ATSIZ ATAMIZ TÜRKEŞ'TEN DAHA DİNDARDI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Ekim 2020, 19:51:01


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ATSIZ ATAMIZ TÜRKEŞ'TEN DAHA DİNDARDI  (Okunma Sayısı 2710 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.578


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« : 04 Nisan 2017, 15:17:55 »

Evet sesimizi pek çıkartmaz olduk ya Çapulcuların kıçları başları oynamaya başlamış, Türklüğü islam ile sentezledikleri yetmiyormuş gibi şimdi de Türkçülüğü islama yamamaya çalışıyorlarmış!

Hiçbir Türkçü Türkeşi sevmez çünkü o yıllardır söylemlerimize döktüğümüz gibi islamı Türklükten yeğlemiş işte bu günlerin, ülkenin yüce Türk milletinin bu karanlık günlerinin başımıza gelmesine vesile olmuştur.

Sanal ağdan gıdalanan bazı Türkçü geçinen tipler yanlarına hasbel kader gelmelerini sağladıkları Türk çocuklarının beyinlerini kendi sikilmiş, sıçmık fikirleri ile doldurarak Gök Bilgemiz Atsızın güya dinsiz olduğunu, onun fikirlerinin islama uymadığını, Atsızın yolundan gidenlerin islam düşmanı olduğu gibi paranoyakça düşüncelerine kapılmaların neden oluyorlar.

Atsız ata Türkeşten daha dindar birisiydi çünkü o hiçbir zaman Türkeş gibi siyon yıldızının altında poz vererek fotoğraflanmadı.

Türklük ne bir gölgedir altında serinleyecek, nede bir dağdır mağaralarında inlenecek. Türklük kandır, Türklük yüksek bir mertebedir, Türklük bulanmaz, bulandırılamaz ki asla hiçbir manevi güç ile de kıyaslanamaz, isterse bu islam olsun. Biz insanları dinlerine göre değil kanlarına göre yargılarız, hangi dinden olursa olsun farketmez Türkten başkasına ne saygı duyarız nede onu severiz, anladınız siz onu!!!

12 eylülün o karanlık dönemeçlerinde Türk Türk ile kıyasıya bir ölü kalım savaşına girdiyse bu pek çok yerde din yüzünden, mezhepçilik yüzünden olmuştur. Din işlerini siyasi emtia yapmaya kalkışılırsa islmamın bin yılı aşkın siyasi tarihinde de gördüğümüz gibi kimsenin burnu boktan kurtulmaz, İslam ile bir ülke, bir millet yönetilemeyeceğine göre bu ne şuursuzluktur ki Türklüğün kaderini, geleceğini bir dine bağlayabiliyorlar. İnananlar için islam yada başka bir din manevi bir güçtür, o gücü yanında hissettiğinde ırkın cihan hükmeder, ya ırkın olmazsa herhangi bir milletin kölesi olursun, kölesi!!

Bu ne salakça bir fikirdir ki insanlara islamı tanımazsan Müslüman olmazsan sadece Türk olamazsın denilebiliyor. Bu düşünce hangi kanalizasyonda üretilmiştir şaşıyorum. Zorunlu din tercihi, kandırılabilecek zavallıları mankurtlaştırma çabası, . Şu çok iyi bilinmeli ki Türkün Türkten başka hiçbir şeye ihtiyacı yoktu, yedi bin yıllık tarihi boyunca inandığı başka dinlerle de başarılara ulaşırken olmadı da. Kıçı dururken kimse ağzından şıçmasın yani!!
Türk yüce bir ırkın adıdır, Türkü Türkten başka kimse yüceltip şahikalara eriştiremez. Türk elini attığı herşeyi değerlendirir tıpkı islam dini gibi. Türkler olmasaydı bin beşyüz yıllık islam şimdilerde Arabistan çöllerinde birkaç bedevinin inandığı bir din olarak kalırdı, bundan hiç kuşkum yok!!

