ACUNUN BATIMINA DEK ADIN GÖNLÜMÜZDE ATSIZ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 09 Ağustos 2020, 09:00:57


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ACUNUN BATIMINA DEK ADIN GÖNLÜMÜZDE ATSIZ  (Okunma Sayısı 1933 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BAYCU NOYAN
turkcuturanci.com
Atsızcı
***********
ileti Sayısı: 857« : 05 Eylül 2017, 14:33:50 »

ACUNUN BATIMINA DEK ADIN GÖNLÜMÜZDE ATSIZ

Görmeden gördüğüm,dokunmadan hissettiğim ve vücudumun her hücresiyle sevdiğim,kalbimin içini dolduran sevgisiyle Atsız Atama...
Konu Atsız olunca insan nereden başlayacağını bilmiyor.Belki de bildiği için yazamıyor.Çünkü hangisinden başlasa diğerine haksızlık edeceğini düşünüyor.Belki de onu en iyi 'Anlatmaya kelimeler yetmez.' sözü açıklıyor.Ama anlatamaya kelimeler yetmeli elbette onu nasıl anlatsak az kalır fakat Türklüğe karşı Haçlı Seferleri düzenlemişlere inat,Onu kötüleyenlere karşı anlatmak biz Türkçülerin Atsız Ataya olan bir borcudur.

Yıl 1905...
Küçük bir Türk eri dünyaya geldi.Hepimizin fikir dünyasına Türklük şuuru ve sevgisini ilmik ilmik işleyecek o büyük Türk, gözlerini dünyaya açtı.İlk yanık yanık ağladığında dünyanın her türlü kalleşliğini göreceğini bilmeden ağlamıştı belkide.

Kanında Türklük ve yüreğinde sevgisi olan herkes Türkçü olabilir.Türkçü olmak elbette bununla bitmez.Çok okumak gerekir.Tüm zorluklara rağmen başını eğmemeyi gerektirir.Bunları söylerken bile insanın aklına Atsız Ata geliyor.Sanki kafamın içinde o Bozkurt bakışıyla beni izliyor.Ben önce Türkçülük kavramını bilmezdim.Diğer ırkları sevmezdim kanımda Türklük ve kalbimde sevgisi vardı ama adını bilmezdim.Beni Türkçülükle tanıştıran kişi olduğu için Atsız Ata'nın yeri bende ayrı.O Türkçülüğümün her devresinde vardı,var ve varolacak.İlk,abimin  Kür Şad İhtilalini bana özetle anlatmasıyla Kür Şad'a ve dolaylı yoldan Atsız Atayla tanıştım.Abim anlattığında hayıflandım keşke bende 41. Çeri olsaydım diye içimden geçirdimHatta birkaç defa daha anlattırdım.O günden sonra Kür Şad hep aklımdaydı.İnternette Atsız Atanın 'Yüzde yüz Türk olduğun gün cihan senindir.' sözünü gördüm.O kadar çok hoşuma gitti ki bu söz anlatamam.Sanki hep aklımdaydı dilimin ucundaydı ama birisi benden önce söylemişti.Bu his giderek arttı.Atsız Atanın her sözünü görünce bu hisse kapılırım.Araştırdım.Bu ruhuma dokunan adam kimdi ? Daha sonra 'Bozkurtların Ölümü' adında bir kitabının olduğunu ve Kür Şad İhtilali'ni anlattığını öğrendim.Para biriktirmeye başladım.Sonra diğer serisinin de içinde olduğu kitabı aldım.Zaten ismi bile beni mest etmeye yetmişti.İsmi okuyunca 'Bozkurtlar ölmez Atsız Atam' dedim ve okumaya başladım.Kitabın girişindeki anlatılan kişilerin değişmesi birer bozkır erkeğine/kızına dönüşmeleri kitabı okuyunca benim başıma da gelmişti.Sanki benimde içimde bir sıkıntı vardı ve İşbara Alp ile aynı gökyüzüne bakıyordum.Derken kitapta yazılmamış karakter gibiydim.Atımla bir köşede olanları izliyordum.Çinli katuna sövüyor,kımız içiyor,savaşıyor Kür Şad'a yoldaşlık ediyor,Sançarla gülüyor,Çin Sarayını basıyor,çarpışıyor ve yüzümde yağmuru hissederken Vey Irmağı'na at salıyordum. Kür Şad 'ın 'Kalkın!' buyruğunu verince ruhum toprak anadan sıyrılıyor ve Tanrı Dağı'nın çevresini bürüyordu.Alp Er Tunga huzurunda diz vuruyordum.Bir dörtlük okuyordum.Sonra gözlerim talihine isyan edercesine o yiğitlerin arasında olmayı dilercesine ağlıyordu.Yüzümün ıslaklığıyla aslında bir kitap okuduğumun farkına varıyor Kür Şad ve 40 Yiğidin beni seyrettiğini düşünüp onlara nasıl layık olacağımı düşünüp ruhlarını ruhumda hissediyordum.İşte Atsız Ata bana bu duyguları yaşatmıştı.Kitabı okurken arada bu bu kitabı bir insanın yazamayacağını düşünüyordum.Atsız Ata bana hiç görmediğim bir dünyayı özletmişti.Bende artık onun gibi 'Bir başka hayat, bir başka cihan özlüyordum.

