Atsız'a Karşı Çirkin bir Saldırı Daha
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Nisan 2020, 18:32:55


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Atsız'a Karşı Çirkin bir Saldırı Daha  (Okunma Sayısı 19669 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Alaz
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 7« : 08 Ekim 2009, 19:02:03 »

Bugün Habertürk'ün internet sayfasında Yol başçımız Nihal Atsız ile ilgili bir haber yer aldı. Haberi okurken hocalarımızın bize öğrettiği 'Gazeteci nasıl olur?' tanımlamasının alt üst edildiğini gördüm. Gerçek gazetecilik, dürüst, yorumsuz, eksiksiz ve tarafsız olandır.

Habertürk'ün yaptığı haberi incelersek, öncelikle kullanılan başlık bile haberi okumadan önce tarafını yansıtmış. "30 milleti düşman ilan eden kafatası ölçücüsü" böyle bir başlık kullanmak hiç bir haberciliğe yakışmaz. Böyle bir başlık hem taraflı olduğu gibi aynı zamanda insanların üzerinde olumsuz etki bırakacak şekilde yazılmış.

Haberin içeriğinde Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan'ın "Türkiye Mozaiği”ne alternatif isimler arasında yer alan Atsız'ın kimliğini ortaya çıkartıyor! Ama bakın nasıl yapıyor bunu.

Haberde dört alt başlık altında Atsız'ın hayatından kısa örnekler gösteriliyor. İlk başlık Atsız'ın Askeri Tıbbiyeden atılma olayı yer almış. İnsan okumasa bile Atsız'ın bir kitabını alır ve arka kapakta yazılanları okur. Nihal Atsız'ın çok sevdiği ve hayatındaki dramlardan ilki olarak nitelendirdiği Askeri Tıbbiyeden atılma olayı eksik, yanlış biçimde verilmiştir.

İkinci alt başlıkta Atsız ile Türkeş'in yollarının Atszı'ın ırkçılığa varan söylem ve eylemleri ile ayrıldığı yazılmış. Bir hata daha. Atsız, Türkeş'in 1944 Irkçılık Turancılık davasında yaptığı döneklikten başlayıp siyasi hayatta yaptığı tavizlerden dolayı görüşmeyi kesmiştir. Haberde yazılanları okuyunca sanki Atsız değilde Türkeş' Atsız ile görüşmeyi kesmiş gibi yer verilmiş.

Üçüncü alt başlıkta Yağmur Atsız'ın babası ile ilgili bir anısına yer verilmiş. Oğul Yağmur'un babası ile ilgili anısı özellikle yarım verilmiş ki haber başlığında yaptıkları iftiranın üzerini bu yalanla örtmek istemişler. Yağmur Atsız babası için "Babam kafatasçı değildi, sadece etrafındakilerle dalga geçiyordu." diye anlattı bu anısı sanki Atsız ciddi ciddi kafatası ölçerek insanları değerlendiriyormuş gibi yansıtılmış. Oysaki hikâyenin sonunda Atsız'ın kafatası ölçmek için kullandığı aletin hamile kadınlara doğum sırasında yapılan ölçüm aleti olduğunu herkes bilir de birilerinin işine gelmemiş demek ki hikâyenin tamını yazmak.

Son başlıkta Atsız'ın vasiyetine ver verilmiş. Bu vasiyet birçok tartışmalara sebep oluyor. Ama buyursunlar tartışalım. Atsız'ın vasiyetinde yer alan konulardan hangisi geçekleşmedi! O vasiyette yapılan her bir uyarıyı bugün acı bir şekilde yaşıyoruz.

Lafın kısası gazeteci olmuşsunuz ama adam olamamışsınız. İnsanları yanıltmak, yanlış ve eksik haber sunmak, taraf tutmak hangi basın etiğinde yer alır? İşinize gelmiyor tabi gerçekleri yazmak yoksa nasıl döndüreceksiniz değirmeninizi. Yazıklar olsun ki sizi gazeteci sanıp alıp okuyanlara destekleyenlere.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATTİLABİLGEHAN
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2009, 20:07:26 »

NE BEKLEYECEĞİZ BU SATILIK MEDYADAN BAŞKA ? BUNLARIN HANGİ OKULLARDAN ÇIKTIĞINI İYİ BİLİYORUM. TÜRK YAĞILIĞI ORTAK PAYDALARI. ADINDA TÜRK OLANLARIDA GÖRÜYORUZ. ATATÜRK'ÜMÜZE DE SÖYLENECEKLERDE DURUYORLAR ORADA...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
GÖÇMENTÜRK
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 36« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2009, 20:17:34 »

ALAZ KANDAŞIM NİYE BU ALÇAKLIĞA ŞAŞIRDINKİ,BU KARALAMA ONLARIN HERZAMAN YAPTIĞI BİRŞEY.BÖYLELERİNİ AKLIMIZIN Bİ KÖŞESİNE YAZIYORUZ ZATEN,BU ONLARIN SON HABERLERİ OLUCAK İNŞALLAH...
 Türkiye GökTürk KURT
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BEN BİR TÜRKÜM DİNİM CİNSİM ULUDUR...
umut1
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 85« Yanıtla #3 : 08 Ekim 2009, 21:04:16 »

Atsız Ata için açtıgı başlıktan gocunmuyoruz aksine onun düşüncesini ve fikirlerini gelecek nesillere aktarmak fikriyatını  tüm Türk soylulara ulaştırmakla mükellefiz yani o satılmış piçler ne yazarsa yazsın önemli deyil düşman düşmanlıgını yapacak .Bizde ATSIZ ATA nın her görüşünü düşüncesini noktasına virgülüne dokunmadan kabul edip savunup yaşatacagız o paçavrada bahsedilen kafatası ölçerdi otuz tane millete düşmandı kelimelerinede evet sonuna kadar katılıyor ve onaylıyoruz sahip çıkmamazlık yapmıyoruz evet gururla ATSIZ ATA yaptıysa söylesiyse dogrudur .ruhu şad mekanı Türk uçmaklıgı olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

İNADINA TÜRKÜZ
İNADINA TURANCI!!!
Dr.azerkan
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 608« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2009, 22:52:28 »

Aslında yapılan haberde Atsız Ata hakında maksatlı düşünceler içerse de Türk düşmanları tarafından artık bir tehlike olarak görüldüğümüzün kanıtıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türük Oguz begleri, budun eşiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türük budun, ilingin törüngin kim artatı udaçı erti ?