Yıl 1926,  İslamın sancaktarı, islam ile yönetilen suudlar Hz. Muhammedin mezarını yıkıp ortadan kaldıracaklar, O Hz. Muhammed ki kutsal kitap olan Kuranın indirildiği son elçi, son peygamber değil mi? Yüce Türk ‘’ATATÜRK’’ ün verdiği korku ile bu atraksiyondan vaz geçen araplardan daha beteri olan içimizdeki Atatürk düşmanı dinciler, islamcılar var. İşte bu adamlar islamı göğe yükselterek Türklüğü aşağılamaktalar, anlatmaya çalıştığım mesele İslam olmazsa Türk olur da Türk olmazsa islam biraz zor olur, yahu İslamın Hac’cı kabe taşlarla örülmüş sıradan bir mabet yeri iken Türk sultanı ‘’BAYBARS’’ tarafından ilk defa güzel, düzgün bir örtü ile kaplattırılmamışmıydı da şimdilerde Türküm derken öncesinde islamı eklettirmeye çalışan avanaklar var aramızda, NE OLURSAN OL, ÖNCE TÜRK OLACAKSIN!!  Çocuklarımızı önce bu fikir ile yetiştireceğiz..

   Diğerleri tarafından Türkçülere neden devamlı gıpda ile bakılmıştır biliyormusunuz. Türkçülük yüksek irtifadadır, herkes oraya kadar yükselemez, Gerçek Türkçünün ülküsü tamdır, araştırır, irdeler sonrada onu ziyadesiyle benliğine emdirir ki saçma sapan lakırdılar onun beynini bulandıramaz. Şimdi şu ülkücü dediğimiz gerçek Ülkücü biziz de sadece kendilerine Ülkücülüğü sıfat edinmiş müptezeller var ara sıra dağınık yerlerde, aramızda dolaşıyor bunlar. Gerçekten Türkçülüğe özenti içerisinde olan Türk çocuklarına bunlar tarafından kanca atılarak başta söylediğimiz çirkef düşüncelerini empoze etmeye çalışıyorlar, çokça başarıyorlarda, belli bir yaşa gelene kadar bu Börüler beyinleri sikik şekilde sağda solda kendilerine ülkücü diyerek kolpa , kolpa dolanıyorlar, Bunlardan sokakda yürürken ‘’ALLAHUFAKBAR’’ diye aniden bağıranlarına da şahit oldum.. İşte din mevhumunun içine girdiği her bünye böylesi bir atraksiyon göstermeye müsait oluyor..

Dini kullanarak aslı inkar etmeye kalkışıldığında ortaya absürt gerçekler çıkmaktadır.
Örneğin Başbuğ denilen Türkeşi ele alalım, Türklüğü kan bağından çıkartarak şuura bağlayıp, İslam ahlak ve fazileti demiştir ve bir zamanlar birçok Türk çocuğu bu sözlerin ardından gözü kapalı vatan, millet savunması için kominist kurşunları ile bir göz damlası gibi toprağa düşerek şehit olmuşlardır da bu büyük sözün kahramanı Türkeş ‘’AYZIT’’ adlı kızını sünnet bile olmamış bir ingilize ‘’PETER HALL’’ vererek onunla evlendirmiştir. Şimdi merhum Türkeşin yaptığı bu eylem İslam ahlak ve faziletinin neresine sığar?

Türkçülük, büyük bir öğretmendir; üreten bir güçtür, sakıngan ve korkak kimselerin değil, ruhu özenli, yüreği güçlü, kişilik kurucu, kişilik kazandırıcı, yüksek umutlu kimselerin yürüdüğü idealdir. O, umudu ve sabrı asla tükenmeyen kimselerin kararlılığıdır; çünkü nerede bir Türk varsa, kalp orada atar. Türklüğü yaşatmanın ve onu korumanın onuru üstün gelir. Kim olduğundan ve tarihinden habersiz yaşayan ölüler, insan olmak için bir yudum nefese muhtaç hale getirilmişler, Türklüğe adanan bu kutlu mücadeleyi anlamaları mümkün değildir diyerek bu yazıma son veriyorum
Tanrı Türkü korusun
Yürekli-kam 04/04/2017
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Genç Irkçı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 480« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2017, 15:23:08 »

Baybars olmasaydı Moğollar Kabe'yi un ufak etmişti belki de.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk bu ülkenin yegane efendisidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette bir tek hakları vardır: hizmetçi olma hakkı. Dost, düşman ve hatta dağlar hakikatı böyle bilsinler-Mahmut Esat Bozkurt
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2017, 17:05:56 »

