ATSIZ'I TERKEDİŞ MHP İÇİN DÖNÜM NOKTASIYDI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Temmuz 2020, 23:44:07


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  
Gönderen Konu: ATSIZ'I TERKEDİŞ MHP İÇİN DÖNÜM NOKTASIYDI  (Okunma Sayısı 17359 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« : 04 Aralık 2010, 10:08:16 »

Bilgisayarımdaki eski dosyaları karıştırırken Necdet Sevinç Beğ'in 2003 ya da 2004 yılında Yeniçağ Gazetesi'nde yayımlanan makâlesini buldum. Okumayanlar okusun, özellikle ziyaretçi ülkücüler okusun.


ATSIZ'I TERKEDİŞ MHP İÇİN DÖNÜM NOKTASIYDI

Ülkücü harekete en sinsi ve ağır darbeyi kerâmeti kendilerinden menkul olan bazı şeyhlerin mûritleri vurdular. Bir Türk müsün, Müslüman mısın, bir Allah mı Tanrı mı tartışması başladı ki, hâla sürüp gidiyor.

BEKLENEN ITIRAF

Bugünkü 3 Hilâlin parti, hilâlli bozkurtun da gençlik kollarının sembolü olarak kabul edildigi 1969 kurultayı sert tartismalara, hatta salon dışında gençlerin çatışmalarına sebep olmuştu. Bu yara sarılmadan beklenen itiraf zuhur ediverir. Ve hareketin fikir temellerini atan Atsız'la, hareketin siyasi lideri olan Türkeş'in arası açılır. Bu bir bakıma beklenen akıbettir. Çünki fikir taviz vermez!! Siyaset ise taviz esası üzerine kurulmustur. Atsız da, Türkeş de siyasi hareketle fikir hareketini yanyana yürütemezler. Bu belki de mümkün değildir.

Fikirden taviz vermeyen Atsız'ın sert ve kararli neşriyatından dolayi MHP Genel İdare Kurulu 1973 yilinda Atsız tarafindan yayınlanan Ötüken dergisinin okunmasini yasaklar. Oysa 9 Işık bile Atsız'ın Şubat 1962'de Orkun dergisinde yayınlanan Türk milletine çağrısından esinlenerek hazırlanmıştır. Atsız'in 9 maddelik millî kalkınma programı şöyledir:

1. Türkçüyüz
2. Arınmış Türkçeciyiz
3. Yasacıyız
4. Toplumcuyuz
5. Millî gelenekçiyiz
6. Şuurlu demokrasiye taraftarız
7. Ahlakçıyız
8. Bilimciyiz
9. Teknikçiyiz

(Orkun Dergisi, Şubat 1962)

Bu arada 1970 Ocak ayında kurulan ve 1971 muhtırasında kapatıldıktan sonra yeniden faaliyete geçirilen MSP ile MHP arasında bir islâmcılık yarışı başlar. Artık MHP bin kere tövbesini bozanın içeri daldığı, Mevlânâ'nın dergâhı gibidir. Farklı davaların temsilcileri arasındaki bu anlamsız yarış MHP'yi kendi kulvarının dışına itmiştir. Bir süre sonra Atsız'ın eksikligi "Milliyetçiliğin kabuk olduğunu iddia edenler" tarafından doldurulur.

Ve bir de bakarlar ki, seçkin kurmay subayların yönettiği bir üniversite hareketi olan MHP hareketi, bir köylü hareketine dönüşüvermis!!

Bu gerçek görülür de, MHP Atatürk'le yeniden buluşup, islâmcıları dışlayıp yeniden üniversite hareketi haline gelebilirse tekrar Türk milletinin umudu olacaktır.

Necdet Sevinç, Yeniçağ Gazetesi
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
Tengri_Kurt
Atsızcılar - Karaman
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 235


Türkçü- Turancılar


« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2010, 13:26:53 »

Sayın Necdet Sevinç Bey'in kalemine sağlık. mehapenin nasıl bir çakma parti olduğunu, 9 ışık dedikleri doktrinlerinin dahi başbuğları(!) tarafından yarı yolda bıraktığı Atsız Ata'mızın TÜRKÇÜLÜK ülküsünün kalkınma programından çalıntı olduğu ve daha da aşşağılık bir hâl alan durumda (ç)alıntı yapılan Orkun Dergisi'nin yasaklanması, sentezcilik, gayr_i TÜRK unsurları kucaklama, kendi dava arkadaşını arkadan bıçaklama vs. vs. vs.

Ne kadar mide bulandırıcı, öyle değil mi?

Biliyoruz, binlerce kuyruk acısı olan ümmetçi it bu otağı izlemekte! İyi okuyun lan beynine tükürdüklerim!

Atsız Ata'mı yarı yolda koyan bir zihniyetin torunları ve özürlü çocuklarıyla hareket etmenin ne derece doğru olacağı tarihimizle sabittir! Para için, rant için, iktidar için (hoş başa geçse edeceği şeyleri bilmeyen yokta!) vermeyecekleri taviz yok!

mehapenin gerçek yüzünü bilmeyenler için kısa ve öz bir yazı dizisi, teşekkür ederim andam. TTK.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türküz | Türkçüyüz | Atatürkçüyüz
turatbek_aytmatov
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2010, 13:41:07 »

