Antalyalı Türkçüler Topluluğu
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Temmuz 2020, 10:49:55


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Antalyalı Türkçüler Topluluğu  (Okunma Sayısı 14479 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Başak kız
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 56


ZAFERE GİDEN YOLDA ÇEKİLEN ÇİLE KUTSALDIR..


« : 18 Eylül 2009, 16:34:10 »

Topluluğu


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
intikam01
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 36« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2009, 18:07:00 »

Yörük diyarı Antalya'ya sevgiler..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BİR GURUP TÜRK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 7


« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2009, 02:41:12 »

Antalyalıyım ben de.

Antalyada Türkçüler  tek çatı altına toplanıyor artık.

Esenlik olsun Antalya'dan.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gülertekin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 209« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2009, 21:39:20 »

Antalyanın dağ kesimlerindeki kıl çadırların sahibi kızıl yanaklı insanlarımıza selam olsun,Başarılar Türke yar olsun TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı


BU KAYNAKTAN SU İÇENİN YÜREKLERİ TUNÇ OLUR,
TÜRKE KEFEN BİÇENİN

ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR.

ATSIZCI
ruhadam_07
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 6


« Yanıtla #4 : 22 Eylül 2009, 18:39:18 »

Antalyalı Türkçülere girmek isteyen arkadaşlar bizimle irtibata geçebilir.
Bana özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
hayrani Ilgar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 41Site
« Yanıtla #5 : 24 Eylül 2009, 16:53:54 »

                                    İKİNCİ   KÜRŞAD   GELİYOR !..

             2:Kürşad  ağaçtan oyularak yapılmış olan  koltuğunda oturmuş düşünüyordu. O, tahta çıktığından buyana hep düşünce içindeydi. Tek bir düşüncesi vardı : Türkleri bir tuğ altında toplamak ve dünyaya hükmeden bir devlet kurmak…Bu düşünceyi ona  gördüğü düşlerde telkin etmişlerdi. Telkin eden de ak sakallı,elinde kopuzu olan bir aksakallı idi.  Kendisine “ Sende Birinci Kürşad’ın ruhu ve cevheri var. Yerinde boşuna oturup durma. Çalış, obanın başına lider ol. Türklüğün geçmişi hakkında bilgi topla . Batı’ya çaşıtlar gönder,her tarafta gezsinler,dolaşsınlar  ve Türklüğün oralardaki gerçek durumlarını öğrensinler,sana bunları ulaştırsınlar.Buradaki Türkleri bir tuğ altında topladıktan sonra Batıya yönel.Altı yüzyıl Türkleri bir tuğ altında tutan ama Türklüğü  çabuk unutan ve Araplaşan Osmanlı devletinin bu günkü varisi olan Türkiye’yi öncelikle ele al ve incele…Zira burası, uzun yıllar esaret altında bulunduğu için Türklükleri zayıflamış Türk topluluklarına önderlik edecek en büyük güçtür.Ama ne yazık ki, Devletin ilk lideri Atatürk’ten sonra başlarına  Türklük ruhu ile dolu liderler gelmedi,bu yüzden de günden güne Türklük ruhundan uzaklaştılar ; nerede ise yok olmak sınırındalar !.. Atan  Birinci Kürşad Türkleri tuğunun altında toplama ülküsüne ulaşamadı. Bu ülküyü gerçekleştirmek ödevi sana verildi.Türkiye’de atan Kürşad’ın ülküsü ile donanmış oldukça büyük bir güç var,ama onlar da teşkilatsızlığın sızısını çekiyorlar ; belki de seni bekliyorlar. Geç kalma,davran !..” diyordu.

           2.Kürşad ,kendisinden istenenlerin birinci  bölümünü yerine getirmişti. Batıya çaşıtlar gönderirken,ilk önce eski düşmanı Çin’in esareti altında bulunan Uygur Türklerini kurtarmış, bu arada çevresinde dağınık bulunan Türk obalarını ve uruklarını bir araya getirerek tuğunun altına almıştı.Artık Batıya yönelebilirdi. Bir gün önce Gönderdiği çaşıtlar dönmüşlerdi. Şimdi onları huzuruna alarak dinleyecekti…

