşmasına sebep olmuş, neticesinde mağlubiyeti hazırlayan etkenler içerisinde mutlak yer kazanmıştır. Atsız’ın kaybı da yakın tarihimizdeki Türkçülük mücadelesine en olumsuz nispette tesir etmiş, millet anlayışını ümmet siyasetiyle örtmekte başarı sağlanmıştır. Bunu söylerken tek bir örnekle durumun ciddiyetini anlamanız mümkündür. Türk olmayan yöneticilerinden icazet alarak, büyük Türkçü Atsız için fikir yürütebilme hakkına sahip olanlar yetkili ağız gibi tanıtılıyorsa ve bu densizliğe fikri anlamda karşı koyulamıyorsa daha fazla açıklamaya lüzum olduğunu sanmıyorum

Türkçülüğün yalın bir fikir değil, sorgulanamayacak bir inanç olduğunu anlatmaya çalışmıştı Atsız. Bu yaklaşımı sert bulanlar ve günübirlik Türkçülükten yana olanlar şahsi yükselişlerine hızla devam ettiler, çünkü her siyasi hareket gibi onlar da bu kutlu inancı bir getirim mevzisi olarak görmek garabetine fazlasıyla sahiptiler. Kendilerini Türkçü diye adlandıran komik kılıklı, dar fikirli siyaset uşakları, milletin dikkatini çekebilmek ve politik kazançlar sağlayabilmek duygusuna kapılarak Türkçülüğü bir tanıtım unsuru olarak görmekte ısrar edince bu günkü gelinen nokta hiçbirimiz için sürpriz olmamıştır.

Eline geçen her fırsatta gerçek Türkçülere samimi olmalarını öğütleyen Atsız, Meçhul Asker’i, tahttan feragat edebilen Kürşad’ı bizlere örnek göstermiştir. Bu bir zayıflık olarak algılanmamalı, aksine ülkü için saf tutmanın zaten yeteri kadar büyük bir vasıf olduğunu, bu saflar içerisinde sıralananların bir gün mutlaka görevlendirileceğini idrak edebilmek gereklidir. Bahsedilen görev bugün için fikri yükselmeyi ve Türkçülük Ülküsü’nü yüceltmek için gerekli donanıma sahip olmamızı işaret ediyor.

Sırtlarını dayadıkları fikirsiz yığınlar sayesinde hiçbir ilmi değeri olmayan yayınlarını yüksek fiyatlar karşılığında satanlar, Atsız’ın mirası olan Orkun Dergisi’nin maddi imkânsızlıktan dolayı kapalı kalmasını “iyi oldu, bizim önümüz açıldı” diye yorumlayıp hala utanmadan Türkçülük taslayabiliyorsa fikir düzeyindeki konumumuz apaçık ortadadır.

Tüm bu olumsuz şartlara rağmen Atsız ve daha başka nice büyük Türkçülerin bizlere çizdiği ve silinmesi mümkün olmayan kutlu bir çizgi vardır. Etrafımızda dönen tüm kahpeliklere rağmen bizim keskin bir duruşla bu istikamette ilerlememiz gerekmektedir. Bugün kendilerini takım elbiselerine hapsedip yalan kokan nefesleriyle sağda solda etiket kapmak için havlayanlar inanın ki ülkü yolunda ayağımıza dolanan aç kedilerden farksız mahlûklardır. Türkçülüğün layık olduğu yere yükselmesi sürecinde ilk itlaf edilecek olanlar bu bahsettiğimiz şamatacılardır, çünkü bizleri “aydınlıkçılar” veya “nurculardan” daha fazla bu sahtekârlar yıpratmaktadır.

"Taviz hangi düşmanı isteğinden vazgeçirmiş, hangi taviz veren kazançlı
çıkmıştır" diyerek bizlere doğruyu gösteren şanlı atamız Hüseyin Nihal Atsız’ı saygıyla anıyor, dizimiz yerde, elimiz serde Tanrı Dağları’nda buluşacağımız güne kadar özleyişimizin süreceğine and içiyoruz.

Tanrı Türk Irkı’nı korusun ve yüceltsin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2008, 14:04:07 »

"Taviz hangi düşmanı isteğinden vazgeçirmiş, hangi taviz veren kazançlı
çıkmıştır."

Keşke bunu bizi yönetmeye çalışanlar da bir anlasa...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
yürekli-kam
Kurultay Bozkurdu
Türkçü BOZKURT
*****
ileti Sayısı: 8.195


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2017, 07:27:36 »

Atsızı özlemek bin sevgiliye bedeldir..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.236


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #3 : 14 Aralık 2017, 09:44:03 »

Atsız Atamızı özlüyoruz..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.049 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.