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR,BOZKURT ÖZGÜRLÜĞÜN SİMGESİDİR!!!
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 08 Ekim 2009, 23:56:17 »

Türkçüler hariç ATSIZ ATAMIZIN adını dahi duymamış milyonların olduğunu sakın unutmayın kandaşlarım,bu şerefsizin yazdığı yada dillendirdiği bu haberde yüreği Türkçülük ile çarpan Atsızı da tanımayan o kadar genç yada yaşlı Türk soylu haberdar oldu.O piç evlatları  ne yaptıklarının farkına varsalar inanınki o proğramı yapmazlar,siz bana söyleyebilirmisinizki bir tane şöyle safkan Türkçü gazeteci yok bulamazsınız medyada yer alan.onlar böyle karalama haberlerde yapsalar Türkçülere faydası var ,nerdenmi biliyorum otağ bir kaç gündür üye rekorları kırıyor,Atsızın adını duyan Türk hemen bilgisayarına koşuyor arama motorundan Atsız yazıyor pat karşısına Türkçüler çıkıyor ve diyorki işte bu,tabi o anda siteda kavga yada küfür yoksa.

Neyse karalasın bakalım it dölleri nereye kadar yapabilecekler burunlarından fitil fitil gelmeye başladığında ahh ben ne bok yedim der lakin fayda edermi bilinmez.ATSIZI BİLEN ZATEN BİLİYOR.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
umut1
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 85« Yanıtla #6 : 09 Ekim 2009, 11:32:54 »

çok dogru kam amca insanlar merak edecek hali ile kim bu adam diye .Yoksa yıllarca biz anlatmaya çalışsak kaç kişiye ulaşıyoruz insanlarımız araştırmıyor okumuyor ancak böyle bir zamanda sivri bir tartışmada adı geçen şahıslar merak konusu oluyor kitleler tarafından . örnegin bir dizide dizi kahramanının elindeki kitap ülkede satış patlaması yapmış tartışma konusu olmuş açık oturumlar yapımıştı sonunda devlet kitabı yasakladı  o malum kitabı hepimiz biliyoruz  yeterki insanların kafasına bir çivi çakılsın oda yeter.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

İNADINA TÜRKÜZ
İNADINA TURANCI!!!
Nurgül
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 142


« Yanıtla #7 : 09 Ekim 2009, 11:42:56 »

..

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Dr.azerkan
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 608« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2009, 02:11:54 »

Atsız Ata'nın isminin TİBT komutanı tarafından kullanılmasının bizlere nasıl bir yansıması olmuştur sizce kandaşlar?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türük Oguz begleri, budun eşiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türük budun, ilingin törüngin kim artatı udaçı erti ?

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR,BOZKURT ÖZGÜRLÜĞÜN SİMGESİDİR!!!
Onbaşı Sançar 1944
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 24« Yanıtla #9 : 10 Ekim 2009, 02:33:55 »

haberTürk ve diğer basın kuruluşlarının, Atsız Ata'mız ile ilgili yaptığı olumsuz veya olumlu bütün haberler, Türk soyluların Nihal Atsız atamızı tanımasına vesile olacaktır.

Azerkan soydaşım, TİBT genel başkanı Savaşan Atsız beğ'in Nihal Atsız Atamıza vurgu yaparak Atsız takısını kod adında yer vermesi ve özellikle son 3-4 yıldır yüzlerce basın yayın organlarında yayımlanan bildirileri ve yapılan haberler sayesine milyonlarca Türk soylu Türkçü düşünce ile tanışarak Nihal Atsız Ata'mızı tanıma ve merakla araştırma fırsatı bulmuştur. En son Türk düşmanı sözde aydınlara yönelik sergilenen Türkçü duruş ve direnişin yansımaları gündeme oturmuş onlarca gazete ve haber sitelerinde bildiri içeriğinde yer alan Türkçü söylem ve Türkçü tabirinin özellikle vurgulanmasıyla milyonlarca Türk bu bildiriyi basın yayın kurumları aracılığı ile okuyarak Türkçüler kimdir neyi savunur düşüncesi toplumumuzda yer etmiş merak uyandırmış bu sayede Türk toplumunu Türkçü düşünceye doğal olarak yönlendirmiştir.

Kemal Kılıçtaroğlu'nun Nihal Atsız Ata'nın adını anması bile, TİBT'in Türkiye gündemine düşen uyarı bildirisinden sonra gerçekleşmiştir. Dikkatler Türkçü düşünceye ve Atsız Ata'ya çekildiği için Nihal Atsız Ata'mıza vurgu yapılmıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Haritalarda ırkımızın yaşadığı yerlere baktık, milletimize fenalık edenleri tarihte okuduk ve milli kini ateşten damgalar gibi kalbimize yazdık. Nihal Atsız Ata
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.087 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.023s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.