           Önce Avrupğa’ya,Kafkaslar’a,Ortadoğu’ya,Balkanlar’a  gönderdiği çaşıtları dinledi. Aldığı bilgiler çok enteresandı…Avrupa’daki Türkler,yâni eskiden gelen Kıpçaklar da,Peçenekler de, Hunlar da Çingizliler de hemen hemen hepsi Türklüklerini kaybetmişler,bağlı bulundukları yabancıların  özellikle dinleri içinde erimişler.. …Hele Afganistan  ve Pakistan Türklerinin din anlayışı hem Türklüklerini yok etmiş hem de kendi varlıklarının devamını engelleyici bir hal almıştı..Ama hemen hemen bunların hepsi Arapların ve özellikle Araplardan Muaviye denilen zümrenin tesiri altında bulunan bölgelerdekiler,Türklüklerini iyice yitirmek noktasında oldukları gibi,bağlı bulundukları İslamiyet dinini,  kitapları olan Kurana göre uygulamamaktadırlar ; kuru bir  meshep anlayışı içinde benliklerini bile yitirmek noktasındadırlar.

        Sıra Türkiye’den gelen çaşıtta idi. Kürşad onu dinliyordu.
        “ Türkiye’de, İslam topluluklarının içinde en iyisi Türkiye’dir deniyorsa da bu iddia pek yerinde sayılamaz. Büyük kentlerde yaşayanlar pek dini kurallara uymuyorlarmış gibi görünse de aslında bu ülkede yaşayan Türklerin büyük çoğunluğu değil hemen hemen hepsi İslam dinine değil de uydurma bir din anlayışına kendilerini kaptırmışlardır. Çoğu kimse  İslam inancına göre ibadetini yapmasa da, bu uydurma inancın aşırı savunucusudurlar. İslam dini en son gelen dindir,daha öncekilere göre tamamlanmış,kutsanmış bir dindir demelerine rağmen yalancılık,ahlaksızlık,hilekârlık ve yobazlık gibi toplumu yozlaştıran , Türklükten uzaklaştıran anlayışlar ve uygulamalar bu toplumun ruhuna işlemiştir.
              Ancak, bu konuda toplumu tamamiyle suçlamak da doğru değildir. Bir gün gelmiş buradaki topluma ait devlet yine aynı dinin tesiriyle zayıflamış ve yok olmak noktasına geldiği sırada içlerinden çıkan bir lider devleti de milleti de kurtarmış, hürriyetine sahip kılmış,yeni bir Türk devleti kurmuştur. Ne var ki,bu liderin ömrü istediği düzeni kuramadan uçmağa varmıştır. Onun ölümünden sonra  Milletin talihsizliği yine başlamıştır. Çünkü,Atatürk adını verdikleri bu liderden sonra gelen bütün liderler kabiliyetsiz,bilgisiz çıkmış ve bir de pek çoğu Türk soyundan olmayanlar olunca ülke ve toplum tekrar karanlığa sürüklenmiştir. Bu gün bu ülkenin başında,yönetici olarak Türklük ruhuna bağlı kişiler yoktur ; kendilerini tamamı ile Türklüğün düşmanı olanlara bağlamışlar,onların kölesi olmuşlar,onların emirlerini uygulayan   sıradan birer çeri durumundadırlar.  Bu yüzden ülke ve toplum günden güne hızla çöküntüye doğru yuvarlanmaktadır. Hele,demokrasi diye bir sistemle yönetilmektedirler ki, bu nasıl bir sistemdir bir türlü anlayamadım… Burada hiç kimsede devletine,büyüklerine saygı ve hatta sevgi yoktur. Topluma yön veren yayın organları elbirliği etmişcesine toplumu Türklükten,milli benlikten uzaklaştırma çabası içindedirler… Ülkede ne nizam,ne disiplin vardır ; başıboşluk,daha doğrusu başıbozukluk her şeyi kıskacına almıştır… Bence, öncelikle bu ülkeye el atmamız,yön vermemiz ve toplumu uyandırarak  kurtarmamız gerekiyor.Zira,bütün bu olumsuzluklara ve kötü yönetime karşı,toplumun büyük bir bölümü Türklük şuurunu henüz yitirmemiştir. Atatürk’ün ektiği Türklük ruhu ve şuuru çeşitli yerlerde ve kesimlerde birer yıldız gibi parıldamaktadır.İslamiyet dininin bu kadar mükemmel olduğunu söylemelerine rağmen Müslüman ülkelerinin Hıristiyan ülkelerinden bu kadar geri,cahil,yeteneksiz ve ahlak denen şeyi bilmemeleri gerçekten düşündürücüdür…Zira bu din,gerçekten iyi görünüyor. Bilginlerin kendi dillerine çevirdikleri Kur’an adı verdikleri kitabı okudum. Kötülenecek pek bir tarafı yok. Ancak,bu dinin geçmişteki ileri gelenleri meshep diye ortaya bir şey atarak dini bölmüşler ve aslından uzaklaştırmışlardır. Bu meshepler var oldukça bu dinin gelişmesi,aslına dönmesi pek kolay değildir. Bu kitaptan size de getirdim,incelersiniz…Bu arada şunu da belirteyim… Oradan ayrılıp gelirken yolumun üstündeki Türk ülkelerini de inceledim. Oralardaki durum daha korkunç… Hele bir Afganistan denenülke var ki, Türk halkı  İslâmiyetle ve Kur’anla asla ilişkisi olmayan öylesine hurafelere,gerçek dışı uydurmalara inanmışlar ki,din adı verilen bir bataklığa saplanmışlar ve boğularak yok olmak durumuna gelmişlerdir. Buraları kurtarmak,yola getirmek ve Türklük şuurunu sağlamak oldukça güç görünüyor…Aslında Afganistan’daki,Pakistan’daki Türkler’in durumu da hemen hemen aynıdır ; güçlü bir lidere şiddetle ihtiyaçları vardır…Tabii hüküm ve karar sizindir sayın Kürşad…”