Atsız Ata asla sönmeyecek ve giderek harlanacak Türkçülük meş'alesinin ateşini yakmıştı.İşte Atsız Ata böylece hayatımın odak noktası  ve feyz aldığım kişiler arasında ilk kişi olmuştu.Bundan sonra onu çevremdeki herkese anlatmaya ve 'Hüseyin Nihal Atsız mı ?' diye adını daha önce duymamış şaşıran insanların yüzlerini görmeye başlamıştım.İnsanların böyle birisini nasıl tanımadıklarına şaşıyor ve sinirleniyordum.İki üç kafiyeli kelimeyi bir araya getirip kendini şair sananları,sapkın fikirleri savunanları biliyorlardı ama Atsız Atayı bilmiyordu.İçimde yaktığı meş'aleyi bu kinle başka yüreklerde de yakmayı amaçlıyordum artık.İşte Atsız Ata mezara kadar gidecek belki de uğrunda öleceğim bir miras bırakmıştı içime.Günler geçtikçe onu daha iyi anlıyordum ve tohumunu attığı sarmaşıklar tüm benliğimi sararken içime attığı araştırma azmiyle zaten meraklı olduğum Türk Tarihini,Türkçü şahsiyetlerini araştırıyordum.Bu yolda uçmağa varanlar için göz yaşı döktüm hırslandım kinlendim.Bazı gerçeklere gözüm açıldı.Başbuğ Atatürk ile Türkçülük temelleriyle kurulmuş bir ülkenin acı durumunu daha iyi kavradım.Bazen içimde onun yalnızlığını hissettim. Kanaatlerimi apaçık söylediğim için sevimsiz göründüm.İçimdeki Türklük sevgisi ve Atsız Atayla yalnızlığımı yendim.Şiirlerini okurken ölüme bu kadar çok özlem çekmesine üzüldüm.İçimden onun bu zaman dilimi için fazla olduğunu düşündüm.Kür Şad'ın can yoldaşı,Tanrıkut Mete'nin ordusunda bir Tigin,Kurtuluş Savaşı'nda Atatürk'ün silah arkadaşı olması gerekirdi.Ama Ulu Tengri bizlere lütuf edip onu bu çağa göndermişti.

Dik duruşu,'atlıyı atından indirecek' şekilde yazması,tavizsiz oluşu,sadece Türkü ve Türklüğü sevişi ve bu uğurda çektiği ızdırapları bir yıldırıcı olarak düşünmeyip daha çok perçinlenmesi... Atsız Ata  her şeyiyle  bize en iyi örnekti.
Onun hayatını okudukça hep 'Keşke.' dedik.Keşke ; aynı dergide çalışsak,Ziya Gökalp'in cenaze töreninde onunla beraber kavga etsek,aynı davada yargılansak ve tabukluklarda beraber yatsaydık.

Hangimizin Atsız Ata'nın sesini ilk duyunca kalbi burkulmadı,özlemine binler eklenmedi,gözleri dolmadı ?
Hangimiz ona sıkıca sarılmak istemedi ?
Hangimiz onun ağzından adımızı duymak istemedi ?
Hepimiz istedik.
Zamanı Tanrı yaşar,kişioğlu hep ölmek için gelirmiş dünyaya.Ne kadar yaşadığın değil nasıl yaşadığın önemlidir ya şu hayatta şerefli bir hayat yaşamayı biz Atsız Ata'dan öğrendik.

Şimdi ağlama zamanı değil.Dileğe doğru at salma zamanı.Büyük Turan yolunda bu amaç uğrunda çalışıp,bu ülküyü yüceltmek için en büyük fedakarlığı yapsak bile bunun aciz olduğunu düşünüp,etrafımıza bu ülküyü anlatıp,belirsiz mezarlarda anılmadan yaşayıp bir gün ruhlarımızın buluşacağı ve gönlümüzün tamusunun söneceği Tanrı Dağı'nda buluşmak ümidiyle yaşamakla Atsız Ataya olan borcumuzu bir lahza ödeyebiliriz.
Herşeye rağmen Atsız Ata da bir konuda yanılmıştı.

Bir şiirin de 'Ölsen de nola ki anılmaz adın ' diye yazmıştı.Bu cümleyi ,Atsız Atanın yalnızlık ve unutulmuşlukla ilgili şiirlerini,sözlerini okuduğumda içimden hep 'Sende yanılırmışsın Atsız Atam..'diyorum.Tekrar okuyorum  'Ölsen de nola ki anılmaz adın ' sonra diyorum ki 'Hayır Atam anılır adın sen yalnız değilsin.' Hissediyorum elbet beni duyuyordur.Adını anmadığım bir gün yok.Şiirlerini okuyup ufku gözlerken anıldığını hissediğini biliyorum.Ve sana söz veriyorum kalbim dursa daha ruhum adını anmaya devam edecek.Hayatın anlamın,bu dünyaya bir zevk için değil bir görev için geldiğimizi sen öğrettin bize.'Yeşermesi ektiğimiz tohumların haktır,İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır.' demiştin.Tohumların yeşerdi,yeşeriyor ve yeşerecek Atsız Atam bu tohumların kökleri Turan ağacında birleşecek.