Atsız ata, Türkeş'ten daha fazla vatanperverdi. Leyla Zana gibi minik fahişelere "kızım" demedi. K.rtlere kardeşim demedi. Bozkurt heykeline put demedi. Sırf Türkçü ve alevi diye Ali Balseven gibi bir fidanı ölüme sürüklemedi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
akıncıı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 349


« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2017, 19:15:21 »

Atsız ata, Türkeş'ten daha fazla vatanperverdi. Leyla Zana gibi minik fahişelere "kızım" demedi. K.rtlere kardeşim demedi. Bozkurt heykeline put demedi. Sırf Türkçü ve alevi diye Ali Balseven gibi bir fidanı ölüme sürüklemedi.
öncelikle !
vatanperverlik derken? vatan: arapça, perver: farsça'dır. Arap mısın, fars mısın, yoksa ikisinin melezi misin? Eğer değilsen Türkçe yurtsever diyeceksin.
Peki Yurtseverlik nedir?
Çok genel bir tanımdır, hiçbir ayırt edici anlamı yoktur. İngiliz yurtsever İngiltere'yi sever, Alman Almanya'yı, K.rt yurtsever k.rtistanı sever.
Demek ki yurtseverlik tek başına olunca öyle pek de önemi bir şey değil. Yurtseverliğin adını koymak gerek. Benzer olarak millet ve milliyetçi sözleri de böyledir. Bazı siyasetçilerin Türk milleti demediklerini yalnızca millet dediklerini biliyorsunuz.
Birisi "milliyetçiyim" dediğinde ona hangi millet'in milliyetçisi olduğu sorulmalıdır. Örnek olarak soralım; milliyetçi hareket partisi adındaki parti hangi milletin milliyetçiliğini yapmaktadır. İngiliz milleti olmadığı bellidir ancak "islam milleti" ya da "Osmanlı milleti" olup olmadığı belli değildir. Erdoğan'ın Türk milleti sözünü ancak bir-iki kez söylediği duyulmuştur. Ancak pek çok yerde hiç çekinmeden, apaçık "islam milleti" demiştir. Bu nedenle milliyetçiyim deyip geçenlere kanmayalım.  Açık açık "Türk milliyetçisiyim" demek gerekiyor.
Bu anlattığım konu bağlamında ne yazık ki Türkeş'in de Türklerin sandığı gibi bir Türk milliyetçisi olmadığını bir kez daha belirtmeliyiz. Türkeş olsa olsa bir islam milliyetçisi ya da diğer deyişle Osmanlı milliyetçisi olabilir. Bugün mhp'nin izlediği siyaset de tam olarak Osmanlı=islam milliyetçiliğine uygundur. Bunun anlamı şudur; Osmanlı milleti karma bir millettir. Türkler o karmanın içinde yalnızca küçük bir parçasıdır.
Türkiye'de MHP'ye oy veren kardeşlerimiz ve ak Parti'ye oy veren Türk kardeşlerimizin çoğu asla böyle karma karışık soysuz sopsuz bir millet olma isteğinde değildir. Onlar net olarak Türk milleti olduklarını bilirler ve öyle de kalmak dileğindedirler. Ancak adı geçen siyasi partilerin aldatıcı söylemleri nedeniyle yanılmaktadırlar. Tanrı'dan umar ve dileriz yakın gelecekte tüm Türkler bu gerçekleri anlayacak ve Türklüğe en uygun siyasi çizgiyi bulup aydınlanacaklar ve Tanrı bizi kurtuluşa erdirecektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2017, 20:28:37 »