          Kürşad :
         “Neden düşündürücü olsun…Bir millet bağlı olduğu inancın kitabını okuyamıyorsa,ne dediğini bilmiyorsa tabii ki, uydurmalara,din dışı inançlara bağlanacaktır. Türkiye dediğin ülkede durum böyledir demek… Tezelden hazırlıklarımızı yapalım ve Türkiye’ye doğru akına başlayalım. Buradaki soydaşlarımızı kurtaralım…”

          Çok geçmeden hazırlıklar başladı…  Kısa zamanda hazırlıklar bitince ordu saf düzdü.2.Kürşad ordunun başındaydı. Daha önde bir bölük çeri vardı. Bunlar davullar,tarlar, daha çeşitli çalgılar çalarak harekete geçmişlerdi. Bunların önünde de güçlü bir çeri  “Kürşad geliyor !.. Kürşad geliyor !..” diye bağırıyordu.

          Bu şanlı ve şalı yürüyüşün içinde ben de vardım,ben de “Kürşad geliyor !.. Kürşad  geliyor !..” diye bağırmaya başladım.

          Birden yerimden fırladım,uzandığım divanın üstünde kendime geldim ve doğruldum. Evdeşim yanımdaydı,yüzüme merakla ve şaşkın bir halde bakıyordu …

        - ”Nedir bu Kürşad geliyor!..”    diye bağırman ve fırlaman  ?” diye sordu.

          Öğle uykusuna yatmıştım ve gördüklerim düşten başka bir şey değildi… Kendime gelemedim bir süre öylece durdum..” Bu nasıl bir düştü Allahım ?  “    diyordum… Ve ilave ediyordum: “Ne olur Tanrım,şu öğle uykusunda gördüklerim bir gerçek olabilse …İkinci Kürşad gerçek olabilse…Türklüğü kurtarabilse…”   dedim…
                                                                                                      Hayrani  ILGAR
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
GÖÇMENTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 36« Yanıtla #6 : 24 Eylül 2009, 19:35:54 »

Allah Tanrı yardımcınız olsun TÜRKÇÜ kardeşler...Antalyalı kandaşlara selamlar... KURT
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BEN BİR TÜRKÜM DİNİM CİNSİM ULUDUR...
hhyildiz
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1


« Yanıtla #7 : 06 Mart 2011, 17:20:08 »

ARKADAŞLAR DEVİR BİRLİK  DEVRİ...BİZ TÜRKLER CELİK GİBİYİZ EĞİLİMEYİZ, AMA KIRILIRIZ ..BİZİ EĞMEK İSTEYENLER TÜRKÜN ŞANLI TARİHİNE BAKSINLAR,HER YIKILIŞ, DAHA GÜÇLÜ BİR DİRİLİŞİ GETİRMİŞTİR..AMA BEN DERİMKİ YIKILMAYALIM EĞİLİP BÜKÜLMEYELİM...ELELE VERİP DİMDİK DURALIM..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #8 : 06 Mart 2011, 18:10:57 »             Hoşgeldin Kandaşım esen geldin. Birlik ve dirlik önemlidir. Umarım bunu sağlayıp gücümüze güç katacağız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
cengizhan07
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 6


« Yanıtla #9 : 19 Temmuz 2011, 19:53:17 »

işte geldim sonunda kendim gibi düşünen türklerle bir arada olmak güzel
yaşasın türk herşey türk için türke göre GökTürk
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.221 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.