Anda bu müthiş yazı için sağolun. Sanalağda da paylaştım bu yazıyı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #3 : 04 Aralık 2010, 14:11:50 »             Bu yazı anlam açısından çok önemli bir yazı. Ancak bu düşünceyi yaşama uyarlamak oldukça zor. Eylem yapmak o kadar zor ki. Üniversiteler bu işin temeli olmalı doğru ama küresel acunda kolay olmayacaktır. Üniversiteler kurtarılmış bölgeye dönmüş durumda. Her çeşit bozuk düşünceler cirit atıyor. Türkçülük ülkülemini anladığımız biçimiyle ortaya koymak ve ilerlemesini sağlamak deveye hendek atlatmak kadar zor.
             Ha !.. Çok zor diye birşey yapılmayacak mı ?.. Tabi olmaz birşeyler yapmanın yollarını hep birlikte arayıp bulacağız. Bu da bizlerin önerileri, genç kardaşlarımızın, bacılarımızın ise eğitim olaylarını öne çıkarıp ilerlemeleri ile olası olacaktır. Bu arada mhp yada başka oluşumlar bir işe yarar mı ? Onu da süreç gösterecektir. Hep birlikte düşünüp yol almak uygun görünmektedir. Esenlikle...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
KIZIL BUKA
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 45« Yanıtla #4 : 04 Aralık 2010, 14:41:06 »

Kandaslarim,böylesi bir sacmalik gördünüzmü hic ?

Alıntı
ATATÜRK'ten sonra Türklüğü düşüncesinin merkezine yerleştiren yegane devlet ve siyaset adamımız Alparslan Türkeş'tir.

Atatürk müstesna, Türk Devleti'nin, Türk Milleti'nin ve Türklüğün temsil ettiği bütün üstün değerlerin ebediyyen varolması için yaman bir mücadele veren devlet ve siyaset adamımız da Alparslan Türkeş'tir.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ulu Bozkurt'a köpek diyenler,kendilerini aynada görenlerdir.
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« Yanıtla #5 : 04 Aralık 2010, 14:45:53 »

Yazının içeriğinde bilmediğimiz birşey yok; biz Türkçüler'in sürekli dile getirdiği şeyler. Burda önemli olan bizim düşüncelerimizde olan bir yazarın bunu günlük bir gazetede yazmış olması. Şuanda bildiğim kadarı ile bir gazetede yazmıyor yada yazdırılmıyor ama referandum öncesi yaptığı bir açıklama var ki gerçekten dikkatimizden kaçmış ben ilk defa gördüm.

Alıntı
“12 Eylül olmasaydı biz devleti kaybederdik. 12 Eylül, 12 Mart ihtilalleri, siyasetçiler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yönetemediği için olmuştur. Eğer bu ihtilaller olmasaydı, bizler boğazlanıyorduk. Cumhurbaşkanlığı makamı bombalanıyordu. İsmet İnönü öldürülecekti. 12 Eylül’ün bazı uygulamaları elbette yanlıştır. Anaya anayasa, ‘devleti’ esas alan bir anayasadır. Bir kere şunu herkes kabul etmek durumundadır. Şayet Türkiye’de yaşıyorsanız, Türkiye Türklerinin yerlerinde kalması gerektiğine inanıyorsanız bu referanduma ‘ret’ vermek durumundasınız. Bugün bu ülkenin bir Kürt meselesi gibi bir sorunu yoktur. Böyle bir sorunda çözüm tek ve nettir: Ya itaat edersiniz, ya da defolup gidersiniz.”
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 04 Aralık 2010, 14:46:51 »

Kandaslarim,böylesi bir sacmalik gördünüzmü hic ?

ATATÜRK'ten sonra Türklüğü düşüncesinin merkezine yerleştiren yegane devlet ve siyaset adamımız Alparslan Türkeş'tir.

Atatürk müstesna, Türk Devleti'nin, Türk Milleti'nin ve Türklüğün temsil ettiği bütün üstün değerlerin ebediyyen varolması için yaman bir mücadele veren devlet ve siyaset adamımız da Alparslan Türkeş'tir.           Kandaşım biz kimin ne olduğunu biliyoruz. Öncelikle otağı iyice incelemeni öneriyorum. Özellikle ''TÜRKÇÜ, Ümmetçi Tartışmaları'' kısmını. Sonra yorumunu yaparsın!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #7 : 04 Aralık 2010, 14:48:17 »

              Böyle bir düşünceyi Otağımızın bireyleri kesinlikle onaylamaz sanırım Argumay Kandaşım. Bu sorun milliyetçilerin genelde geçmişten beri mhp'den başka kimseyi görememelerinden kaynaklanıyor. Sonuçta hala mhp dışında Milliyetçi bir oluşumun kimse farkında değil yazık ki !..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
KIZIL BUKA
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 45« Yanıtla #8 : 04 Aralık 2010, 14:48:40 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://necdetsevinc.net/index.php?option=com_content&view=article&id=49:necdet-sevincle-roepoertaj&catid=34:yazlar&Itemid=54
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ulu Bozkurt'a köpek diyenler,kendilerini aynada görenlerdir.
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 04 Aralık 2010, 14:51:48 »


              Böyle bir düşünceyi Otağımızın bireyleri kesinlikle onaylamaz sanırım Argumay Kandaşım. Bu sorun milliyetçilerin genelde geçmişten beri mhp'den başka kimseyi göremedikleri için oraya okaklanıyorlar çaresiz. Sonuçta hala mhp dışında Milliyetçi bir oluşumun kimse farkında değil yazık ki !..

Hakan Ağabeğ'im anlatacağız. Gerekirse tek tek tüm uyuşturulmuş beyinlerle uğraşalım, razıyım. Yeter ki milliyetçiliği kendilerine ait sanmayı bırakın, kendilerini milliyetçi sanan soyu şüpheli mefkuresizlerin peşinden Türk soylular takılmasın. Zaten bunu savaşını vermiyor muyuz? Kandaşımı umarım yanlış anlamışımdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.207 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.