Atsız ata, Türkeş'ten daha fazla vatanperverdi. Leyla Zana gibi minik fahişelere "kızım" demedi. K.rtlere kardeşim demedi. Bozkurt heykeline put demedi. Sırf Türkçü ve alevi diye Ali Balseven gibi bir fidanı ölüme sürüklemedi.
öncelikle !
vatanperverlik derken? vatan: arapça, perver: farsça'dır. Arap mısın, fars mısın, yoksa ikisinin melezi misin? Eğer değilsen Türkçe yurtsever diyeceksin.
Peki Yurtseverlik nedir?
Çok genel bir tanımdır, hiçbir ayırt edici anlamı yoktur. İngiliz yurtsever İngiltere'yi sever, Alman Almanya'yı, K.rt yurtsever k.rtistanı sever.
Demek ki yurtseverlik tek başına olunca öyle pek de önemi bir şey değil. Yurtseverliğin adını koymak gerek. Benzer olarak millet ve milliyetçi sözleri de böyledir. Bazı siyasetçilerin Türk milleti demediklerini yalnızca millet dediklerini biliyorsunuz.
Birisi "milliyetçiyim" dediğinde ona hangi millet'in milliyetçisi olduğu sorulmalıdır. Örnek olarak soralım; milliyetçi hareket partisi adındaki parti hangi milletin milliyetçiliğini yapmaktadır. İngiliz milleti olmadığı bellidir ancak "islam milleti" ya da "Osmanlı milleti" olup olmadığı belli değildir. Erdoğan'ın Türk milleti sözünü ancak bir-iki kez söylediği duyulmuştur. Ancak pek çok yerde hiç çekinmeden, apaçık "islam milleti" demiştir. Bu nedenle milliyetçiyim deyip geçenlere kanmayalım.  Açık açık "Türk milliyetçisiyim" demek gerekiyor.
Bu anlattığım konu bağlamında ne yazık ki Türkeş'in de Türklerin sandığı gibi bir Türk milliyetçisi olmadığını bir kez daha belirtmeliyiz. Türkeş olsa olsa bir islam milliyetçisi ya da diğer deyişle Osmanlı milliyetçisi olabilir. Bugün mhp'nin izlediği siyaset de tam olarak Osmanlı=islam milliyetçiliğine uygundur. Bunun anlamı şudur; Osmanlı milleti karma bir millettir. Türkler o karmanın içinde yalnızca küçük bir parçasıdır.
Türkiye'de MHP'ye oy veren kardeşlerimiz ve ak Parti'ye oy veren Türk kardeşlerimizin çoğu asla böyle karma karışık soysuz sopsuz bir millet olma isteğinde değildir. Onlar net olarak Türk milleti olduklarını bilirler ve öyle de kalmak dileğindedirler. Ancak adı geçen siyasi partilerin aldatıcı söylemleri nedeniyle yanılmaktadırlar. Tanrı'dan umar ve dileriz yakın gelecekte tüm Türkler bu gerçekleri anlayacak ve Türklüğe en uygun siyasi çizgiyi bulup aydınlanacaklar ve Tanrı bizi kurtuluşa erdirecektir.
Vatanperver sözcüğünü kullanmak kimseyi arap, fars yapmaz. Kaldı ki Atsız'da kullanmıştır:

" Akif, şair, vatanperver ve karakter adamı olmak bakımından mühimdir. Şairliğine kimse itiraz edemez. Onun oldukça bol manzum eserleri arasında öyle parçalar vardır ki Türk edebiyatı tarihinde ölmez mısralar arasına girmiştir.

Vatanperverliği, tam ve tezatsız bir vatanperverliktir. Akif, sözle vatanperver olduğu halde fiille bunu tekzip edenlerden değildi. Vatanperverane şiirler yazdığı halde en sefil bir namert ve en rezil asker kaçağı hayatı yaşayanlar henüz aramızda bulunduğu için Akif?in vatanperverliği yüksek bir değer kazanır."

Türkeş'i ne kadar beğenmesekte o da bu vatan için çalışmıştır. Doğru veya yanlış önemli değil. Sonuçta bu vatana yararlı olmak istemiş. Yurtseverliği ayırt edemeyiz haklısınız. Ancak, Türkeşinde Atsızında savunduğu bir fikir vardı. Sonradan k.çbuğ bu yoldan geri saptı. Yani yoldaşlarını yarı yolda bıraktı. Böyle mühim bir meselede yoldaşını satanların yurt sevgisi eksiktir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
akıncıı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 349


« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2017, 20:41:33 »

Atsız, cumhuriyetin ilk yıllarında yaşamış ve arınmış ve öz Tükçe kullanımı onun yazılarında yeterince çok değildir. Dönemine göre daha az arapça-farsça kullanmış olsa bile bazı sözcükleri bilinçli olarak arapça-farsça söylemek zorunda kalmıştır. Çünkü o dönemlerde toplumun dilinde yoğun olarak arapça-farsça sözler vardı. Türkçenin yalınlaşması ve özüne dönmesi bir süreç içinde ilerleyerek olgunlaşmaktadır. Atsız ve o dönemdeki yazarlarımız kullandığı için yabancı sözcükleri bugün de kullanmayı sürdürmek doğru değildir. günümüzde o yabancı sözlerin Türkçe karşılıkları toplumun diline yerleşmiştir ve dolayısıyla öz Türkçe sözcükleri bugün milletimiz anlamaktadır. Türkçeyi öz ve yalın biçimiyle konuşmak tüm Türkler için gereklidir ancak Türkçüler için zorunludur!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