'Vaktiyle bir ATSIZ varmış derlerse ne hoş
Anılmakla hangi bir ruh olmaz ki sarhoş?'
Vaktiyle bir ATSIZ varmış Varolsun !

Ben,şimdi senin Kür Şad'la  toyda kılıç kuşandığını biliyorum.Otağda kaldığını da,engin bozkırda at koşturduğunu da ,kımız içip esriyip,Kara Ozan'ın  kopuzuyla mest olduğunu da ,özlediğin alemde olduğunu hissediyorum.Ve herkesin sustuğu zaman Kür Şad'ın 'Hoşgeldin oğlum ATSIZ kutlu olsun' dediğini ve senin diz vurmadan çıkan o heybetli sesi kulağımda duyuyor ve hissediyorum...


T.ARSLAN
turkcuturanci.com
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BAYCU NOYAN
turkcuturanci.com
Atsızcı
***********
ileti Sayısı: 857« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2017, 14:36:47 »

Bir ulu nasıl anlatılır, üniversitelere tez olacak eser!

Tuğçe Arslan seni seviyorum kızım!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2017, 14:51:45 »

İşte Atsızcılık böyledir. Herifin biri Türkçü olduğunu söyledikten sonra 'Atsız ne yaptı da siz ona ata diyorsunuz' demişti. Bu yazı tüm bu zırvalıkları susturmaya yeter de artar bile.

Tüm kahpeliklere rağmen inadına Türkçüyüz. İnadına Atsızcıyız. İnandığımız için Atsızcı Türkçüleriz!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2017, 15:35:16 »

Atsız atamız için okuduğum en güzel yazı budur. Yetenek ve bilginin birleşmesi ile böyle kuvvetli kalemi olan bir kimsenin, mutlaka burada bizimle olması gerekir. Kanın hâlisliği, milletin bekası için gerekli, kaçınılmaz ve buna göre hareket etmek ise, şahsiyet üzerine bina kurmak demektir. Kalbimize Türk ırkının ruhunu, ırk hissini sokan eşsiz öğretmen Atsız Ata, en büyük gayelerinden birine ulaşmıştır. İşte bu yazı ile de görüldüğü üzere fertlerin yaratıcı kuvvetleri, doğuştan gelen yeteneklerinin sonucudur. Muhteşem bir yazı, tebrik ederim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TÜRKÇÜGÖKHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 351


%100 Türk!


« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2017, 17:49:23 »

Atsız Ata'ya sonsuz sadakatle bağlıyım. Hayatımda feyz aldığım tek kişi. Onun her sözü benim için çok değerlidir. Nasıl ki bir Müslüman, Kur'an'daki ayetlere hiç şüphe duymadan koşulsuz inanıyorsa, Atsız'da benim için öyledir. Kendisine sorgusuz sualsiz biat ederim. İyi ki bizim yolbaşçımız oldun.
Ruhun şad olsun Yüce Türk ! !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben ve milletim Tanrı'nın kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir.
Tan Hu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 611« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2017, 22:59:08 »

Gök Bilge Atsız Atamızın hayatı incelendiği zaman yıkılmamış, boyun eğmemiş ve mağlup olmamış, fırtınalarla, kasırgalarla, acılarla, sürgünlerle, ıstıraplarla dolu 70 yıl yaşamış bir Türkçü ile karşılaşılır. Her zaman Türklüğe ve Türkçülüğe karşı olanları mağlup etmiş, her seferinde de mağlup olanların yerine yenileri gelmiştir.

Türkçülüğün öncülüğünü yapan Atsız Ata, Türk dilini, Türk tarihini çok iyi bilirdi. Yazmış olduğu "Türk Tarihinin Meseleleri" adlı eseri ve diğer birçok eserleri ile genç tarihçilere ve Türk Irkı’na, milli tarihimize milli bir gözle bütün olarak nasıl bakılması gerektiğini göstermiştir.

Atsız Atam istediğimiz, çaba gösterdiğimiz Turan Ülküsü geleceğinde ve daha emin olarak sayende hatırladığımız şanlı tarihin izinde bizlerin yol başçısı oldun.

Bize verdiğin sır her neyse, bir daha bu acuna gelsem yine bir daha senin öğrencin olmayı dilerim.

Artık bundan böyle hayaller ile alakamız kalmayan biz, yollarımızda ancak kendimiz gibi gölgelere tesadüf eder, ongunlara, balbaylara, kurganlara diz vururuz.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.224 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.