AttilaHunTürk tarafından otağdan kovuldum.
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2017, 21:05:55 »

Atsız, cumhuriyetin ilk yıllarında yaşamış ve arınmış ve öz Tükçe kullanımı onun yazılarında yeterince çok değildir. Dönemine göre daha az arapça-farsça kullanmış olsa bile bazı sözcükleri bilinçli olarak arapça-farsça söylemek zorunda kalmıştır. Çünkü o dönemlerde toplumun dilinde yoğun olarak arapça-farsça sözler vardı. Türkçenin yalınlaşması ve özüne dönmesi bir süreç içinde ilerleyerek olgunlaşmaktadır. Atsız ve o dönemdeki yazarlarımız kullandığı için yabancı sözcükleri bugün de kullanmayı sürdürmek doğru değildir. günümüzde o yabancı sözlerin Türkçe karşılıkları toplumun diline yerleşmiştir ve dolayısıyla öz Türkçe sözcükleri bugün milletimiz anlamaktadır. Türkçeyi öz ve yalın biçimiyle konuşmak tüm Türkler için gereklidir ancak Türkçüler için zorunludur!!!
Haklının ağabey; fakat ben yalnızca arapça veya farsça sözcük kullanmak için adı geçen milletlerden olmanın gerekmediğini söyledim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.578


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2017, 22:49:25 »

Atsız, cumhuriyetin ilk yıllarında yaşamış ve arınmış ve öz Tükçe kullanımı onun yazılarında yeterince çok değildir. Dönemine göre daha az arapça-farsça kullanmış olsa bile bazı sözcükleri bilinçli olarak arapça-farsça söylemek zorunda kalmıştır. Çünkü o dönemlerde toplumun dilinde yoğun olarak arapça-farsça sözler vardı. Türkçenin yalınlaşması ve özüne dönmesi bir süreç içinde ilerleyerek olgunlaşmaktadır. Atsız ve o dönemdeki yazarlarımız kullandığı için yabancı sözcükleri bugün de kullanmayı sürdürmek doğru değildir. günümüzde o yabancı sözlerin Türkçe karşılıkları toplumun diline yerleşmiştir ve dolayısıyla öz Türkçe sözcükleri bugün milletimiz anlamaktadır. Türkçeyi öz ve yalın biçimiyle konuşmak tüm Türkler için gereklidir ancak Türkçüler için zorunludur!!!
Atsız, cumhuriyetin ilk yıllarında yaşamış ve arınmış ve öz Tükçe kullanımı onun yazılarında yeterince çok değildir. Dönemine göre daha az arapça-farsça kullanmış olsa bile bazı sözcükleri bilinçli olarak arapça-farsça söylemek zorunda kalmıştır. Çünkü o dönemlerde toplumun dilinde yoğun olarak arapça-farsça sözler vardı. Türkçenin yalınlaşması ve özüne dönmesi bir süreç içinde ilerleyerek olgunlaşmaktadır. Atsız ve o dönemdeki yazarlarımız kullandığı için yabancı sözcükleri bugün de kullanmayı sürdürmek doğru değildir. günümüzde o yabancı sözlerin Türkçe karşılıkları toplumun diline yerleşmiştir ve dolayısıyla öz Türkçe sözcükleri bugün milletimiz anlamaktadır. Türkçeyi öz ve yalın biçimiyle konuşmak tüm Türkler için gereklidir ancak Türkçüler için zorunludur!!!
Haklının ağabey; fakat ben yalnızca arapça veya farsça sözcük kullanmak için adı geçen milletlerden olmanın gerekmediğini söyledim.

BOZKURTLARIM BENİM!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.578


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #8 : 07 Nisan 2017, 09:32:29 »

Gerçek olan Türk çocuklarının benliklerine sıkı sıkı, sağlam tutunması gerekiyor!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.279 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.02s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.